براي بالا بردن كيفيت تالار دفاع مقدس بايد...........

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
.
.
.

موافقم اما ...

به نظر من یه تاپیک نظرسنجی همراه با تبادل نظرات بزاریم!!

مثل تاپی هایی که برای حفظ قرآنو اتاق تفسیر گذاشتیم!!

خیلی خیلی جواب داد ... :gol:
بله بنده ی حقیر هم موافقم...

به نظرم اشکال نداره که تاپیک دیر استارت بخوره!! عوضش درست استارت می خوره...

تازه دیرتر باشه بهترم هست!!

حالا یکی همت کنه تاپیک نظرسنجی بزنه!

مدیر؟!:D

:gol:

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
خیلی وقت پیش یه همچین تصمیمی اتخاذ شد!! اگه مشارکت بشه خوبه...ولی ترسم از اینه که به دلایل زیر:

1-شلوغ بود تالار و پرحجم شدن مطالب در حال حاضر

2-آغاز سال تحصیلی و کم شدن کاربرها و فعالیت هاشون

مشارکت کم بشه و تاپیک ته نشین بشه!!

البته طرحهایی بچه ها زدن که واقعاً دستشون درد نکنه، به تالار جون داده ولی کاری که ما قرار شد بکنیم یه جور شهیدانه رفتار کردنه، استفاده ی بهینه از 8سالی که نبودیم و فقط شنیدیم و خوندیم!!

حالا می خواستم همینجا با اجازه از مدیر تالار و تشکر از زحماتشون، ازجمع خودمون بپرسم که:

به نظرتون بزنیم/بزنن/بزنین یه همچین تاپیکی؟؟!! اگه نظرتون هست، من یه مقدمه واسه شروع تاپیک مینویسم و بسم الله!! اسمش هم مثلاً می ذاریم: "از فرش تا عرش، بال به بال شهدا!!

یه جور گفتگو آزادِ دفاع مقدسی و انسان ساز!!! که خسته کننده هم نباشه.

نظرتون چیه؟؟؟!!!

سلام به همه دوستان عزيز و به خصوص ندا خانم كه بنده رو دعوت كردند
اميدوارم همواره موفق و سلامت باشيد
راستش بنده خيلي در اين تالار فعال نبودم كه بخوام الانم اظهار نظر كنم، كه البته اين براي خودم واقعا جاي تاسف داره و اميدوارم بتونم در آينده فعال تر باشم
ولي در مورد نحوه روند تاپيك 2-3 تا پيشنهاد داشتم و ان شاءاله در مورد محتواش به نظرم بهتره بزرگترها صحبت كنند، من جمله، مدير و آقا وحيد و ندا خانم و ... .
اول از همه به نظرم پيشنهاد آقا وحيد خيلي خوبه و اينجور تاپيكهايي كه مدت دار هستن، به شدت به نظرسنجي احتياج دارن،‌مگر اينكه از اون اول تا آخر كسي باشه كه تاپيك رو پشتيباني كنه! يه نظرسنجي در مورد نام تاپيك، روند تاپيك(مثلا هفتگي يا روزانه يا ماهيانه)،‌ مسئولين تاپيكها ميتونيم بزنيم و اينكه يه تاپيك باشه يا در 2-3 تا تاپيك بايد جمعش كنيم!
موضوع ديگه در مورد تاپيكي هست كه ميخوايم بزنيم، به عقيده بنده بهتره از اغراق كردن بپرهيزيم و به طور صريح در مورد خود شهدا صحبت كنيم و بيشتر هم از وصيت نامه هاي اين عزيزان استفاده كنيم.
به اميد موفقيت و سلامت شما دوستان عزيز
ياحق

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز

.
.
.
.

دوستان لطف کنن مطالب رو به صورت:

<<<<خلاصه شده>>>>

و

<<<<دسته بندی شده>>>>

ارسال کنن...
.
.
.
.

:gol::gol::gol:

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

.
.
.
.

