بررسی آزمون طراحی -بهمن 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

alizare49

عضو جدید
[FONT=&quot]شاید برای خیلی از شرکت کننده ها فرقی نکنه که واحد های مسکونی در یک طبقه باشه یا در 4 طبقه - ولی طراحان سوال خواستند ببینند مهندسین برای ابعاد ستون و ضخامت سقف درحالت 2 طبقه و 6 طبقه تفاوتی قائل میشن یا نه ؟[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]در مورد تقلب و اعتراض هم خواهشا ول کنید این حرفا رو[/FONT]​
[FONT=&quot]یه نفر یه شایعه را میندازه بقیه هم دنبالش راه میفتن[/FONT]​
[FONT=&quot]بدون استثنا هر دوره از این شایعه ها میشه یه عده خودشون رو به در و دیوار میزنن و طومار مینویسن و آخرشم بیخیال میشن
نکنین از این کارا...[/FONT]

soheila25

عضو جدید
خسته نباشید دوستان. عکس با کیفیت تر از سوال ندارید؟ من این عکسها رو نمی تونم بخونم

gony

عضو جدید
شاید برای خیلی از شرکت کننده ها فرقی نکنه که واحد های مسکونی در یک طبقه باشه یا در 4 طبقه - ولی طراحان سوال خواستند ببینند مهندسین برای ابعاد ستون و ضخامت سقف درحالت 2 طبقه و 6 طبقه تفاوتی قائل میشن یا نه ؟
در مورد تقلب و اعتراض هم خواهشا ول کنید این حرفا رو
یه نفر یه شایعه را میندازه بقیه هم دنبالش راه میفتن
بدون استثنا هر دوره از این شایعه ها میشه یه عده خودشون رو به در و دیوار میزنن و طومار مینویسن و آخرشم بیخیال میشن
نکنین از این کارا...

اولا که امکان تقلب توی همچین ازمونی خیلی بالاست،راحت میشه یه نفر موبایل یا تبلت باخودش همراه وسایلش به داخل جلسه ازمون بیاره.در ثانی همه میدونیم که آزمون این دوره خیلی سختتر از دوره های قبل برگزار شده،ما داوطلبین باید باهم اتحاد داشته باشیم و به راحتی بیخیال همه چیز نشیم و زندگی خودمون رو به دست قضا و قدر نسپاریم..حق دادنی نیست.گرفتنیه.موضوع اصلی اعتراض داوطلبین به سخت شدن بی دلیل آزمونه،شما ازمون دوره قبل در مرداد ماه رو با این دوره مقایسه کنید خودتون متوجه میشید که چه اتفاقی اقتاده.....

و نکته مهمه اینه که اعتراض ما میتونه باعث بشه دوره بعد آزمون بهتری برگزار بشه و طراح سوال نتونه هرجور دلش خواست سوال رو بپیچونه..

alizare49

عضو جدید
اولا که امکان تقلب توی همچین ازمونی خیلی بالاست،راحت میشه یه نفر موبایل یا تبلت باخودش همراه وسایلش به داخل جلسه ازمون بیاره.در ثانی همه میدونیم که آزمون این دوره خیلی سختتر از دوره های قبل برگزار شده،ما داوطلبین باید باهم اتحاد داشته باشیم و به راحتی بیخیال همه چیز نشیم و زندگی خودمون رو به دست قضا و قدر نسپاریم..حق دادنی نیست.گرفتنیه.موضوع اصلی اعتراض داوطلبین به سخت شدن بی دلیل آزمونه،شما ازمون دوره قبل در مرداد ماه رو با این دوره مقایسه کنید خودتون متوجه میشید که چه اتفاقی اقتاده.....

و نکته مهمه اینه که اعتراض ما میتونه باعث بشه دوره بعد آزمون بهتری برگزار بشه و طراح سوال نتونه هرجور دلش خواست سوال رو بپیچونه..

[FONT=&quot]اتحاد و این حرفا برای شعار دادن و جو دادن به یه موضوع خیلی هم خوبه ولی عملا هیچ تاثیری نداره[/FONT]​
[FONT=&quot]هر کسی میتونه بیاد و بگه فلانی تقلب کرد و ...[/FONT]​
[FONT=&quot] این حرفا رو هوا هست و دلیل اعتراض نمیشه[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] من نمیدونم شما دوره اولیه که شرکت کردید یا نه که این فرمایش رو میکنید ولی بدون شک اگه تجربه ی شایعات بعد از آزمون رو داشته باشید باید بدونید همیشه از این صحبتا و طومارها بوده وخواهد بود اتفاقا از اون وقتی که سازمان سنجش مدیریت برگزاری آزمون رو به عهده گرفت -که حدود 2 ساله - امنیت آزمون (و البته سختی آزمون) خیلی بالا تر رفته و ای کاش از اول همینطور بود که این همه آدم که در سالهای گذشته به اون آسونی پروانه طراحی رو گرفتن از همین فیلتر رد میشدن[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

gony

عضو جدید
اتحاد و این حرفا برای شعار دادن و جو دادن به یه موضوع خیلی هم خوبه ولی عملا هیچ تاثیری نداره
هر کسی میتونه بیاد و بگه فلانی تقلب کرد و ...
این حرفا رو هوا هست و دلیل اعتراض نمیشه
من نمیدونم شما دوره اولیه که شرکت کردید یا نه که این فرمایش رو میکنید ولی بدون شک اگه تجربه ی شایعات بعد از آزمون رو داشته باشید باید بدونید همیشه از این صحبتا و طومارها بوده وخواهد بود اتفاقا از اون وقتی که سازمان سنجش مدیریت برگزاری آزمون رو به عهده گرفت -که حدود 2 ساله - امنیت آزمون (و البته سختی آزمون) خیلی بالا تر رفته و ای کاش از اول همینطور بود که این همه آدم که در سالهای گذشته به اون آسونی پروانه طراحی رو گرفتن از همین فیلتر رد میشدن

آقای مهندس من اولین دوره نیست که توی آزمون شرکت میکنم.و خودم به احتمال زیاد این دوره قبول میشم.فقط میخام بگم که هیچ دوره ای به اندازه الان داوطلبین به این ازمون معترض نبودند. بسیاری از داوطلبین در جلوی چشم خودم در ساعات اولیه مجبور به ترک جلسه شدند.شما نمیدونم چرا این حرفهارو میزنید ولی اطمینان دارمبیشتر دوستانی که در این ازمون شرکت کردند قبول دارند که آزمون به طرز عجیبی دارای روند حل پیچیده و وقتگیر بوده که خلاف روال طرح سوال در سالهای گذشته بوده،حالا شما تاصبح هی بگو که نبوده.و بهتره به جای روی هوا خواندن اعتراض دوستانتان و اتهام زنی به شعار و جو دادن با آنها همراه شوید

alizare49

عضو جدید
آقای مهندس من اولین دوره نیست که توی آزمون شرکت میکنم.و خودم به احتمال زیاد این دوره قبول میشم.فقط میخام بگم که هیچ دوره ای به اندازه الان داوطلبین به این ازمون معترض نبودند. بسیاری از داوطلبین در جلوی چشم خودم در ساعات اولیه مجبور به ترک جلسه شدند.شما نمیدونم چرا این حرفهارو میزنید ولی اطمینان دارمبیشتر دوستانی که در این ازمون شرکت کردند قبول دارند که آزمون به طرز عجیبی دارای روند حل پیچیده و وقتگیر بوده که خلاف روال طرح سوال در سالهای گذشته بوده،حالا شما تاصبح هی بگو که نبوده.و بهتره به جای روی هوا خواندن اعتراض دوستانتان و اتهام زنی به شعار و جو دادن با آنها همراه شوید

[FONT=&quot]بنده با این فرمایش شما که فرمودید تقلب شده و باید اعتراض کنیم عرض کردم که ساده نباشید و به شایعات بقیه دامن نزنید[/FONT]​
[FONT=&quot]ولی در مورد سختی آزمون به هیچ وجه بحثی ندارم و قبول دارم آزمون فوق العاده سخت بود (البته نسبت به مدت زمان آزمون) و بی دلیل سوال رو پیچونده بودن که قبولی کمتر بشه و بسیار غیر حرفه ای و ناعادلانه عمل کرده بودن[/FONT]

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده با این فرمایش شما که فرمودید تقلب شده و باید اعتراض کنیم عرض کردم که ساده نباشید و به شایعات بقیه دامن نزنید
ولی در مورد سختی آزمون به هیچ وجه بحثی ندارم و قبول دارم آزمون فوق العاده سخت بود (البته نسبت به مدت زمان آزمون) و بی دلیل سوال رو پیچونده بودن که قبولی کمتر بشه و بسیار غیر حرفه ای و ناعادلانه عمل کرده بودن
واقعا سخت بود
حل ابتداییش 2.5 ساعت وقت برد،بعدازاونم درحین کار هی باید رِفرش میکردیم حلو.

