بررسی آزمون طراحی - 2 مرداد 1394

وضعیت
موضوع بسته شده است.

rap_w2w

عضو جدید
اگر یه دوست محبت کنه ادرسی که باید اعتراض نامه رو به اونجا پست کرد در اینجا قرار بده ممنون میشم
ادرس رو کامل و به همراه کد پستی قید کنید
تشکر و سپاس

فلور

عضو جدید
من که همه این کارو انجام داده بودم هیچ ایرادی نداشتم کارم کامل کامل بود شدم 25 چه برسه که ایراد داشته باشین انشالله این دفعه قبول بشین

gima

عضو جدید
سلام دوست عزیز راستش من رفتم و کارهای شما رو دیدم البته شما از عارفه خانوم خواستید کارهاتونو ببینه ولی با اجازهتون من هم یه مورد هایی به نظرم رسید که اگه خواستید میگم بهتون
کارهای خودم رو توو صفحه 3و 4 همین تاپیک گذاشته بودم...
میشه دوباره زحمت بکشید و نگاه کنید
به نظر خودم و با توجه به کارهای دوستان که 25 شدن((البته قصد زیر سوال بردن هیچ کاری رو ندارم)) ایا واقعا نمره من باید 20 میشد...
یعنی نذاشتن راه ارتباط با حیاط . یا دسترسی به انبارها در یک کد ارتفاعی پایین تر . یا نبود رعایت عمق 7 متر برای اشپزخانه دلایلی برای این نمره پایین هست؟؟؟؟؟؟
واقعا نمیدونم چرا ولیدهر چقدر که به کارا نگاه میکنم و مقایسه میکنم یه خورده در حقم کم کاری و کم دقتی شده.....
یا شاید به دلیل اینکه تعداد مصحح ها زیاد بوده از شانس من مصححی که ورقه من رو تصحیح کرده بسیار بسیار با سخت گیری بهش نگاه کرده و امتیاز داده
چون دیگه حداقل فکر میکردم 25 بشم ولی......
این حقم نیست
خیلی از دوستان توی این سایت و جاهای دیگه هم کارهای من رو دیدن و متحد القول میگن کار من نباید میافتاد و حداقل 25 امتیاز رو می تونست داشته باشه
حالا از شما بزرگواران میخوام دوباره به کارام نگاه کنید

فلور

عضو جدید
واقعا سایت تون خیلی خوبه من اصلا کلاسم نرفتم همه مطالبو از سایت شما برداشته بودم

hossein15000

عضو جدید
سلام حسین
1-زیزمین ستون گذاری اشتباه
2-جانمایی اشتباه تاسیسات
3- در انباری رو به بیرون
4-پرتی سرگیر
5-پارتیشن بندی اشتباه
6-لابی عدم نور
7-جانمایی اشتباه آ -پ
8-ط اول تقسیم اتوبوسی واحد اشتباه
9-عدم رعایت ص33 مبحث 4 دید از پ به سرویس
10 - دیوار تقسیم به صورت افقی برای رسیدن به نور ج
11-واحد کوچک رو به شمال
12-خ و عدم ص 33
13-تعویض ـآبا پ
14-پرتی فضای خواب واحد بزرگتر
15-عدم پارتیشن بندی مناسب
16-عدم رعایت ضوابط معلول در تجاری
17- عدم کانال کولر
18-عدم دیوار بتنی
19-عدم رعایت آکس
20- عدم برسی کامل سوال
21-پرتی فضای جلوی باکس پله و تونل
22-جانمایی اشتباه پله به صورت عمودی
23-عدم دسترسی معلول به حیاط
24-عدم پیش فضا در ورودی همکف
موفق حسین
موفق حسین

ممنون مهندس از راهنمایی تون. انشاللله برای ازمون بعد مارو از راهنمایتون بی بهره نکنی.

rap_w2w

عضو جدید
سلام دوست عزیز راستش من رفتم و کارهای شما رو دیدم البته شما از عارفه خانوم خواستید کارهاتونو ببینه ولی با اجازهتون من هم یه مورد هایی به نظرم رسید که اگه خواستید میگم بهتون

100% البته که موافقم

volga_red

عضو جدید
دوستان من فک میکنم شما زیادی این آزمون جدی گرفتید،من الان قبول شدم ولی نمیدونم وقتی مهرمو گرفتم چیکار میشه باهاش کرد،شما در سال فقط حق دارین 8 تا پروژه رو مهر بزنین که برا یه آدمی که این همه سال درس خونده واقعن کمه!!ترجیح میدم بشینم برا دکترا بخونم. ..

