برای شما کراوات نماد چیه؟

برای شما کراوات نماد چیه؟

• مجموع رای دهندگان
    192

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
کراوات بعد از انقلاب از رواج افتاد ولی به هر حال همه باهاش آشنا هستید، برای شمایی که متعلق به نسل بی کراوات هستید، کراوات نماد چیه؟ (نه اینکه نماد چی باید باشه، بلکه نماد چی هست)

من وقتی کراوات میزنم باعی میشه نظافت و بهداشت رو بیشتر از سایر روزها رعایت کنم
و 99درصد برای من نماد نظافت و بهداشت است

و یک درصد نماد نظم و شیک بودن

وقتی کسی رو میبینم که کراوات زده اند میفهمم که تمیز و بهداشتی هستند و به بهداشت خود ارزش قائل هستند
هیچ انسانی با لباس ژولیده و یا چرکین کراوات نمیزنه

اما یک نگاهی به اونهائی که مخالف کراوات هستند بندازید
چرک و کثیفی و ژولیدگی از سر تا پای اوونها میباره

اما وقتی حرف میزنند انگار اساسنامه سازمان بهداشت جهانی رو خودشون نوشته اند

JavadMessi

مدیر بازنشسته
من وقتی کراوات میزنم باعی میشه نظافت و بهداشت رو بیشتر از سایر روزها رعایت کنم
و 99درصد برای من نماد نظافت و بهداشت است
و یک درصد نماد نظم و شیک بودن
وقتی کسی رو میبینم که کراوات زده اند میفهمم که تمیز و بهداشتی هستند و به بهداشت خود ارزش قائل هستند
هیچ انسانی با لباس ژولیده و یا چرکین کراوات نمیزنه
اما وقتی حرف میزنند انگار اساسنامه سازمان بهداشت جهانی رو خودشون نوشته اند
ببخشین اونوقت یعنی کسی که کت و شلوار و همه تیپش مثل همون کراواتی هستش و فقط کراوات نزده چرک و کثیفی و ژولیدگی از سر تا پاش میباره؟!!!!!

joline

عضو جدید
من کراوات خیلی دوست دارم
به نظر شخصی که کراوات میزنه خیلی با شخصیته
وقتی که باهاش هم صحبت میشید به این حرف من میرسید

sanam_el

عضو جدید
یعنی همه این کا را رو(با نظم بودن،تمیز بودن؛با سواد بودن،با شخصیت بودنو...)همین یک تیکه پارچه انجام میده؟؟؟؟:surprised::eek:
عذر میخوام ولی اونایی که فک میکنن بدون کراوات نمیشه این ویژگی ها رو داشت،جدا اینقدر خودشون رو وابسته به یک تیکه پارچه میدونن؟
آخه چه ربطی داره؟مگه شخصیت یک آدم با زدن یک کروات عوض میشه؟

ببخشین اونوقت یعنی کسی که کت و شلوار و همه تیپش مثل همون کراواتی هستش و فقط کراوات نزده چرک و کثیفی و ژولیدگی از سر تا پاش میباره؟!!!!!

فکر کنم شما اگه رشته فلسفه بخونین فوری مشروط بشین!

این استنتاجی که از حرف من کردین خودتون چند بار بخونین میبینین خنده دار هست
من اصلا حرفی از کت شلوار نکردم!
من کراوات رو با کت شلوار مقایسه نکردم
بلکه کراوات رو نشانه تمیزی و بهداشت گفتم

در اصل کراوات رو با چیزی مقایسه نکردم

یکی از بیماریهای روحی انسانهای متعصب اینه که دوست دارند هر چیزی رو توی ترازوی قضاوت و مقایسه بزارن و اگر از چیزی خوششون نمیاد رو فوری دادگاهی و محاکمه و محکوم کنند.