panahi_arch

عضو جدید
توجه توجه:warn::warn:

طبق عکس لو رفته یکی از مدرسان مطرح طراحی نظام مهندسی در ساعت 10.40 دقیقه روز امتحان جواب ازمونو با تلگرا برای بچه هاش فرستاده.
بچه های اصفهان یه طومار پر کردن و شدیدا پیگیر هستن ببینن .اگه واقعا این موضوع صحت داشته باشه به احتمال خیلی زیاد نتایج رو مردود میکنن و دوباره ازمون میگیرن.
البته چون هنوز از صحت موضوع مطمین نیستم عکس و اسم مدرس رو نگذاشتم

این فقط یه پسته و فاقد اعتبار .منم مثل بقیه از هیچ چیز مطمین نیستم.لطفا از این پست سو استفاده نشه.این مساله اگر هم درست باشه باید از طریق مراجع پیگیری بشه نه با بردن ابروی یه نفر که هنوز ثابت نشده اینکارو کردن یا نه. به همین دلیل اسمشونو نگفتم.البته منظور من اعضای این سایت نیستن.خودشون میدونن منظورم کیه

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اگه قرار به متراژ وطبقات باشه که آزمونهای قبلی دیگه واسه پایه3 هم رده.
فکر کنم اگه یه طبقه کمتر میدادن شما این مشکلات رو نداشتین.
حالا نمیدونم باید منتظر جوابهای درست بمونیم شاید چیزایی هم که شما میگین بعضیاشو بشه درآورد اما ما نتونستیم.
موفق باشین،بحثی باشما ندارم شما خیلی خوب مطالعه میکنین.;)
نه غیر اسفند 89 دوره یا نداشتیم که 4 طبقه روی پیلوت باشه.
این مشکلات از قضا مشکلاته من نیست . مشکلات همه ی شرکت کننده هاست. که برخی مثل شما در پی نقض قوانین مکتوب شده هستن به این علت که نقض قانون به نفع هست. قبلا هم گفتم اگر روند اینه؟ اصلادر عالم واقع چرا طرحی اجرا بشه؟ یه عده ادم رو وایسونیم رو زمین بگیم شما به خوابیدن رد یک اتاق فکر کن، شما فکر کن که ماشینتو پارک کردی، شما فکر کن که اینجا ورودیه. میشه؟
الان طرف طرح زده، شیتشو ک میبینی میگی این نفر اول امساله، یکم نگا میکنی میبینی دسترسی به انباری هاش از تو جایِ پارک ماشینه. خب 12 خانوار میخان برن به انباری، منتظر باشن که این ماشینِ بی صاحاب شده، صاحابش کی میاد که برسن به انباری. میشه؟

طرف طرح زده طوری که ماشینش به جای بالا پایین شدن باید در راستای چپ و راست حرکت کنه، میگه امتحان هم اسون بود، فقط وقت کم بود.

طرف واحداش خوب رد اومده میگه ازمون ک ساده بود، حالا ببین ک این عزیز بی قانون همچی رو حل کرده.

طرف هست پنجره داده به همسایه. به دیوار حالا از استرس یا هر چی دیگه. میگه همه چیزم خوب در اومدااا اخرش دیدم پنجره دادم به دیوار.

باز ادم هست همچیزشم در اومده، ولی از محل توقفگاه دسترسی نداره به پلکان. ینی بایستی از زیرزمین یا پیلوت بره به حیاط بعد دوباره بیاد به پله برسه.

شما هم ک میگی همه چیز خوبه ولی ستونش وقت گیر شد.

خب همه ی این ها که چی؟ کافی بود جایگاه امداد رو میدونست تا کل طرحش بره زیر سوال.
کافی بود قضیه تک معبری رو میدونست تا ....
معلول رو میدونست تا ....
و همه چیز رو میدونست تا باعث بشه برگه رو سفید تحویل بده.
من ادرس میدم به م4 صفحات 108 و 109 (حداقل قضیه ی امداد رسانی رو مطرح کرده بود تو مبحث اما تک ورودی یا دو ورودی رو نه که اینم از کمبودهای م4 هست)
و ادرس میدم به کتاب ضوابط شهرسازی برای معلولین ص 46

