برو بچه های دانشگاه پیام نور

مدیر فردا

عضو جدید
دوستان ببینم هنوزم دانشگاه پیام نور وضعش کمافی سابقه یعنی درس خوندن توش سخته؟
آیا اصلاً می شه تو این دانشگاه رو معدل بالای 16 17 فکر کرد اونم برای رشته صنایع؟ ( فقط لطفاً در حد شعار نباشه که خواستن توانستن است می خوام بدونم با یه درس خوندن معقول امکان پذیره)
در کل دوستان پیام نوری اگر جای من بودن آزاد , غیرانتفاعی یا پیام نور کدام را انتخاب می کردن؟

دوست عزیز من اگه جای شما بودم برای رشته صنایع یکی از واحد های خوب دانشگاه آزاد رو انتخاب میکردم .

مدیر فردا

عضو جدید
حالا من سوال میکنم جواب بدید
یه سوال برام پیش اومده اونم ایا مثل دانشگاه های دیگه اگر جواب اشتباه بدیم منفی محسوب میشه یا نه؟[/quote]

بله . توی امتحانات پیام نور هم نمره منفی لحاظ شده ولی با تاثیر کمتر نسبت به کنکور سراسری

Alireza00

عضو جدید
سلام

سلام

سلام من توی مرکز تهران ، معماری می خونم

جای شما خالی به ما که توی این چند سالی که داریم توی پیام نور درس می خونیم نه تنها بد نگذشت خیلی هم خوب بود الان که ترمهای آخریم اغلب بچه هایی که سرشون به تنشون می ارزید دارند تو شرکت های معتبر کار های خوبی می کنند ، این موضوعی که توی اینجا مطرحه که ما از کیا بیشتر یا کمتریم برای خیلی از بچه های معماری حل شدست ، ما به خاطرنوع رشتمون توی دوران تحصیل فرصت مقایسه کردن بین پیام نور و دانشگاه های دیگه رو داشتیم ( از نظر سطح دانشجو ها ، اساتید ، فضای آموزشی و... )
به قول یکی از دوستام" پیام نور فقط اسمش بده " ، دلیلش هم خود ماییم .
وگرنه توی دانشگاه های دیگه هم خبری نیست .:D
توی این چند سال تجربه ای که از بازار کار داشتم می دونم که شاید وقتی اولین بار از شما در مورد دانشگاه تون می پرسند با گفتن پیام نور ممکنه در مورد توانایی های شما تردید کنند ولی وقتی از پس کار هایی که بهتون محول شده ، خوب بر بیایید نه نتها ذهنیتشون در مورد شما تغییر می کنه بلکه تصویر ذهنیشون از کل پیام نوری ها تغییر می کنه .
ما که توی این چند سال تمام سعی خودمون رو داریم می کنیم تا خودمون برای خودمون آبرو بسازیم .

mohsen_blid

عضو جدید
تعداد کارشناسی فراگیر پیام نور 194000 نفر است
و تعداد کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 108000 نفر است
یه سوال داشتم ایا چنین ارقامی سابقه داشته

reza zahedi

عضو جدید
ki gofte ghabooli to payame noor sakht tar az azade? payame noor ke bedoone koonkoor aslan daneshjoo migire badesham ta rotbeye 1000000000000000000000000 ham ghabool mikone:biggrin:

mohsen_blid

عضو جدید
گاو زاید

گاو زاید

سلام خدمت دوستان گاوه زاید
بله دانشگاه پیام نور هم نمره منفی داره و اگه سوال رو اشتباه جواب بدید نمره منفی میگیره
من ازشون پرسیدم وضعیت قبولی چطوری است و اونها به من جواب دادن که ثبت نام خوب بوده و باید بشینید بخونید و هر کسی که بتونه نمره خوبی بگیره قبولی
هیچی دیگه دانشگاه رفتن ما هم شد قضیه
از دوستانی که انگلیسیشون بهتره تقاضا دارم سوالات مال سال 86 کارشناسی فراگیر هستش برای کسایی که پیش دارن رو جواب بدید اگر می تونید

vahm

عضو جدید
کاربر ممتاز
ki gofte ghabooli to payame noor sakht tar az azade? payame noor ke bedoone koonkoor aslan daneshjoo migire badesham ta rotbeye 1000000000000000000000000 ham ghabool mikone:biggrin:
نه جناب مهندس شماشاید با این رتبه ازاد قبول شید ولی پیام نور نه
در ضمن بدون کنکوریهای پیام نور مهر فراگیر در مدرکشون هست
واینکه امار نشون داده بچه های پیام نور فوق رو بهتر قبول میشن چون خودشون زحمت میکشن ونمره کشکی نمیگیرن:book:

Mehdi_Azzurri

اخراجی موقت
دوستان من به تازگی رشته معماری دانشگاه آزاد در ابهر قبول شدم.
از یه طرف یکی از دوستانم میگه بیا پیام نور، والا موندم چیکار کنم !!
اگر معماری ابهر برم هزینه زیادی برام داره ولی مثل اینکه پیام نور اینطوری نیست.
خواهشا یکم توضح بدین.
متشکرم

sorur

عضو جدید
دوستان من به تازگی رشته معماری دانشگاه آزاد در ابهر قبول شدم.
از یه طرف یکی از دوستانم میگه بیا پیام نور، والا موندم چیکار کنم !!
اگر معماری ابهر برم هزینه زیادی برام داره ولی مثل اینکه پیام نور اینطوری نیست.
خواهشا یکم توضح بدین.
متشکرم

سلام
دوست عزیز شما اگر پیام نور معماری قبول شده باشید می تونیدبه ادامه تحصیل در اون فکر کنید چرا که پیام نور معماری رو به صورت فراگیر و بدون کنکور نداره.
در صورتی که از طریق کنکور قبول شدید ،یک سر به واحد پیام نور مورد نظرتون برید و از بچه های ترم بالایی اونجا پرس و جو کنید ؛هر چند تو معماری همه چیز به خودتون و فعالیتی که می کنید بستگی داره:)
به نظر من اگه واحدتون ترم بالایی داشت و خودتون هم به این رشته علاقه مندید،پیام نور رو انتخاب کنید.چرا که هزینه های این رشته در آزاد به طرز وحشتناکی سرسام آوره!!!:surprised:

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
می دونین هرچند دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی است و قبولی در آن سخت تر از دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی است و شهریه آن کمتر است ( تقریباً 20درصد شهریه آزاد) و مدرک آن طبق آماری که به دستم رسیده معتبرتره اما نمی دونم چرا بچه ها روشون نمی شه بگن ماله این دانشگاهن

سلام
صحبتهای شما را قبول دارم اما متاسفانه بقدری این دانشگاه بی نظم و بدون مقررات است من که ترم 3 دانشگاه پیام نور هستم واقعا خسته شدم از این همه بی نظمی.
البته اگر مدیریت درست حاکم بشه واقعا عالیه
اما فکر کنم شاید نوادگان ما به آرزوی ما برسند

:cry::cry::cry:

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعداد کارشناسی فراگیر پیام نور 194000 نفر است
و تعداد کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 108000 نفر است
یه سوال داشتم ایا چنین ارقامی سابقه داشته

خیلی به این ارقام توجه نکن باید دید چند نفرشان می توانن فارغ التحصیل شوند. چون اون جوری که من شدیم تعداد فارغ التحصیلان در این دانشگاه خیلی کمتر می شه و اکثر انصراف می دهند;)

tahereng

عضو جدید
با سلام به همه اقایون
من یه سوال دارم که امید وارم زود و صحیح عزیزانی که اطلاع دارند جواب بدند انشاالله
و اون اینه که من فوق دیپلم کامپیوتر دارم
اگه بخوام دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل بدم
چند ترم تطبیق واحد میشه؟
و من چند ترم تموم مکنم؟
با تشکر.......................:smile:

mahdeyeh

عضو جدید
:gol:سلام.منم رشته زیست عمومی پیام نور میخونم ولی هم باید سر کلاس حاضر بشیم هم بعضی وقتها کنفرانس هم بدیم، سر کلاس آزمایشگاه هم اگه حاضر نشیم نمره بی نمره.کی میگه پیام نور کلاس نداره:gol:

mahdeyeh

عضو جدید
:gol:اینم یک عکس از بزرگترین گل دنیا:رافلزیا،که 90 تا 120 سانتی متر طول و تا 10 کیلو گرم وزن داره:gol:

پیوست ها

• 2e6fq6c.jpg
    2e6fq6c.jpg
    34 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Alireza22

عضو جدید
با سلام چقدر دانشگاه پیام نور تو حاشیه ست !!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بس کنید تو رو خدا گندشو در اوردین بابا

ما که انقدر رفتیم دانشگاه خسته شدیم اینم بگم روزهای شنبه و یکشنبه و چهارشنبه و پنجشنبه

و جمعه کلاس داریم :)پس

چرا بیخودی میگن این دانشگاه کلاس نداره تازه هم کلاساشو باید حتما رفت وگرنه هیچی از کتابی در اختیار داری

نمیفهمی به غیر از این خود استاد دربست در اختیار دانشجو هستش و یه دم درس میده جزوه هم میده به خدا

