بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

*Essi*

اخراجی موقت
دوست عزیز منم امسال قصد دارم برای تبدیل شرکت کنم. چند مورد برام سوال هستش که خیلی دلم میخواد نظر شما رو هم بدونم: من تو کنکور 89 ریاضی و سیالات رو 51% زدم و فکر میکنم امسال برای این دو آیتم نگرانی زیادی نداشته باشم و تمام دغدغه من باکس های جامدات و مخصوصا دینامیک هستش.
_ تو جامدات قصد خوندن طراحی اجزا رو ندارم و در مورد استاتیک میخوام بدونم این کتاب مریامی که همه ازش صحبت میکنن همین کتاب مریامی هست که خودم دارم؟(جلد بنفش - ترجمه مهرداد رهبری)

استاتیک: کتاب مریام ویرایش پنجم یا ششم.
البته ویرایشش زیاد مهم نیست،سعی کنید کتابی را بگیریر که حتما حلال آن موجود باشد.
با تطبیق مسائل حلال و کتاب،پی به این موضوع خواهید برد.
مسائلی مهم هستند که شکل دار بوده و حل عددی زیادی نداشته باشند،بیشتر حل پارامتری مهم است،برای همین شیوه حل مسئله را باید به خاطر بسپارید.

دینامیک ماشین:
مفاهیم را که باید بلد باشید،با حل مسائل داخل کتاب مارتین.
اما چون دینامیک ماشین تست تکراری زیاد داره،کتاب راستگو پوران پژوهش،کتاب خوبی برای تست زدن است.
در این کتاب درس لازم گفته نشده و زیاد مغلطه کرده،اما تست هایش کامل و عالی است.
حتما سعی کنید همه تست های دینامیک ماشین را کامل حل کنید.
راه حلش دستتان میاد.

دینامیک:
گفتم با توجه به کمبود وقت،خواندن بیشتر از سه فصل اول زیاد به صلاح نیست.
اما تست های سه فصل اول تقریبا معمولی است و میشود جواب داد،کتاب پوران برای دینامیک کافیه.

ارتعاشات:
با کتاب ارتعاشات جباری پوران پژوهش،نمیشه بیشتر از دو تا سه تست زد.
باید مفاهیم ارتعاشات را خوب یاد بگیرید که کتاب ارتعاشات رائو برای فقط درس و حل مسئله سری شومز (ستو) تقریبا مناسب است.
اما این درس منابع زیادی دارد،که خواندنش خیلی وقت میگیرد.
به هرحال همین تعداد کتابها با توجه به زمان کافیست.

کنترل اتوماتیک:
تا سال گذشته اگر کسی کتاب آریاز را میخواند،راحت میتوانست 3 تا 4 سوال کنترل را جواب دهد.
اما امسال قضیه فرق کرد و فرم سوالات عوض شد!!!!
من خودم امسال نتوانستم به هیچکدام از سوالات کنترل جواب دهم !!!!!
اما به هر حال کاملترین مرجع همین کتاب است،البته جزوه پارسه هم کنارش خوب است.
چون کتاب آریاز بعضی مسائل مکانیکی و سیالاتی را ندارد.

به هر حال دروس جامدات، خیلی میتوانند تعیین کننده باشند اگر کسی خوب روی آنها کار کند.
همانطور که گفتم اکثر بچه ها به دلیل تصور دشواری آنرا رها میکنند،در حالیکه به نظر من پس از سیالات،دروس جامدات را بهتر از دروس مجموعه دینامیک میتوان جواب داد.
هم از نظر حجم هم از نظر زمان مطالعه.

آخرین ویرایش:

esi goli

عضو جدید
من رتبم 75 شد نمره کل هم 5900شد در طراحی کاربردی اهواز تا نفر 28 با تراز 6257 قبول شدن.
به نظرتون کور سوی امیدی برای تکمیل ظرفیت هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

*Essi*

اخراجی موقت
نظر دوستان در مورد کتاب ریاضیات عمومی 1 انتشارات بین المللی گاج چیه؟؟

کتاب خوبیه اما از نظر تدریس نکات به پای کتاب آقاسی (از نظر حجم) نمیرسه.
بیشتر به درد کسانی میخوره که وقت زیادی برای ریاضیات ندارند،بیشتر این کتاب دانشجو محور است تا آموزش محور.

