برای توشه آخرت, آجر ذخیره کنید. (ضمانت بهشت) !!!

sma519

عضو جدید

:)

هر جا صحبت از نصیحت و یا هدایت به راه راست باشه, خوبی کردن به دیگران هم از ارکان جدا ناپذیر این حرفهاست. تا حالا فکر کردین چرا این همه تأکید میکنن به دیگران خوبی کنید؟ یا اینکه این موضوع چه ربطی به بهشت داره ؟؟؟ !!!

میگن هر کی یک خوبی در حق دیگری بکنه, یک آجر به ساختمونش تو بهشت فرستاده میشه!!!

چیکار داری میکنی؟ آجرها رو میشمری تا ببینی واسه ساختمونت تو بهشت کافیه با نه؟!

آخه عزیز من یه خرده فکر کن! مگه بهشت رفتن فقط به آجره ؟؟؟ این روزنوشت واسه اونایی نوشته شده که میخوان از راه میانبر برن بهشت, و براشون داشتن آجره که مهمه, نه کافی بودنش!!! میگین چطوی؟ عرض میکنم:

بنده جزو اون دسته از آدمها هستم که شیطان برای منحرف کردنش نیاز به زنجیر نداره و فقط کافیه که بطلبه (فقط مثال زدم خودمو , چپ و راست نیاین نصیحتم کنین !!!). از طرفی هم دوس دارم برم بهشت که با این اوضاع یه خورده مشکله خب.
تنها راه این میمونه که آجر ذخیره کنم و منتظر روز قیامت بشم. اون روز اگه جزو بهشتیان شدم که هیچ, اما اگه جزو جهنمیان بودم, درخواست میدم آجرهای منو که ذخیره کرده بودم برام بفرستن. اونام که اجازه ندارن اموال بهشت رو به جهنم منتقل کنن! پس مجبور میشن منو بفرستن بهشت پیش آجرهام !!!!!! و به این شکل آجرها میشن ضامن بهشت برای من . . . خداییش جالب نبود به نظرتون؟:D

فقط یه خواهش دارم. اگه شما هم مثل من مرید چشم و گوش بسته شیطان هستید, این ترفند رو فقط واسه خودتون داشته باشید و به کسی نگید. چون اگه تعدادمون زیاد بشه, خدا متوجه ترفندمون میشه و راه حلی براش پیدا میکنه که اون موقع دیگه همه چی نقش بر آب میشه !!! :biggrin:

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهندس...ديد عمراني داري نسبت به بهشت؟

والا اين همكاري كه من با شيطان ميكنم...خدا باهمون اجراي خودم پدرمو در مياره:biggrin:

kaveh_69

عضو جدید
خداییش جالب نبود!!!
هم فرض اجر ها اشتباهه..
هم اینکه چیزی نمیتونه از بهشت بیاد جهنم!!!!

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهتره اگه کار خوبی میکنیم برای خدا باشه نه برای آجر بهشت .دید دنیوی با آخرت ممکنه به گمراهی کشیده بشه.

• Like
واکنش ها: Sarp

محسن جعفر

عضو جدید
به گفته استاد مطهري به نقل روايات :اعمالي كه براي ترس از جهنم باشه عبادت بردگانه //////و عبادتي كه براي بهشت باشه عبادت تجار و كاسبهاست.
مهندس نگفته بودي به علاوه مهندسي توكار بساز بفروشي و كاسبي هم هستي؟:biggrin:

arash_441

متخصص انرژی های نو

هر جا صحبت از نصیحت و یا هدایت به راه راست باشه, خوبی کردن به دیگران هم از ارکان جدا ناپذیر این حرفهاست. تا حالا فکر کردین چرا این همه تأکید میکنن به دیگران خوبی کنید؟ یا اینکه این موضوع چه ربطی به بهشت داره ؟؟؟ !!!

آخه عزیز من یه خرده فکر کن! مگه بهشت رفتن فقط به آجره ؟؟؟ این روزنوشت واسه اونایی نوشته شده که میخوان از راه میانبر برن بهشت, و براشون داشتن آجره که مهمه, نه کافی بودنش!!! میگین چطوی؟ عرض میکنم:

بنده جزو اون دسته از آدمها هستم که شیطان برای منحرف کردنش نیاز به زنجیر نداره و فقط کافیه که بطلبه (فقط مثال زدم خودمو , چپ و راست نیاین نصیحتم کنین !!!). از طرفی هم دوس دارم برم بهشت که با این اوضاع یه خورده مشکله خب.
تنها راه این میمونه که آجر ذخیره کنم و منتظر روز قیامت بشم. اون روز اگه جزو بهشتیان شدم که هیچ, اما اگه جزو جهنمیان بودم, درخواست میدم آجرهای منو که ذخیره کرده بودم برام بفرستن. اونام که اجازه ندارن اموال بهشت رو به جهنم منتقل کنن! پس مجبور میشن منو بفرستن بهشت پیش آجرهام !!!!!! و به این شکل آجرها میشن ضامن بهشت برای من . . . خداییش جالب نبود به نظرتون؟:D

فقط یه خواهش دارم. اگه شما هم مثل من مرید چشم و گوش بسته شیطان هستید, این ترفند رو فقط واسه خودتون داشته باشید و به کسی نگید. چون اگه تعدادمون زیاد بشه, خدا متوجه ترفندمون میشه و راه حلی براش پیدا میکنه که اون موقع دیگه همه چی نقش بر آب میشه !!! :biggrin:

هر چی درمیاد از این همشهری های ما در میاد!! ارومیه مهد استعدادهای کشف نشده ، پس می خوای یه جوری از خدا گرین کارت بگیری خیال خودتو راحت کنی

sma519

عضو جدید
!!!

!!!

دوستان, تک تک جملات چیزی که نوشتم, به وضوح طنز بودن مطلب رو میرسونه.
یا نکنه فکر میکنین ممکنه کسی با خوندم این تاپیک از راه خدا منحرف بشه, و با این جوابها قصد دارین تو راه راست نگهش دارین!!!
لطفا به نصیحت هم یه خورده مرخصی بدین, حتما بهش نیاز داره!
ممنون.
:gol:

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
گويندبهشت وحور عين خواهدبود---وانجا مي وشيروانگبين خواهدبود----گرما مي ومعشوق گزيديم چه باك---چون عاقبت كار چنين خواهد بود

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز

من خودم مهندس عمرانم, تو بهشت با صالحان شریکی میزنیم تو کار ویلا سازی, آخ پول توشه !

heshmat khan

عضو جدید
من تعجب ميكنم از دوستاني كه موضوع بهشت و اخرت رو به تمسخر گرفتند .

به هر حال اينها جزو مسائل ديني ماست و بسياري از افراد بهش اعتقاد دارند .حتي پيروان سابر اديان الهي .

چرا نبايد به اعتقادات ديگران احترام بگذاريم و احكام دين رو به تمسخر بگيريم ! :surprised: