بررسی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
هر سری دارن آزمونو پیچیده تر میکنن
شبیه آزمون خرداد بود ولی باپیچیدگی پلان بیشتر
بازم باید دو ماه و نیم صبر کنیم :wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:
بعدش هم از سر جلسه بیای بگن یکی از بهترین خواننده هایی که دوستش داشتی فوت کرده داغون میشی :cry:

آخرین ویرایش:

modabber.23

عضو جدید
Re: بررسی آزمون طراحی معماری آبان 93

سلام ُ من حمید هسنم . مدرس /ازمون نظام مهندسی
بچه های عزیز برای هر پلان یه ایتم شرط گذاری شده برای بررسی ایتم های بعدی . اگر در زیرزمین ایتم رامپ درست طراحی نشده باشه مابقی موارد بررسی نمیشه و اگر در همکف پلکلان و اسانسور صحیح نباشه مابقی موارد بررسی نمیشه .
در ضمن چون چند سال مصحح اوراق ازمون بودم . بررسی توسط یک نفر و بطور سختگیرانه و شدیدا تابع ضوابط تصحیح میشه .
اگه واقعا اینجوریه اصلا برا چی براش بارم تعیین میکنن؟ اصولا هر آیتمی یک بارمی داره دیگه. هر نکته ای یک نمره ای ... اصلا مگه میشه فقط یک مساله کلیدی تو پلان باشه؟

modabber.23

عضو جدید

دوست عزیز شعاع گردش تا اونجایی که من میدونم 5 متره

تو طرح شما بعده رمپ 4.5 مونده به نظرم اشکالتون اون می تونه باشه

تو پلان همکفتون کد لابی و کد دفتر پیشخوانتون انگار یکی نیست

چون روی سوال گفته بود نیم طبقه نکنین به نظرم کد لابی و دفتر پیشخوان باید یکی میسشد
تو مبحث چهار صفحه 16 گفته اگه دو تراز به هم دسترسی نداشته باشن نیم طبقه حساب نمیشه.

وسعت

عضو جدید
اگه واقعا اینجوریه اصلا برا چی براش بارم تعیین میکنن؟ اصولا هر آیتمی یک بارمی داره دیگه. هر نکته ای یک نمره ای ... اصلا مگه میشه فقط یک مساله کلیدی تو پلان باشه؟

منم دیروز پرسیدم از ی دوستام...

اگه توی پارکنیگ تعداد ماشین را تامین نکنی رد میشی....ولی مابقی موارد نمره های خودشو دارن...

جای پله و نورگیر هم قانون نیست ی جا باشه......چون 2+2= 4 بشه حتما......از هر راهی میشه...حالا یکی بهتر یگی کمتر...ولی مردودی نیست...

hami64

عضو جدید
سلام ُ من حمید هسنم . مدرس /ازمون نظام مهندسی
بچه های عزیز برای هر پلان یه ایتم شرط گذاری شده برای بررسی ایتم های بعدی . اگر در زیرزمین ایتم رامپ درست طراحی نشده باشه مابقی موارد بررسی نمیشه و اگر در همکف پلکلان و اسانسور صحیح نباشه مابقی موارد بررسی نمیشه .
در ضمن چون چند سال مصحح اوراق ازمون بودم . بررسی توسط یک نفر و بطور سختگیرانه و شدیدا تابع ضوابط تصحیح میشه .

چند سال مصحح بودین ؟چند هزار برگه رو تنهایی تصحییح میکردین ؟

Architect Abbas

عضو جدید
سلام
دوست عزيز اين بارم ها رو كجا اعلام كردن
من تو سايت مقررات ملي گشتم پيدا نكردم

نگارشیتکت

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید لطفا راهنماییم کنید من دوتا اشتباه بزرگ دارم اول اینکه نورگیری یکی از واحدای طبقه اولم که 2 در 3 گرفته بودم اینقد استرس داشتم موقع طراحی با اشپزخونه یکی کردم و مبله شد تازه فهمیدم نورگیر بوده اون قسمت اما روان نویسی بود کاریش نمیشد کرد برا همین نورگیری یه واحدم رعایت نشد و متعاقب اون نورگیری واحد 165 طبقه دو نیز ...و ایراد دومم اینکه تو صورت سوال نگفته بود برش طولی و من عرضی کشیدم آخر کار دیدم زیر صفحه ی برش نوشته برش طولی و برش عرضیمم از آسانسور رد نمیشد من رد میشم لطفا بهم بگیددد ممنونم از راهنماییتون ایشالا همگی موفق باشیند. :)

RAHA60

کاربر فعال

تو یه پست دیگه هم گفتم بارم کاملا فرمالیته هست...هیچ تاثیری نداره..و این تصحیح هم هیچ.حساب کتابی...
واقعا هممون سرکاریم با این سیستم مسخره...

مثلا کاری که آقا ایمان به عنوان نمونه قبولی گذشته بودند..نه پارکینگش درسته..نه ستون گذاری....

چه گویم از این امتحان مزخرف که گر گویم زبان سوزد وگر پنهان کنم .......

3ماااااااااااااااااه...واسه نتایج

MK6

کاربر بیش فعال
سلام دوستان خسته نباشید لطفا راهنماییم کنید من دوتا اشتباه بزرگ دارم اول اینکه نورگیری یکی از واحدای طبقه اولم که 2 در 3 گرفته بودم اینقد استرس داشتم موقع طراحی با اشپزخونه یکی کردم و مبله شد تازه فهمیدم نورگیر بوده اون قسمت اما روان نویسی بود کاریش نمیشد کرد برا همین نورگیری یه واحدم رعایت نشد و متعاقب اون نورگیری واحد 165 طبقه دو نیز ...و ایراد دومم اینکه تو صورت سوال نگفته بود برش طولی و من عرضی کشیدم آخر کار دیدم زیر صفحه ی برش نوشته برش طولی و برش عرضیمم از آسانسور رد نمیشد من رد میشم لطفا بهم بگیددد ممنونم از راهنماییتون ایشالا همگی موفق باشیند. :)
سلام دوست عزیزاگه کارتون هست بزاریدکه بررسی کنیم
در مورد رد بودن یا قبولی نمیشه نظرداد شاید از اون پلانتون نمره کامل ندن نه اینکه اصلا نمره ندن همه چیز به مصحح بستگی داره...

sbep

عضو جدید
این بارم ها روی برگه ی آزمون نوشته بود صفحه اولش همونجا ک شرح مساله بود جلوش بارمم بود.

سلام .. مدبر جان یه سوال دارم؟ چجوریه که بعضیا رو (مثلا منو) تو این سایت زده تازه وارد (با وجود اینکه از 2009 اینجام !)بعد اونوقت یکسری رو با تعداد پست های یکسان میزنه عضضضضو !!!؟ چرا اونوقت ؟؟؟؟ :surprised::confused:

sbep

عضو جدید
سلام .. مدبر جان یه سوال دارم؟ چجوریه که بعضیا رو (مثلا منو) تو این سایت زده تازه وارد (با وجود اینکه از 2009 اینجام !)بعد اونوقت یکسری رو با تعداد پست های یکسان میزنه عضضضضو !!!؟ چرا اونوقت ؟؟؟؟ :surprised::confused:

ااااااااا !!! همین الان که اعتراض کردم عضو شدم !! :)خیلی باحالنننننن اینا !! :biggrin:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ااااااااا !!! همین الان که اعتراض کردم عضو شدم !! :)خیلی باحالنننننن اینا !! :biggrin:

منو نگاه کن از شما دیرتر عضو شدم،ولی پستام بیشتر وامتیازم بیشتر،
تعداد تشکرهایی که ازم شده و پستایی که گذاشتم بیشتره،درنتیجه امتیازم بیشتر شده

a1490

عضو جدید
محل یکی از ماشینات چون جک معلول و پله دسترسی به طبقه همکف روش قرار گرفته سرگیره

modabber.23

عضو جدید
آقا پیش اومده کسی همه مدارکش کامل باشه ولی رد شده باشه؟ کامل که میگم یعنی با مبلمان و آکس و ....

modabber.23

عضو جدید

برا من کار بعضیا اصلا باز نمیشه. چرا؟ :(

رها

عضو جدید
سلام.همگی خسته نباشید بچه ها
به نظرتون اینکه همه ی مدارک کامل نباشه - مثلا مقطع کلا نکشیده باشم- ولی بقیه پلان ها کامل با رعایت اصول و ضوابط و ترسیم باشه ،ممکنه نمره قبولی ندن؟ و فقط به این نگاه کنن که باید همه مدارک رو کشیده باشیم ؟
کسی بوده که بدون مقطع قبول شده باشه :((((( ؟

modabber.23

عضو جدید

سلام.همگی خسته نباشید بچه ها
به نظرتون اینکه همه ی مدارک کامل نباشه - مثلا مقطع کلا نکشیده باشم- ولی بقیه پلان ها کامل با رعایت اصول و ضوابط و ترسیم باشه ،ممکنه نمره قبولی ندن؟ و فقط به این نگاه کنن که باید همه مدارک رو کشیده باشیم ؟
کسی بوده که بدون مقطع قبول شده باشه :((((( ؟
آره رها جان بوده.

وسعت

عضو جدید
دوستان من هرجور حساب کردم دیدم رمپ معلول جواب نمیده،جک گذاشتم.آخه طول رمپ معلول خیلی زیادمیشد.اشتباه نمیکنم؟

جک کاملا درسته...فقط زیرش سرگیره که باید بندازی به انباری یا موتورخانه که پله بدی بره پایین چند تا دونه...درستهههههههههه

وضعیت
موضوع بسته شده است.