یعنی خودتان باید با حل مسائل زیاد، کار دستتان بیاید.

به عنوان یک مرجع تستی عالی،کتاب ریاضی 1 گاج خوب است،اگر در مفاهیم زیاد مشکلی نداشته باشید.

از کتابهای گاج فقط معادلاتش خیلی کامل است و حجم متوسط.

آخرین ویرایش:

pm1

عضو جدید
ارتعاشات بهرامی خیلی چرنده ،من قبلا خوندم ازش .
ببخشید این کتاب حل مسئله سری شومز چیه؟؟
نظرتون راجع به جزوه ارتعاشات پارسه چیه؟

*Essi*

اخراجی موقت
ارتعاشات بهرامی خیلی چرنده ،من قبلا خوندم ازش .
ببخشید این کتاب حل مسئله سری شومز چیه؟؟
نظرتون راجع به جزوه ارتعاشات پارسه چیه؟

گفتم که ارتعاشات بهرامی برای درس است نه برای حل مسئله و به درد تست زدن نمیخورد.

ارتعاشات سری شومز (کتاب بزرگ زرد رنگ) یا ستو (کتاب بزرگ قرمز رنگ)، فقط مسائل ارتعاشات داره، اگه به کتابخانه دانشگاه مراجعه کنید،احتمال زیاد موجود است.

هر مسئله ارتعاشات که فکرش را بکنید در این کتابها موجود است.

بیشتر سوالات کنکور عینا از این دو کتاب استخراج میشه،فقط حجمش یک کم زیاد است.

از جزوه های پارسه فقط کنترل و دینامیک ماشینش یک کم به درد میخوره و ریاضیاتش.

من چیزی درباره ارتعاشاتش نشنیده ام.

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوش به حالتون!!!
آره،خوبه،خوب توضیح میده،میفهمم ولی تا اینجایی که خوندم زیاد مسئله حل نکرده،حس میکنم جا نمی افته،آخه تو تستاش مشکل دارم.من یه زمانی عشق ریاضی بودم اما الان انقدر ازش فاصله گرفتم که میلی به خوندنش ندارم واه همین نمیتونم تست بزنم.خیلی نگرانم.:confused:

سلام ... اگه واقعا اوضاعت اینقدر که میگی خرابه و اعتماد به نفس نداری و اگه میتونی یه کلاسی بری ضرر نداه ... ریاضی 1و2 رو برو ... 10تا سوال ازش میدن ... آخه ریاضی خیلی مهمه .. و .. اینکه 4.5 ماه مونده ....

پیمان کبیری

عضو جدید
با سلام خدمت شما دوست گلم essi4300 که اینقدر خوب بقیه رو راهنمایی میکنی.
دوست عزیز منم امسال قصد دارم برای تبدیل شرکت کنم. چند مورد برام سوال هستش که خیلی دلم میخواد نظر شما رو هم بدونم: من تو کنکور 89 ریاضی و سیالات رو 51% زدم و فکر میکنم امسال برای این دو آیتم نگرانی زیادی نداشته باشم و تمام دغدغه من باکس های جامدات و مخصوصا دینامیک هستش.
_ تو جامدات قصد خوندن طراحی اجزا رو ندارم و در مورد استاتیک میخوام بدونم این کتاب مریامی که همه ازش صحبت میکنن همین کتاب مریامی هست که خودم دارم؟(جلد بنفش - ترجمه مهرداد رهبری)
_ بیشترین نگرانی تو باکس دینامیکه : بطو کلی در زدن تست های دینامیک اعتماد به نفس لازم رو ندارم و برام بد قلق هستن. باز هم میخوام بدونم کتاب مریامی که می فرمایید تمرینهای آخر فصلش رو حل کنیم کدومه؟ مال من جلد مشکی - ترجمه مجید ملکان و هاله واحدی و عبدالمجید رضایی و... هست.
در مورد دینامیک ماشین البته من پارسال برای خوندنش زیاد وقت نذاشتم ولی باید بگم اصلا انگار میل به خوندنش ندارم و بهتر بگم نمیدونم باید چه جوری و از روی کدوم کتاب بخونمش. برای مثال میخوام عرض کنم اگه جلوم 20 تا تست درجه آزادی بذاری فکر کنم هر 20 تا شو غلط بزنم چون بالاخره نفهمیدم از چه قانونی تبعیت میکنه.
برای ارتعاشات آیا همون کتاب پوران دکتر جباری کفایت میکنه؟(که فکر نمیکنم)
در مورد کنترل همه میگن کتاب آریاز خوبه ولی سوالای پارسال اگه خاطرتون باشه بسیار جدید و سخت بود و با یک فرمت جدیدی طراحی شده بود.

با سلام خدمت دوست عزیز.
لطف میکنی رتبه و درصدات تو هر درس رو بگی :redface:
مرسی;)

narges khatun

عضو جدید
سلام ... اگه واقعا اوضاعت اینقدر که میگی خرابه و اعتماد به نفس نداری و اگه میتونی یه کلاسی بری ضرر نداه ... ریاضی 1و2 رو برو ... 10تا سوال ازش میدن ... آخه ریاضی خیلی مهمه .. و .. اینکه 4.5 ماه مونده ....
آخه من ترم 7ام،اگه برم کلاس وقتم گرفته نمیشه؟یعنی ارزش وقت گذاشتن داره؟
می فهممش اما حس تست زدنشو ندارم و میرم جوابارو نگا میکنم:cry:

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه من ترم 7ام،اگه برم کلاس وقتم گرفته نمیشه؟یعنی ارزش وقت گذاشتن داره؟
می فهممش اما حس تست زدنشو ندارم و میرم جوابارو نگا میکنم:cry:

منم پارسال سر همین تست نزدن خراب کردم .... میخوندم , میگفتم بسه دیگه ... فهمیدم,تست نمیخواد .... یا شایدم مثل شما حال نداشتم... اما سر کنکور شر شد .... شما چه واحدهایی رو واسه ترم 8 نگه داشتید؟؟ این ترم چه واحد هایی دارید؟؟ ریاضی 1و2 ... 4ساعت در هفته و تقریبا 50 ساعت زمان کلاسشه ....و اینکه شما نوشتی میخوای تبدیل تهران قبول شی... پس باید بتونی حداقل 40-50 درصد ریاضی بزنی.... 10تا از ریاضی عمومی میاد(بیشترش از ریاضی2) .. 5تا از معادلات ... و 5تا هم از ریاضی مهندسی ...

آخرین ویرایش:

ghaghalax

عضو جدید
من رتبم 75 شد نمره کل هم 5900شد در طراحی کاربردی اهواز تا نفر 28 با تراز 6257 قبول شدن.
به نظرتون کور سوی امیدی برای تکمیل ظرفیت هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منم تو تاکستان شدو 76 ظرفیت 30 تا بود،اگه راهی پیدا کردی به منم بگو
مرسی

ghaghalax

عضو جدید
انشاالله قبولی... ببین به یه چیزی بستگی داره .. اونم اینه که نیمه دوم تا نفر چندم رو بردارن ... یعنی اگه مرحله اول تا 30 گرفته با تراز 6000 ... مرحله دوم تا چند و با چه ترازی میگیره.... اون وقت اگه شما ترازت 0.95 تراز آخرین فرد قبولی مرحله دوم بشه حتما قبولی حالا با هر رتبه ای ... میدونی تراز قبولی سهمیه عادی چند بوده؟؟؟
من تو تاکستان که تا نفر 30 رو گرفتن و تراز آخرین نفر قبولب 5879 بوده نفر 76 شدم با تراز 5283به نظرتون امیدی هست؟:confused:

marcello

عضو جدید
2

2

من در کنکور دانشگاه آزاد تهران جنوب رو زدم و رتبم 110 شد ولی 94 نفر رو بر داشتن می خواستم ببینم در تکمیل ظر فیت تا رتبه چند برای تهران بر میدارن؟
من میتونم از تهران جنوب در تکمیل ظرفیت در بیام؟
وزمان تکمیل ظرفیت کی هست؟

eng.esmail

اخراجی موقت
من در کنکور دانشگاه آزاد تهران جنوب رو زدم و رتبم 110 شد ولی 94 نفر رو بر داشتن می خواستم ببینم در تکمیل ظر فیت تا رتبه چند برای تهران بر میدارن؟
من میتونم از تهران جنوب در تکمیل ظرفیت در بیام؟
وزمان تکمیل ظرفیت کی هست؟
آره احتمالش خیلی زیاده که قبول بشی
اواسط مهر اعلام میکنن

amintabrizli

عضو جدید
سلام بر همه
تاپیک یواش یواش داره جا می افته....خوشحالم:smile:
دوستان من عادت دارم تا مساله رو حل نکنم دست از سرش بر ندارم ولی این مسائل تعادل استاتیک پدرمو در اورده گاها یه مساله 45 دقیقه حلش طول می کشه می خواستم بدونم شما هم این مشکل دارین یا من ضعف دارم؟؟؟؟
البته بعضی از مسائل تعادل رو نمیتونم بار اول حل کنم...نگرانم:razz:;)