گرچه امثال شماها به جز خودتون هیشکی رو از نظر روحی سالم و بهداشتی نمیدونین
ولی بعنوان یک انسان توصیح میکنم روی بیماری روحی خودت که کاملا مشخص هست
به کم جدی کار کنی

فردا ممکنه دیر بشه
ناگهان بانگی بر آمد که خواجه مرد!

یعنی همه این کا را رو(با نظم بودن،تمیز بودن؛با سواد بودن،با شخصیت بودنو...)همین یک تیکه پارچه انجام میده؟؟؟؟:surprised::eek:
عذر میخوام ولی اونایی که فک میکنن بدون کراوات نمیشه این ویژگی ها رو داشت،جدا اینقدر خودشون رو وابسته به یک تیکه پارچه میدونن؟

مگه ما گفتیم همه اینکارها رو این پارچه انجام میده ؟
و یا کسی مگه گفت بدون کراوات نمیشه تمیز بود؟

منظورم این بود که کراوات نشون میده که فرد به این مسائل اهمیت قائله
ولی غیر کراواتی هم ممکنه به این مسائل اهمیت قائل بشه!
متاسفانه روش تفکر و استنتاج شما مثل تند روهای مذهبی هست!

گرچه من خوودم ادمی مذهبی هستم
ولی در اسلام و قران خداوند فرموده که انسانها رو با نیتشون مورد قضاوت قرار میده
الاعمال باالنیات....

پس من کراوات رو با نیت تمیز بودن میزنم
و اجرم رو از خدا میگیرم

یکی کراوات رو با نیت غربی بودن و امریکائی بودن میزنه
و به قول بعضی ها با نی زنار بستن میزنه و براش اجری هم نوشته نمیشه

مثل کسی که چاقو به نیت کشتن ادم بر میداره
یکی چاقو به نیت قربانی کردن گوسفند برای اطعام یتیمان!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
فکر کنم شما اگه رشته فلسفه بخونین فوری مشروط بشین!

این استنتاجی که از حرف من کردین خودتون چند بار بخونین میبینین خنده دار هست
من اصلا حرفی از کت شلوار نکردم!
من کراوات رو با کت شلوار مقایسه نکردم
بلکه کراوات رو نشانه تمیزی و بهداشت گفتم

در اصل کراوات رو با چیزی مقایسه نکردم

یکی از بیماریهای روحی انسانهای متعصب اینه که دوست دارند هر چیزی رو توی ترازوی قضاوت و مقایسه بزارن و اگر از چیزی خوششون نمیاد رو فوری دادگاهی و محاکمه و محکوم کنند.

گرچه امثال شماها به جز خودتون هیشکی رو از نظر روحی سالم و بهداشتی نمیدونین
ولی بعنوان یک انسان توصیح میکنم روی بیماری روحی خودت که کاملا مشخص هست
به کم جدی کار کنی

فردا ممکنه دیر بشه
ناگهان بانگی بر آمد که خواجه مرد!
عجب!!!
شما چه اطلاعاتی از بنده دارین که خودم ندارم!!!
فکر نمیکنین با جمله زیر خودتون دچار این مشکل باشین؟؟؟

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
کراوات قشنگه و گناه هم نداره ولی کشور ما این فرهنگ رو قبول نمیکنه. پس تو کشور ما نماد غرب زدگی میتونه محسوب بشه
مثلا تو کشورهای اروپایی آیا پوشش زن رو می پذیرن؟نه.پس ما هم به کراوات اعتقادی نداریم

island1991

عضو جدید
کاربر ممتاز
کشور ما این فرهنگ رو قبول نمیکنه. پس تو کشور ما نماد غرب زدگی میتونه محسوب بشه
مثلا تو کشورهای اروپایی آیا پوشش زن رو می پذیرن؟نه.پس ما هم به کراوات اعتقادی نداریم
شخصیت ادم با این چیزا تغییر نمیکنه...
اما میشه خیلی از ابعاد شخصیتی انسان ها رو از طرز لباس پوشیدن...راه رفتن...نگاه کردن...صحبت کردن و خیلی چیزای دیگه فهمید...
کروات هم یکی از چیزاییه که باعث میشه یک شخص بهتر و منظم تر و تمیزتر به نظر بیاد...
به نظر من به کسی که کروات میزنه وقار و شخصیت میده...
(اگرچه در واقع این چیزا رو نداشته باشه اما باعث میشه دیگران در موردش اینجوری فکر کنن)

اگر لباس یکی از مظاهر نمود شخصیت آدما نبود چرا کسی تو مراسم خواستگاری با پیژامه یا لباس ورزشی نمیره؟!
مگه لباس روی شخصیت آدم تاثیر میذاره؟!
از طرفی...
اگر به فرض مسواک زدن یا حمام رفتن هم غربی ها رواج میدادن چون مبداءش غرب بوده شما انجامش نمیدادین؟!
اگر اعتقاد هم نداریم نمیتونیم منکر مزیت هاش بشیم...

عجب!!!
شما چه اطلاعاتی از بنده دارین که خودم ندارم!!!
فکر نمیکنین با جمله زیر خودتون دچار این مشکل باشین؟؟؟

مجید جان ادمها نفس شون که همان شیطان درون هست هیچ وقت قبول نمیکنه که مشکل داشته باشه و همیشه نفس دوست داره خودش رو برتر از دیگران بدونه
به خاطر همین انتظار ندارم که از من تشکر کنین و حرفم رو جدی بگیرین.

در مورد اون جمله وقتی میگم خوب روی ساختار نفس خوودت مطالعه کن قبول نمیکنی
خوب جمله من رو بررسی کن
من مقایسه کردم وجدانا؟!
من گفتم ژولیده و چرکین!

من کراواتی رو با کت شلواری مقایسه نکردم

ژولیده و چرکین نیاز به مقایسه با تمیز نداره
چون که ژولیده چیزی هست که هیچ کسی ازش خوشش نمیاد

ولی شما که کراواتی رو با کت شلواری مرتب مقایسه کردین قیاستون از نظر فلسفی و منطقی درست نبود
و اگر نفس شما با این روش بخواد توی دنیا زندگی کنه
توی اخرت با این بی عدالتی در گفتار و تفکر و رفتار
چیزی برای عرضه به محضر حق نخواهید داشت.

یا حق

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
شخصیت ادم با این چیزا تغییر نمیکنه...
اما میشه خیلی از ابعاد شخصیتی انسان ها رو از طرز لباس پوشیدن...راه رفتن...نگاه کردن...صحبت کردن و خیلی چیزای دیگه فهمید...
کروات هم یکی از چیزاییه که باعث میشه یک شخص بهتر و منظم تر و تمیزتر به نظر بیاد...
به نظر من به کسی که کروات میزنه وقار و شخصیت میده...
(اگرچه در واقع این چیزا رو نداشته باشه اما باعث میشه دیگران در موردش اینجوری فکر کنن)

اگر لباس یکی از مظاهر نمود شخصیت آدما نبود چرا کسی تو مراسم خواستگاری با پیژامه یا لباس ورزشی نمیره؟!
مگه لباس روی شخصیت آدم تاثیر میذاره؟!
از طرفی...
اگر به فرض مسواک زدن یا حمام رفتن هم غربی ها رواج میدادن چون مبداءش غرب بوده شما انجامش نمیدادین؟!
اگر اعتقاد هم نداریم نمیتونیم منکر مزیت هاش بشیم...

کراروات یعنی این همه شخصیت میاره؟مسواک و حموم واسه ما مزیت داره.ما مزایای همه کشورها رو میگیریم ولی محدودیت هاش نه.از بزرگترین محدودیت هاش تهاجم فرهنگی یا همونشبیخون فرهنکی هست که کراوات هم یکی از این هاست.شما نگاه کنی هر کی از ایران فرار میکنه میره اون ور کراوات میزنه.این یعنی چی؟یعنی مخالفت ..

JavadMessi

مدیر بازنشسته
مجید جان ادمها نفس شون که همان شیطان درون هست هیچ وقت قبول نمیکنه که مشکل داشته باشه و همیشه نفس دوست داره خودش رو برتر از دیگران بدونه

خوب جمله من رو بررسی کن
من مقایسه کردم وجدانا؟!
من گفتم ژولیده و چرکین!

ولی شما که کراواتی رو با کت شلواری مرتب مقایسه کردین قیاستون از نظر فلسفی و منطقی درست نبود

یا حق
من که خیلی سوادم بالا نیست و نفهمیدم چی گفتی!
اما اگه دعا در حقم کردی دمت گرم!!!

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوب جمله من رو بررسی کن
من مقایسه کردم وجدانا؟!
من گفتم ژولیده و چرکین!

یا حق
نفس شیطان نیست.اگه بسازیمش میتونه فرشته باشه و خودش رو از همه پایین تر ببینه.نفس مطمئنه.این همون نفسیه که امیرالمونین که همه ما امید به شفاعتش داریم از شب اول قبر خودش میترسید

island1991

عضو جدید
کاربر ممتاز
کراروات یعنی این همه شخصیت میاره؟مسواک و حموم واسه ما مزیت داره.ما مزایای همه کشورها رو میگیریم ولی محدودیت هاش نه.از بزرگترین محدودیت هاش تهاجم فرهنگی یا همونشبیخون فرهنکی هست که کراوات هم یکی از این هاست.شما نگاه کنی هر کی از ایران فرار میکنه میره اون ور کراوات میزنه.این یعنی چی؟یعنی مخالفت ..

همین یه تیکه پارچه شبیخون فرهنگی و تهاجم فرهنگی و ایناااااست؟؟!!
اخوی واقع بین باش...خو هر کسی هم که از خارج میاد ایران ما روسری سرش میکنیم...پس اینم تهاجم فرهنگی به کشورای دیگست؟؟!!
این فقط یه عرفه...یه معیار که اکثر جوامع برای تمیزی و نظم قبولش دارن...
شما یه سفر تشریف ببرین اروپا...حالا آمریکای ملئونو کار ندارم...
روت میشه با شلوار کردی تو خیابوناش راه بری؟!
پرفسور سمیعی...بزرگترین افتخار ایران هم کروات میزنه...ایشون هم غرب زده هستند؟!
ایشون هم مخالفند آیا؟!

استغفرا....

همان طور که چفیه بسیجیها مظهر شیعه بودن هست
کراوات هم مظهر تمیز و بهداشتی بودن هست
و به نظر من هر دو مورد کاربرد خودشون رو دارند و توی هر جائی میشه ازشون استفاده کرد.
ولی به نظر من کراوات ظاهر انسان رو مرتب نشون میده ولی چفیه ظاهر انسان رو شلخته نشون میده!

اما یادمون باشه اسلام اراسته بودن ظاهر انسان رو مهم شمرده است و در قران ایه های زیادی در این زمینه هست
پس اگر میخواهیم به ظاهر اراسته که دستور قران هست برسیم
انواع و افسام ابزارها برای اراسته کردن ظاهر هستند مانند
- عطر خوش بو
- لباس تمیز و ترجیحا سفید
- لباس نو و غیر کهنه
- مکروه بودن لباس مشکی
- سرمه کشیدن به چشمان که حتی در روایت هست پیامبر اسلام به چشمانشان سرمه میکشیدند. زیرا سرمه باعث تقویت چشم میشود که امروزه جای ان را عینک دودی گرفته.
- بلند کردن موها که پیامبر اسلام و عیسی مسیح موهایشان را بلند نگه میداشتند و از فرق سر از را جدا میکردند.
- و چون زمان قدیم کراوات نبود بشر در عصر حاضر کراوات رو بعنوان یکی از ابزارهای اراسته بودن ظاهری به انواع ابزارها اضافه کرده.

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز

همین یه تیکه پارچه شبیخون فرهنگی و تهاجم فرهنگی و ایناااااست؟؟!!
اخوی واقع بین باش...خو هر کسی هم که از خارج میاد ایران ما روسری سرش میکنیم...پس اینم تهاجم فرهنگی به کشورای دیگست؟؟!!
این فقط یه عرفه...یه معیار که اکثر جوامع برای تمیزی و نظم قبولش دارن...
شما یه سفر تشریف ببرین اروپا...حالا آمریکای ملئونو کار ندارم...
روت میشه با شلوار کردی تو خیابوناش راه بری؟!
پرفسور سمیعی...بزرگترین افتخار ایران هم کروات میزنه...ایشون هم غرب زده هستند؟!
ایشون هم مخالفند آیا؟!

استغفرا....

یه نیگاه به جملم بنداز گفتم کراوات هم یکی از این تهاجماته
شخصیت های اول مملکت میرن سازمان ملل حرفشون رو میزنن بدون کراوات اونوقت شما میگی پروفسور سمیعی که هیچ نمکیشناسمش
منم حرفم همینه که میگم عرف کشور ما کراوات رو نمیپدیره

من که خیلی سوادم بالا نیست و نفهمیدم چی گفتی!
اما اگه دعا در حقم کردی دمت گرم!!!

من دعا کردم تا به قول قران بصیرت عمیق نسبت به مسائل زندگی دنیوی داشته باشی
و اگر عده ای سطحی نگر گفتند که فلان چیز بد است بتوانی حق یا ناحق بودن ان را تشخیص بدهی!

متن زیر را به مناسبت نیمه شعبان خدمت شما تقدیم میکنم:

در آیاتى از قرآن مجید ، نوعى شناخت عمیق بنام بصیرت وارد شده است . از آن جمله :

1 قَدْ جائَکُمْ بَصائِرُ مِنْ رَبِّکُمْ فَمَنْ اَبْصَرَ فَلِنَفْسِهِ وَ مَنْ عَمِىَ فَعَلْیها وَ ما اَنَا عَلَیْکُمْ بِحَفیظٍ 1
( بصیرتهائى براى شما از پروردگارتان آمده است ، هر کس از این بصیرتها بهره‏بردارى کند بسود خود او است و هر کس نابینائى را بپذیرد ، بضرر خود اوست . و من نگهبان شما نیستم ) .

2 قُلْ اِنَّما اتَّبعُ ما یُوحى‏ اِلَىَّ مِنْ رَبّى‏ هذا بَصائِرُ مِنْ رَبِّکُمْ وَ هُدًى وَ رَحْمَةً لِقَوْمٍ یُؤْمِنُونَ 2
( بآنان بگو : جز این نیست که من از آنچه که پروردگارم بمن وحى میکند ، تبعیت میکنم . این وحى [ یا این قرآن بینائى‏ها و هدایت و رحمتى از پروردگار شما است براى کسانیکه ایمان میاورند ) .

3 قُلْ هذِهِ سَبیلى‏ اَدْعُوا اِلَى اللَّهِ عَلى بَصیرَةٍ اَنَا وَ مَنِ اتَّبَعَنى‏ وَ سُبْحانَ اللَّهِ وَ ما اَنَا مِنَ الْمُشْرِکینَ 3
( اینست راه من ، راه من و کسى که از من تبعیت میکند ، با بصیرت و بینائى بسوى خدا دعوت میکنم و پاکیزه است خداوند و من از مشرکین نیستم ) .

4 بَلِ الْأِنْسانُ عَلى‏ نَفْسِهِ بَصیرَةٌ وَ لَوْ اَلْقى‏ مَعاذیرَهُ 4 ( بلکه انسان بر خودش بینا است اگر چه پوزش‏ها بیاورد ) .

5 وَ اَبْصِرْهُم فَسَوْفَ یُبْصِرُونَ 5 ( و آنان را بینا بساز ، بزودى آنان بینا خواهند گشت ) .

پی نوشتها:
( 1 ) الانعام آیه 104 .
( 2 ) الاعراف آیه 203 .
( 3 ) یوسف آیه 108 .
( 4 ) القیامة آیه 14 .
( 5 ) الصافات آیه 175 و 179

منبع: کتاب شرح نهج البلاغه

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
همان طور که چفیه بسیجیها مظهر شیعه بودن هست
کراوات هم مظهر تمیز و بهداشتی بودن هست
و به نظر من هر دو مورد کاربرد خودشون رو دارند و توی هر جائی میشه ازشون استفاده کرد.
ولی به نظر من کراوات ظاهر انسان رو مرتب نشون میده ولی چفیه ظاهر انسان رو شلخته نشون میده!

اما یادمون باشه اسلام اراسته بودن ظاهر انسان رو مهم شمرده است و در قران ایه های زیادی در این زمینه هست
پس اگر میخواهیم به ظاهر اراسته که دستور قران هست برسیم
انواع و افسام ابزارها برای اراسته کردن ظاهر هستند مانند
- عطر خوش بو
- لباس تمیز و ترجیحا سفید
- لباس نو و غیر کهنه
- مکروه بودن لباس مشکی
- سرمه کشیدن به چشمان که حتی در روایت هست پیامبر اسلام به چشمانشان سرمه میکشیدند. زیرا سرمه باعث تقویت چشم میشود که امروزه جای ان را عینک دودی گرفته.
- بلند کردن موها که پیامبر اسلام و عیسی مسیح موهایشان را بلند نگه میداشتند و از فرق سر از را جدا میکردند.
- و چون زمان قدیم کراوات نبود بشر در عصر حاضر کراوات رو بعنوان یکی از ابزارهای اراسته بودن ظاهری به انواع ابزارها اضافه کرده.

همین دو مورد رو از پیامبر یاد گرفتی؟
عزیزم کراوات هیچ گناهی نداره.کشور ما این قضیه رو نمیپذیره.شخصیت با کراوات نیست.شخصیت با مو و تیپ و .... نیست.شخصیت به شخصیت انسانهاست
تو قران میگه همه انسانها با هم برابرند و فقط تنها ملاک برتری انسانها نسبت به هم تقواست.ولی مثل اینکه که کراوات هم باید بهش اضافه کنیم
من موندم چرا هر چی آدم ....کراوات میزنه و ادعای شخصیتش میشه

island1991

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه نیگاه به جملم بنداز گفتم کراوات هم یکی از این تهاجماته
شخصیت های اول مملکت میرن سازمان ملل حرفشون رو میزنن بدون کراوات اونوقت شما میگی پروفسور سمیعی که هیچ نمکیشناسمش (مطالعاتتون رو ببرین بالا!!! واسه یه ایرانی خیلی بده که مشاهیر کشورشو نشناسه...خیلی بدتر از تهاجم فرهنگیه!)
منم حرفم همینه که میگم عرف کشور ما کراوات رو نمیپدیره

عرف چیزی از پیش نوشته شده است؟! کی عرف رو تعیین میکنه؟!
همین مردم...همین من...همین تو...با رفتارامون...باورهامون...خواسته هامون...
اگر فرهنگش جا نیفتاده تلاش کنیم که قبولش کنیم...
همونطور که هر چیز جدیدی رو در عرصه پزشکی-تکنولوژی-صنعت و ... رو از غربی ها یاد میگیریم...
یاد بگیریم هر چیزی که به مزاجمون سازگار نیست فوری مارک و انگ غرب زدگی و تهاجم فرهنگی روش نزنیم...