براي دانشجوي ارشد طراحي كاربردي چه نرم افزاري لازمه ياد بگيره؟

mec6529

عضو جدید
سلام
دوستان يه سوال داشتم به نظر شما براي يه دانشجوي ترم اول ارشد طراحي كاربردي از همه لازمتر كدوم نرم افزاره كه بايد بلد باشه ؟ ممنون ;)

cardesign

عضو جدید
منم همین سوال رو دارم.البته چون نیمه دوم قبول میشم تا بهمن وقت دارم که نرم افزار یاد بگیرم.
تنوع نرم افزارهای مکانیک خیلی زیاده.حداقل باید سالید + انسیس و یا به جاشون کتیا یاد بگیرین.

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان يه سوال داشتم به نظر شما براي يه دانشجوي ترم اول ارشد طراحي كاربردي از همه لازمتر كدوم نرم افزاره كه بايد بلد باشه ؟ ممنون ;)
با سلام
بنظر من بهتره شما اول از همه auto cad رو بلد باشی
بعد در کنا این نرم افزار پایه ansys یا catia یا working model رو هم یاد بگیری
البته نرم افزارهای زیادی توی مکانیک وجود داره ولی این سه نرم افزار خیلی کاربردی هستن
اگه هم خیلی حوصله داشته باشی و بخوای طراحی ربات انجام بدی matlab هم خوبه یاد بگیری
موفق باشی;)

keyboy

عضو جدید
به نظر من نميشه واسه همه نرم افزار خاص رو پيشنهاد كرد و مهم ترين فاكتور سليقه استاده
يعني ممكنه تو يه دانشگاه بلد بودن فلان برنامه ضروري باشه و تو يه دانشگاه ديگه هيچ فايده اي نداشته باشه
فكر ميكنم منطقي ترين كار اينه كه با سال بالايي هاي دانشگاه خودتون مشورت كنين تا انر‍‍‍ژي و وقتتون تلف نشه.

parsa s

عضو جدید
فك مي كنم اگه كسي catia و pro/engineer رو بلد باشه ديگه تقريبا نيازي به نرم افزار هاي ديگه نداره
و در صنعت دنيا هم از اين دو نرم افزار بيشتر از بقيه استفاده مي شه

PAYAM20

عضو جدید
فعلا واسه ترم اول matlab مهمه
بقیه نرم افزارای طراحی، فعلا کاربردی نداره

همون matlab هم به این بستگی داره که مثلا تو محاسبات عددی پیشرفته استاد ازتون تمرین بخواد یا نه.... وگرنه که اونم واجب نیست...( البته واسه پایان نامه به دردتون میخوره)

santacruz

عضو جدید
[
quote=PAYAM20

سلام..تکمیل ظرفیت تاکستان چند نفر گرفت؟

اونجام 2ته شاخه داره طراخی کاربردیش؟تحلیل و دینامیک؟

هر کدومو بحوایم میریم؟

cardesign

عضو جدید
[
quote=PAYAM20

سلام..تکمیل ظرفیت تاکستان چند نفر گرفت؟

اونجام 2ته شاخه داره طراخی کاربردیش؟تحلیل و دینامیک؟

هر کدومو بحوایم میریم؟

درود
23 نفر تکمیل گرفت با پذیرش در مهر ماه
غیر از 9 واحد که ترم اول اجباری هست.بقیه واحد ها اختیاری هست .پس میتونید دروس دینامیکی بردارید یا جامداتی

santacruz

عضو جدید
درود
23 نفر تکمیل گرفت با پذیرش در مهر ماه
غیر از 9 واحد که ترم اول اجباری هست.بقیه واحد ها اختیاری هست .پس میتونید دروس دینامیکی بردارید یا جامداتی

تراز آخرین نفر چند بود تو تکمیل؟؟؟

بیشتر جامدات میرن یا دینامیک؟

کدوم بهتره؟

اجبار نمیکنن که بری حتما 1کدومشون؟

cardesign

عضو جدید

تراز آخرین نفر چند بود تو تکمیل؟؟؟

بیشتر جامدات میرن یا دینامیک؟

کدوم بهتره؟

اجبار نمیکنن که بری حتما 1کدومشون؟

تراز آخرین نفر 5625
من هنوز نمیدونم.تازه 5شنبه باید یرم سر کلاس.بستگی به علاقه داره و قوی بودن در پیش نیاز ها
اونجوری که من شنیدم نه.

divoone1985

عضو جدید
من ترم 3 طراحی کاربردی هستم.
به نظرم واسه سال اول مهم ترین و پایه ای ترین نرم افزار Matlab هست. یا نرم افزار های دیگه ای مثل Maple یا Fortran.
که البته تو ایران Matlab کاربرد و طرفدار بیشتری داره.
واسه کسایی که میخوان تحصیلشونو تو خارج از ایران ادامه بدن هم پیشنهاد من Fortran ه.
ولی واسه سال دوم که کار رو پایان نامه هم شروع میشه دونستن SolidWorks و Ansys خیلی میتونه کمک کنه.
البته این دو تا هم نظر شخصی من و بر اساس تجربه ای که دارم.
به نظرم تو طراحی و آنالیز این دوتا از همه کاملترن.
ولی مسلما تمام اینا بسته به خواسته استاد و علاقه خود فرده.
ولی فکر میکنم اینایی که گفتم علاوه بر عمومیت،نرم افزار های کاربر پسند تری هم باشن.

cardesign

عضو جدید
من ترم 3 طراحی کاربردی هستم.
به نظرم واسه سال اول مهم ترین و پایه ای ترین نرم افزار Matlab هست. یا نرم افزار های دیگه ای مثل Maple یا Fortran.
که البته تو ایران Matlab کاربرد و طرفدار بیشتری داره.
واسه کسایی که میخوان تحصیلشونو تو خارج از ایران ادامه بدن هم پیشنهاد من Fortran ه.
ولی واسه سال دوم که کار رو پایان نامه هم شروع میشه دونستن SolidWorks و Ansys خیلی میتونه کمک کنه.
البته این دو تا هم نظر شخصی من و بر اساس تجربه ای که دارم.
به نظرم تو طراحی و آنالیز این دوتا از همه کاملترن.
ولی مسلما تمام اینا بسته به خواسته استاد و علاقه خود فرده.
ولی فکر میکنم اینایی که گفتم علاوه بر عمومیت،نرم افزار های کاربر پسند تری هم باشن.

ممنون از راهنماییتون

saza

عضو جدید
4 سال بعد!!!!!! :)
بستگی به درسش هم دارد.
برای درس محاسبات عددی، به ما استاد گفته فرترن، البته فعلا!

بالا