بررسی آزمون اسکیس کنکور کارشناسی ارشد 94 - ایستگاه آتشنشانی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

jeny02

عضو جدید

امیدوارم داورا هم با همین خونسردی شیتاتو نگاه کن و ودصد بالایی بهت بدن
بعدم به دور دست خیره بشن و در آب معدنیشونو باز کنن:thumbsup2::thumbsup2:
خخخخخخ منم امیدوارم

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ازمون به حدی ساده بود که هرکس تئوریش خوب شده بوده به نفعش شد...
فک نکنم در اون حدی که شما می گید ساده بوده باشه!!! موضوع عملکردی محض مث این نباس تو کنکور سوال میومد!!! چون الزاما ضوابطش رو همه نمی دونن!!! باس موضوعی میومد که عملکرد های جنرال و حس زیبایی شناسی و سازه و... رو مورد پرسش قرار میداد که اکثریت دانشجو ها بدون نیازه رجوع به ضوابط می تونستن بش پاسخ بدن!!! به هر صورت امیدوارم همه به اندازه ی تلاش و استعدادشون نتیجه بگیرن!!! :smile:

مسجد جامع

کاربر فعال
نمیدونم شما کتاب " من زنده ام " رو خوندید یا نه ؟ آقای خامنه ای در مورد این کتاب گفتند که این کتاب را از پشت پرده ای از اشک خوانده ام. و این همون حسی هستش که آدم از خوندن این صفحات تاپیک پیدا می کنه وقتی وداع ها و سلام ها رو میبینه ...... واقعاً خسته نباشید.

آخرین ویرایش:

topman85

عضو جدید
فک نکنم در اون حدی که شما می گید ساده بوده باشه!!! موضوع عملکردی محض مث این نباس تو کنکور سوال میومد!!! چون الزاما ضوابطش رو همه نمی دونن!!! باس موضوعی میومد که عملکرد های جنرال و حس زیبایی شناسی و سازه و... رو مورد پرسش قرار میداد که اکثریت دانشجو ها بدون نیازه رجوع به ضوابط می تونستن بش پاسخ بدن!!! به هر صورت امیدوارم همه به اندازه ی تلاش و استعدادشون نتیجه بگیرن!!! :smile:
کاملا موافقم!! اسم امتحانمون اسکیس هست و باید توانایی‌مون در اسکیس زدن سنجیده بشه، نه اینکه نصف وقتمون صرف پلان و این که این فضا رو کجا بذارم و این فضا رو اونجا نذارم و این حرفا... من اصلا راضی نبودم از اسکیسم. چون تو دو ماه نشستم فقط پرسپکتیو کار کردم و فکر می‌کنم کار درست هم همین بود. ولی یهو می‌بینم سوال کاملا عملکردیه. به نظرم بچه‌هایی که پلان خوبی زدن نمره بالایی بگیرن و البته نوش جونشون. ولی طراح سوال رو باید کلا کبابش کرد چون حال افرادی مثل من رو بدجور گرفت.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من قضاوت رو به دیگران میسپارم. شرکت کننده ازمون نبودم اما از برخی قضایا دلگیری پیش میاد!! اینو بگیم تشابه بود اسکیس طراحی شهری دقیقا همون سایت و موضوعی بوده که اقای شکری کار کردن با بچه هاشون! عجب تشابهی جل الخالق

photo_2015-08-01_22-28-17.jpgphoto_2015-08-01_22-28-36.jpg

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با موضوع طراحی شهریا کاری ندارم چون اصلا نمیدونم چجوریه....اما معماری:ببینید موضوع ایستگاه آتش نشانی خیلی موضوع آنچنانی و دور از ذهن نیست تو موضوع های عملکردی یکی از ضرورتها هستش که باید یاد گرفته بشه اینکه ضوابطش خاصه و هرکسی بهش وارد نیست کاملا قبول دارم اما اینکه اساتیدی بودن که قبلا این موضوع رو با بچه ها کار کردن نمیشه رو این سند گفت که بله فلانی سوالو میدونسته چرا که سال پیش سوال خیلی واضح بود خیلیا هم قبلا کار کرده بودن اونجور که من شنیدم....ما اسکیس و گذروندیم تموم شد زمان به عقب برنمیگرده اعتراض جواب نمیده با این چیزا فقط اعصاب خوردی ایجاد میشه و یک ماه و نیم تبدیل میشه به پر استرس ترین روزا من خودم قبلا این موضوع رو کار نکرده بودم اصلا به اینکه کسی قبلا کار کرده یا نه کاری ندارم من میگم نمره دادن تو اسکیس قابل پیش بینی نیست پس صبر کنیم و آرامش داشته باشیم ...امسال بیشتر بچه ها فکر میکردیم موضوع کانسپتی خواهد بود اونم از نوع خاصش برای همین خیلیا شوکه شدن با دیدن این موضوع ....این نیز بگذرد :)

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها اگه دوس دارین ایده ی داخلیتونو بگید!!!
من خودم، اول واس اون دیوار آجری به فاصله ی 2 متر 2 متر لغاز آجری تعریف کردم!!! که داخلشون هسته ی فولادی وجود داره!!! بعد هر کدوم از جفت ها رو با یه قوس فولادی به هم وصل کردم!!! بعد همین کار 4 متر جلو ترم انجام دادم (که البته دیگه دورشو آجر نکردم) میشه یه 4 ضلعی که با 4 تا قوس به هم وصل شدن!!! مث 4 طاقی!!! بعد روشو با پارچه ی فایبر گلاس با روکش سیلیکون به 4 تا قوس دوختم (دوخت زیگزاگ (که دیتیل های دوختشو قبلا کار کرده بودم)) به این صورت عناصری مث طاق و تویزه با پارچه داریم!!! بعد در جهت عمود به دیوار برای عدم رانش کش بست کالبی وصل کردم!!! واس نما هم به خارج توجه کردم هم به داخل!!! نمای داخل و خارجم با هم وحدت داشت!!! از مسجد نصیر الملک الهام گرفتم!!! به این صورت که بین ستون های جلو شیشه ی سند بلاست شده گذاشتم!!! پشت اون یه قفسه با فاصله ی کم قرار دادن که پشت قفسه شیشه های رنگی گذاشتم!!! وقتی آثار ایرانی روی اون قرار می گیرن با نور داخل تصویر مبهم و رنگی از آثار روی نما نقش می بنده که برای مخاطب ایجاد سوال می کنه و میاد داخل!!! تو روزم قضیه بر عکس میشه و نور رنگی داخل داریم!!! (البته با توجه به اینکه شمال همیشه بالاست به طور خودجوش شمال بالا گرفتم که به جداره ی شهریم آفتاب بخوره :دی) تو جنوب یه آب نما هم داریم که نور نما توش بازتاب میشه و همین آب تو داخلم میاد چون قفسه ی آثار و شیشه ی سند بلاست روی بلوک های بتنی فاصله دار قرار دارن!!! واس اینکه ایدهم مشخص شه ی پرس خارجی با راندو شب هم کشیدم!!! تقریبا برای هر چی که گذاشتم دیتیل ساخت دادم که 15 تا دیتیل روش ساخت شد (ینی خودش شامل چن شکله که مرحله به مرحله به هم وصل می شن)!!! از طراحی چراغ ها (با جنس و روش ساختش) ، کف سازی و... گرفته تا این چیزایی که بالا گفتم!!! فقط ضعف کارم اینه که به تاسیسات مکانیکی و سایه بان جنوب توجه نکردم!!! (البته به راحتی تو مقطعم حل میشد، نمی دونم چرا یادم رف!!! :( ) امیدوارم از خطام بگذرن!!! :دی کارم کلیت بسیار ساده ای داره و فقط شامل یک گالری و لابیه، اما بسیار پر جزئیاته!!!

