بررسی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان من هرجور حساب کردم دیدم رمپ معلول جواب نمیده،جک گذاشتم.آخه طول رمپ معلول خیلی زیادمیشد.اشتباه نمیکنم؟

منم جک گذاشتم! ارتفاع زیاد بود جواب نمیداد رمپ

modabber.23

عضو جدید
Re: بررسی آزمون طراحی معماری آبان 93

منم جک گذاشتم! ارتفاع زیاد بود جواب نمیداد رمپ

دوستان من هرجور حساب کردم دیدم رمپ معلول جواب نمیده،جک گذاشتم.آخه طول رمپ معلول خیلی زیادمیشد.اشتباه نمیکنم؟
منم جک گذاشتم فقط ورودی دفتر پیشخوان دولتم و نزدیک صفر گرفته بودم رمپ خور داشت

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز

بستگی به کد همکفتون داره
من کد همکف رو +0.10 گرفتم از 000 وارد شدم و طول رمپ معلول 1.25 در اومد

جک گذاشتن یکم کارو سخت میکنه باید ستونک مخصوص خودشو بگیره و تو طبقه پایین کدتون رو پایین تر بگیرین

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من اصلا با اینکه 100000000 بار روی سوال رو خوندم ولی دقت نکردم و لابی دادم

:cry: مشکل سازه؟

dar be dar

عضو جدید
بچه ها من اصلا با اینکه 100000000 بار روی سوال رو خوندم ولی دقت نکردم و لابی دادم

:cry: مشکل سازه؟

سلام مهندسان
اقا کجا گفته لابی ندید؟؟؟؟؟
اصلا مگه بی لابی میشه؟؟؟گفته نیم طبقه نداشته باشه
ارتفاع 4/5 متر مختص به قسمتی که تجاری میشه و دفتر قرار داره/مساحتی هم اعلام نکرده که دفتر مثلا فلان قدر باشه.
من نصف پلانم تجاری کردم و نصف همکف لابی مسکونی معمولی.

modabber.23

عضو جدید

بستگی به کد همکفتون داره
من کد همکف رو +0.10 گرفتم از 000 وارد شدم و طول رمپ معلول 1.25 در اومد

جک گذاشتن یکم کارو سخت میکنه باید ستونک مخصوص خودشو بگیره و تو طبقه پایین کدتون رو پایین تر بگیرین
همه ی جکا ستونک به عنوان بالا بر ندارن بعضی جکای معلول از ساختار نرده ی پله به عنوان ریل برا بالا رفتن استفاده میکنن.

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

در پارکینگ : استپ رمپ رو فراموش کردید - چرا لابی آسانسور رو داخل پاگرد پله دادید ؟ ( یکی از مواردی که باعث پیچیده شدن و سردرگمی بود همین نکته بود که اصولا این آزمون و آزمون قبلی نیازی به درب ضد حریق و رعایت ضوابطش داشت یا نه (طبق م م) . متاسفانه تو آزمون قبلی هم اونهایی که گذاشتن قبول شدن و هم اونایی که نگذاشتن )- موتور خانه کوچک شده و داکت هم در نظر نگرفتید
همکف : بخاطر استفاده از جک و فضای پیش ورودی پارکینگ هاتون از بین میرود
اول : واحد وسطی آشپزخانه نور ندارد
درکل به خاطر همجواری های نورگیر طولش به جای 6 باید 4 میگرفتید

آخرین ویرایش:

mm.ai

عضو جدید
اگه واقعا اینجوریه اصلا برا چی براش بارم تعیین میکنن؟ اصولا هر آیتمی یک بارمی داره دیگه. هر نکته ای یک نمره ای ... اصلا مگه میشه فقط یک مساله کلیدی تو پلان باشه؟
منم باهات موافقم مدبر جان - اصلا معنی نداره این طرز تصحیح که HH داره میگه -این یعنی چی که اگه نمی دونم رمپ غلط باشه و نمی دونم طبقه همکف -این اصلا معنی نداره - شاید یکی رمپ رو درست بزنه و طراحی کاملا ضعیف و پر اشتباهی داشته باشه و شاید برعکس کسی رمپو اشتباه بزنه و مابقی موارد و پلان و جزییات رو درست و به بهترین نحو ارائه داده باشه- یعنی این همه آدم که 8 ساعت یه سره می کشن ..... والا دیگه - ملت بوق نیستن که - باید به کارهای همه و تمامی نکات ارزش گذاشته بشه در تصحیح و فشار سر جلسه و وقت کم هم در قبال این همه پلان در نظر گرفته بشه - 8 ساعت زمان مناسبی برای طراحی این همه پلان نیست . من با این طرر فکر مشکل دارم که مثلا اگر فلان چیزت غلط باشه به بقیه نگاه نمی کنن- این یعنی چی آخه ؟؟؟ مهندسین معمار بازیچه دست یه باند مافیایی مگه هستن برادر من آخهههههههههه دست بردار بابا .

رها

عضو جدید
ازتمام مهندسای خوب این تالار که تو این مدت نکات ریز و راه گشای آزمون رو عنوان کردن که با خوندن و به یاد سپردنشون میشد در آزمون طراحی قبول شد واقعا سپاسگزارم.
من دوره قبل رو بدون آمادگی و فقط با تکیه به دانش کاری و حرفه ای خودم که تو این 3 سال جسته گریخته باهاش مواجه شدم رفتم سر امتحان ولی گویا قبولی در این راه یه فرمولی داره که باید رعایت بشه.این دوره با اجازه ی خانوم مهندس عارفه جان نقشه ایشون -از ازمون خرداد - رو پرینت گرفتم و همه نکته ها رو در اون پیاده کردم .
سر امتحان کلی هنگ شدم که زمینش چقد شبیه خرداد بود ، کاملا قرینه ی افقی و عمودی اون با یک متر طول کمتر و 0/5 متر ارتفاع پایین تر...
خدا رو شکر تا 10:30 پلانهامو رو پوستی در آوردم
تا 11:30 زیرزمین رو کشیدم
تا 12 همکف رو کشیدم که بلافاصله متوجه شدم اونو در صفحه ای که FIRST FLOOR بود کشیدم و سریع تو اون منتقل کردم ولی سر همون نیم ساعتم رفت :( که تا ساعت 1 طول ، طبقه اول رو تا 2 و دوم رو تا 3:15 درآوردم -البته به صورت مدادی- این وسط رفتم سراغ پارکینگ و دسن ش کردم و تا 4 بام رو کشیدم و دسن کردم و شروع کردم به نوشتن اطلاعات پلانهام-از جمله ضد حریق بودن در و دیوار ، عایق بودن دیوارهای خارجی و مشترک طبق مبحث .. و همه ی نوشتنی های تو پلانهام و بعدش طبقات اول و دوم رو راپیدی کردم با آکس بندی و اندازه گذاری و مبلمان تا حدودی .ولی متاسفانه یادم رفت تو ط 1 و 2 کدگذاری کنم و مقطع هم کلن بیخیالش شدم.
یه شابلون درست کرده بودم از دوره ی قبل که خیلی به دردم خورد اما سرعت کارم رو آورد پایین .سر جلسه هم خیلی ریلکس بودم تا جایی که 2 بار چایی زدم و ناهار و هایپ;)
الان هم متوجه شدم که کارم تو رمپ زیرزمین مشکل داشته و طول حدودی 8/5 متر رو بدون چرخش رمپ درآوردم و استپ نذاشتم با یک بازوی رمپ دیگه . و از نورگیرم هم پوتر رد میشه .که امیدوارم خییییییلی دردسرساز برام نشه :|:redface:
از همتون بازم تشکر می کنم ، امیدوارم همممممه موفق شیم :)

RAHA60

کاربر فعال
واااااااااای....
واقعا آدم سر امتحا ن ازبس باید تو وقت کم حواسش به همه چیز باشه قاطی میکنه....
نمی دونم چرا من فکر کردم زمین هم همون شیب 15% داره.....بنابراین وسطش دیگه هم 00 میشد ...نه جک نه پله...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mm.ai

عضو جدید
دوستان اگه رمپ از سمت خیابون 10 متری باشه غلطه؟
نه عزیزم هیچ غلط نیست - مهم درست اجرا کردن و کارا بودن کلیته کاره - اگر سمت مثلا شمال گرفتی باید فقط کدگذاری رو رعایت بکنی و همین - آدم محدود نیست که رمپ رو فقط یه جا بزاره که :)

hamedzjg

عضو جدید
دوستان اگه رمپ از سمت خیابون 10 متری باشه غلطه؟

شما رمپتونو درست محاسبه کردید طولشو؟ از خیابون 10 متری 2.60 متر باید رمپ، ترازتونو بیاره پایین.. خیلی سخت میشه کار.. با شیب 15% هم بگیریم (و اون 10 درصد ابتدا و انتها هم درنظر نگیریم که اینکار غلطه) باز طول رمپ 17.3 متر میشه..دیگه فضایی نمیمونه برای گردش ماشین..

hamedzjg

عضو جدید
اولین سوتیم!
وای من که کارم فقط محاسبس!
وهمیشه ریزه حسابو درمیارم چه گندی زدم ،لعنتی

نه شاید الان یادتون نیست..درست حساب کردید..تازه اگر .8 گرفته باشید مهم نیست اصلا...خیلی ریزه این اشتباهه..نگران نباشید و استرس نگیرید.

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما رمپتونو درست محاسبه کردید طولشو؟ از خیابون 10 متری 2.60 متر باید رمپ، ترازتونو بیاره پایین.. خیلی سخت میشه کار.. با شیب 15% هم بگیریم (و اون 10 درصد ابتدا و انتها هم درنظر نگیریم که اینکار غلطه) باز طول رمپ 17.3 متر میشه..دیگه فضایی نمیمونه برای گردش ماشین..

یکی از دوستای منم همین کارو کرده فقط تراز لابی رو برده به +1.20 و
کد زیر زمین -1.60 گرفته و طول رمپ رو 10.70 گرفته
و از -1.50 هم ورودی مسکونیشو داده

hamedzjg

عضو جدید
یکی از دوستای منم همین کارو کرده فقط تراز لابی رو برده به +1.20 و
کد زیر زمین -1.60 گرفته و طول رمپ رو 10.70 گرفته
و از -1.50 هم ورودی مسکونیشو داده

اشتباهه خب این.. تراز همکفو آزاد نذاشته... 0.1 باید باشه

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولین سوتیم!
وای من که کارم فقط محاسبس!
وهمیشه ریزه حسابو درمیارم چه گندی زدم ،لعنتی

نه الان استرس گرفتین فکر میکنینم اینجوری حساب کردین
در ثانی کلیت مهمه به این ریز میزا توجه نمی کنن
انشالا قبولی مهندس

شما با این دل مهربون 100% قبولی:gol:

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
image-c2e03b4c1d4f2db234fd5805614af4a9efc096e8d42773c3fa329f4c904bb497-V.jpgimage-fd37d8dbc1710bd0c3097af1430cae400131fafec752d00804ee2d4fe86ac455-V.jpg

فقط متاسفانه دوستم یه سوتی داده و روی سوال رو درست نخونده و طبقه دوم رو 1واحد گرفته

وضعیت
موضوع بسته شده است.