[FONT=&quot]اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست[/FONT]

narges khatun

عضو جدید
راجع به ریاضی مهندسی ... من تو لیسانس پاس نکردمش ..آخه گرایشم ساخت و تولیده... کتاب ساده و روانی میشناسی بشه 2-3 تا از 5 تا سوال رو جواب داد ؟؟
دوست عزیز من از یه نفر که الان سال 2 ارشد تبدلیه دانشگاه علم و صنعته پرسیدم گفت نیکوکار خیلی خوبه...
واسه ریاضی 1و2 و معادلات هم همینو پیشنهاد داد،گفت بدون نیاز به کلاس میتونم مشکلم رو حل کنم.:smile:

narges khatun

عضو جدید
منم پارسال سر همین تست نزدن خراب کردم .... میخوندم , میگفتم بسه دیگه ... فهمیدم,تست نمیخواد .... یا شایدم مثل شما حال نداشتم... اما سر کنکور شر شد .... شما چه واحدهایی رو واسه ترم 8 نگه داشتید؟؟ این ترم چه واحد هایی دارید؟؟ ریاضی 1و2 ... 4ساعت در هفته و تقریبا 50 ساعت زمان کلاسشه ....و اینکه شما نوشتی میخوای تبدیل تهران قبول شی... پس باید بتونی حداقل 40-50 درصد ریاضی بزنی.... 10تا از ریاضی عمومی میاد(بیشترش از ریاضی2) .. 5تا از معادلات ... و 5تا هم از ریاضی مهندسی ...
میدونم که باید خیلی تلاش کنم،ایشالا خدا کمک کنه.
این ترم:انتقال حرارت2-سیستم های انتقال آب-حرارت مرکزی و تهویه مطبوع-کنترل اتوماتیک-کارگاه اتومکانیک+آز دینامیک و ارتعاشات و انقلاب اسلامی که احتمال قوی این 2تای آخرو میذارم واسه ترم8
ترم8:موتورهای احتراق داخلی-توربو ماشین-نیروگاه حرارتی،آبی،هسته ای-پروژه تخصصی+یه درس اختیاری دیگه که معلوم نیست چیه!!!!شاید روش های تولید وکارگاه.
شما پارسال چقد خوندید؟رتبتون چند شد؟همون ساخت ارشد میدید؟

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر همه
تاپیک یواش یواش داره جا می افته....خوشحالم:smile:
دوستان من عادت دارم تا مساله رو حل نکنم دست از سرش بر ندارم ولی این مسائل تعادل استاتیک پدرمو در اورده گاها یه مساله 45 دقیقه حلش طول می کشه می خواستم بدونم شما هم این مشکل دارین یا من ضعف دارم؟؟؟؟
البته بعضی از مسائل تعادل رو نمیتونم بار اول حل کنم...نگرانم:razz:;)

[FONT=&quot]اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست[/FONT]
من استاتیک رو از مرداد شروع کردم و الان کار مجازیم.ولی چون تو این درس احساس ضعف شدیدی میکردم ترجیح دادم یکبار دیگه درست بخونمش.شاید اوایل سخت باشه ولی به مرور روش حل مسایل و اهمیتش دستتون میاد.

ghaghalax

عضو جدید
برای خوندن200 صفحه 3 4 روز باید وقت بزارم:D
میشه مطالب زاید آخر هر هفته حذف شه تا کسیم کم میاد بفهمه چی به چیه؟:)

fullclassic

عضو جدید
سلام به همه دوستان،
دوستان عزیز پیشنهاد میکنم که ما بچه های این تاپیک ،تاپیک جدیدی ایجاد کنیم که تا هروقتی که مایل بودیم ازتجربیات وکمک های هم دیگر استفاده کنیم.حتی موقعی که وارد کار شدیم یا برای دکتری قبول شدیم میتونیم به هم کمک کنیم.هرکس توهر شهریادانشگاهی که باشه یا واردهر کاری که بشه میتونه به بقیه بچه ها کمک کنه و تجربیاتشو دراختیاردیگران بذاره.
من طراحی کاربردی دانشگاه بوعلی هستم.خوشحال میشم شما هم موافقت خودتون رو اعلام کنین.

