بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

ئشد

عضو جدید
و اما برنامه ی دراز مدت من ( تا پایان شهریور) ::book:
ان شاء ا... و با توکل به خدا :

تا آخر اسفند مرور کلی بر تمامی درسها برای درک بهتر موقعیت درسی خودم !:cool:

از90/1/8 تا 90/1/31 : ریاضی 1 - مقاومت - ارتعاشات - ترمو دینامیک1

از90/2/1 تا 90/2/31 : ریاضی 2 - مقاومت - کنترل - ترمو2

از90/3/1 تا 90/3/31 : معادلات - طراحی اجزا - دینامیک ماشین - سیالات 1. (مرور ترمو و مرور به صورت تست ریاضی عمومی و ارتعاشات)

از90/4/1 تا 90/4/31 : ریاضی مهندسی - طراحی اجزا - مرور باکس دینامیک - سیالات2 . (مرور به صورت تست ریاضی و باکس جامدات به جز طراحی اجزا)

از90/5/1 تا 90/5/31 : انتقال حرارت - تکرار تست های زده شده باکس های : ریاضی و جامدات و دینامیک ( مرور سیالات و ترمو )

از90/6/1 تا 90/6/31 : ثبت نام در کنکور آزمایشی ! مرور باکسها با زدن تست از هر باکس !

توضیحات : [از 1 اسفند هرشب10تمرین دینامیک مریام و 10 تمرین استاتیک مریام!(تعداد تمرینهای دینامیک مریام :1115 و استاتیک مریام : 905) ( هر هفته جمعه برای مرور سوالات خوانده شده در هفته )
در این حالت دینامیک حدود 4 ماه و نیم و استاتیک حدود 3 ماه و نیم دیگر تمام می شود !
و همچنین از 1 اسفند هر روز صبح نیم ساعت از روی نارسیس خواندن لغات انگلیسی ! ( در این حالت 4 ماهه لغات متدوال تمام میشود ) و بعد از این 4 ماه از روی نارسیس تافل کار را دنبال میکنم و بعد از حدود 4 ماه از روی نارسیس 504 کار را به اتمام خواهم رساند ]

سلام:smile:
من از امروز به امید خدا شروع میکنم !همون طوری که گفتم میخوام اول یه مروری رو دروس داشته باشم . فقط مفاهیم هر درس!
برنامه ماه اسفند :
هفته اول : ریاضی 1 ، ارتعاشات ، مقاومت 1 ، سیالات 1
هفته دوم : ریاضی2 ، کنترل ، مقاومت2 ، سیالات2
هفته سوم : معادلات ، دینامیک ماشین ، طراحی اجزا1 (تا حالا نخوندم ) ،ترمو1
هفته چهارم : ریاضی مهندسی ، انتقال ، طراحی2 ، ترمو2 .

و اما این هفته دروس : ریاضی1،ارتعاشات ، مقاومت1،سیالات1
برنامه روزانه:
هر روز صبح نیم ساعت نارسیس
روزهای فرد: ریاضی1 ، سیالات1،مقاومت 1 . (جمع کل ساعت: 4:30 )
روزهای زوج: ریاضی1 ، ارتعاشات ، مقاومت1 . (جمع کل ساعت: 4:30 )
هر شب هم که طبق قرار 10 تمرین دینامیک و 10 تمرین استاتیک .

و اما برنامه موضوعی:
موضوعات این هفته :
ریاضی1 : تابع ، حدوپیوستگی ، مشتق وکاربردآن ، انتگرال یگانه و کاربرد آن ، مختصات قطبی ، اعداد مختلط ، دنباله و سری
مقاومت1: تنش ، کرنش و تغییر مکان محوری ، پیچش ، تنش خمشی در تیرها ، تنش برشی در تیرها
سیالات1: خواص سیال ، فشار و روشهای اندازه گیری آن ، نیروهای هیدرواستاتیکی ، حرکت صلب گونه ، تحلیل دیفرانسیلی جریان سیال و معادله برنولی و تجزیه و تحلیل انتگرالی
ارتعاشات : سیستم های یک درجه آزادی با ارتعاشات آزاد ، سیستمهای یک درجه آزادی با ارتعاشات واداشته ، سیستم های با چند درجه آزادی

