بخش اول: كريستالوگرافي و آشنايي با پيوندها و دياگرامهاي فازي

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
بسم الله الرحمان الرحيم

با سلام به تمام دوستان گرامي
بالاخره 15 اسفند شد و قرار بر اينست كه هر ماه بر يكي از موضوعات مربوط به رشته سراميك بپردازيم تا يك جمع بندي خوب از تمام مباحث سراميك داشته باشيم.
برنامه مطالعاتي ما به شرح زير است
برنامه مطالعاتي.doc
در اين برنامه سعي شده است كه تمام مباحث سراميك را پوشش بديم.
مطالب زير رو در پاتوق سراميستها گذاشته بودم، اينجا هم گفتم بذارم:redface:
هدف از اين برنامه جمع بنديه اطلاعاتمون در مورد سراميكه و همچنين انجام تحقيقاتي در مورد آنها و قرار دادن آنها در تالاره.
1- توجه داشته باشيم كه حدالمقدور مطالب خودتونو تو تاپيكهاي مربوطه قرار بدين و كمتر ار مطالب اينترنت استفاده كنيم(copy/paste نكنيم يا كمتر انجام بديم:d)
2 - مدت فعاليت در مورد هركدام از اين موضوعات يكماهه(به جز موضوع اول و دوم كه با هم بايد يكماه طول بكشه)
3- به خاطر اينكه در موعد مقرر تاپيكها زده بشه، تاپيكهاي مربوطه رو خودم تو تالار سراميك ميذارم و هر تاپيك ممنون ميشم پستهاتونو قرار بدين.
4- يادتون نره از پستهاي دوستان تشكر كنيد.
فعلا زينب خانم، عسلي خانم، برفك خانم و آقا احسان اعلام آمادگي كردن، پس منتظر پستهاي بيشمار شما هستيم

از امروزبا اين تاپيك شروع ميكنيم و براي اينكه بين تاپيكها انسجام حفط بشه با عنوان "بخش" از بقيه تاپيكها جدا ميكنيم. مهلت اين تاپيك تا 15 فروردين. بخش 1و2 از برنامه مطالعاتي شامل اين تاپيك مي باشد.

منتظر پستهاتون هستيم:gol::gol::gol::gol:

پیوست ها

• برنامه مطالعاتي.doc
    65.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
انواع پیوند شیمیایی و ویژگی ها ی آن

عیوب کریستالی

اسلاید های درس ساختار سرامیک ها ( البته بعضی اسلاید ها لود نمیشه در دست تعمیر است )

آخرین ویرایش:

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
هوالقادر
با سلام به تمام دوستان عزيز
خيلي وقته كه اين تاپيك زده شده ولي انگار زياد رونق نداره!!!
به خاطر همين فكر كردم اگه هر كس يه گوشه كارو بگيره بهتره.
براي همين پيشنهاد ميكنم در مورد هر كدوم از موضوعاتي كه در برنامه آورده شده( برنامه در آخر اين پست هم موجوده) هركس يكي از كتابها رو كه پيشنهاد كردم بخونه و در قالب چند نكته كتابو خلاصه كنه تا هم خودش خونده باشه و هم به ديگران انتقال بده.
طبق قرارمون و برنامه، بايستي تا 15 فروردين دو موضوع اولي برنامه رو بخونيم، ازبين كتابهاي آورده شده،‌من كينگري رو ميخونم و نكاتشو مينويسم تا بقيه دوستان هم منظورمو ببينند.
منتظر حضور دوستان هستيم، بقيه كتابا رو كي ميخونه؟:D
مشاهده پیوست برنامه مطالعاتي.doc

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
هوالقادر
با سلام به تمام دوستان عزيز
خيلي وقته كه اين تاپيك زده شده ولي انگار زياد رونق نداره!!!
به خاطر همين فكر كردم اگه هر كس يه گوشه كارو بگيره بهتره.
براي همين پيشنهاد ميكنم در مورد هر كدوم از موضوعاتي كه در برنامه آورده شده( برنامه در آخر اين پست هم موجوده) هركس يكي از كتابها رو كه پيشنهاد كردم بخونه و در قالب چند نكته كتابو خلاصه كنه تا هم خودش خونده باشه و هم به ديگران انتقال بده.
طبق قرارمون و برنامه، بايستي تا 15 فروردين دو موضوع اولي برنامه رو بخونيم، ازبين كتابهاي آورده شده،‌من كينگري رو ميخونم و نكاتشو مينويسم تا بقيه دوستان هم منظورمو ببينند.
منتظر حضور دوستان هستيم، بقيه كتابا رو كي ميخونه؟:D
مشاهده پیوست 47596

من که تا حدودی مطالب رو گذاشتم

اگه فک می کنی بازم کمکی ازم بر میاد بگید

بالا