بررسی و رفع اشکال دروس سیالات کارشناسی ارشد

100daraje azadi

عضو جدید
نمونه کارنامه کنکور ارشد 91 مهندسی مکانیک
رتبه ی 2 تبدیل انرژی
http://www.nasir.ir/Portals/0/Images/karname/%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9d.jpg
رتبه ی 64 تبدیل انرژی
http://www.nasir.ir/Portals/0/Images/karname/%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9ed.jpg
رتبه ی 69 ساخت و تولید

http://www.nasir.ir/Portals/0/Images/karname/%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA
به درصد های سیالاتشون توجه کنید

این کارنامه ها که دیدمو چند نمونه دیگه ازشون دارم . یعنی تا 11000 مجازه؟؟!!؟! دیروز که رفته بودم مدرسان .از مشاورشون پرسیدم میگفت بعیده.
نظر شما چیه؟

اینم چندتا کارنامه :

cc.jpg mekanik0001.jpg

......................................................

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبول شدن با مجاز بودن فرق داره نهایتا تا رتبه 2100قبول میشن اونم تو دانشگاه های خاص-غیرانتفاعی و شبانه
معمولا چند برابر ظرفیتم مجاز میزنند تا بتونن دانشگاه های مجازی و بین المللی رو پر کنند

100daraje azadi

عضو جدید
درسته که فرق داره .ولی یعنی داوطلبی که رتبش 6000 مجازم شده به درد نمیخوره ؟ جایی قبول نمیشه؟:razz:

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره بین الملل هم میتونه قبول شه مجازی هم رو شاخه شه البته سال به سال فرق داره بهتره الان بچسبی به درس

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که کم کم به فکر جمع بندی هستند حتما به مطالب زیر توجه کنند دکتر سمیعی نویسنده کتاب های دروس سیالات پوران پزوهش تو برنامه صعود که راجع ارشده میگفت در مبحث ترمودینامیک صد در صد انتروپی رو بخونید و بهش اخمیت بدید چون طراح هرجور هم بخواد سبک و چیدمان سوالاتو عوض کنه باز مجبوره از انتروپی سوال بده
برای تست زنی مکانیک سیالات 1 سوالات سراسری مکانیک و عمران رو حل کنید
برای سیالات 2 سوالات سراسری مکانیک رو حل کنید
برای درس انتقال حتما سوالات مهندسی شیمی رو هم حل کنید و مسلط شید
دروس سیالات یه درس مفهومیه برای همین سعی کنید حتما مرور داشته باشید و سوالات مفهومی کنکور رو خوب تجزیه تحلیل کنید تا سرجلسه قدرت تحلیل داشته باشید و مات و مبهوت به سوالات نگاه نکنید

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
من انتقال را از راهیان می خونم الان در فصل 7 در قسمت تست ها به یه مشکل برخورد
در یکی از تست ها اومده که با افزایش لایه هیدرو دینامیکی انتقال حرارت بیشتر میشه و در تستی دیگه اومده مومنتوم حالا کدوم درسته؟

a.tahoori

عضو جدید
سلام

جواب این سوال رو اگه میشه بگید...

به نظر من گزینه 1 هستش ولی. . .

100daraje azadi

عضو جدید
1-سیکل توان گاز
سیکل کارنو-فشار موثر متوسط-راندمان های سیکل اتو و دیزل-سیکل برایتون مهمند در اخر فصل یه خلاصه ای از سیکل ها داره که جالبه
2-سیکل توان و بخار
کل سیکل رانکین-یه سوال از ارشد مکانیک 86تو درس نامه اش هست مسلط شید بهش
3-سیکل تبرید
سیستم تبرید جذبی-سیکل تبرید تراکم واقعی و ایده ال-انتخاب مبرد
4-روابط ترمودینامیکی
معادلات حالت ضرایب رو حفظ نکنید مال شیمی هست تو تستشون هم معمولا اونی که لگاریتم نپرین داره جوابه
روابط ماکسول مهمند
دمای بویل هم مال مهندسی شیمی هست
5-مخلوط گازها
از جزوه خودتون بخونید کاملا برای مهندسی شیمی نوشته این فصل رو توجه کنید حذف نیست هاااااااااااااااا
6-مخلوط هوا و تهویه مطبوع
رطوبت نسبی و مخصوص-دمای شبنم-نمودار سایکرومتیک-دمای اشباع ادیاباتیک
کلا جالبترین فصل راهیان هستش این فصل
7-واکنش احتراق
5صفحه درس که حذفی یا مهم نداره
8-تعادل کلا حذفه
موفق باشید

مهندس فصل تعادل سالهای قبل سوال نداشته؟

غلام90

عضو جدید
اقای امین فتحی این جزوه دست نویس انتقال حرارت را که باید از سایت 4shared دانلود کنیم ممنون میشم اگه در سایت picofile.com اپلود کنید.(یا یک سایت دیگه که راحت بشه دانلود کرد.

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png سه سوال از ترموديناميك:[/h]
دوستاني كه به بحث انتروپي مسلط هستن لطف كنن يه نگاه به اين سوالا بندازن واسه من يكم گيج كننده بودن:
1-اگر يك گاز واقعي از يك شير انبساط عايق عبور كند:
-آنتالپي و انتروپي ثابت
-دما و انتروپي زياد ولي انتالپي ثابت
-دماي آن گاهي زياد و گاهي كم ميشود و ممكن است تغيير نكند
-دما هميشه كم و انتروپي هميشه زياد ولي انتالپي ثابت
(توضيح: فرايند اختناق=آدياباتيك برگشت ناپذيرو هم انتالپي - كاهش فشار=كاهش دما)
2-يك گاز ايده آل با دماي T0 داخل لوله عايق جريان دارد.مخزن آدياباتيك و خالي و پس از باز شدن شير مخزن پر ميشود.دماي نهايي كدام است؟
-T0 بزرگتر از T1
-T0 كوچكتر از T1
-T0=T1
-هيچكدام
_توضيح: بنا بر قانون اول در شرايط آدياباتيك و بدون كار تغييرات انرژي دروني صفر است و تغييرات دما گازهاي ايده آل فقط تابع تغييرات انرژي دروني يا انتالپي )
3-در يك فرايند هم دما با كاهش فشاردر گاز ايده آل:
- انتالپي و انتروپي ثابت
- انتالپي ثابت ولي انتروپي زياد ميشود
- انتالپي زياد ولي انتروپي ثابت
-انتالپي ثابت ولي انتروپي كم مي شود
(توضيح: فرايند همدما(گاز ايده آل)=بدون تغييرات انرژي دروني و آنتالپي -

100daraje azadi

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png سه سوال از ترموديناميك:

دوستاني كه به بحث انتروپي مسلط هستن لطف كنن يه نگاه به اين سوالا بندازن واسه من يكم گيج كننده بودن:
1-اگر يك گاز واقعي از يك شير انبساط عايق عبور كند:
-آنتالپي و انتروپي ثابت
-دما و انتروپي زياد ولي انتالپي ثابت
-دماي آن گاهي زياد و گاهي كم ميشود و ممكن است تغيير نكند
-دما هميشه كم و انتروپي هميشه زياد ولي انتالپي ثابت
(توضيح: فرايند اختناق=آدياباتيك برگشت ناپذيرو هم انتالپي - كاهش فشار=كاهش دما)
2-يك گاز ايده آل با دماي T0 داخل لوله عايق جريان دارد.مخزن آدياباتيك و خالي و پس از باز شدن شير مخزن پر ميشود.دماي نهايي كدام است؟
-T0 بزرگتر از T1
-T0 كوچكتر از T1
-T0=T1
-هيچكدام
_توضيح: بنا بر قانون اول در شرايط آدياباتيك و بدون كار تغييرات انرژي دروني صفر است و تغييرات دما گازهاي ايده آل فقط تابع تغييرات انرژي دروني يا انتالپي )
3-در يك فرايند هم دما با كاهش فشاردر گاز ايده آل:
- انتالپي و انتروپي ثابت
- انتالپي ثابت ولي انتروپي زياد ميشود
- انتالپي زياد ولي انتروپي ثابت
-انتالپي ثابت ولي انتروپي كم مي شود
(توضيح: فرايند همدما(گاز ايده آل)=بدون تغييرات انرژي دروني و آنتالپي -

برای تحلیل سوال اول داریم که ضریب ژول تامسون گازهای ایدآل صفر و برای سایر سیالات عبوری از فرآیند اختناق باید مثبت باشد تا هنگام عبور از شیر انیساط دما کاهش پیدا کند.
برای سوال 2 من از ترمو مدرسان شریف جوابو دیدم و همین طور جزوه دکتر طاهری که دوستان توی سایت آپ کرده بودن: دمای T1 از T0 بزرگتر میشه.

جواب سوال 3 هم بارد گزینه حل میشه. یعنی کافیه که نمودار TPSوTVS گازهای ایده آل رو یه نگاه کرده باشی.از یک خط به خط فشار پایین تر آنتروپی زیاد میشه.

abrahamia

عضو جدید
دوستان یک سوال که اندازه دنیا با اهمیته برام. میشه چند تا وسیله که برای اندازه گیری دبی جریان تراکم پذیر ( نه تراکم ناپذیر) بکار میره رو معرفی کنین. با تشکر

Hadi_Only

عضو جدید
سلام دوستان
آیا امکانش هست برای لایه مرزی که در امتحان سیالات 2 می یاد و همچنین پروفیل سرعت , چند تا تمرین خوب از کتاب مانسون ویرایش ششم معرفی کنید ؟ چون نمی دونم از این دو قسمت چی میاد ؟

با تشکر

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
آیا امکانش هست برای لایه مرزی که در امتحان سیالات 2 می یاد و همچنین پروفیل سرعت , چند تا تمرین خوب از کتاب مانسون ویرایش ششم معرفی کنید ؟ چون نمی دونم از این دو قسمت چی میاد ؟

با تشکر

بهتره واسه امتحان از استریتر حل کنی
مخصوصا حل المسایل که مهندس انتظاری نوشته

Hadi_Only

عضو جدید
سلام
از تکالیف کتاب سیالات 2 کیوان صادقی - فصل 12 - سوالات 6 و 7 که مربوط به لایه مرزی هست . کسی میتونه از دوستان تشریحی حل کنه و بهم عکسش رو بده ؟ هیچی یاد ندارم .

amin 1990

عضو جدید
سلام
من در در سیالات نسبتا ضعیف هستم به نظرتو ن برا ارشد از رو کتاب مانسون بخونم یا راهیان؟باتشکر

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من در در سیالات نسبتا ضعیف هستم به نظرتو ن برا ارشد از رو کتاب مانسون بخونم یا راهیان؟باتشکر

کتاب های سیالات نصیر و پارسه چکیده سیالات مانسون هستند
به نظر من سیالات راهیان رو با سیالات نصیر بخون
برای خودت هم هدف گذاری کن گرایشت چیه؟

بالا