دوستان لطف کنن مطالب رو به صورت:

<<<<خلاصه شده>>>>

و

<<<<دسته بندی شده>>>>

ارسال کنن...
.
.
.
.

:gol::gol::gol:

سلام برادر قبول دارم وکاملا موافقم که مطالب هم دسته بندی شده باشه و هم خلاصه

ولی برادر گاهی نمی شه خلاصه و مختصر بنویسی چون نمی تونی دین مطلب و کامل ادا کنی

ولی بهرحال بهتر همت کنیم ارزشهایی که اون ادمها برایشون جنگیدند و شهید شدند به

طور کامل به نسل های بعد ما برسه وممنونم

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام برادر قبول دارم وکاملا موافقم که مطالب هم دسته بندی شده باشه و هم خلاصه

ولی برادر گاهی نمی شه خلاصه و مختصر بنویسی چون نمی تونی دین مطلب و کامل ادا کنی

ولی بهرحال بهتر همت کنیم ارزشهایی که اون ادمها برایشون جنگیدند و شهید شدند به

طور کامل به نسل های بعد ما برسه وممنونم

بنظر من دین مطلب همون توجه دوستان نسبت به شهداست....

قرار که نیست تمام مطالب رو بنویسیم.

قراره مطالب رو بروز و خلاصه و مفید بنویسیم.

"به شخصه من مطالب بیشتر از 10 خط رو نمی خونم."

.
.
.
.

در خانه اگر کس است یک حرف بسست.

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنظر من دین مطلب همون توجه دوستان نسبت به شهداست....

قرار که نیست تمام مطالب رو بنویسیم.

قراره مطالب رو بروز و خلاصه و مفید بنویسیم.

"به شخصه من مطالب بیشتر از 10 خط رو نمی خونم."

.
.
.
.

در خانه اگر کس است یک حرف بسست.

سلام

دوستان اینجا فقط یک سری خاص می یان و سر میرنن. برنامه ای نمیشه تنظیم کرد که بچه های دیگه باشگاه هم بیان؟
مثلا" عین کار خوبی که انجام شد تاپیک تولد شهید زین الدین که بچه ها رو دعوت کردید.

اگه بشه بچه های دیگه هم این مطالب رو بخونن خیلی خوب میشه. مثلا" همون تولد گرفتن برای شهدا یا تاپیک روز شهادتشون که یواش یواش باعث بشه بقیه هم به اینجا سر بزنن.

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

دوستان اینجا فقط یک سری خاص می یان و سر میرنن. برنامه ای نمیشه تنظیم کرد که بچه های دیگه باشگاه هم بیان؟
مثلا" عین کار خوبی که انجام شد تاپیک تولد شهید زین الدین که بچه ها رو دعوت کردید.

اگه بشه بچه های دیگه هم این مطالب رو بخونن خیلی خوب میشه. مثلا" همون تولد گرفتن برای شهدا یا تاپیک روز شهادتشون که یواش یواش باعث بشه بقیه هم به اینجا سر بزنن.
کاملا موافقم

من درخدمتون هستم

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان تقویم رو نگاه کردم تا 7 اسفند که شهادت حاج همت هست مناسبتی درباره ی شهدایی که اکثر بچه ها بشناسنشون نداریم .

نظرتون راجع به یه تاپیک چیه با عنوان "شبی با شهدا" که بچه ها رو دعوت کنیم؟ چون تا 7 اسفند دیر هستش.
فقط همگی نظراتون رو بگید که تاپیکش موضوعاتش چی باشه و چکار کنیم جذاب تر میشه و میتونه باعث شه بچه های دیگه هم به تاپیک های شهدا سر بزنن.

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان تقویم رو نگاه کردم تا 7 اسفند که شهادت حاج همت هست مناسبتی درباره ی شهدایی که اکثر بچه ها بشناسنشون نداریم .