راست میگم انقدر بد نگین

تا یکی میاد اینجارو میبینه ذهنیت نسبت به این دانشگاه منفی نباشه

الان سیستم دانشگاه به کلی تغییر کرده الان تو این ترم دوتا از منبع درسی مون کتابهای لاتین هستش

استادشم دکترای دانشگاه تربیت مدرسو داره

حالا چی چیه این دانشگاه منفیه و بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry:

منصف باشین

مدیر فردا

عضو جدید
با سلام به همه اقایون
من یه سوال دارم که امید وارم زود و صحیح عزیزانی که اطلاع دارند جواب بدند انشاالله
چند ترم تطبیق واحد میشه؟
و من چند ترم تموم مکنم؟
متاسفانه این سوالی نیست که دانشجوهای پیام نور بتونن جواب بدن شما یه زحمتی بکش برو از یکی از مراکز پیام نور سوال کن ... شما اول باید ببینی از اون دانشگاهی که فارق التحصیل شدی میتونی درساشو تو پیام نور تطبیق بدی یا نه در ضمن به ترم نیست به درس یعنی باید بینی چند واحد درسی رو میتونی تطبیق بدی مثلا" تو دانشگاه آزاد اگه فوق و تو همون دانشگاه هم گرفته باشی اما برای تطبیق فقط دروس بالای 12 رو قبول میکنند بقیه رو باید دوبار برداری پاس کنی حالا پیام نور رو نمیدونم....

mohsen_blid

عضو جدید
یک سوال
نوبت بعدی امتحان فراگیر پیام نور کی هست؟
کسی میدونه کمک کنه جای دوری نمیره

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به همه اقایون
چند ترم تطبیق واحد میشه؟
و من چند ترم تموم مکنم؟

سلام
امیدوارم خوب باشی
خیلی رو تطبیق واحد توی این دانشگاه حساب نکن معمولا کارهای اداری طولانی داره گاهی بخاطر نمره یا گاهی بخاطر تعداد واحد نمی توانی تطبیق واحد کنی
اگر می خواهی تطبیق واحد کنی باید خیلی پیگیری کنی
من کسی را می شناسم ابتدا 14واحد درسی اش را قبول کردن اما با پیگیری زیاد توانست 32 واحداش را تطبیق کند

با تشکر
پری :gol:

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام چقدر دانشگاه پیام نور تو حاشیه ست !!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بس کنید تو رو خدا گندشو در اوردین بابا

ما که انقدر رفتیم دانشگاه خسته شدیم اینم بگم روزهای شنبه و یکشنبه و چهارشنبه و پنجشنبه

و جمعه کلاس داریم :)پس

چرا بیخودی میگن این دانشگاه کلاس نداره تازه هم کلاساشو باید حتما رفت وگرنه هیچی از کتابی در اختیار داری

نمیفهمی به غیر از این خود استاد دربست در اختیار دانشجو هستش و یه دم درس میده جزوه هم میده به خدا

راست میگم انقدر بد نگین

تا یکی میاد اینجارو میبینه ذهنیت نسبت به این دانشگاه منفی نباشه

الان سیستم دانشگاه به کلی تغییر کرده الان تو این ترم دوتا از منبع درسی مون کتابهای لاتین هستش

استادشم دکترای دانشگاه تربیت مدرسو داره

حالا چی چیه این دانشگاه منفیه و بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry:

منصف باشین

سيستم دانشگاه پيام نور تا حدودي مشكل داره الان نمونشو ميگم:

1-سئوال و كليد سئوالاش مشكل داره

2- نمره منفي داره مثل كنكور

3-اكثرا كتاباش مال انتشارات پيام نور نيستن مثلا من خودم كتاب آمار و احتمال مهندسي و رياضي و استاتيك و اقتصادو.... مال پيام نور نيست در صورتي كه بعد از اين همه سال سابقه كم كمش بايد اين دانشگاه واسه خودش كتاباش كامل بود.

4-پير ميشي تا فارغ التحصيل بشي

5-بعدا ميگم....

البته يه سري چيزاي خوبم داره ها مثلا كلاساش كمتر خودخوان هستن يا براي شاغلين هم هست كه باز به درد ما نميخوره.

موفق باشيد.

laya eng

عضو جدید
مشكل پيام نور بودن دانشگاه نيست.به نظر من مشكل عدم مديريت صحيحه
والّا دانشگاه ما خيلي حسن نسبت به ساير دانشگاه ها داره مثلا وقت بيشتري براي مطالعه داريم وحجم مطالبي كه ياد ميگيريم بيشتره.يه چيز هم به دوستاي خودم بگم اونم اينكه بايدانگيزه داشته باشي وخوب وبه موقع بخوني حالا ديگه وقت خوندنه،نه؟

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشكل پيام نور بودن دانشگاه نيست.به نظر من مشكل عدم مديريت صحيحه
والّا دانشگاه ما خيلي حسن نسبت به ساير دانشگاه ها داره مثلا وقت بيشتري براي مطالعه داريم وحجم مطالبي كه ياد ميگيريم بيشتره.يه چيز هم به دوستاي خودم بگم اونم اينكه بايدانگيزه داشته باشي وخوب وبه موقع بخوني حالا ديگه وقت خوندنه،نه؟

موافقم اما در موردجمله دوم كه گفتيد وقت بيشتري براي مطالعه داريم به نظرم اين دقيقا برعكسه يعني وقتمون خيلي محدوده و حجم مطالب نسبت به ساير دانشگاهها بيشتره اما يه چيزيم بگم كه سواد علمي دانشجو هاي پيام نور خيلي بالاتر از ديگر رشته هاست چون واسه نمره بايد زجر بكشنو همش در تلاش باشن.

درسته بايد انگيزه داشت چون اگه شبانه روز در حال درس خوندن باشي ميتوني مدركتو با افتخار دستت بگيريو از دانشگاه فارغ التحصيل بشي وگر نه پاچت گير پيام نوره.

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی پیام نور واقعا باید درس خواند نمی شه با دوستی با استاد نمره گرفت که این بهترین حسن پیام نوره

بخاطر همین هم است آمار قبولی در فوق لیسانس خیلی خوب و بالاتر از دانشگاه های دیگر است

اگر واقعا کسی هدفش درس خواندن هست موفق می شه و مدرکش را می گیره و اگر نه باید انصراف بده و بره

موفق باشید
پری :gol:

mohsen_blid

عضو جدید
من شنیدم که اواخر این ماه (مهرماه) دفترچه ها می آید و بهمن ماه امتحانه
:gol:
فکر نمیکنم مهر بیاد احتمالا اگر باشه ابان میاد اگر حرف شما درست باشه که خیلی عالی میشه هر طور شده من امسال امتحان بدم بقیش رو بیخیال

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر نمیکنم مهر بیاد احتمالا اگر باشه ابان میاد اگر حرف شما درست باشه که خیلی عالی میشه هر طور شده من امسال امتحان بدم بقیش رو بیخیال

کل کتابها را خیلی خوب مطالعه کن حتما موفق می شی مخصوصا روزای آخر فقط درس بخوان :gol:

mohsen_blid

عضو جدید
خوب دوستان من پرسیدم و اونها گفتن که ابان دفترچه اش میاد و اسفند اوایلش البته امتحان میگیرن

ActiveBoy

عضو جدید
درود به همه پيام نوريها...

درود به همه پيام نوريها...

دوستان در راستاي بحث در مورد دانشگاه پيام نور با اينكه خودم يه دانشجوي تازه واردم ولي بايد بگم به نظر من اين دانشگاه عاليه و به خاطر اينكه گذشته خيلي خوبي نداشته مخصوصا در اوايل كار به علت تازه تاسيس بودنش يكم اسمش بد جا افتاد...به نظر من سطح علمي بچه هاي پيام نور منظورم اوناييه كه واقعا درس ميخونن! صد در صد بالاتر از دانشجويان خيلي دانشگاهاست...مثال: من خودم تحقيق در عمليات داشتم ترم پيش مثلا رفتم پيش يكي از اقوام كه رشتش حسابداري دانشگاه آزاد بود يكم رفع اشكال... چون ترم پيش از من پاسش كرده بود...جالبه يكي دو تا سوال نمونه كه حلش واسه خودم ساده بود مطرح كردم ببينم طرف چند مرده حلاجه متاسفانه هنگ كرد گفتش اينا چيه!...گفتم اينا تقريبا سادهاشه!...يعني اينارم بلد نيستي...مگه پاس نكردي با نمره 18 و ...آخه پس چرا؟...تو جوابم حرف جالبي زد گفت:آخه اين سوالا رو استاد تو جزومون نگفته بود!!!...اتكاي بيش از حد دانشجويان ديگه به استاد و جزوه و ... باعث ميشه يكم سطح علميشون پايين بياد...در مجموع همه دانشگاه ها خوبن اصلا تحصيل علم هر جا كه باشه خوبه اينارم نگفتم كه دانشجويان دانشگاه هاي ديگه رو ببرم زير سوال گفتم كه پيام نوريها هوشيار باشن كه براي بالا بردن توان علميشون و سطح كلاس و اعتبار دانشگاهشون تلاش كنن و اميدوار باشن...در هر صورت بعنوان عضو جديد خوشحالم كه ميبينم بچه هاي فعال اين دانشگاه تو اين تاپيك ميپرن...فعلا

بالا