مگه قوانین رو خودشون وضع نکردن؟
پس میخان خودشون خودشون رو نقض کنن؟
حالا این وسط نمیدونم نظر شما چیه.
اگر در دوره های قبل سوالی اومده بود ک قضیه امداد توش مطرح بود، یا این جایگاه امداد به ملموس بودنِ قضیه یک متر ابتدا و انتهای رمپ 10% بود، بازم اینقدر جبهه میگرفتی؟
چون جدید بوده معنیش اینه که لازم به رعایتش نیست اره؟
عجبا

شاید برای خیلی از شرکت کننده ها فرقی نکنه که واحد های مسکونی در یک طبقه باشه یا در 4 طبقه - ولی طراحان سوال خواستند ببینند مهندسین برای ابعاد ستون و ضخامت سقف درحالت 2 طبقه و 6 طبقه تفاوتی قائل میشن یا نه ؟
بدون استثنا هر دوره از این شایعه ها میشه یه عده خودشون رو به در و دیوار میزنن و طومار مینویسن و آخرشم بیخیال میشن
نکنین از این کارا...

ابعاد و ضخامت ستون، تسلط به مباحث تاسیساتی، معین کردن جایگاه کابل های و تابلوهای برق، اگر در صلاحیت ماست، مهندسین عزیز عمران و تاسیسات و ترافیک و نقشه برداری و شهرسازی و همه ی مهندسی ها برن به زندگیشون برسن. نه؟

من موافق اعتراض نیستم چون اتفاقی نمی افته.
ولی میدونم ک تقلب راحت بوده.
ازمون سخت نبوده، صحیح نبوده. تناقضات خیلی بالاست.
بعدم خداییش چ تقلب مسخره ای داده، من ک اگه این تقلب بهم میرسید، بازم طرح خودمو میزدم. چی زده بعنوان یک مدرس. حتی تشخیصم نداده خواسته های ازمونو.

من میگم به اندازه کافی در همه مراحل زندگی اعم از کنکووووووووووور تااااااا دوران تحصیل تاااا مهندسیه به ظاهر نظام دار و قانون مند اذیت شدیم. این شورای انتظامی و شورای مرکزی و اینام کشکه. اروم باشیم بهتره.

بنده با این فرمایش شما که فرمودید تقلب شده و باید اعتراض کنیم عرض کردم که ساده نباشید و به شایعات بقیه دامن نزنید
ولی در مورد سختی آزمون به هیچ وجه بحثی ندارم و قبول دارم آزمون فوق العاده سخت بود (البته نسبت به مدت زمان آزمون) و بی دلیل سوال رو پیچونده بودن که قبولی کمتر بشه و بسیار غیر حرفه ای و ناعادلانه عمل کرده بودن

من میگم اگر میخوان اینطوری سوال بدن، دیگه قضیه ی ظرفیتی شدن چیه؟

واقعا سخت بود
حل ابتداییش 2.5 ساعت وقت برد،بعدازاونم درحین کار هی باید رِفرش میکردیم حلو.

من ک کلمه ی سخت رو به کار نمیبرم. سختی حد استانداردِ رو به بالای هر چیزه. در تعریف این ازمون نمیگنجه.

این فقط یه پسته و فاقد اعتبار .منم مثل بقیه از هیچ چیز مطمین نیستم.لطفا از این پست سو استفاده نشه.این مساله اگر هم درست باشه باید از طریق مراجع پیگیری بشه نه با بردن ابروی یه نفر که هنوز ثابت نشده اینکارو کردن یا نه. به همین دلیل اسمشونو نگفتم.البته منظور من اعضای این سایت نیستن.خودشون میدونن منظورم کیه

همچین بی سند و مدرک هم نیست. یه چیزایی میگه حقیقت داره.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید به همه مهندسین ایشالا نتیجه زحماتمونو بگیریم
من 5تا
پارکینگ تو زیرزمین دراوردمو 7تا تو همکف.پلان طبقاتمم خیلی راحت دراوردم.کلا 12.5 خیلی زودو راحت به نتیجه رسیدم ولی رفتم سراغ ستونا کارمو خراب کردو وقتم رفت.اخرشم تو ستونام یه حرکتی زدم که فک کنم پارکامو خراب کرده باشه.ستون جای پارکارو بجای مثلا 5*5 یک متر کشیدم پایینتر.ینی یه متر اومد تو فضای 5*5 پشت ماشینا.غلطه بود کارم؟
دوتا هم ورودی ماشین گرفتم چون فقط 3متر تونستم تو حیاط جا بزارم.چون میخاستم توی همکف جا برام بمونه که 7تارو بچینم.خیلی داغون بود؟
:cry:

