بررسی آزمون طراحی - 2 مرداد 1394

وضعیت
موضوع بسته شده است.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اگر حیاط داشت مثل سالای 92 میگفت و مینوشت حیاط
2-اگر حیاط داشت چه الزامی به رفتن به زیر زمین و تعبیه پارکینگ بود با همون حیاط پارکینگ حل میشد دیگه
از حیاط نمیتونید به عنوان پارکینگ استفاده کنید مجاز نیست
پارکینگ باید سرپوشیده باشه

aminaminamin

عضو جدید
اگر حیاط داشت مثل سالای 92 میگفت و مینوشت حیاط
2-اگر حیاط داشت چه الزامی به رفتن به زیر زمین و تعبیه پارکینگ بود با همون حیاط پارکینگ حل میشد دیگه

مهندس به نکته خوبی اشاره کردی.اگر از حیاط میشد استفاده درد که در واقعیت میشه استفاده کرد دیگه مشکلی بابت رمپ نبود.عمدن خواستن از حیاط استفاده نشه
دوستان زمین هایی که تو بر جنوبی گذر واقع میشن و نور شمال میگیرن برای استفاده از نور جنوب زیربنا رو تو قسمت شمال مشرف به خیابون میزارن،به همین خاطر حیاط دسترسی به گذر نداره،و این دلیل نمیشه که حیاط حذف بشه بلکه این هنر طراحه که بتونه چطور هم از حیاط استفاده کنه و همدسترسی بهش بزاره،نکته دیگه هم اینکه رمپ رو باید از بر خیابون شروع کنیم و هیچ ارتباطی به حیاط اینجور زمین ها نداره،و پارکینگ هم باید در مکان سر بسته واقع بشه نه هوای آزاد

gony

عضو جدید
بچه ها به نظرتون لابی ورودی با لابی مسکونی متفاوته؟چون تو سوال گفته بود لابی ورودی.من که شک دارم..

m.alinejadian

عضو جدید
دوستان زمین هایی که تو بر جنوبی گذر واقع میشن و نور شمال میگیرن برای استفاده از نور جنوب زیربنا رو تو قسمت شمال مشرف به خیابون میزارن،به همین خاطر حیاط دسترسی به گذر نداره،و این دلیل نمیشه که حیاط حذف بشه بلکه این هنر طراحه که بتونه چطور هم از حیاط استفاده کنه و همدسترسی بهش بزاره،نکته دیگه هم اینکه رمپ رو باید از بر خیابون شروع کنیم و هیچ ارتباطی به حیاط اینجور زمین ها نداره،و پارکینگ هم باید در مکان سر بسته واقع بشه نه هوای آزاد
منظور من اینه که میشه رمپ رو توی حیاط اجرا کرد نه از بر کوچه.از کوچه میاد تو حیاط روی رمپ و...

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
وایییی.شما درست میگی.مساحت زمین معلوم نبود و نباید نورگیر میذاشتیم.به نظرم ما هایی که نورگیر گذاشتیم کل نمره طبقه اول رو از دست میدیم.12 نمره:cry:
نه دیگه در این حد مهندس !نترس من هستم میگم فقط یه نیم نمره ازت کم کنن...:D
قاعدتا نباید کل نمره طبقه رو ازتون کم کنن.......ایشالا که اینجورنیست.
من اینقدر ایراد از کارم دراومد که همه چی قبولیم بستگی به مصحح عزیز داره.......
روز اول حرص خوردم...اما الان به این نتیج رسیدم نصف ازمون همت خودمونه و نصف دیگش شانسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس
و من نیزززززززز... خخخخ
حالا اشکال نداره امیدوارم که قبول بشی دوست من ....
ولی هرجور حساب کنی درسته s کل رو نداریم ووو مساحت حیاطم مشخص نیس ولی بازم بالای 200 هستش ;)
اینو از طرف من به مهندس صمصام هر وقت دیدیش بگو :biggrin:

اگه گف کی گفته، بگو مهندس هلووووووووووووو گفته... یاد بگیرررر;)

• Like
واکنش ها: sos

architect963

عضو جدید
نه دیگه در این حد مهندس !نترس من هستم میگم فقط یه نیم نمره ازت کم کنن...:D

و من نیزززززززز... خخخخ

اگه گف کی گفته، بگو مهندس هلووووووووووووو گفته... یاد بگیرررر;)
منم خراب اون امضات هستم
چقدر استدلال....
خخخخخخخخخخخ

aminaminamin

عضو جدید
منظور من اینه که میشه رمپ رو توی حیاط اجرا کرد نه از بر کوچه.از کوچه میاد تو حیاط روی رمپ و...
بابا مهندس جان اینجور زمینها (جنوب معبر) سطح اشغال چسبیده هستش به خیابون اصلا نمیشه از حیاط رمپ داد باید وارد مسکونی بشی بعد وارد حیاط شی

pishgam_9999

عضو جدید

اگر در طبقه همکف واحد مسکونی نبود میشد یه رمپ نیم دایره تو حیاط زد . چون عرض زمین جواب میده . این زمین در طراحی واقعی میشه توش 10 واحد در 5 طبقه طراحی کرد و باید برای تامین پارکینگش حتما از حیاط رمپ بزنیم و طبقه همکفو زیر زمین هم باید پارکینگ میشد . ولی اینجا با توجه به خواسته سوال باید یک واحد با متراژ مشخص تو همکف طراحی کنیم که این باعث محدودیت در طراحی هستش

shahrzadm

عضو جدید
سلام دوستان ستون گذاری با طول ۷ متر باعث رد شدن میشه؟اصلا ستون گذاری اشتباه باعث رد شدن میشه؟

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان ستون گذاری با طول ۷ متر باعث رد شدن میشه؟اصلا ستون گذاری اشتباه باعث رد شدن میشه؟
نه هههه 7 متر اوکی هست نگران نباش ....تا چه حد اشتباه ؟ مثلا میای پله رو اشتباه ستون گذاری میکنی مسلما نمره ی زیادی از دست میدی شایدم مردود ...یا از base کلا داغونه ستون گذاری نه مثلا فقط یه ستون مشکل دار!
من دیدم کسانیو که ستون گذاری شون ایراد داشته و قبول هم شدن ..

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا مهندس جان اینجور زمینها (جنوب معبر) سطح اشغال چسبیده هستش به خیابون اصلا نمیشه از حیاط رمپ داد باید وارد مسکونی بشی بعد وارد حیاط شی

مهندس راستی اون داکت اصلی اسانسور که تو همکف نشان دادی تو زیر زمین نمی بینم و اگه تو زیر زمین نشان
بدی رمپ خودرو را داغون میکنه!!!!
من متوجه نمیشم چرا اینجوری شده
زیر جک رو هم نگاه کردم میرفته رو پله هایی که به سمت انباری می ره فکر کنم تو آخرین پله که میره پایین جک سر گیر باشه!!!!!
ای کاش واسه آسانسور هم لابی حریق میزاشتی چون مبحث 3 گفته الزامی

soheyla d

عضو جدید
میدونم به نفعم داری میگی;) .ولی خوب واقعیت این نیست.من کلاس رفتم این رو هم مهندس صمصام خیلی تاکیید کرده بود که اگر مساحت کل زمین مشخص نبود به هیچ وجه نورگیر نزارید.مثل آذر 90 که هرکی نورگیر داده بود رد شد.حتی این سوال رو ازشون پرسیدم که تراکم مساحتش معلومه بیشتر از 200 هست پس حیاط هرچی هم که باشه ما قانون نورگیر در زمین های بالای 200 متر رو رعایت کنیم ولی باز هم گفتن نه وقتی s کل رو نداری نباید نورگیر بدی.البته این ها رو پارسال گفته بودن منم یادم رفته بود تا همین امروز:redface:

الان سطح اشغال معلوم بود دیگه ...
بالای 200 متر ...چیکار به حیاط دارین
شما نورگیر دادین؟ ب نفعتون دارم حرف میزنم که :D
هلو جان من نورگیر دادم خوب طرح من ظوری بود که نورگیری میخواست خوابم رو اون قسمت دادم چون باید خوابم آن قسمت قرار میگرفت برای همین ی دانه2*3 دادم ولی ی کار اشتباهی کردم که عرض را 2/5 گرفتم اصلا یادم نیود چون کنار ستون میافتاد و ی 10 سانتم پوتر رد می شد و عملا 2/40 میشد که فکر کنم اشتباه در اشتباه به نظرتان میتانم قبول بشم، :cry:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
هلو جان من نورگیر دادم خوب طرح من ظوری بود که نورگیری میخواست خوابم رو اون قسمت دادم چون باید خوابم آن قسمت قرار میگرفت برای همین ی دانه2*3 دادم ولی ی کار اشتباهی کردم که عرض را 2/5 گرفتم اصلا یادم نیود چون کنار ستون میافتاد و ی 10 سانتم پوتر رد می شد و عملا 2/40 میشد که فکر کنم اشتباه در اشتباه به نظرتان میتانم قبول بشم، :cry:

کسی بخاطر نور گیر زدن نمی افته مهندس نگران نباش منم همون دو در سه زدم
میتونستم هم نزنم ولی عرض پذیرایی خیلی کم میشد و کمتر از سه متر میشد که مبحث چهار گفته عرض اون
باید حداقل 4/50 باشه باید ببینی کدام یک ارزش بیشتری داره
میتونستم نور گیر نزنم ولی پزیرایی راهرو میشد چون آشپزخانه رو می انداختم کنارش
مساحت ها بجز اون واحد که گفته 72تا74اگه سه چهار متر هم کم و زیاد بشن مشکلی نداره

soheyla d

عضو جدید
کسی بخاطر نور گیر زدن نمی افته مهندس نگران نباش منم همون دو در سه زدم
میتونستم هم نزنم ولی عرض پذیرایی خیلی کم میشد و کمتر از سه متر میشد که مبحث چهار گفته عرض اون
باید حداقل 4/50 باشه باید ببینی کدام یک ارزش بیشتری داره
میتونستم نور گیر نزنم ولی پزیرایی راهرو میشد چون آشپزخانه رو می انداختم کنارش
مساحت ها بجز اون واحد که گفته 72تا74اگه سه چهار متر هم کم و زیاد بشن مشکلی نداره

آقای مهندس من خوابم پاسیو میخواست چون اینجا مهندس عارفه اشاره کردن که بهتر پذیرایی و آشپزخانه نور اصلی بگیرن ولی خواب فقط نور اصلی نباشه نیاز نیست میتانه از پاسیو نور بگیره که البته داخل مبحث هم در قسمت تهویه-به این موضوع اشاره شده بود منهم طرحم طوری بود که باید آن قسمت خواب و حمام را میذاشتم تا از پذیرایی دید نداشته باشه چون اگه اینچنین نمیکردم در حمامم رو به پذیرایی میشد که خوب نبود و چون در اینصورت خوابم نور نمیگرفت از نورگیر 2*3 استفاده کردم و فقط از یک ضلعش یک پنجره 1.20 دادم یعنی 3 ضلع دیگش با این که یرای یک واحد بود هیچ بازشویی نذاشتم روبروی بازشوم هم دیوار همسایه بود. من این را به دوستم که میرفت کلاس دکتر صدیق گفتم و از ایشان این سوال را پرسیده بودن ایشان گفتن چون طبقه بالایی روی واحدتان نبوده میتانستید از 2*3 برای فضاهای اصلیتان هم استفاده کنید ولی اینجا بچه ها ی چیز دیگر نوشتن. یکیم آقا مهندس من برای همکفم 76 متر شد و 2 خواب براش گذاشتم این ایراد نداره؟ ولی همان 12 متر را رعایت کردم برای خواب یعنی حداقل ها رعایت شد ولی اینجا همه 1 خوابه طراحی کردن در صورتیکه روی سوالم هیچ چیزی نگفته بود. آقای مهندس آیا درستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بدتر از همه من رمپم را عرضش را2.50 گرفتم که چون کنار دیوار بود و ستون 40*40دادم با ردشدن پوتر عملا 2.30از مسیر ماشین می ماند.
این را کجای دلم بزارم؟:crying2:

hami64

عضو جدید
سلام دوستان ، من از زیرزمین به حیاط دسترسی گذاشتم و دسترسی همکف به حیاط رو از داخل واحد دادم . ولی گویا باید از لابی به حیاط دسترسی میزاشتم . به نظرتون باعث مردودی میشه یا فقط نمره کم میشه ؟

gony

عضو جدید
بچه ها پس لابی ورودی با لابی مسکونی فرقی نداره؟؟؟.کسی جواب نداد..........

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای مهندس من خوابم پاسیو میخواست چون اینجا مهندس عارفه اشاره کردن که بهتر پذیرایی و آشپزخانه نور اصلی بگیرن ولی خواب فقط نور اصلی نباشه نیاز نیست میتانه از پاسیو نور بگیره که البته داخل مبحث هم در قسمت تهویه-به این موضوع اشاره شده بود منهم طرحم طوری بود که باید آن قسمت خواب و حمام را میذاشتم تا از پذیرایی دید نداشته باشه چون اگه اینچنین نمیکردم در حمامم رو به پذیرایی میشد که خوب نبود و چون در اینصورت خوابم نور نمیگرفت از نورگیر 2*3 استفاده کردم و فقط از یک ضلعش یک پنجره 1.20 دادم یعنی 3 ضلع دیگش با این که یرای یک واحد بود هیچ بازشویی نذاشتم روبروی بازشوم هم دیوار همسایه بود. من این را به دوستم که میرفت کلاس دکتر صدیق گفتم و از ایشان این سوال را پرسیده بودن ایشان گفتن چون طبقه بالایی روی واحدتان نبوده میتانستید از 2*3 برای فضاهای اصلیتان هم استفاده کنید ولی اینجا بچه ها ی چیز دیگر نوشتن. یکیم آقا مهندس من برای همکفم 76 متر شد و 2 خواب براش گذاشتم این ایراد نداره؟ ولی همان 12 متر را رعایت کردم برای خواب یعنی حداقل ها رعایت شد ولی اینجا همه 1 خوابه طراحی کردن در صورتیکه روی سوالم هیچ چیزی نگفته بود. آقای مهندس آیا درستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بدتر از همه من رمپم را عرضش را2.50 گرفتم که چون کنار دیوار بود و ستون 40*40دادم با ردشدن پوتر عملا 2.30از مسیر ماشین می ماند.
این را کجای دلم بزارم؟:crying2:
نمیدونم بخدا من که نور گیر دو در سه واسه خواب نشنیدم ولی شاید با این شرایط که کمبود فضا بوده قابل توجیه باشه
ولی رمپ 2/5ایکاش نمیدادی واقعا ریسک بزرگی کردی!! امیدوارم ازتون نمره زیادی کسر نشه

aminaminamin

عضو جدید
مهندس راستی اون داکت اصلی اسانسور که تو همکف نشان دادی تو زیر زمین نمی بینم و اگه تو زیر زمین نشان
بدی رمپ خودرو را داغون میکنه!!!!
من متوجه نمیشم چرا اینجوری شده
زیر جک رو هم نگاه کردم میرفته رو پله هایی که به سمت انباری می ره فکر کنم تو آخرین پله که میره پایین جک سر گیر باشه!!!!!
ای کاش واسه آسانسور هم لابی حریق میزاشتی چون مبحث 3 گفته الزامی
تو این دومورد حق با شماست ،ولی من برداشتم از داکت اصلی اینه که لوله های تمام طبقاط رو جمع میکنه و تو پایین ترین طبقه از بغل یه ستون به چاه منتقل میکنه ،برا پله ها هم اونقد عرضشون زیاد هست که از بغل جک هم بشه با لا رفت (هرچند اینایی که گفتم توجیه کار هستن ولی حق با شماست)

soheyla d

عضو جدید
نمیدونم بخدا من که نور گیر دو در سه واسه خواب نشنیدم ولی شاید با این شرایط که کمبود فضا بوده قابل توجیه باشه
ولی رمپ 2/5ایکاش نمیدادی واقعا ریسک بزرگی کردی!! امیدوارم ازتون نمره زیادی کسر نشه

هر چیزی هم باعث مردودیم نشه این رمپ مشکل ساز میشه-:cry: آقای مهندس خوب سری های پیش کارای بچه ها رم نگاه میکردم علاوه بر 1 دانه پاسیو مشترک بین 2 واحد ی2*3 هم برای یک واحد طراحی کرده بودن که پذیراییشان ازش نورمیگرفت درسته خوب اتاق خواب و پذیرایی هردو فضای درجه 1 هستند دیگه تازه خواب که اولویتش بعد تر از پذیرایی من با تحلیل کار بچه ها برای خوابم که گوشه طراحی کردم مجبور شدم بدم حالا خیلی ازش نمره کم می کنن به نظرتان؟؟؟

mehras khanum

عضو جدید
من یه کار احمقانه ای کردم اونم اینکه غذا نخوردم... بعد این فلان فلان شده ها هم ورداشتن کولرها رو خاموش کردن... گرما و گرسنگی دست به دست هم دادن اونقدر حالم بد شد که نزدیک بود رو برگه بالا بیارم خیال مصحح ها راحت شه بره!!!:hate:
از ساعت 2.5 ـ 3 به بعد عملا هیچ کاری نمی تونستم بکنم...
برش نرسیدم بکشم...:crying2:
اندازه گذاریامم نصفه نیمه شد!:w05:
خلی ناراحتم... :( :( سوال به این خوبی حیف نبود قبول نشم؟؟:w04:

انگار شرح حال منو گفتی...دقققیقا مال ما هم کولر خاموش بود هر چقدرم بچه ها گفتن روشن کنین کسی گوش نداد.همینطور عرق ریختیم و شیتارو پرکردیم. منم ناهارمو نخوردم فشارم افتاد و حالت تهوع گرفته بودم.تازه گردن درد شدید هم گرفته بودم. از یه طرف هم میدیدم سوال واقعا راحته.داشت اشکم در میومد. فقط سر جلسه گریه نکردم وگرنه واقعا غصه خوردم. حالا خداکنه قبول شیم باز مجبور نشیم این امتحان هشت ساعته رو با اون وضعیت دوباره تجربه کنیم.:cry:

soheyla d

عضو جدید
من که دیگه واقعا ناامید شدم من که سری اولم بود یک هفتست اعصابم خرابه - حالا میتانم بفهم طفلک بچه هایی که چند بار امتحان میدن چه حالی داشتن دیگه هر چه بادا باد...:w04:

yas..

عضو جدید
نظر لطفتووونه ...
:surprised:
تک حذفی دیگه چیه!!؟؟ پس من ردم چون عرض رمپم اشتباس مساحت واحدامم فکر کنم نسبت به چیزی که خواسته بود متفاوته یعنی واحد یه خوابم بزرگ شد به نظرم یکم
البته عرض رمپو سر آزمونم چک کردم دیدم نوشته تو مبحث "حداقل" 2.5 دیگه همون 3.5 گرفتم! خدا کنه گیر ندن
با روان آدم بازی میکنه این آزمون آدم به خودشو شخصیتشو کل زندگیشو اطرافیانشو همه شک میکنه :D[/QUOTE

عرض رمپ توی مبحث گفته 2.5 من نمیدونم چرا میگین 3.5

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر لطفتووونه ...
:surprised:
تک حذفی دیگه چیه!!؟؟ پس من ردم چون عرض رمپم اشتباس مساحت واحدامم فکر کنم نسبت به چیزی که خواسته بود متفاوته یعنی واحد یه خوابم بزرگ شد به نظرم یکم
البته عرض رمپو سر آزمونم چک کردم دیدم نوشته تو مبحث "حداقل" 2.5 دیگه همون 3.5 گرفتم! خدا کنه گیر ندن
با روان آدم بازی میکنه این آزمون آدم به خودشو شخصیتشو کل زندگیشو اطرافیانشو همه شک میکنه :D[/QUOTE

عرض رمپ توی مبحث گفته 2.5 من نمیدونم چرا میگین 3.5
مهندس عزیز اونی که شما میگین گفته 2/5 عرض ورودی است نه رمپ یا شیبراهه عرض رمپ حداقل 3 متر
است حتی اساتید میگن حداقل 3/5 است.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو این دومورد حق با شماست ،ولی من برداشتم از داکت اصلی اینه که لوله های تمام طبقاط رو جمع میکنه و تو پایین ترین طبقه از بغل یه ستون به چاه منتقل میکنه ،برا پله ها هم اونقد عرضشون زیاد هست که از بغل جک هم بشه با لا رفت (هرچند اینایی که گفتم توجیه کار هستن ولی حق با شماست)

امیدوارم خیلی نمره کسر نشه ازتون چون معماری کارتون خوب شده
هرچند شاعر میگه هر آن قسمت که آنجا شد کم و افزون نخواهد شد.
امیدوارم قسمت مان قبولی باشه.

shahrzadm

عضو جدید
:eek:
مساحت دقیق که نبود گفته بود تقریبی، تنها دقیقش مساحت اتاقا بودش
برای حساب مساحت واحدا دیوارای دورتادور(همون 20سانتیا) را باید حساب کنیم یا نه؟

ببخشید اونوقت شما راه پله و اسانسور چند در چند گرفتین؟من هر کاریکردم مساحتش از ۲۵ کمتر نشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.