و اما برنامه ریزی :
ریاضی 1 : روز اول:تابع و حدو پیوستگی ، روز دوم: مشتق و کاربرد آن ، روز سوم: مختصات قطبی و اعداد مختلط ، روز چهارم : انتگرال و کاربرد آن ، روز پنجم: انتگرال و کاربرد آن ، روز ششم: دنباله و سری ، روز هفتم:دنباله و سری.
مقاومت 1: روز اول: تنش ، روز دوم: کرنش و تغییر مکان محوری ، روز سوم: کرنش و تغییر مکان محوری ، روز چهارم: پیچش ، روز پنجم: تنش خمشی در تیرها ، روز ششم: تنش خمشی در تیرها ، روز هفتم : تنش برشی در تیرها .
سیالات 1 : روز اول: خواص سیال و فشار و روشهای اندازه گیری آن ،روز سوم : نیروهای هیدرواستاتیکی و حرکت صلب گونه ،روز پنجم: تحلیل دیفرانسیلی جریان سیال و معادله برنولی و تجزیه... ، روز هفتم : مشابه روز پنجم.
ارتعاشات : روز دوم: سیستم های یک درجه آزادی با ارتعاشات آزاد ، روز چهارم: سیستمهای یک درجه آزادی با ارتعاشات واداشته ، روز ششم : سیستم های با چند درجه آزادی.

موفق و سربلند باشید.

bardia_52015

عضو جدید
ba arze salam va khaste nabashid be hame mekaniki haye gol

ba arze salam va khaste nabashid be hame mekaniki haye gol

salam
az doostane aziz mikham yek nafar ba etminane ghabele ghabol bege rotbe man chand mishe

zaban 0%
riazi 63%
sayall 61%
jamedat 58%
dynamic 33% or 40%

thaks

fandoghii

عضو جدید
salam
az doostane aziz mikham yek nafar ba etminane ghabele ghabol bege rotbe man chand mishe

zaban 0%
riazi 63%
sayall 61%
jamedat 58%
dynamic 33% or 40%

thaks
من یه کارنامه واسه سال 88 رو دیدم که غیر از ریاضی درصد ها شبیه شما بود.ریاضی 0 بود.رتبه ی 260 شده بود.شما احتمال قوی زیر 100 هستید

the great leader

عضو جدید
یه سوالی بود توی انتقال که ضریب جابجایی رو توی جریان لایه ای می خواست(همون جابجایی اولی رو میگم نه دومی که ماشین حساب میخواست)اگه کسی یادش هست که سوال دقیقا چی بود لطفا مطرحش کنه.ضمن اینکه از هفت تا سوال ترمو من یکیشو یادم نمیاد.یعنی یه عینکیه،یه احتراق،یه دونه مافوق صوت،یه برگشت ناپذیری،یه دونه کار مرزی و یه سوال دیگه که پاسخ صد و هشتش فقط یادمه که روی هم میشن شش تا.کسی سوال هفتم یادش نیست؟

bardia_52015

عضو جدید
salam

salam

doostane aziz kasi soale riazi mohandesi yedesh hast
hamoon soali ke {log(Z**2-2)
dasht
kasi on soalo javab dade????????

antegral mokhtalete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bardia_52015

عضو جدید
شما که تخمین میزنی رتبه ماروهم تخمین بزن

salam
riazi 53%
sayalat 63%
jamedat 53% or 58%
dynamic 40% or 33%

the great leader

عضو جدید
salam
1. kar bod ke u ro mikhast
2.ravabete termodinamiki bod(ro khate feshar sabet)
3.randeman bod(108)
4.balon
5.feshare sokon bod
6.bargasht napaziri
6.eynak

خیلی خیلی ممنونم.سوال ضریب انتقال حرارتی که گفتم رو یادت نمیاد؟
استاتیک هم اگر میشه بگید غیر از این شش تا اون یکیه آخری چی بود:دو تا خرپا،یه منشور که شبیه سوالات هندسه تحلیلی بود،یه فنر و ... که فکر کنم کار مجازی بود،دو تا اصطکاک،و هفتمی رو اگه کسی لطف کنه ممنون میشم
راستی کسی تونسته از پورتال ماهان دفترچه سوالات رو گیر بیاره(من که رفتم اصلا چیزی ندیدم)نکنه خالی بستن که فقط بیایم از خدماتی که ارائه دادن دیدن کنیم؟!

the great leader

عضو جدید
na sorry
az enteghal chia omade bod
rasti shoma on soale balone termo ro zadi?????????

نه من کلا ترمو 2 رو واسه کنکور گذاشتم کنار به این امید که مثل هر سال یک یا حداکثر 2 سوال بیاد که امسال 4 تا شد!!!
انتقال یه دونه تغییر در نرخ انتقال حرارت دیوار و یه دونه ضریب عملکرد پره و دو تا جابجایی بود که یکیشو خودت گفتی که این چهار تا رو من زدم،یه تشعشع و یه دونه ترموکوپل اومد که نزدم(ترموکوپل رو هنوز نمیدونم کدوم مبحثه!)سیالات هم نپرس که اصلا واسه کنکور نخوندم و نزدم فقط اون ارتفاع تعادلی که زدم h تقسیم بر سه(با معلومات استاتیک)و معلوم هم نیست که درست باشه رو یادمه.

ehsan-inventor

عضو جدید
agha nagofti ke on static kodom bod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
estehkakaaaaaaaaaaaaaaa

بردیای عزیز قربون دستت...میشه لطف6 کنی فینگیلیش ننویسی؟! خلاف قوانین باشگاهه و خوندنش هم سخت تر ! ممنونم.
دوستا ن شما کتاب کنترل نوشته آقای حامدی رو خوندین؟ کسی میشناسه کتابو؟ خرخون دانشگاه ما میگه بهتر از آریازه ! آره؟
http://www.fardab.com/index.php?option=com_bookcity&Itemid=0&task=detailproduct&id=9356
این بالایی لینکشه...
ممنونم

ehsan-inventor

عضو جدید

دوست عزیز ممکنه اسم کوچیکتون رو بدونم؟! ماشالا شما خیلی پرانرژی به نظر میاین و این انرژی شما من رو هم با انرژی می کنه...
یه درخواست از شما و همه دوستان گل باشگاه که سال دیگه کنکوری هستیم دارم...بیاید جو رو (که صمیمی هست) صمیمی تر کنیم و به هم دیگه روحیه و انرژی بدیم ! من با دیدن نوشته شما و برنامه ریزیتون انگیزه می گیرم ...ممنونم که کارایی رو که انجام میدید رو برای همه می نویسین.
از صمیم قلب ارزوی موفقیت بر شما دارم
کتاب کنترل نوشته حامدی نشر جهش...
http://www.fardab.com/index.php?option=com_bookcity&Itemid=0&task=detailproduct&id=9356
نظر دوستان راجع به این چیه/ خرخون(!) دانشگاه ما گفت بهتر از آریازه...درسته؟
البته می گفت ریاضیات1و2 آقاسی خوبه و معادلات کریمی...من عکس این رو قبلا شنیده بودم...من که به احتمال زیاد با توجه به توصیه ی دوستان گل معادلات گاج رو می خونم ولی ریاضی 1 و2 چی خوبه؟ این دوست ما همه رو 50 درصد زده...به جز دینامیک که 35 زده.

The Lunatic

عضو جدید
با سلام
دوستان بنده رشتم عمرانه
میخواستم بدونم شانسی برای کنکور مکانیک دارم؟
البته به رتبه ی خیلی خوب فکر میکنم

reza2495

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید.ایشالا که همتون قبول میشید.میگم سیالات استریتر بهتره یا فاکس؟ کدوم روانتره؟به نظرتون کدوما بخرم؟

trinitynim

عضو جدید
بچه ها خسته نباشید
اگه کسی آزاد قبول شه و بره میتونه کنکور سراسری سال بعد رو شرکت کنه؟

hamed2002a

عضو جدید
یه سوال کنترل بود که مسیر نایکوئیست رو از صفر تا بینهایت کشیده بود. شما چی جواب دادین؟
اگر شکل رو کامل کنیم N=2 میشد و از اونجا که Z=N+P اگر فزض کنیم سیستم مینیمم فاز باشه پس همیشه ناپایداره ولی همونجوری که گفتم اگر فرض کنیم مینیمم فاز باشه که در صورت سوال اشاره ای نشده بود (تا اونجا که من یادمه).
حالا به نظر شما جواب میشه ناپایدار و یا اون گزینه ای که گفته بود باید محل صفر و قطب ها معلوم باشه.

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره بابا تازه فکنم اگه شبانه هم باشی میتونی سال بعد کنکور بدی;)

بالا