دوست عزیز بعضی از اشتباهات ریز اگر اصلاح بشن کل طرح عوض میشه مثل ستونای شما که از نورگیر رد شده و یا داکت تاسیساتتون که تا سقف باید بره ولی شما حذفش کردی که تو همکف جلو رمپو نگیره.ولی در کل خوبه

توجه کنید من قصد اهانت به کسی رو ندارم. این دو نقل قول یه جور سوال و جوابه
یک نفر همه کارا رو خوب پیش برده ولی اخرش ستون گذاری کارشو خراب کرده. حالا یه طور دیگه نگاه میکنیم. کارش خراب شده چون اخرش به فکر ستون گذاری افتاده. بازم یه طور دیگه نگاه میکنیم: یه نفر ساعت 4 به جواب رسیده چون از اول همه موارد رو مد نظر داشته

پس خواهشا نگین همه چیز اب خوردن بود اما درب انباری شماره 6 کارمو خراب کرد. اون در بهونست. از اول کل کار درست پیش نرفته که در انباری اذیتت کرده.

کسی ناراحت نشه ها. فقط مثال بود
جوابشم همینه
بعضی از اشتباهات ریز اگر اصلاح بشن کل طرح عوض میشه

elham.khkh

عضو جدید

elham.khkh

عضو جدید

panahi_arch

عضو جدید
توجه کنید من قصد اهانت به کسی رو ندارم. این دو نقل قول یه جور سوال و جوابه
یک نفر همه کارا رو خوب پیش برده ولی اخرش ستون گذاری کارشو خراب کرده. حالا یه طور دیگه نگاه میکنیم. کارش خراب شده چون اخرش به فکر ستون گذاری افتاده. بازم یه طور دیگه نگاه میکنیم: یه نفر ساعت 4 به جواب رسیده چون از اول همه موارد رو مد نظر داشته

پس خواهشا نگین همه چیز اب خوردن بود اما درب انباری شماره 6 کارمو خراب کرد. اون در بهونست. از اول کل کار درست پیش نرفته که در انباری اذیتت کرده.

کسی ناراحت نشه ها. فقط مثال بود
جوابشم همینه
بعضی از اشتباهات ریز اگر اصلاح بشن کل طرح عوض میشه

مهندس واقعا حرف دل منو زدی.
یه عده میگن خیلی راحت بود فقط ستون نذاشتمو 4 تا انبار ندادمو و استپ نذاشتم و... ولی خیلی اسون بود.
خوب عزیز من وقتی غلط کشیدی و شرایط سوالو تامین نکردی معلومه حل پلان کمتر از یک ساعت طول میکشه

shahrzadm

عضو جدید
نکنین از این کارا...

akhe abade soton &zekhamat saghf joze faze 2 mibashad & az ma tarahi faze 1 khastan & in ghaziye ke shoma mifarmain aslan melak nist

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهریور 91 خب.
خب این یعنی چی؟یعنی اینکه قبلا هم اینجوری اومده و اگه قرار به دادوبیداد بود همون موقه باید خیلیا اعتراض میکردن.

این مشکلات از قضا مشکلاته من نیست . مشکلات همه ی شرکت کننده هاست. که برخی مثل شما در پی نقض قوانین مکتوب شده هستن به این علت که نقض قانون به نفع هست.
میدونستم اگه اونجوری بگم ممکنه هم شما و هم یسری دوستان اینجوری جبهه بگیرین .
الان من هرچی بگم شما برداشتتون همینه .

قبلا هم گفتم اگر روند اینه؟ اصلادر عالم واقع چرا طرحی اجرا بشه؟ یه عده ادم رو وایسونیم رو زمین بگیم شما به خوابیدن رد یک اتاق فکر کن، شما فکر کن که ماشینتو پارک کردی، شما فکر کن که اینجا ورودیه. میشه؟
الان طرف طرح زده، شیتشو ک میبینی میگی این نفر اول امساله، یکم نگا میکنی میبینی دسترسی به انباری هاش از تو جایِ پارک ماشینه. خب 12 خانوار میخان برن به انباری، منتظر باشن که این ماشینِ بی صاحاب شده، صاحابش کی میاد که برسن به انباری. میشه؟
خانوم مهندس،طولوعرض ماشین چنده؟ اون 2.5*5 بهمراه فضای حرکت پیاده بین ماشینهاست.اما خب درهرصورت اگه جاباشه و مسیر حرکت گذاشته بشه بهتره،مثلا من خودم میتونستم ماشینارو عقبتر پارک کنم که فاصله با انباریها بیشتر شه که اونموقه متاسفانه بذهنم نرسید
بعدشم 12خانوار قرار نیست برن انباری از هرخانوار یکی یه نفر تشریف میبره انباری اونم نه دم به دیقه.