killer_pant

عضو جدید
من پایه همچین حرکتی هستم
ولی نه در فروم
چون دیگه از پاییز فروم نمیام مگر گذری
با ایمیل من مخصلتم هستم

*Essi*

اخراجی موقت
من پایه همچین حرکتی هستم
ولی نه در فروم
چون دیگه از پاییز فروم نمیام مگر گذری
با ایمیل من مخصلتم هستم

ای بابا من هم همینطور.
از پاییز درسهای سختی شروع میشود. من هم فکر نکنم بیشتر از روزی نیم ساعت در شبها بتوانم بیایم.

راستی انتخاب واحد چه کردی،چی بهت دادند؟

ali-10

عضو جدید
سلام
با آرزوی قبولی در بهترین دانشگاه ها برای دوستان.
یکی از دوستانم در دو راهی عجیبی که نمیتونم متقاعدش کنم ...
اون ترم آخره و مرخصی گرفته که حسابی بشینه درس بخونه ، بعضی از منابع رو هم گرفته ولی مشکلی که داره اینکه میگه من تو این فرصت 4 ماه مونده نمیتونم
برسم !
این رو هم بگم که خیلی مستعد و پشکاره بالایی داره و در روز بین 15-12 ساعت هم درس میخونه ، بنظره شما میتونه خودشو برسونه و این رو هم اضافه کنم که تو آزمونهای ماهان شرکت کرده و میگه که نمیتونه خودشو به بودجه بندی چند تا آزمون اولی برسونه !
لطفا کمک کنید که متقاعدش کنم ....
با تشکر فراوان.

ea_mecs

عضو جدید
سلام
با آرزوی قبولی در بهترین دانشگاه ها برای دوستان.
یکی از دوستانم در دو راهی عجیبی که نمیتونم متقاعدش کنم ...
اون ترم آخره و مرخصی گرفته که حسابی بشینه درس بخونه ، بعضی از منابع رو هم گرفته ولی مشکلی که داره اینکه میگه من تو این فرصت 4 ماه مونده نمیتونم
برسم !
این رو هم بگم که خیلی مستعد و پشکاره بالایی داره و در روز بین 15-12 ساعت هم درس میخونه ، بنظره شما میتونه خودشو برسونه و این رو هم اضافه کنم که تو آزمونهای ماهان شرکت کرده و میگه که نمیتونه خودشو به بودجه بندی چند تا آزمون اولی برسونه !
لطفا کمک کنید که متقاعدش کنم ....
با تشکر فراوان.

نکته اول اینکه تا روز کنکور که حدود 27 - 26 بهمن ماهه ، بیشتر از 5 ماه زمان داریم.
نکته دوم اینکه با روزی 12 ساعت حتی می شه 3 ماهه هم برای کنکور آماده شد .
نکته سوم اینکه چون این ترم رو مرخصی گرفته ، مثل ما دغدغه امتحانات میان ترم و پایان ترم رو نداره.
نکته چهارم اینکه فکر کنم که اولین آزمون ماهان اواخر مهر برگزار میشه و آزمون های بعدش با فاصله 3-2 هفته ای برگزار می شه. یعنی اینکه کاملا می شه به بودجه بندی ها رسید .
نکته پنجم اینکه هر کسی که پشت کار داشته باشه ، نتیجه اش رو می گیره .

killer_pant

عضو جدید
ای بابا من هم همینطور.
از پاییز درسهای سختی شروع میشود. من هم فکر نکنم بیشتر از روزی نیم ساعت در شبها بتوانم بیایم.

راستی انتخاب واحد چه کردی،چی بهت دادند؟
نه بابا ! من روزی سه ساعت اینترنتم رو میام ولی دیگه وقت اینجا نمیشه!
فقط ایمیل..
دارم تازه ای دی اس ال میخرم!
واحد ندادند! گفتند از سایت پیگیری کنید اونم خبری نیست
به شما چقدر دادند|؟؟

بالا