برنامه 4 Axis

max1

عضو جدید
با سلام به تمام دوستان

من به تازگی یک دستگاه 4 محوره خریداری کرده ام
دستگاه من دارای 8 اسپیندل می باشد و از قدرت حرکتش هم از سروو کمک می گیرد
در حال من با برنامه پاور میل کار می کنم اما این برنامه در محور 4در قسمت خشن کاری یک مشکل بزرگ داره
مشکل دیگر این برنامه امکانات کم در محور 4 می باشد
دوستانی که با محور 4 کار کرده اند و تجربه کار با برنامه ها مختلف را دارند لطفا نظر خود را برای رفع این عیب بزرگ بیان کنند
متشکرم

max1

عضو جدید
در ایران بیشتر دستگاه های سی ان سی 3 محور می باشد و کار کردن با آن بسیار آسان می باشد
اما دستگاه های سی ان سی 4 و 5 محور بسیار کم وکار کردن با آن بسیار سخت است
من یک تحقیقاتی انجام دادم
این برنامه های قابلیت کار کردن بر روی محور 4 را دارند
mastercam.Dolphin.SURFCAM.RhinoCAM.و ..edgecam.GibbsCAM
به نظر خودمو.edgecam GibbsCAM ار همه بهتر امکاناد داره در محور 4
لطفا دوستانی که تجربه کار کردن با محور 4 را دارندا و با این برنامه ها کار کرده اند یه نظر بدهند
متشکرم

amoh67

عضو جدید
اتفاقا پاورمیل در خصوص محورهای 4و 5 خیلی هم خوبه.فقط یه سری تنظیمات لازم داره که فارسی پیدا نمیکنی. باید دنبال تظیمات معرفی محور ها و محدوده هاش با برنامه نویسی ductpost بگردی.

hudrawing

عضو جدید
دوست عزیز سلام
این مشکل شما قابل حل می باشد ولی نیاز به یک سری فرآیند های خاص دارد اول باید با توجه به نوع کنترل ماشین شما post مخصوص نوشت و از سوی دیگر برنامه نویسی برای ماشن های 4 و 5 محور از 3 محوره پیچیده تر می باشد و نیاز به تجربه بیشتر دارد.

در صورت نیاز می توانید توسط ایمل با من تماس بگیرید . علایی فر hudrawing@gmail.com

M_JABERI

عضو جدید
سلام.
لطفا يك كم بيشتر و رونتر در اين مورد توضيح بدين !
متشكرم.

مجتبی ورشاوی2

عضو جدید
با سلام به تمام دوستان

من به تازگی یک دستگاه 4 محوره خریداری کرده ام
دستگاه من دارای 8 اسپیندل می باشد و از قدرت حرکتش هم از سروو کمک می گیرد
در حال من با برنامه پاور میل کار می کنم اما این برنامه در محور 4در قسمت خشن کاری یک مشکل بزرگ داره
مشکل دیگر این برنامه امکانات کم در محور 4 می باشد
دوستانی که با محور 4 کار کرده اند و تجربه کار با برنامه ها مختلف را دارند لطفا نظر خود را برای رفع این عیب بزرگ بیان کنند
متشکرم

منظور شما از هشت اسپیندل چیست ؟