طرف طرح زده طوری که ماشینش به جای بالا پایین شدن باید در راستای چپ و راست حرکت کنه، میگه امتحان هم اسون بود، فقط وقت کم بود.
اجباری نیست که چپ وراست حرکت کنه.
طرف واحداش خوب رد اومده میگه ازمون ک ساده بود، حالا ببین ک این عزیز بی قانون همچی رو حل کرده.
اگه خوب دراومده که دیگه بی قانونیش چیه؟
طرف هست پنجره داده به همسایه. به دیوار حالا از استرس یا هر چی دیگه. میگه همه چیزم خوب در اومدااا اخرش دیدم پنجره دادم به دیوار.

باز ادم هست همچیزشم در اومده، ولی از محل توقفگاه دسترسی نداره به پلکان. ینی بایستی از زیرزمین یا پیلوت بره به حیاط بعد دوباره بیاد به پله برسه.
این دیگه چه دراومدنیه؟!!
همون اول هم گفتم،این آزمون یسری مراحلی داره تا بتونی به خواسته هاش برسی، خیلی اوقات هم یسری نکات توش گنجانده میشه، دوره های قبل هم نشون داده که خود خواسته های سوال آدمو راهنمایی میکنه و اینکه سوالایی که ظاهرا سختن کمتر نکته دارن،فقط باید چندتا موردش باهم مَچ شن.که طول میکشه و سخته. که این سوال هم اینجوری بود.حالا شما گیر دادین به ستونگذاری بنده.
منم مثله شما یدور بعداز حل کردن زیرزمین و همکف ستون گذاری کردم اما تو طبقات دیدم نمیشه بساز اون ستونگذاری رقصید بخاطر همون آخر ستون گذاری رو به ساز هرسه پلانم رقصوندم.

خب همه ی این ها که چی؟ کافی بود جایگاه امداد رو میدونست تا کل طرحش بره زیر سوال.
معلول رو میدونست تا ....
مگه شما که میدونستین برگه رو سفید تحویل دادین که بقیه هم بخوان سفید تحویل بدن؟؟!!حرفا میزنیا.
با این حرفا منظورتون اینه که طراح سوال، خودش اینارو نمیدونسته و سوالو طرح کرده یا منظورتون اینه که میدونسته و عمدا اینجوری طرح کرده و جانذاشته.
نه خانم مهندس میدونسته اما خواسته هاش اینا بوده،چون اینچیزایی که شما میگین تو خود مباحث اومده الزام است نه اجبار،
شماهم لطف میکردین با یه حساب ابتدایی متوجه میشدین که غیرازاینایی که میخواد چیز دیگهی نمیشد جاداد.واینقد خودتونو اذیت نمیکردین.که آخرشم نتونستین درش بیارین.
من خودم با اینکه "جایگاه امدادرسانی" رو مطالعه داشتم اونموقه سرامتحان یادم نیومد،اما سرایداری رو میدونستم،اما وقتی حساب کردم دیدم نمیشه خب سرایداری رو بزور جاداد تو اون مساحت،چون خودش یه چیزایی خواسته بود که خودش جارو پر میکرد،حالا من باید مثله شما وایمیستادم دوساعت باخودم کلنجار میرفتم که طراح چرا اینجوری طرح کرده؟ همونجوریش طرحش بسختی و باصرف زمان زیادی حل شد چه برسه که ...

من ادرس میدم به م4 صفحات 108 و 109 (حداقل قضیه ی امداد رسانی رو مطرح کرده بود تو مبحث اما تک ورودی یا دو ورودی رو نه که اینم از کمبودهای م4 هست)

هیچوقت خودشونو نقض نمیکنن ،چون الزام است نه اجبار!!
اگر در دوره های قبل سوالی اومده بود ک قضیه امداد توش مطرح بود، یا این جایگاه امداد به ملموس بودنِ قضیه یک متر ابتدا و انتهای رمپ 10% بود، بازم اینقدر جبهه میگرفتی؟
چه گیری دادی به جایگاه امداد؟!!! جایگاه امداد رسانی هم که گفته تو حیاط باز ساختمان یا معبر باشه،چجوری برداشت کردین که باید اون ته ساختمون جایگاه 5در3 دربیاریم درصورتی که جا کمه؟؟ضمنا بازشوی امدادرسانی هم باید تونمای اصلی و مشرف به برجایگاه امدادرسانی گذاشته بشه.
بعدشم مگه نمیگی حد صلاحیت پایه 3 اینا نیست پس بیخیال شو دیگه.

عجبا
.
.....

alizare49

عضو جدید
این مشکلات از قضا مشکلاته من نیست . مشکلات همه ی شرکت کننده هاست. که برخی مثل شما در پی نقض قوانین مکتوب شده هستن به این علت که نقض قانون به نفع هست. قبلا هم گفتم اگر روند اینه؟ اصلادر عالم واقع چرا طرحی اجرا بشه؟ یه عده ادم رو وایسونیم رو زمین بگیم شما به خوابیدن رد یک اتاق فکر کن، شما فکر کن که ماشینتو پارک کردی، شما فکر کن که اینجا ورودیه. میشه؟

معلول رو میدونست تا ....

عجبا

ابعاد و ضخامت ستون، تسلط به مباحث تاسیساتی، معین کردن جایگاه کابل های و تابلوهای برق، اگر در صلاحیت ماست، مهندسین عزیز عمران و تاسیسات و ترافیک و نقشه برداری و شهرسازی و همه ی مهندسی ها برن به زندگیشون برسن. نه؟

من موافق اعتراض نیستم چون اتفاقی نمی افته.
ولی میدونم ک تقلب راحت بوده.
ازمون سخت نبوده، صحیح نبوده. تناقضات خیلی بالاست.
بعدم خداییش چ تقلب مسخره ای داده، من ک اگه این تقلب بهم میرسید، بازم طرح خودمو میزدم. چی زده بعنوان یک مدرس. حتی تشخیصم نداده خواسته های ازمونو.

من میگم به اندازه کافی در همه مراحل زندگی اعم از کنکووووووووووور تااااااا دوران تحصیل تاااا مهندسیه به ظاهر نظام دار و قانون مند اذیت شدیم. این شورای انتظامی و شورای مرکزی و اینام کشکه. اروم باشیم بهتره.

من میگم اگر میخوان اینطوری سوال بدن، دیگه قضیه ی ظرفیتی شدن چیه؟

من ک کلمه ی سخت رو به کار نمیبرم. سختی حد استانداردِ رو به بالای هر چیزه. در تعریف این ازمون نمیگنجه.

همچین بی سند و مدرک هم نیست. یه چیزایی میگه حقیقت داره.

فقط در دو خط بگم که مخ دوستان منفجر نشه
از شما میخوام دلیل اینکه گفتن 4 طبقه مسکونی کاملا مشابه طراحی کنید چی بوده؟ با اینکه پلان هر 4 طبقه مثل هم بود و باید فقط در یک شیت کشیده میشد-به جز دیدن ابعاد ستون دلیل مهم دیگه ای داره؟(نگفتن که تعداد آرماتور ستون یا درصد سیمان بتن رو مشخص کنیم و اونا کاره سازه ای هاست ولی یه مربع 20 در 20 که ستون هست بشه 40 در40 تخصصیه؟)

mohamad ali345

عضو جدید
دوست عزیز بعضی از اشتباهات ریز اگر اصلاح بشن کل طرح عوض میشه مثل ستونای شما که از نورگیر رد شده و یا داکت تاسیساتتون که تا سقف باید بره ولی شما حذفش کردی که تو همکف جلو رمپو نگیره.ولی در کل خوبه

ممنون مهندس از نقد شما

khazaei1

عضو جدید
فقط در دو خط بگم که مخ دوستان منفجر نشه
از شما میخوام دلیل اینکه گفتن 4 طبقه مسکونی کاملا مشابه طراحی کنید چی بوده؟ با اینکه پلان هر 4 طبقه مثل هم بود و باید فقط در یک شیت کشیده میشد-به جز دیدن ابعاد ستون دلیل مهم دیگه ای داره؟(نگفتن که تعداد آرماتور ستون یا درصد سیمان بتن رو مشخص کنیم و اونا کاره سازه ای هاست ولی یه مربع 20 در 20 که ستون هست بشه 40 در40 تخصصیه؟)

این میتونه باشه ولی برداشت من بشخصه این بود ک وقتی ساختمون 4 طبقه رو پیلوته یعنی حدود 15 متر ارتفاع داره باید برای همه واحدا حتما نوگیری مستقیم بذارم. چون با این ارتفاع اگه قرار باشه واحدی فقط از نورگیر نور بگیره برای طبقات پایینی ب نظرم بود و نبود نورگیر یکسانه. ب خاط همین من خودم سعی کردم با هر مصیبتی ک بود پلانامو اتوبوسی در بیارم. یعنی ترجیح دادم ی راهرو طولانی طی بشه ولی همه واحدا آخر ب ی سطح نورگیر برسن. ک البته ایراد اصلی از سواله چون در هر دوصورت نورگیری از نورگیر (تبدیل شدن یکی از واحدا ب زندون ک سر جمع 4 تا واحد میشه) یا از معبر ( ب وجود اومدن راهروهای درازی ک ب درد گالری میخوره) مشکلات خاص خودشونو دارن.

mojaveri

عضو جدید
سلام .یه سوال؟
چون 12 واحد داشتیم میگن باید در همکف سرایداری در نظر می رفتیم و یکی از واحدارو برای معلول طراحی می کردیم درسته؟؟؟؟؟؟؟:que:

آخرین ویرایش:

architect963

عضو جدید
قبول دارم سخت بود ولی من به راحتی 13 تا پارک دراوردم
انباریا هم راحت میشد 14 تا بچینم که سه تاشو بزرگ کشیدم یعنی هر کدوم 3.5 متر
تاسیسات هم 12 متر کشیدم
رمپ معلول هم راحت با دوتا رمپ 5 متری با شیب 7 درصد دراومد
خلاصه بدک نبود
البنه اگر به خاطر اینکه واحد دوخوابه رو پشت گذاشتم بامبول در نیارن
فکر میکنم همه چی عالی پیش رفت

موفق باشید

mojaveri

عضو جدید
سلام .یه سوال؟
چون 12 واحد داشتیم میگن باید در همکف سرایداری در نظر می رفتیم و یکی از واحدارو برای معلول طراحی می کردیم درسته؟؟؟؟؟؟؟

roya et

عضو جدید
من عکس نگرفتم اما همکف و زیر زمینم خوب شده .بام و حیاط رو هم کشیدم.البته ایرادای خودشونو دارن
اما به هر حال رفتم برای تابستون ایشاله.......چون از حیاط همسایه نور گرفتم...:biggrin:
حتی یه لحظه هم حواسم چمع نشد. ...

khazaei1

عضو جدید
من عکس نگرفتم اما همکف و زیر زمینم خوب شده .بام و حیاط رو هم کشیدم.البته ایرادای خودشونو دارن
اما به هر حال رفتم برای تابستون ایشاله.......چون از حیاط همسایه نور گرفتم...:biggrin:
حتی یه لحظه هم حواسم چمع نشد. ...

حالا از کجا معلوم تابستون دوباره آزمون برگزار بشه؟

Amin.jafari

عضو جدید
سلام بچه ها واسه ورودی حیاط جلوی درب رمپ شروع میشد یا باید 5متر فضای خالی میزاشتیم.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
این میتونه باشه ولی برداشت من بشخصه این بود ک وقتی ساختمون 4 طبقه رو پیلوته یعنی حدود 15 متر ارتفاع داره باید برای همه واحدا حتما نوگیری مستقیم بذارم. چون با این ارتفاع اگه قرار باشه واحدی فقط از نورگیر نور بگیره برای طبقات پایینی ب نظرم بود و نبود نورگیر یکسانه. ب خاط همین من خودم سعی کردم با هر مصیبتی ک بود پلانامو اتوبوسی در بیارم. یعنی ترجیح دادم ی راهرو طولانی طی بشه ولی همه واحدا آخر ب ی سطح نورگیر برسن. ک البته ایراد اصلی از سواله چون در هر دوصورت نورگیری از نورگیر (تبدیل شدن یکی از واحدا ب زندون ک سر جمع 4 تا واحد میشه) یا از معبر ( ب وجود اومدن راهروهای درازی ک ب درد گالری میخوره) مشکلات خاص خودشونو دارن.

میدونیم که اگه بنارو از مرز زمین و همسایه 3متر فاصله بدیم میتونیم پنجره بذاریم البته با okb 180.درسته؟
خب تو حالتی که پنجره از همسایه 3 یا 4 متر فاصله داشته باشه پس جلوش میتونه باز باشه و اون دیوار سمت همسایه نورگیر میتونه نباشه که طبقات زیرین هم از نورخوب شمال استفاده کنن.یعنی نورگیر سه ضلعی که ضلع سمت همسایه ساخته نشده.
Slide1.jpg

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.