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من فک میکنم شما زیادی این آزمون جدی گرفتید،من الان قبول شدم ولی نمیدونم وقتی مهرمو گرفتم چیکار میشه باهاش کرد،شما در سال فقط حق دارین 8 تا پروژه رو مهر بزنین که برا یه آدمی که این همه سال درس خونده واقعن کمه!!ترجیح میدم بشینم برا دکترا بخونم. ..

با دکترا چه میشه کرد رفیق
هیت علمی هم که هیچ جا جذب نمیکنن
چون جمعیت دانشجو رو به افوله
هشت کار یعنی چقدر چند متر

volga_red

عضو جدید
با دکترا چه میشه کرد رفیق
هیت علمی هم که هیچ جا جذب نمیکنن
چون جمعیت دانشجو رو به افوله
هشت کار یعنی چقدر چند متر

تو مبحث 4 نوشته حداکثر 8 کار که از 8000 مترهم فراتر نره، آره با دکترا هم کاری نمیشه کرد ولی ما عادت کردیم یه جوری سرمون گرم کنیم دیگه ...با ارشد با دکترا با نظام مهندسی

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
به نظر خودم و با توجه به کارهای دوستان که 25 شدن((البته قصد زیر سوال بردن هیچ کاری رو ندارم)) ایا واقعا نمره من باید 20 میشد...
یعنی نذاشتن راه ارتباط با حیاط . یا دسترسی به انبارها در یک کد ارتفاعی پایین تر . یا نبود رعایت عمق 7 متر برای اشپزخانه دلایلی برای این نمره پایین هست؟؟؟؟؟؟
واقعا نمیدونم چرا ولیدهر چقدر که به کارا نگاه میکنم و مقایسه میکنم یه خورده در حقم کم کاری و کم دقتی شده.....
یا شاید به دلیل اینکه تعداد مصحح ها زیاد بوده از شانس من مصححی که ورقه من رو تصحیح کرده بسیار بسیار با سخت گیری بهش نگاه کرده و امتیاز داده
این حقم نیست
خیلی از دوستان توی این سایت و جاهای دیگه هم کارهای من رو دیدن و متحد القول میگن کار من نباید میافتاد و حداقل 25 امتیاز رو می تونست داشته باشه
سلام دوست عزیز شبتون بخیر
چشم
اما نقد منو نزارید پای اینکه میگم حقتون بوده قبول بشید یا حقتون نبوده ...من فقط ایرادات رو میگم...همین
زیرزمین
1-داکت ها به شدت بزرگ هستند
2- لابی آسانسور تفکیک نشده از فضای زیرزمین
3-درییچه بازدید قرار ندادید برای داکت
4-درب تاسیسات دو لنگه
5-تاسیسات عرضش چنده؟؟؟آیا میشه یک دیگ گذاشت که دورش فضای آزاد باشه؟؟
6- ستون گذاری فکر کنم دگ نیازی به بودن ستون آکس B4 نبوده
7-عرض پله به سمت انباری با ستون خیلی کم شده
پله شما به سمت طبقه همکف احتمال زیاد سرگیر نیست؟؟؟

همکف
8- همون جانمایی بد داکت تجاری رو قناس کرده
9-اون تیکه مربع برای تجاری هیچ نقشی نداره بهتر بود حداقل به عنوان انبار نمایش میدادید یا ابدارخانه ای چیزی
10- از بالای رمپ که محل عبور خودرو است و پر از آلودگی صوتی و دود ...پنجره دادید برای لابی؟؟؟
11-فضای خصوصی توی واحد همکف از این نظر رعایت نشده که کفش کن نداری...درب ورودی به سمت پذایرایی باز شده...سرویس خیلی رفته سمت خصوصی-اما آشپزخانه خوب جاگیری داشته
12- یه راهرو نسبتا طولانی دارید در واحد همکف که برای رفت و آمد قرار دادید
13-درب راه پله در همکف به سمت بیرون باز میشه
14-اون راهرو دسترسی به همکف لابی...از جک معلول به سمت درب...اون عرض چند؟؟1.40؟
طبقات
15- اون ستون گذاری اشتباه نتیجه اش اینی میشه که در مسکونی ستون وسط پذیرایی افتاد که با تیکه خواستید مخفی اش کنید
16-آشپزخانه هم بدون نورگیر هست و هم اینکه اگر فرض بگیریم که شما خواستید از نور اضلی پذیرایی نوربگیره از ابتدای دیوار خارجی تا انتهای دیوار آشپزخانه باید 7 متر باشه...آیا هست؟
17-فضای پرت باز هم در اون واحد بزرگ اینجا داریم که ضرفا نقش رفت و آمد و دسترسی به فضاها را برای ما مقدور میکنه
18-حس میکنم البته چشمی که عرض پاگرد راه پله سمت لابی آسانسور کمتر از 1.2 است...البته مقایسه کردم با اون پاگرد اون سمت...البته ستون گذاری رو متوجه نشدم با چه ابعادی گرفتید
بام
19-معمولا با همچین مساحتی بام از دو آبرو هم کفایت میکنه که استفاده کنند
برش
20-با توجه به خط برش در بام شما سکوی آسانسور رو می بینید...
21-ضخامت قلم رو در مقطع من حس میکنم رعایت نکردید همه با یک شخامت دیده میشوند...شاید به خاطر کیفیت عکس باشه

باز هم میگم فقط ایرادات رو گفتم و نظری برای قبولی شما یا عدم قبولی نمیدم...

shahinto

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان منم شکر خدا بار اول با 29 قبول شدم با توجه به بررسی کار دوستام و نمرات فکر نمیکننین عامل اصلی اندازه ها بوده که دقیق انجام شه و معماری خوب نه صرفا طراحی فک میکنم گه این طور باشه یه پیشرفته برا رشته ای که اسمش معماری نه فقط رعایت اصول... البته نمرات 25 زیادبوده که اندازه هارو رعایت نکردن ولی خب ایراد غیر اجرایی نداشتن اما خوب شاید به خاطر کمی زمان تصحیح اوراق بوده ... اما نکته ی مهمی که بوده اینه که هرکسی ایراد فاحش میدونه یه ایرادو کسی دیگر این ایرادو داشته و قبول شده ... مثلا دوستم از مسکونی همکف ارتباط داشت به حیاط و زیر زمین و میگفتن این ارتباط همکف باعث ردی میشه ولی یکی از مهندسین معتبر تهران گفته بود این ایراد فاحش نیست و ایراداته غیر اجرایی جز ایرادات ردی هستن ... بازم نمیدونم ولی کاش یکی میومد توضیح می داد ولی خب اگه توضیحم بدن مثه اسکیس ارشد بازارو برای کسانی که تدریس میکنن این آزمونارو گرم می کنن..(تشخیصای شخصی خودم )

arefeh

کاربر ممتاز
با عرض سلام خدمت دوستان منم شکر خدا بار اول با 29 قبول شدم با توجه به بررسی کار دوستام و نمرات فکر نمیکننین عامل اصلی اندازه ها بوده که دقیق انجام شه و معماری خوب نه صرفا طراحی فک میکنم گه این طور باشه یه پیشرفته برا رشته ای که اسمش معماری نه فقط رعایت اصول... البته نمرات 25 زیادبوده که اندازه هارو رعایت نکردن ولی خب ایراد غیر اجرایی نداشتن اما خوب شاید به خاطر کمی زمان تصحیح اوراق بوده ... اما نکته ی مهمی که بوده اینه که هرکسی ایراد فاحش میدونه یه ایرادو کسی دیگر این ایرادو داشته و قبول شده ... مثلا دوستم از مسکونی همکف ارتباط داشت به حیاط و زیر زمین و میگفتن این ارتباط همکف باعث ردی میشه ولی یکی از مهندسین معتبر تهران گفته بود این ایراد فاحش نیست و ایراداته غیر اجرایی جز ایرادات ردی هستن ... بازم نمیدونم ولی کاش یکی میومد توضیح می داد ولی خب اگه توضیحم بدن مثه اسکیس ارشد بازارو برای کسانی که تدریس میکنن این آزمونارو گرم می کنن..(تشخیصای شخصی خودم )

گفته شما و واون مهندس کاملا درسته...این ایرادات کسری نمره داره...قرار نیست رد بشه...اما ذره ذره جمع گردد وانگهی مردود شود....ما میگیم ایرادات ریز رو دوستان سعی کنند نداشته باشند و 100% در ابتدا ایرادات فاحش غیر اجرایی تا استرس قبولی یا عدم قبولی نداشته باشند...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

من اصلا متوجه نشدم چی فرمودید. بی زحمت تجدید نظر بفرمایید

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
نمره 20- مردود

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله rap_w2w http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
این حقم نیست
سلام دوست عزیز شبتون بخیر
چشم
اما نقد منو نزارید پای اینکه میگم حقتون بوده قبول بشید یا حقتون نبوده ...من فقط ایرادات رو میگم...همین
زیرزمین
1-داکت ها به شدت بزرگ هستند
2- لابی آسانسور تفکیک نشده از فضای زیرزمین
3-درییچه بازدید قرار ندادید برای داکت
4-درب تاسیسات دو لنگه
5-تاسیسات عرضش چنده؟؟؟آیا میشه یک دیگ گذاشت که دورش فضای آزاد باشه؟؟
6- ستون گذاری فکر کنم دگ نیازی به بودن ستون آکس B4 نبوده
7-عرض پله به سمت انباری با ستون خیلی کم شده
پله شما به سمت طبقه همکف احتمال زیاد سرگیر نیست؟؟؟

همکف
8- همون جانمایی بد داکت تجاری رو قناس کرده
9-اون تیکه مربع برای تجاری هیچ نقشی نداره بهتر بود حداقل به عنوان انبار نمایش میدادید یا ابدارخانه ای چیزی
10- از بالای رمپ که محل عبور خودرو است و پر از آلودگی صوتی و دود ...پنجره دادید برای لابی؟؟؟
11-فضای خصوصی توی واحد همکف از این نظر رعایت نشده که کفش کن نداری...درب ورودی به سمت پذایرایی باز شده...سرویس خیلی رفته سمت خصوصی-اما آشپزخانه خوب جاگیری داشته
12- یه راهرو نسبتا طولانی دارید در واحد همکف که برای رفت و آمد قرار دادید
13-درب راه پله در همکف به سمت بیرون باز میشه
14-اون راهرو دسترسی به همکف لابی...از جک معلول به سمت درب...اون عرض چند؟؟1.40؟
طبقات
15- اون ستون گذاری اشتباه نتیجه اش اینی میشه که در مسکونی ستون وسط پذیرایی افتاد که با تیکه خواستید مخفی اش کنید
16-آشپزخانه هم بدون نورگیر هست و هم اینکه اگر فرض بگیریم که شما خواستید از نور اضلی پذیرایی نوربگیره از ابتدای دیوار خارجی تا انتهای دیوار آشپزخانه باید 7 متر باشه...آیا هست؟
17-فضای پرت باز هم در اون واحد بزرگ اینجا داریم که ضرفا نقش رفت و آمد و دسترسی به فضاها را برای ما مقدور میکنه
18-حس میکنم البته چشمی که عرض پاگرد راه پله سمت لابی آسانسور کمتر از 1.2 است...البته مقایسه کردم با اون پاگرد اون سمت...البته ستون گذاری رو متوجه نشدم با چه ابعادی گرفتید
بام
19-معمولا با همچین مساحتی بام از دو آبرو هم کفایت میکنه که استفاده کنند
برش
20-با توجه به خط برش در بام شما سکوی آسانسور رو می بینید...
21-ضخامت قلم رو در مقطع من حس میکنم رعایت نکردید همه با یک شخامت دیده میشوند...شاید به خاطر کیفیت عکس باشه

باز هم میگم فقط ایرادات رو گفتم و نظری برای قبولی شما یا عدم قبولی نمیدم...

volga_red

عضو جدید
آره به نظرم انقد ظالم نیستن که با یه ایراد که لزوماً به معنی
پایین بودن سواد طراحی نیست کسی رو رد کنن, کسری نمره داره ولی به بقیه ی کارت هم نگاه میکنن

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ازمون نظام خیلی فراتر از چیزی هست که تو دفاتر معماری انجام میشه؟
منظورم اینکه کسی که در دفتر طراحی یکنه هم ممکنه قبول نشه ؟ یا کسیی اغلب تجربه نداره قبول نمیشه من سوالات طراحی و نگاهیی انداختم چیز عجیبی ندیدم پس چر ا امار قبولی پایینه ؟

• Like
واکنش ها: MK6

bahar-spring

کاربر بیش فعال
سلام به همه دوستان باشگاهی به تک تک دوستانی که موفق به گذراندن این آزمون شدن تبریک میگم :gol::gol::gol::w23:
منم به یاری خدا تونستم توی این آزمون با نمره 27 قبول بشم.
از کمک همه بچه های باشگاه بخصوص استاد نجاتی عزیزم واقعا متشکرم و امیدوارم در تمام مراحل زندگیشون موفقیت همراه همیشگیشون باشه.:w27:

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان باشگاهی به تک تک دوستانی که موفق به گذراندن این آزمون شدن تبریک میگم :gol::gol::gol::w23:
از کمک همه بچه های باشگاه بخصوص استاد نجاتی عزیزم واقعا متشکرم و امیدوارم در تمام مراحل زندگیشون موفقیت همراه همیشگیشون باشه.:w27:

تبریک میگم خانوم مهندس.ماشالا به بچه های باشگاه این دوره کولاک کردن;)

MK6

کاربر بیش فعال

تبریک میگم بهار جون واقعا خوشحال شدم، دلیل این همه قبولی تلاش مستمر دوستان باشگاهه که بی هیچ منتی اطلاعاتشون رو در اختیار دیگرون قرار دادن واقعا خدارو شکر که دوستان نتیجه زحماتشون رو گرفتن.

arefeh

کاربر ممتاز
چ جالب همین بعد از نتایج گفتم بهار چی شده خبری اصلا ازش نی.... برات بهترین رو آرزو میکنم عزیزم

arefeh

کاربر ممتاز
ازمون نظام خیلی فراتر از چیزی هست که تو دفاتر معماری انجام میشه؟
منظورم اینکه کسی که در دفتر طراحی یکنه هم ممکنه قبول نشه ؟ یا کسیی اغلب تجربه نداره قبول نمیشه من سوالات طراحی و نگاهیی انداختم چیز عجیبی ندیدم پس چر ا امار قبولی پایینه ؟

بله فرق داره.... اتفاقا من خیلی از کسایی رو میشناسم که متاسفانه بعد از4_5بار هنوز ب نتیجه نرسیدن....
البته نمیگم ک همه مردود میشن اما دیدشان رو باید تغییر بدن

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام افرین بهار خانم
مبارکت باشه مهندس

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله فرق داره.... اتفاقا من خیلی از کسایی رو میشناسم که متاسفانه بعد از4_5بار هنوز ب نتیجه نرسیدن....
البته نمیگم ک همه مردود میشن اما دیدشان رو باید تغییر بدن
همه مثل شما استااااااد نبستن بار اول قبول بشن
من بار چهارمم بود مهندس
هیچ ایرادی نداره مهم قبولیه

sallarmelli

عضو جدید
سلام حسین
1-زیزمین ستون گذاری اشتباه
2-جانمایی اشتباه تاسیسات
3- در انباری رو به بیرون
4-پرتی سرگیر
5-پارتیشن بندی اشتباه
6-لابی عدم نور
7-جانمایی اشتباه آ -پ
8-ط اول تقسیم اتوبوسی واحد اشتباه
9-عدم رعایت ص33 مبحث 4 دید از پ به سرویس
10 - دیوار تقسیم به صورت افقی برای رسیدن به نور ج
11-واحد کوچک رو به شمال
12-خ و عدم ص 33
13-تعویض ـآبا پ
14-پرتی فضای خواب واحد بزرگتر
15-عدم پارتیشن بندی مناسب
16-عدم رعایت ضوابط معلول در تجاری
17- عدم کانال کولر
18-عدم دیوار بتنی
19-عدم رعایت آکس
20- عدم برسی کامل سوال
21-پرتی فضای جلوی باکس پله و تونل
22-جانمایی اشتباه پله به صورت عمودی
23-عدم دسترسی معلول به حیاط
24-عدم پیش فضا در ورودی همکف
موفق حسین
موفق حسین
این ها رو بیشتر توضیح می دی
1-
3-
6-
8-
10-
18-
19-

[Forwarded from ...]
#نحوه_اعتراض_به_نتیجه_آزمون_نظام_مهندسی_مرداد ۹۴_
به صورت کتبی و انفرادی

طبق اعلام سامانه آزمون ورود به حرفه دفتر امور مقررات ملّي ساختمان، شركت كنندگاني كه حدنصاب قبولي در آزمونها را كسب ننموده اند برای اعتراض به نتیجه آزمون نظام مهندسی مرداد ۹۴ به شیوه زیر عمل کنند:

الف – با توجه به بررسيهاي دقيق و كنترلهاي مكرري كه در كليه مراحل تصحيح پاسخنامه هاي تستي انجام گرفته است، نتايج اعلامي فاقد مشكل ميباشد لكن چنانچه داوطلبي نسبت به نتيجه آزمون خود معترض باشد ميتواند درخواست خود را صرفاً بصورت كتبي با ذكر مشخصات كامل (شماره داوطلبي، نام و نام خانوادگي، شماره شناسنامه، تاريخ تولد، رشته آزمون، آدرس دقيق و شماره تماس) حداكثر تا پايان وقت اداری چهارم آبان ۹۴ از طريق پست سفارشي به شرح زير ارسال نمايد:

⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️ آزمون رشته معماري طراحي: به صندوق پستي تهران، به شماره 573-19935دفتر مقررات ملّي ساختمان⛔️⛔️⛔️⛔️

ب – به لحاظ برنامه ريزيهاي انجام شده به درخواستهايي كه بعد از تاريخ مقرر تحويل پست گردد ترتيب اثر داده نخواهد شد.

ج – امتياز سؤالاتي كه به تاييد كميتههاي تخصصي نامفهوم، مبهم يا داراي اشكال هستند در تصحيح پاسخنامه هاي داوطلبان لحاظ شده است، لذا به اعتراضهاي در اين ارتباط ترتيب اثر داده نخواهد شد.

روش دوم سایت زیر
#ثبت_اعتراض_درسایت_راه_و_شهرسازی http://www.mrud.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=cc257a21-4ed0-4666-9644-52388fe49235
⛔️موضوع پیام: اعتراض به نحوه تصحیح کردن آزمون طراحی معماری پایه 3 نظام مهندسی ساختمان ⛔️
متن پیام: با سلام، بدین وسیله به استحضار می رساند که در نحوه تصحیح کردن نقشه های ترسیمی برای ورد به حرفه مهندسان پایه3 آزمون طراحی معماری نظام مهندسی ساختمان شبهاتی وجود دارد به طوری که باعث اعتراض بسیاری از داوطلبان من جمله بنده شده است. چون داوطلبانی بوده اند که با وجود عدم رعایت مباحث 22 گانه در طراحی نمره قبولی کسب کرده اند و بسیاری از داوطلبان که هم از نظر طراحی هم از نظر ترسیم نقشه ها عملکرد درستی داشته اند متاسفانه به نتیجه نرسیده اند. لذا از آن مقام محترم خواهشمند است به این مهم رسیدگی کنند تا شفاف سازی در نحوه تصحیح کردن آزمون و اعلام نتایج به صورت کارنامه تشریحی صورت پذیرد. با تشکر

متن پیامتون تو سایتم میتونه این باشه
روش دوم که فقط ارتباط با وزیر هست به نظرتون نگاه می کنند

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.