نظرتون راجع به یه تاپیک چیه با عنوان "شبی با شهدا" که بچه ها رو دعوت کنیم؟ چون تا 7 اسفند دیر هستش.
فقط همگی نظراتون رو بگید که تاپیکش موضوعاتش چی باشه و چکار کنیم جذاب تر میشه و میتونه باعث شه بچه های دیگه هم به تاپیک های شهدا سر بزنن.
ایده تون عالی من می گم عنوانش رو بذارید

شهید خیبر

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

یکی از دلایل نیومدن بقیه به تالار تاپیک های .... دوستان هست

متاسفانه چند تا موضوع رو دوستان رعایت نمی کنن:

از جمله:

کوتاه سازی پاراگراف ها که باعث آسان شدن و روان تر شدن مطلب میشه...

زیبا سازی
(که بچه ها متاسفانه خیلی ضعیف هستن) که باعث بهتر دیده شدن و اگه عکس مرتبط با موضوع هم باشه باعث بهتر درک کردن موضوع میشه...

بیان موضوع به یک شیوه خاص و مرتبط کردن سوژه های جالب به موضوع....

یه موضوع دیگه هم لطفا دوستان مطالب رو به صورت مستقیم کپی پیست نکنید...
.
.
.

فعلا فقط همین مطالب به نظرم رسید...

دوستان اگه نظر خاصه دیگه ای دارید بفرمایید

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز

از جمله:

زیبا سازی
(که بچه ها متاسفانه خیلی ضعیف هستن) که باعث بهتر دیده شدن و اگه عکس مرتبط با موضوع هم باشه باعث بهتر درک کردن موضوع میشه...

.
.
.

.
.
.

والا نمیدونم چی بگم؟!!

اگر به صفحه ی اول تالار نگاه کنیم همه چیز کاملا واضحه که چه خبره!!

دوستان بعضی هامون از جمله خودم داریم از هدفمون دور میشیم!!

قرارمون چی بود؟!!

( کاملا و شدیدا با نظرات دستار محترم تالار موافقم ... ):cool:

صدای سکوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایده تون عالی من می گم عنوانش رو بذارید

شهید خیبر

سلام
تاپیک شهید همت...دوست گلم شهادتشون 17اسفنده شهید خرازی 8 امه
به تاپیکای اوله گلستان شهدا نگاه انداختین؟؟
یکم در مورد شهید همت هستش...
با عکس مزارشون توی شهرضا
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...هندسان-ایران?p=4357827&viewfull=1#post4357827

من خیلی دیر به این تالار اومدم اما تاجایی که بتونم پیگیری میکنم واسه شناخت
گاهی خوبه نگاهی به پستای قدیمی هم بندازیم و نوشون کنیم

معذرت اینا میگم اما این که هی تاپیک جدید بزنیم و یکی دو روز دونفر بیان تشکر و بعد کسی نگاه نندازه حتی خودمون چه اثری داره!؟؟
چ اشکالی داره توهمون تاپیکای قدیمی پستای جدید بزنیمو به دوستانتون خبر بدیم
همیشه شهدای به نام را معرفی نکینین!! شهدای مفقود الاثر یا یه شهید بسیجی هم میتونسته تو این روزها خالق مردونگیهای بی شمار باشه
و شهدای انقلاب را هم فراموش نکنین..

این نظر منه....
من فقط دستیار مدیر را تو این تالار دیدم که پستاشونا خبر میدن و از این کارشون خیلی خوشم میاد حتی با اینکه ممکنه تاپیک قدیمی باشه،اینکار هم اطلاع رسانی میشه،هم اگه غفلت کرده باشیم با تلنگرشون آگاه میشیم

ودر ضمن بعضی این پستای طولانی را کم کنین ،چندتاشون کنین
من که زیادا را فقط اولشو میخونم...

خوشا آنان که جانان می شناسند
طریق عشقو ایمان می شناسند
بسی گفتیم و گفتند از شهیدان
شهیدان را شهیدان می شناسند
ببخشید زیاد حرف زدم

آخرین ویرایش:

صدای سکوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]زندگی نامه خیبرشکن عاشورایی،سردار شهید حاج محمد ابراهیم همت[/h]

[h=1]هشتم اسفندماه سالروز شهادت حاج حسین خرازی در سال 1365[/h]

این دوتا تاپیک را هم میشه نامشونا تغییر داد البته کار دستیار مدیره

هم میشه در جبران پستای اول که خوندنشون مخصوصا تاپیک دوم حوصله ادمو سر میبره از بس طولانیه

پستای خوب زدبا طراحی که ادمو راغب به خوندن کنه

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی

حرفایی که مینویسم فقط یه بغض که تو دلم مونده.

میدونید منظورم از عده ی خاص خوانندگان این بود که واقعا" شاید حدود 12 نفر هستن که مداوم به اینجا سر میزنن.

حرف همگی قبول که نوشته زیبا باشه کوتاه باشه....
ولی حرف من چیزه دیگه است
حرف من اینکه وقتی تو دانشگاه ما شهید می یارن دفن کنن از کلاس 50 نفری ما فقط 5 نفر میرن دوستای من حاضرن تو بوفه باشن یا همین جوری تو حیاط بگردن ولی برای این مراسم نیان
دانشجوها برمیگردن میگن: "برداشتن 2تا شهید اوردن دفن کنن به خاطرش همه ی کلاسا رو تعطیل کردن آخه این چه کاریه" (یا خیلی حرفای دیگه که زده شد و من فقط مجبور بودم بغض کنم
چی بگم به کسی که از پایه شهدا رو قبول نداره؟)
حرف من اینه که شهدا تو جامعه ی ما گمنام هستند. حرف من اینه که خیلی ها شهدا رو نمیشناسن.
وقتی دوستای من به شهدا اعتقاد ندارن چه جوری خودشون حاضر میشن بیان تو این تالار؟؟
وقتی حتی متوجه نیستن اگه شهدا نبودن الان کشور ما جزئی از خاک عراق بود با اون همه مشکلاتی که داره...

من مشکلم با درست کردن تاپیک جدید نیست تو تاپیکای قدیمی هم میشه پست گذاشت. من فقط یه همفکری خواستم. برای شناسوندن شهدا به همه ی افراد.

التماس دعا

آخرین ویرایش:

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی

حرفایی که مینویسم فقط یه بغض که تو دلم مونده.

میدونید منظورم از عده ی خاص خوانندگان این بود که واقعا" شاید حدود 12 نفر هستن که مداوم به اینجا سر میزنن.

حرف همگی قبول که نوشته زیبا باشه کوتاه باشه....
ولی حرف من چیزه دیگه است
حرف من اینکه وقتی تو دانشگاه ما شهید می یارن دفن کنن از کلاس 50 نفری ما فقط 5 نفر میرن دوستای من حاضرن تو بوفه باشن یا همین جوری تو حیاط بگردن ولی برای این مراسم نیان
دانشجوها برمیگردن میگن: "برداشتن 2تا شهید اوردن دفن کنن به خاطرش همه ی کلاسا رو تعطیل کردن آخه این چه کاریه" (یا خیلی حرفای دیگه که زده شد و من فقط مجبور بودم بغض کنم
چی بگم به کسی که از پایه شهدا رو قبول نداره؟)
حرف من اینه که شهدا تو جامعه ی ما گمنام هستند. حرف من اینه که خیلی ها شهدا رو نمیشناسن.
وقتی دوستای من به شهدا اعتقاد ندارن چه جوری خودشون حاضر میشن بیان تو این تالار؟؟
وقتی حتی متوجه نیستن اگه شهدا نبودن الان کشور ما جزئی از خاک عراق بود با اون همه مشکلاتی که داره...

من مشکلم با درست کردن تاپیک جدید نیست تو تاپیکای قدیمی هم میشه پست گذاشت. من فقط یه همفکری خواستم. برای شناسوندن شهدا به همه ی افراد.

التماس دعا

یادتون نره همه اونها بدون هیچ چشم داشتی رفتن انها با خدا معامله کرده بودند به امتال من چه احتیاجی دارند به ماهایی که اونقدر تو گیر ودار دنیا موندیم که...............

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به کاربرای فعال تالار مقدس دفاع مقدس.....

یه خداقوت گرم به همه میگم....:gol:

یه چیزی تو ذهنم بود که مناسب دیدم تو این تاپیک مطرح کنم....

دوستان زحمت زیادی متقبل میشن و مطالب رو گردآوری میکنن و تو تاپیکهای مختلف قرار میدن و این واقعا خوبه و شناخت مارو افزایش می دهد....

اما چیزی که همیشه من به شخصه از زندگی شهدا برام جالبه اینه که شهید چه تاثیری تو زندگی شخصیم گذاشته باشه....

شهدا مقام بزرگی دارند پیش خدا و پیش مردم .....اونا شفیع ما میتونن باشند هم تو این دنیا هم تو سرای باقی....
وقتی میگم شفیع یعنی تو زندگی ما اثر گذاشتن .....

منظورم اینه که خیلی خوب میشه این تاثیرات رو به نحوی گردآوری کرد ... حالا مثلا تویه تاپیک...

من قلم نویسندگی ندارم اما میدونم حرفایی تو دل همه ما میشینه که تو زندگیمون باشه.....باید وجود شهدا حس بشه ...

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدایا شرمنده ایم مارا دریاب.........................

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

از جمله:

زیبا سازی

.
.
.

هست یه همچین چیزی؟!

دوستان؛

این همه پست حواله ی تالار می کنید، یه سری هم به اینجا بزنید. اینهمه پست میذارید، دو دقیقه هم پست بخونید.

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هست یه همچین چیزی؟!

دوستان؛

این همه پست حواله ی تالار می کنید، یه سری هم به اینجا بزنید. اینهمه پست میذارید، دو دقیقه هم پست بخونید.

سلام خوبی

دقیقا منظورتون منم

من که همیشه می خونم

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خوبی

دقیقا منظورتون منم

من که همیشه می خونم

منظورشون که نمیتونه شما باشه(چون به فرد اشاره نکرده) اما شما هم موظفید مثل همه دوستان رعایت کنید.

.
.
.

کمی از حجم مطالبت کم کن و بیشتر به فکر رنگ و لعاب دادن به مطالب باش، (بگو خب...:D)

____

به نقل از سایت یک پزشک:

بارها پیش آمده که به مطالب جالب
در زمینه آی‌تی و پزشکی برخورده‌ام ، که بسیار مناسب برای ترجمه و چاپ بوده‌اند،
ولی برای گذاشتن در وبلاگ نه.

تجربه کوتاه وبلاگ‌نویسی من باعث شده قیل از نوشتن مطلبی حدس بزنم که از آن استقبال خواهد شد یا نه.

در اوایل
وبلاگ‌نویسی پستهای بلند زیادی داشتم که بیش از آنکه علایق مخاطبان را در نظر
بگیرند ، علایق خودم را مطرح می‌کرد. رفته‌رفته سعی کردم که نوشته‌هایم آمیزه‌ای از
علایق خودم و مخاطبانم باشد. این کار در عین اینکه حسنهایی دارد ، اشکالات عمده‌ای
هم دارد.

خوانندگان وبلاگ ما به هر علت
پستهای بلند را از ابتدا تا انتها نمی‌خوانند، به نوعی مطالب را اسکن می‌کنند.
در
این میان اگر مطلب تا حدودی انتزاعی باشد، نویسنده باید مطمئن باشد که پستش جز
معدود خواننده‌های ثابتش خواننده‌ای ندارد.

علل اینگونه خواندن مطالب می‌تواند کم
بودن وقت ، سخت بودن ذاتی مطالعه پشت مانیتور ، نوع نگاه کاربران اینترنت ایران که
تنها از جنبه‌های تفریحی اینترنت استفاده می‌کنند، باشد.

گاهی هم نویسنده مطالب
اصول نوشتن را رعایت نمی‌کند. استفاده از یک تصویر حتی برای پستهای مفهومی ، بولد
کردن کلمات و جملات کلیدی پست ، نوشتن پست در پاراگرافهای جدا از هم ، همگی باعث
سهولت مطالعه نوشته‌ها می‌شوند.

به امید موفقیت روز افزون.:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
از شهدای ارتشی هم یادی بکنیم.....از یاد رفته اند!!!!!

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسئله‌ى دفاع مقدّس علاوه بر اينكه يك آزمون بزرگى بود براى ملّت ايران، آزمونى هم بود براى بُروز استعدادها، هم استعداد اشخاص، هم

استعداد مناطق كشور؛ حالا در مورد استعداد اشخاص به نظر من اين نكته‌ى مهم و قابل توجّهى است كه به آن توجّه نميشود؛ يعنى از بس

واضح است مورد غفلت قرار ميگيرد، از كثرت وضوح مخفى ميماند؛
و آن اين است كه اين دفاع مقدّس وسيله‌اى شد براى اينكه استعدادهاى

مكنون(مخفی) در انسانها، به شكل عجيبى بُروز كند.
مثلاً در سپاه، شما ملاحظه ميكنيد يك جوانى وارد ميدان جنگ ميشود و در حالى كه از

مسائل نظامى هيچ اطّلاعى ندارد و وارد نيست، در ظرف يك سال، يك سال و نيم، دو سال تبديل ميشود به يك استراتژيست نظامى؛ اين

خيلى مهم است. خب، شما الان در حالات شهدا و سرداران بزرگ و مانند اينها كه نگاه ميكنيد، مثلاً فرض كنيد شهيد حسن باقرى من‌باب

مثال، بلاشك يك طرّاح جنگى است. هركس منكر اين معنا باشد، اطّلاع ندارد؛

[h=3]بيانات در ديدار اعضاى ستاد برگزارى بزرگداشت سرداران و ده هزار شهيد استان مازندران[/h]

.
.
.

دوستان فعال فرهنگی دریابید...

مقدادرزم

عضو جدید
100%

ببنید چندجور مخاطب داریم یکی که خاص میاد یه مطلبی در مورد یک شهید خاص بخونه یا صرف علاقه مند بودن به شهدا و دفاع مقدس میاد...این که هیچ
اما اکثرا اینجا کمتر کسی وقت میذاره بیشتر از 5-6 خط بخونه بخصوص اگر که زیاد علاقمند هم نباشه
حالا اگه هدف علاقه مند کردن یکسری افراد هست باید تا جایی که امکان داره متن کوتاه باشه!!!!باعنواینی که.......
به هر حال خوانده شدن بهتر از خوانده نشدنه!!!!

البته درکل بستگی به مخاطبی که مورد نظر تاپیک هست هم داره

با سلام و عرض ادب
یاد شهدا خیلی عالی هست

اما گاهی وقتها مطلب ساده ای که بیان میشه عمیقا توسط همه مخاطبین درک نمیشه .
چون چهاچوب فکری{پارادایم} مخاطب گاهی وقتها خیلی فاصله داره ...!
اگر بشه شهدا رو با روشهای خود شهدا یاد کرد اون وقت پیام حاصل پیام جهانی و قابل درک برای همه خواهد بود...
چون به زبان فطرت بیان میشه ...

Lamister-iran

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام و عرض ادب
یاد شهدا خیلی عالی هست

اما گاهی وقتها مطلب ساده ای که بیان میشه عمیقا توسط همه مخاطبین درک نمیشه .
چون چهاچوب فکری{پارادایم} مخاطب گاهی وقتها خیلی فاصله داره ...!
اگر بشه شهدا رو با روشهای خود شهدا یاد کرد اون وقت پیام حاصل پیام جهانی و قابل درک برای همه خواهد بود...
چون به زبان فطرت بیان میشه ...

سلام و ممنون بابت نکته تون

میشه مثال بزنید...

Lamister-iran

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نکته

نکته

ببخشید دوستان ، به نظرم بهتره تاپیک گلستان شهداء رو برای دلنوشته ها و یا درد و دل های عاشقانه و عارفانه قرار بدیم

و زندگینامه شهداء رو در تاپیک خودشون بزاریم.

اینجوری برای هر شهید یه تاپیک جداگانه ، مطالب و خاطرات منسجم داریم و برای جستجوی مطالبشون در موتور های جستجوگر و همچنین در باشگاه بهتر هست.

:gol: :gol: :gol:

ما سینه زدیم و بی صدا باریدند . . . . .

از هر چه کـه دم زدیم آنها دیدند ..........

ما "مدعـیـــــان " صف اول بودیــم . . . . .

از آخــر مجلس شهـــدا را چیدند............

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
پیشنهاد| تاپیک رهروان راه شهدا

پیشنهاد| تاپیک رهروان راه شهدا

سلام دوستان!

اول تشکر می کنم از کسایی که با وجود مشغله های زیاد درسی و کاری و ... هنوز دغدغه انجام این کارهارو دارن تو فضای مجازی؛
که واقعاً خیلی همت میخواد انجام این کارها و البته زنده نگه داشتن و ادامه دادنش بیشتر!

راستش من خودم خیلی وقته سعادت فعالیت آنچنانی نداشتم تو تالار و شاید نظرم کارشناسی نباشه.
ولی اینجوری که به نظر میرسه، یه مسئله ی مهمی خیلی به چشم میاد و اونهم نبود برنامه ی منظمه. یعنی طوریه که مثلاً یه آدمی که از اول در جریان نبوده یا مثل من خیلی وقته در جریان نیست، وقتی وارد تاپیک میشه، نمیدونه چی به چیه! :confused:

این "نمیدونم چی بی چیه" هم چندتا دلیل داره:

• مرتب سیستم تاپیک عوض میشه. مثلاً یه بار میشه گزارش دادن اعمال. دفعه ی بعد میشه صحبت در مورد وصایای شهدا و سعی در عمل به اونها. بعد میشه گذاشتن حدیث و عمل به اونها. بعد میرسه به بحثهای مهدویت و ... !

• مبدأ و مقصد کوتاه مدت برای هر برنامه مشخص نیست. مفهموم"قرار" نداریم اینجا. مثلا قرار بذاریم امروز تا دو هفته قرارمون صرفاً باشه اینکار. [البته بوده ها. مثلاً این برنامه ی زیارت عاشورا. ولی خب اومد و رفت!]

• اطلاع رسانی خوب نیست. مثلاً با شروع هر قرار، تو صفحه ی کاربران پیغام گذاشته بشه و اصول و ضوابط کار هم در اول هر قرار گفته بشه.

• هر مطلبی که به نظرمون قابل توجّه میاد، میذاریم اینجا. بی ربط و با ربط. در نتیجه باعث سردرگمی میشیم. بهتره که به برنامه و موضوع برنامه پایبند باشیم.

یه نکته ای هم که به ذهنم رسید اینه که بهتره مشارکتها بیشتر_نه همه ش_ به صورت تجارب فردی باشه. ما یک موضوعی رو انتخاب می کنیم... مثلاً نماز. بیایم صمیمانه بگیم مثلاً من تجربه دارم که وقتی یه مدت نمازهام رو به موقع خوندم این نتایج رو به دست آوردم. اگه مطالب همه ش از این ور اونور باشه و کپی پیست باشه، این حس مشارکت و صمیمت گروهی از بین میره. بعدشم خب زیاد به دل نمیشینه و این تفکر رو بوجود میاره که وجود یک گروه چه فایده داره؟ مگه خودم نمیتونم برم در مورد نماز مطلب و حدیث سرچ کنم؟!

آخرین ویرایش:

bitajan

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان!

اول تشکر می کنم از کسایی که با وجود مشغله های زیاد درسی و کاری و ... هنوز دغدغه انجام این کارهارو دارن تو فضای مجازی؛
که واقعاً خیلی همت میخواد انجام این کارها و البته زنده نگه داشتن و ادامه دادنش بیشتر!

راستش من خودم خیلی وقته سعادت فعالیت آنچنانی نداشتم تو تالار و شاید نظرم کارشناسی نباشه.
ولی اینجوری که به نظر میرسه، یه مسئله ی مهمی خیلی به چشم میاد و اونهم نبود برنامه ی منظمه. یعنی طوریه که مثلاً یه آدمی که از اول در جریان نبوده یا مثل من خیلی وقته در جریان نیست، وقتی وارد تاپیک میشه، نمیدونه چی به چیه! :confused:

این "نمیدونم چی بی چیه" هم چندتا دلیل داره:

• مرتب سیستم تاپیک عوض میشه. مثلاً یه بار میشه گزارش دادن اعمال. دفعه ی بعد میشه صحبت در مورد وصایای شهدا و سعی در عمل به اونها. بعد میشه گذاشتن حدیث و عمل به اونها. بعد میرسه به بحثهای مهدویت و ... !

• مبدأ و مقصد کوتاه مدت برای هر برنامه مشخص نیست. مفهموم"قرار" نداریم اینجا. مثلا قرار بذاریم امروز تا دو هفته قرارمون صرفاً باشه اینکار. [البته بوده ها. مثلاً این برنامه ی زیارت عاشورا. ولی خب اومد و رفت!]

• اطلاع رسانی خوب نیست. مثلاً با شروع هر قرار، تو صفحه ی کاربران پیغام گذاشته بشه و اصول و ضوابط کار هم در اول هر قرار گفته بشه.

• هر مطلبی که به نظرمون قابل توجّه میاد، میذاریم اینجا. بی ربط و با ربط. در نتیجه باعث سردرگمی میشیم. بهتره که به برنامه و موضوع برنامه پایبند باشیم.

یه نکته ای هم که به ذهنم رسید اینه که بهتره مشارکتها بیشتر_نه همه ش_ به صورت تجارب فردی باشه. ما یک موضوعی رو انتخاب می کنیم... مثلاً نماز. بیایم صمیمانه بگیم مثلاً من تجربه دارم که وقتی یه مدت نمازهام رو به موقع خوندم این نتایج رو به دست آوردم. اگه مطالب همه ش از این ور اونور باشه و کپی پیست باشه، این حس مشارکت و صمیمت گروهی از بین میره. بعدشم خب زیاد به دل نمیشینه و این تفکر رو بوجود میاره که وجود یک گروه چه فایده داره؟ مگه خودم نمیتونم برم در مورد نماز مطلب و حدیث سرچ کنم؟!

سلام عزیزم

ممنون نظراتت خیلی هم به جا بود

فقط :

دوستان خیلی از برنامه هایی که گذاشتیم استقبال نکردند

مخصوصا "گروهی که ایجاد شده"

با اینکه توضیحات فراوانی دادم باز هم حتی سوالاتشون رو هم نپرسیدند

متاسفانه من چشام دچار مشکل شده و پشت کامپیوتر که میشینم شدید خون میفته ، از طرفی مشکلی برای مادرم به وجود اومده که :

درس و کار رو فعلا بیخیال بیخیال شدم تا تو خونه باشم و بهش برسم

اگر مطلبی گذاشتم ---->لینکش رو برای خیلی از دوستان فرستادم تا اول نظر بذارن ولی من دیگه نمیتونم برسم که لینکش رو به دوستان بفرستم

(2نفر از دوستان رو هم که کمک بودند فعلا نمیرسن آنلاین باشن)

.
.
.
انقد احساس خستگی دارم که دلم میخواد از همه چی بازنشسته بشم....حتی فکرمم معیوب شده

یا علی:gol:

بالا