آخرین ویرایش:

hasti.ir

عضو جدید
من با یه استادی اردببل موضوعی کار می کردم دفترشون بیشتر نظرم منظر بود. زیاد هم مشهور نیست اما خیلی بیشتر از کلاسهایی که می تونستم تهران برم یاد گرفتم. موضوعات متنوعی کار کردیم. بیشتر فرهنگی و ایرانی هویتی بود اما روز آخر گفت که امسال عملکردی میاد. جلسه آخر اورژانس و ایستگاه آتش نشانی کار کردن و حفظ کردم. سر جلسه تعجب کردم. میدونستم خروجی ها کجا باشن. منظر شهری خیلی مهمه (جداره که گالری مانند بود رو عینا داشتیم) خوبیش اینجاست که کلاس ها نفرات کمن خودش کار می کنه و توضیح میده. اسم کلاسو منظر گذاشته بودیم اما آخرا بیشتر معماری کار کردیم.
نتیجه ای که گرفتم اینه که زیاد درگیر استاد معروف نباشید. چون کلاسهاشون شلوغن بچه ها خیلی کاراشون شبیه میشه خیلی. یه استاد با سوادی پیدا کنید شهر خودتون تا ایراداتونو بدونید. وبلاگشم اینه bonyanard.blogfa.com حیف که رتبم کم بود گرچه دستم ضعیف بود اما آخرا دیدم قوی تر از دوستام شدم که تهران رفتن و ماه ها پانسیون موندن.

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من با یه استادی اردببل موضوعی کار می کردم دفترشون بیشتر نظرم منظر بود. زیاد هم مشهور نیست اما خیلی بیشتر از کلاسهایی که می تونستم تهران برم یاد گرفتم. موضوعات متنوعی کار کردیم. بیشتر فرهنگی و ایرانی هویتی بود اما روز آخر گفت که امسال عملکردی میاد. جلسه آخر اورژانس و ایستگاه آتش نشانی کار کردن و حفظ کردم. سر جلسه تعجب کردم. میدونستم خروجی ها کجا باشن. منظر شهری خیلی مهمه (جداره که گالری مانند بود رو عینا داشتیم) خوبیش اینجاست که کلاس ها نفرات کمن خودش کار می کنه و توضیح میده. اسم کلاسو منظر گذاشته بودیم اما آخرا بیشتر معماری کار کردیم.
نتیجه ای که گرفتم اینه که زیاد درگیر استاد معروف نباشید. چون کلاسهاشون شلوغن بچه ها خیلی کاراشون شبیه میشه خیلی. یه استاد با سوادی پیدا کنید شهر خودتون تا ایراداتونو بدونید.
از قضا یه موزه تو بدنه ی مسجد عتیق اردبیل جدیدا ساختن ک به جداره ی شهری سرویس میده، و احتمالا ازش الهام گرفتید!!!

Sent from my C6603 using Tapatalk

آخرین ویرایش:

الهه معماري

عضو جدید
دوستان سلام
من بد دادم متاسفانه
امیدوارم شما از کارتون راضی باشید
رتبه من 270 بوده و معدلم هم پایینه یعنی15، به نظرتون با حدودا چه درصدی میتونم شبانه هر دانشگاهی، گرگان سبزوار و... قبول شم؟
اگه اطلاعاتی دارید بدید ممنون میشم

nasrin_arch

عضو جدید
نتیجه ای که گرفتم اینه که زیاد درگیر استاد معروف نباشید. چون کلاسهاشون شلوغن بچه ها خیلی کاراشون شبیه میشه خیلی. یه استاد با سوادی پیدا کنید شهر خودتون تا ایراداتونو بدونید. وبلاگشم اینه bonyanard.blogfa.com حیف که رتبم کم بود گرچه دستم ضعیف بود اما آخرا دیدم قوی تر از دوستام شدم که تهران رفتن و ماه ها پانسیون موندن.

سلام
حرفتونو منم قبول دارم
سال قبل سه نفر از بچه ها رفتن تهران . من به خاطر متاهل بودنم نتونستم برم . یکی از اساتیدم شدیدا توصیه کردن برای فن برم کلاس کسی که توصیه شو برام کردن . به خدا نمیخوام اغراق کنم ولی وقتی جزوه های دوستامو میبینم واقعا به داشتن همچین نعمتی توی شهرم افتخار میکنم . ادمی بسیار با معلومات . شاید باورش سخت باشه 100 در 100 سوالات دکترای امسال ( فن ) رو میشد توی جزوش پیدا کرد . هم به درد کنکورم خورد هم واسه آخرتم . هستند کسانی که خدای نرم افزارهای تخصصی باشن ولی کسی بیاد خود یک نرم افزار تخصصی رو بنویسه و بخواد به دنیا عرضه کنه واقعا برام جالب بود . برای من علاوه بر مفید بودن کلاس ها واقعا تجربه بسیار عمیقی بود . . شاید نوشتن این حرف برای بعضی ها خوشایند نباشه ولی اگر استان من زندگی میکنید حتما یک جلسه کلاس های فن مرکز معماری تبریز رو بشینید . رایگان . من سال پیش توی بد وضعیتی بودم . خدا استاد دانشگاهمو به تمام خواسته هاش برسونه . واقعا نجاتم داد . پیشنهاد ایشون واقعا باعث شد ادمی مثل من الان به فکر تک رقمی باشم
گاهی میشه همین نزدیکی ها به خیلی چیزا دست پیدا کرد

آخرین ویرایش:

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
سرعت عمل و طرح ذهنی رو میتونم قبول کنم ولی اینکه بدون نگاه به فضاهای خاسته شده و مهمتر از همه بدون نگاه کردن به سایت بتونی طرحشو بزنی رو یکمی سخته باور کنم!
سلام ایلیک ..انشالا رتبه خوبی بیاری عزیزم...چه موسسه ای کلاس میرفتن کودوم استاد بغل دستیاتو میگم.

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ایلیک ..انشالا رتبه خوبی بیاری عزیزم...چه موسسه ای کلاس میرفتن کودوم استاد بغل دستیاتو میگم.
سلام azoita مرسی ایشلا همه دوستامون که زحمت کشیدن به حقشون میرسن.نمیشه اسمشو اینجا گفت

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان سلام
من بد دادم متاسفانه
امیدوارم شما از کارتون راضی باشید
رتبه من 270 بوده و معدلم هم پایینه یعنی15، به نظرتون با حدودا چه درصدی میتونم شبانه هر دانشگاهی، گرگان سبزوار و... قبول شم؟
اگه اطلاعاتی دارید بدید ممنون میشم
من فکر کنم با حدودا 30 شبانه گیلان رو قطعا میارید و روزانه گرگان و... (البته احتمالا)

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مورد داشتیم با 2000 و خرده ای شهید بهشتی خونده ...
اسکیسم اگر 50-60 زده باشین عااااااالیه !
بچه ها کلا خوشحال باشین ! بخدا !
بیشتر شبیه داستان های اساطیری یونان می مونه!!! اونا زئوس و پوسیدون و ... هستن احتمالا!!! ما با 400 مون یه جا تو شهر خودمون قبول شیم کلاهمونم می ندازیم هوا!!! :)

comet_1993

عضو جدید
سلام بچه ها
من نرسیدم تمرین کنم واسه اسکیس... سر آزمون 2 ساعت فقط داشتم پلانمو در میاوردم... اگه من پلان بدون مبلمان.. دو تا نمای داغون و خطی و یه سکشن و یه پرسپکتیو خارجی کشیده باشم... همشون هم سیاه و سفید باشه.. به نظرتون چند درصد میارم؟ در کل طرحم خوب شد... ولی ارائم ضعیف بود.. خیلی رو سازه ای که گذاشتم رو آشیانه مانور ندادم... حتی یه پرسوناژ آتش نشان نکشیدم ! میتونم 30 بیارم به نظرتون؟!

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها اگه دوس دارین ایده ی داخلیتونو بگید!!!
من خودم، اول واس اون دیوار آجری به فاصله ی 2 متر 2 متر لغاز آجری تعریف کردم!!! که داخلشون هسته ی فولادی وجود داره!!! بعد هر کدوم از جفت ها رو با یه قوس فولادی به هم وصل کردم!!! بعد همین کار 4 متر جلو ترم انجام دادم (که البته دیگه دورشو آجر نکردم) میشه یه 4 ضلعی که با 4 تا قوس به هم وصل شدن!!! مث 4 طاقی!!! بعد روشو با پارچه ی فایبر گلاس با روکش سیلیکون به 4 تا قوس دوختم (دوخت زیگزاگ (که دیتیل های دوختشو قبلا کار کرده بودم)) به این صورت عناصری مث طاق و تویزه با پارچه داریم!!! بعد در جهت عمود به دیوار برای عدم رانش کش بست کالبی وصل کردم!!! واس نما هم به خارج توجه کردم هم به داخل!!! نمای داخل و خارجم با هم وحدت داشت!!! از مسجد نصیر الملک الهام گرفتم!!! به این صورت که بین ستون های جلو شیشه ی سند بلاست شده گذاشتم!!! پشت اون یه قفسه با فاصله ی کم قرار دادن که پشت قفسه شیشه های رنگی گذاشتم!!! وقتی آثار ایرانی روی اون قرار می گیرن با نور داخل تصویر مبهم و رنگی از آثار روی نما نقش می بنده که برای مخاطب ایجاد سوال می کنه و میاد داخل!!! تو روزم قضیه بر عکس میشه و نور رنگی داخل داریم!!! (البته با توجه به اینکه شمال همیشه بالاست به طور خودجوش شمال بالا گرفتم که به جداره ی شهریم آفتاب بخوره :دی) تو جنوب یه آب نما هم داریم که نور نما توش بازتاب میشه و همین آب تو داخلم میاد چون قفسه ی آثار و شیشه ی سند بلاست روی بلوک های بتنی فاصله دار قرار دارن!!! واس اینکه ایدهم مشخص شه ی پرس خارجی با راندو شب هم کشیدم!!! تقریبا برای هر چی که گذاشتم دیتیل ساخت دادم که 15 تا دیتیل روش ساخت شد (ینی خودش شامل چن شکله که مرحله به مرحله به هم وصل می شن)!!! از طراحی چراغ ها (با جنس و روش ساختش) ، کف سازی و... گرفته تا این چیزایی که بالا گفتم!!! فقط ضعف کارم اینه که به تاسیسات مکانیکی و سایه بان جنوب توجه نکردم!!! (البته به راحتی تو مقطعم حل میشد، نمی دونم چرا یادم رف!!! :( ) امیدوارم از خطام بگذرن!!! :دی کارم کلیت بسیار ساده ای داره و فقط شامل یک گالری و لابیه، اما بسیار پر جزئیاته!!!
خدا وکیلی یه جوری توضیح دادین که بار آموزشی داشت پستتون!!! با اجازتون من از پستتون عکس گرفتم تا بعدا از روش تمرین کنم.;)
............ان شا الله که بهترین نتیجه دلخواهتون رو کسب کنین:hypocrite:
پ.ن: دوستان اگه امکانش هست شما هم راجع به اسکیسی که سر جلسه زدین توضیح بدین:gol:

z.d.h

عضو جدید
بچه ها یکی مختصر میگه اصلا توی این ایستگاه آتش نشانی چه نکاتی بود؟چطور طراحی بشه موفق تره؟

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدا وکیلی یه جوری توضیح دادین که بار آموزشی داشت پستتون!!! با اجازتون من از پستتون عکس گرفتم تا بعدا از روش تمرین کنم.;)
............ان شا الله که بهترین نتیجه دلخواهتون رو کسب کنین:hypocrite:
پ.ن: دوستان اگه امکانش هست شما هم راجع به اسکیسی که سر جلسه زدین توضیح بدین:gol:
سر داخلی دقیقا توجیه بودم که دارم چی کار می کنم!!! تمام اجزا رو با فکر گذاشتم و همینطور در تناسب با همدیگه!!! حتی فیگور های عرب هم کشیدم :biggrin:!!! من از اون 4 ساعتی که اسکیس می زدم لذت بردم و کم مونده بود از فرط لذت وسط جلسه بلند شم و آهنگ we will rock you رو ( همراه با ضرب گرفتن ریتمش) بخونم :cool:!!!
پ. ن1: با رتبه ی زاقارت داخلیم خیلی نمی شه به گرم شدن آبی از این گرایش برام حساب باز کرد!!!
پ. ن2: دوستان دیگه هم در صورت تمایل بگن چه کردن؟؟؟

m.ahsa.m

عضو جدید
بچه ها خواهشا انقدر گیر به استاد اسکیس ندید !
الان فکر نکن این استاد الا و لابد هر سال سوالو پیش بینی می کنه پس بدوم باهاش کلاس بردارم ! اگر استاد خوبیه بحثش جدا - ولی چون سوالو قبلن کار کرده دلیل نمی شه که حالا دیگه فکر کنیم چه خبره

