برای ساخت رباط از کجا شروع کنم؟

برای شروع به ساخت رباط باید چه کارهایی انجام بدهم؟ از چه منابعی استفاده کنم؟لطفا مرا راهنمایی کنید.

مهرداد_

عضو جدید
برای شروع ربات
اولین کاری که میتونید بکنید به نظر من:
اول یادگیری میکرو کنترلر مورد نظر (avr-pic-arm) که پیشنهاد من برای شروع کار avr هستش
حالا واسه یادگیری avr باید کنارش یه زبان برنامه نویسی یاد بگیری ، اگه از avr استفاده کنی کامپایلرهایی مثل bascom به زبان بیسیک و کدویژن به زبان c هستش که جفتشون هم فوق العاده ان ولی کدویژن بهتره

بعد که اینها رو یاد گرفتید ، میرید سراغ الکترونیک ، و با نرم افزارهایی مثل پروتئوس شروع به طراحی و شبیه سازی میکنید

برای یاد گیری avr من کتاب : آموزش میکروکنترلرهای avr به زبان بسکام نوشته علی کاهه رو پیشنهاد میکنم
کتاب خوب و جامعی هستش
میکرو کنترلرهای avr خیلی منابع فارسی جامع و زیادی داره

موفق باشید

mrtza_eng

عضو جدید
مقدمات ساخت روبات

مقدمات ساخت روبات

سلام برای ساخت روبات نیاز به یه سری اطلاعات مقدماتی درباره مکانیک روبات ، الکترونیک ، کنترل و برنامه نویسی ربات دارید . بسته به نوع روبات هر کدوم از این اطلاعات فرق میکنه مثل مکانیک روبات . من خودم روی روبات پرنده کار میکنم توی دانشگاه . خیلی نیازی به وارد شدن به جزئیات نداره تو این زمینه چندا کتاب زبان اصلی هست بعدا آپ میکنم برات
میکروکنترل حتما باید بلد باشی

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
برای یادگیری میکروکنترلر AVR کتاب حسین طالبی ، عالیه !
نام دقیقش :پروژه های میکروکنترلر های AVR هستش !

من علی کاهه رو هم خوندم ،اونم خوبه ، ولی این یه چیزدیگه است! واقعن حرف نداره.

موفق باشین .

mrm 2010

عضو جدید
با سلام برای شروع ربات حتما باید از الکترونیک سررشته داشته باشی-پس از مونتاژ مدارهای ساده شروع کن و کم کم مداراتو پیچیده تر کن و در مورد هر قطعه ای که شناختی تحقیقات زیادی رو روش انجام بده.مثلا کتاب مدارهای عملی برای جوانان آقای بخت آور رو بخر از جلد اولش و هر روز چندتا مدار ببند و در مورد هر قطعه ی مدار تحقیق کن.اگر هم نتونستی قطعات رو بخری نرم افزار فوق العاده قوی و عالیه پروتئوس رادانلود کن و پروژه ها رو اونجا شبیه سازی کن.فکر کنم 2 ساعته شناخت کلی از نرم افزار بدست میاری و میتونی مدارات رو شبیه سازی کنی.اگه با طراحی مدارات مشکلی نداشتی و تونستی از 10 مدار بیش از 50 درصدشون رو عملی کنی دیگه میتونی ربات تعقیب خط بدون میکروکنترلر بسازی.بعد از ساخت این ربات کتاب آموزش avr آقای کاهه و یا کتاب آموزش میکروکنترلرهای avr آقای مبین محسن زاده رو بخر و شروع به مطاله کن، تا ربات بعدی حرفه ای تر باشه با میکروکنترلر avr .

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا