بدست اوردن ip خود

hossein218

عضو جدید
یکی از راه های پیدا کردن IP خود استفاده از دستور IPconfig در CMD هست

برای این کار وارد محیط داس شوید یعنی از منوی Start ٬ Run رو زده و بعد تایپ کنید CMD حالا وارد داس شدید.

برای پیدا کردن ای پی خودتون تایپ کنید IPCONFIG

حال اطلاعات زیر به شما داده میشود.

Connection-specific DNS Suffix . :
IP Address. . . . . . . . . . . . : 127.191.198.18
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.2
Default Gateway . . . . . . . . . : 127.191.198.18

که بخش اول یعنی IP Address که اونو با قرمز مشخص کردم ای پی خودتونه.که همونطور که در اول مقاله هم کفتم با هر بار اتصال به اینترنت این عدد تغییر میکنه;) ;) ;)

8infinity8

عضو جدید
سلام. این نوشته مال سال 2007هست من سوالمو اینجا میذارم بلکه فرجی حاصل شه

یه روش دیگه ی بدست آوردن ipاز طریق سایتهایی هست که این خدماتو ارائه میدن. حالا چرا اون ip که سایت میده با اونی که از خط فرمان ویندوز بدست میاد متفاوته؟ جوابی که هست استفاده از فیلترشکنای رایگانه که آثار نامطلوبی دارن... اما آیا فقط همینه؟

مورد بعدی اینکه ipv4 رو چرا میده فقط؟ (سایت رو میگم. اونا اصن ipv6 نمیدن... اصن انگار کسی کاری به کار این ip نداره درحالیکه خیلی قدرتمنده. چرا؟)

mehrdad_bara

عضو جدید
من می خواهم آی پی یک دستگاه مودم را پیدا کنم و هیچ آی پی مشخصی از آن ندارم چگونه میتوان آی پی آن را پیدا کرد
بدون آنکه دستگاه را ریست کنم

جعفر امینی

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان :
برای این کار ابتدا باید دانست که مارک مودم شما ونوع آن چیست ولی خوب چون اکثر مودم ها به یک صورت کانفیگ می شوند راه حل نیز تقریبا یکسان است
برای اینکار در نوار آدرس مرورگر یک تب جدید باز کنید،سپس 192.168.1.1را وارد کنیدتا وارد تنظیمات مودم خود شوید.سپس یک صفحه ای باز می شود که ار شما usernameوpassword می خواهدکه معمولا user:adminوبرای پسورد نیز باید همان adminرا وارد کنید.حال اگر این صحیح نبود می توانید به پشت مودم خود نگاه کنید وآنها را بدست آورید.حال وارد یه صفحه ای می شوید که تمام مشخصات مودم وتنظیمات کانفیگ ان را قرار داده است .حالا می تونید آی پی خود را پیدا کنید