موضوع خوبیه !
باورم نمی شه اینو بالاخره دادن !!!!
من از وقتی یادم میاد هر سال و تو هر کتاب و کلاسی ، گفتن آتش نشانی رو اتود کنید ! منم هییییییییییییچ وقت حتی بهش یه ذره هم فکر نکردم ! شانس آوردم به من نیفتاد این موضوع
چرا که نه ؟!
عملکردیه ، حجمشم مهمه ( یه سال ایستگاه قطار داده بودن ! چیز عجیبی نبوده موضوع امسال )

مهم اینه پلانت خوانا باشه
رو تعداد مدارک حالا زیادی حساس نباشه ، کارت خوب باشه نمره تو می دن

ا توجه به موضوع های خوبی که سالای قبل دادن ، همچین موضوع ساده و پیش پا افتاده ای اصلا جالب به نظر نمیومد.
:razz:
خوبی وبدی بستگی به نظر هرکسی داره البته :|

hasti.ir

عضو جدید
من که تا موضوع رو دیدم خیالم راحت شد که زیادم سخت نیست . البته از خودم در حد متوسط راضی هستم چون دیدم کارهای خیلی قشنگ تر و افتضاح تر هم هست .
فقط تعجب میکردم که کناری هام چطوری دوتا پلان رو تو یه صفحه جا دادن . مگه 50 در 50 نبود زمین ؟ تو مقیاس 1/200 باید یه مربع 25 در 25 میکشیدیم ( با احتساب حیاط ) که کل صفحرو میگرفت . و از اونجایی که میل فرود هم داشت پس طبیعتا طبقه دوم هم باید داشته باشم که مجبور شدم پلان طبقه دوم رو توی صفحه دوم بکشم . ولی بعضی دوتا پلان رو تو 1 شیت جا داده بودن :surprised:
خوب شیت رو عمود می کشیدید محوطه هم فقط فضای خروج رو نشون میدادیم کافی بور. چون ماشین آتش نشانی طبق چیزی که قبلا کار کردیم نباید دنده عقب بیاد

hasti.ir

عضو جدید
سلام
حرفتونو منم قبول دارم
سال قبل سه نفر از بچه ها رفتن تهران . من به خاطر متاهل بودنم نتونستم برم . یکی از اساتیدم شدیدا توصیه کردن برای فن برم کلاس کسی که توصیه شو برام کردن . به خدا نمیخوام اغراق کنم ولی وقتی جزوه های دوستامو میبینم واقعا به داشتن همچین نعمتی توی شهرم افتخار میکنم . ادمی بسیار با معلومات . شاید باورش سخت باشه 100 در 100 سوالات دکترای امسال ( فن ) رو میشد توی جزوش پیدا کرد . هم به درد کنکورم خورد هم واسه آخرتم . هستند کسانی که خدای نرم افزارهای تخصصی باشن ولی کسی بیاد خود یک نرم افزار تخصصی رو بنویسه و بخواد به دنیا عرضه کنه واقعا برام جالب بود . برای من علاوه بر مفید بودن کلاس ها واقعا تجربه بسیار عمیقی بود . . شاید نوشتن این حرف برای بعضی ها خوشایند نباشه ولی اگر استان من زندگی میکنید حتما یک جلسه کلاس های فن مرکز معماری تبریز رو بشینید . رایگان . من سال پیش توی بد وضعیتی بودم . خدا استاد دانشگاهمو به تمام خواسته هاش برسونه . واقعا نجاتم داد . پیشنهاد ایشون واقعا باعث شد ادمی مثل من الان به فکر تک رقمی باشم
گاهی میشه همین نزدیکی ها به خیلی چیزا دست پیدا کرد
واقعا همینطوره... متاسفانه عرف جامعه یه طوریه که نمیشه اعتماد کرد. دقیقا مثل شما نامزدم کلاس منظر میرفت گفتم آخه اردبیل کی منظر بلده اونم با این هزینه کم!! اصلا هم مهم نیست براش پول بدیم یانه... اما مهمون که رفتم دیدم چقدر با علاقه خودش آفتاب میشینه دهن روزه و من و همسرم سایه کلاس یک ساعت و نیمی دو ساعت و نیم طول میکشه عرق می کنه و از هر جنبه ای با حوصله توضیح میده. موسسات مگه وقت دارن؟! حیف که دیر رفتم. یه جمله برای آینگان بگم. اسیر نام بزرگ نباشن. اسم نبرم اساتید موسسات رو اما باور کنین جریان اصلی درامدشونه. فکر نکنین چون موسسه فلان نمیرید عقبید. با یه نفر چیزایی که خوندید رو کرکسیون کنین کسی که بلده. درک رو تونستین برین کلاس. نامزدم سنش از استاد بیشتره ولی خجالت نکشید فکر کنم منظر قبولشه من معماری.

