بررسی آزمون طراحی - 2 مرداد 1394

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mehras khanum

عضو جدید
سلام و خسته نباشید به همه دوستان عزیزم.من همین الان رسیدم خونه. بالاخره این امتحان رو هم دادیم و بدیش اینه که بااینکه از نه صبح تاالان سر جلسه بودم و فکر میکردم که امتحانو دادم با خیال راحت بیام استراحت کنم و خوش بگذرونم!!!اما از اونجایی که باز هم مطمئن نیستم قبول شم فکرم مشغوله!!!:confused:آخه چرا ماباید هشت ساعت سر جلسه امتحان بشینیم؟کجای دنیا امتحان به این شیوه مرسومه؟:mad:کمرو گردن و شونم انقد گرفته بود که وسط امتحان میخواستم بلند شم ولی باز گفتم تحمل کنم شاید خدا کمک کرد و قبول شدم و خدا کنه که بشم. دیگه نمی تونم سر این امتحان هشت ساعته و گاهی نه ساعته بشینم . واقعا از نظر بدنی کم میارم....نمی دونم چراما با هم به مقررات ملی در خواست نمیدیم که امتحانو خواسته هاشو کم کنن تایمش کم بشه. مگه ملاک سرعته؟!!!
و اما امتحان:من هم پارکینگامو مثل این دوستمون که کارش رو گذاشته درآوردم. اما من از زیرزمین به حیاط فک کنم هفت تا پله دادم. چون میخواستم یه ارتباطی بین واحدها و حیاط باشه. کارم اشتباست؟ الان مغزم کار نمیکنه نمی تونم بفهمم درست کشیدم یانه.بعد من نورگیر هم نذاشتم احساس کردم فضا کمه. قسمت زیر تجاریم رو تو پارکینگ پله دادم که سرگیر نشه و اون قسمت رو انبار و تاسیسات گذاشتم.اما چیدمان پلانم خیلی خوب درنیومد .چون وقت کم بود!!!برشمم فقط یه بازو دیده میشد توش .برش و پلان بامم تمیز نبود خیلی از جاهاشو با دست آزاد کشیدم. نمی دونم حالا چی میشه. بااین اوصاف قبول میشم آیا؟؟؟:evil:

hekmatiy

عضو جدید
امتحان راحتی بود. والله اگه این سری قبول نشیم دیگه هیچوقت قبول نمیشسم.
یه سئوال من یه بخشی از زیرزمینو پله دادم رفت پائین. مشکلی که نداره؟ مثل آزمون خرداد که میشد زیرزمینو برد پائین این کارو کرد چون نمیخواستم خاک پر بدم.
بقیه شیت هام کامل و طبق خواسته هاشون بود.
امید به نمره بالا دارم انشالا . باز توکل بر خدا. داکت کولر و همه چی دادم. کارم هم مدادی بود.

رها

عضو جدید
من با اینکه می دونستم دسترسی به حیاط از پارکینگ به عنوان راه خروج دوم باید تامین شه اما تو پلانم در نیومد...ولی فک کنم میشد

rap_w2w

عضو جدید
شما ها هم تاسیسات و انبار رو مثل من زیر تجاری در آوردید؟؟؟؟

rap_w2w

عضو جدید
کسی تونسته متراژ زیرزمین رو بدون استفاده از زیر تجاری در بیاره و قسمت تجاری رو را با خاک پر شده نشون بده

mehras khanum

عضو جدید
بی صبرانه منتظر نقد های شما دوستای گلم هستم
عارفه
هلو
ایمان
افروغ
رها
ایدا
mk6
و سایر بچه ها
منتظرتونم

من کارتون رو دیدم. به نظرم با توجه به اینکه سر جلسه امتحان کشیدین کارخوبیه.من چیدمان پلان هام به این خوبی نشده. یعنی انقد هل بودم که وقت کم نیارم پلانهای واحد هام خوب نشد. شما انشاللا قبول میشین. راستی یه سوال: به نظرتون چرا من همیشه وقت کم میارم؟در صورتی که دورو بریام همه کاراشونو کامل و تمیز کشیدن وقت اضافه هم آوردن اما من واقعا وقت کم آوردم و مجبور شدم یه قسمتهایی از برش و پلان بامم رو دست آزاد بکشم

رها

عضو جدید
شما ها هم تاسیسات و انبار رو مثل من زیر تجاری در آوردید؟؟؟؟

بله .طول رمپ 10.26 در اومد .که 2 ماشین با یه چرخش و ماشین سوم با 2 چرخش میتونستن پارک کنن.یه راهرو 1.20 هم بعد از اون یه جای پارک و پله دادم که 5 تا پله می رفت پایین.می رسید به زیر مغازه که انبار و تاسیسات اونجا کشیدم

رها

عضو جدید
نه.اگه سوال اذر رو نگاه کنی نوشته حیاط اما تو سایت این چیزی ننوشته بود

شیما جون زمین جنوبی بود با توجه به اینکه تو شمالش کوچه 10 متری رو مشخص کرده بود و محدوده 60% رو هاشور زده بود ، جنوب میشد حیاط . خیلی از بچه های حوزه ما هم این فکرو کردن

rap_w2w

عضو جدید
بله .طول رمپ 10.26 در اومد .که 2 ماشین با یه چرخش و ماشین سوم با 2 چرخش میتونستن پارک کنن.یه راهرو 1.20 هم بعد از اون یه جای پارک و پله دادم که 5 تا پله می رفت پایین.می رسید به زیر مغازه که انبار و تاسیسات اونجا کشیدم

چجوری طول رمپ 10.26 اومد

زیر زمین ارتفاعش تا زیر سقف 2.20 هست که با 30 سانت سقف میشه 2.5 چون 3 تا ماشین هست

فک کنم شما زیر زمین رو متوسط در نظر گرفتی؟

از 00 باید 1.35 بیای پایین که در جمع با 120 میشه 2.55 و 15 تا پله 17 سانتی

mane1

عضو جدید
لطفاً راهنمایی
پلههای ورودی مسکونی با کد 1.2 روی تاسیسات اومده سرگیر میشه مفیدارتفاع تاسیساتم 2.2 هست.مرسی

mehras khanum

عضو جدید
چجوری طول رمپ 10.26 اومد

زیر زمین ارتفاعش تا زیر سقف 2.20 هست که با 30 سانت سقف میشه 2.5 چون 3 تا ماشین هست

فک کنم شما زیر زمین رو متوسط در نظر گرفتی؟از 00 باید 1.35 بیای پایین که در جمع با 120 میشه 2.55 و 15 تا پله 17 سانتی
بعله من هم این اشتباه رو کردم و رمپم 10 و خورده ای دراومد. اینم اشتباه بعدی:cry:

rap_w2w

عضو جدید
ببخشی من برشم رو از نیمرخ پله زدم. اشتباست؟؟؟شما از روبرو زدین. طولی یعنی از رو برو؟

والا تا جایی که من میدونم برش طولی از سمت ضلع بزرگتر ساختمان هست و برش عرضی از ضلع کوچکتر یا عرض ساختمان

سوال هم گفته بود عرضی

elham.khkh

عضو جدید
سلام.منکه واقعا به معنای واقعی خسته ام به نظرم موضوع خيلی آسون بود.اما يه سری اشتباهات ريز دارم
تجاری رو تراز +0/10و لابی و يک واحد 74متری در همکف در تراز +1/2

رها

عضو جدید
چجوری طول رمپ 10.26 اومد

فک کنم شما زیر زمین رو متوسط در نظر گرفتی؟

از 00 باید 1.35 بیای پایین که در جمع با 120 میشه 2.55 و 15 تا پله 17 سانتی

بله من ارتفاع پاركينگم رو گرفتم ٢.٤٠ ، فكر نمي كنم غلط باشه چون تو مبحث ٤ نوشته ارتفاع مجاز توقفگاه هاي كوچك " حداقل " ٢.٢٠ .

وضعیت
موضوع بسته شده است.