بدبختم_عليلم_ذليلم.............ب? ? دادم برسيد

ssshhh

عضو جدید
اولين بارمه با code vision كار ميكنم
اين فايل هگزي كه ميگن چه جوري در مياد من پروگرامر ندارم واسه همين اول بايد ببينم برنامم درست كار ميكنه يا نه ميخوام باavr studio 4.07 شبيه سازي كنم error ميده ميگه باد avr studio 4.13 نصب شده باشه اينو دانلود كردم باز نصب نميشه با protues ميخوام شبيه سازي كنم ميگه فايل هگزشو بايد بريزي تو ميكرو ....
من چه ميدونم هگز چيه:confused:

alirezadevice

عضو جدید
فایل هگز شامل ترجمه تمامی دستوراتت از زبان اسمبلی یا C به زبان ماشین هست یعنی صفر و یک که در مبنای هگزدسیمال یا مبنای شانزده تایی نمایش داده میشه و داخل میکرو پروگرم میشه حالا باید برنامه خودتو از کد اسمبلی یا کد C به باینری ترجمه کنی که همون فایل هگز هستش

وقتی پروتئوس رو نصب کردی به آدرس زیر برو:
c:\Program Files\Labcenter Electronics\Proteus 7 Professional\Tools
دقت کن اگه درایو C نصب نکردی باید بری به همون دراوی که نصب کردی و این آدرس رو وارد شی و ورژن پروتئوست هم مهم نیس توی فولدر tools یک فولدر به اسم ASEM51 میبینی کد فایلت رو ببر توی فولدر ASEM51 بریز و بعد فایل ASEM.EXE رو توی همون فولدر اجرا کن صفحه ای که باز میشه توش اسم کد فایلت با پسوندشو بزن مثلا: CODE.ASM بعد اینتر رو فشار بده یه پیغام بهت میگه چند تا ERROR داری و هرکدوم در چه خطی هستش این برای کد هایی هستش که به زبان اسمبلی باشند و اگر به زبان C نوشته بودی در برنامه Codevision می تونی براحتی فایل .hex رو تولید کنی

• Like
واکنش ها: sh85

behnam_elec

کاربر بیش فعال
اولين بارمه با code vision كار ميكنم
اين فايل هگزي كه ميگن چه جوري در مياد من پروگرامر ندارم واسه همين اول بايد ببينم برنامم درست كار ميكنه يا نه ميخوام باavr studio 4.07 شبيه سازي كنم error ميده ميگه باد avr studio 4.13 نصب شده باشه اينو دانلود كردم باز نصب نميشه با protues ميخوام شبيه سازي كنم ميگه فايل هگزشو بايد بريزي تو ميكرو ....
من چه ميدونم هگز چيه:confused:

با سلام به دوست عزیزم
اولا که دیجیتال خوندی پس با هگز قطعا اشنا هستی
اگرم نیستی دوستمون توضیح داده نیاز به توضیح دوباره من نیست
اما برای تولید فایل هگز اگه دقت کنی تو محیطی برنامه رو مینویسی گزینه progبالا ی صفحه هست اگه اونو بزنی فایل هگز رو اتوماتیک وار تحویل میده بهت
در زبان اسمبلی هم دوستمون توضیح داد
زبان بسکام هم ساده ترین زبان برای یاد گیریه avr هستش پیشنهاد میدم اینو یاد بگیری خیلی بهتره
راستی فایل هگز تبدیل شده ی برنامه شما به زبان قابل فهم (همان هگزا دسیمال)برا میکرو (ماشین)هست
با امید بهترین ها
بخدا تو خود خدایی اگر اندکی به خود ای;)

بالا