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا همینطوره... متاسفانه عرف جامعه یه طوریه که نمیشه اعتماد کرد. دقیقا مثل شما نامزدم کلاس منظر میرفت گفتم آخه اردبیل کی منظر بلده اونم با این هزینه کم!! اصلا هم مهم نیست براش پول بدیم یانه... اما مهمون که رفتم دیدم چقدر با علاقه خودش آفتاب میشینه دهن روزه و من و همسرم سایه کلاس یک ساعت و نیمی دو ساعت و نیم طول میکشه عرق می کنه و از هر جنبه ای با حوصله توضیح میده. موسسات مگه وقت دارن؟! حیف که دیر رفتم. یه جمله برای آینگان بگم. اسیر نام بزرگ نباشن. اسم نبرم اساتید موسسات رو اما باور کنین جریان اصلی درامدشونه. فکر نکنین چون موسسه فلان نمیرید عقبید. با یه نفر چیزایی که خوندید رو کرکسیون کنین کسی که بلده. درک رو تونستین برین کلاس. نامزدم سنش از استاد بیشتره ولی خجالت نکشید فکر کنم منظر قبولشه من معماری.
برا بعضیا که از رشته های دیگه میان یا از لحاظ ترسیم بسیار ضعیفن یا اینکه وقت کافی ندارن کلاس بسیار مناسب هس، اما برا کسی که می تونه پرسپکتیو و پلان و ... بکشه شاید حتی نامناسب هم باشه!!! چون کلاسا شلوغن و کرکسیون درست و حسابی ام نمیشه و چون ما هزینه ی گزافی واس کلاس دادیم به تبع دنبال منابع دیگه ای هم نمی ریم و روند ضعیف کلاس رو پیش می گیریم و خوش خیال از اینکه داریم اسکیس یاد می گیریم!!! و در آخر متضرر می شیم!!! من خودم امسال موضوع ها رو از اینجا برداشتم و تمرین کردم!!! همینطور 13 تا مجله ی "هنر معماری" ، "معمار" و "معماری و فرهنگ" و یه ژورنال خارجی و همینطور بخشی از کتاب جامع معماری داخلی و طراحی فضا رو خوندم و دیتیلا ها، حجم ها و فضا هاشو تو دفترچم کشیدم که صرف نظر از حل درست یا نادرست پلان تو اسکیس معماری باعث شد کارم پر از دیتیل باشه!!! (البته از اینترنتم استفاده کردم!!!) خصوصا شماره ی 34 مجله ی هنر معماری که اومده مکالمات داوری در یک مسابقه رو مکتوب کرده و فوق العاده بود!!! واس تمرین هم رو تک تک مدارک جداگانه با مقیاس هاس مختلف تمرین کردم و این خیلی خیلی بم کمک کرد!!! یه اتفاق خوب دیگه ام تغییر خطم از صاف به لرزان بود!!! وقتی لرزان خط می کشی باعث میشه کنترلت رو کارت چن برابر بشه و خمیدگی و سوتی های خطی هم به چشم نیاد و بتونی کاری پر از دیتیل رو تو زمان به مراتب کمتر بکشی!!! اما برا خط صاف مجبور زاویه بدن یا کاغذتو تغییر بدی و اگه یه خطتت کج بشه بسیار به چشم میاد وکارت خراب میشه!!! اما لرزان فقط با حرکت مچه !!! در نهایت تمرین امسال شاید به اندازه کل 4 سال معماریم بم طراحی یاد داد و من فارغ از نتیجه ای که قراره پیش بیاد راضیم از خودم!!!

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا