بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

narges khatun

عضو جدید
من واسه ریاضی ها مشکل دارم.فراموشم میشه و :cry: نمیتونم تست بزنم.راهنمایم کنید...:)

hasanpogc

عضو جدید
:smile:

آخه دانشگاه نجف آباد واسه ساخت و تولید تا حالا تو تکمیل ظرفیت دانشجو نگرفته .. یه چند تایی علوم و تحقیقات اراک بر میداره .. چند تا هم کرمانشاه .. اونا هم اکثرا از بچه های تهران بر میدارن ... فکر نکنم 37 تا از نجف آباد بگیرن .... که منم که 61 شدم قبول شم ... آخه نجف آباد 24 نفر گرفته منم شدم 61 ....
البته فکر میکنم تکمیل ظرفیت اصلی دانشگاه آزاد بهمن باشه ... تو مهر ماه فقط به جای کسایی که به هر دلیلی ثبت نام نکردن .. نفر جایگزین میگیره .. البته فکر میکنم اینطور باشه ..

نه دوست عزیز اینطور نیست
مطمئن باش
پارسال اگه تکمیل توی بهمن گرفت به دلایل متفاوتی بود که به این معنی نیست که امسال هم بگیره
در ضمن پارسال همه رشته ها تکمیل بهمن نداشت
نتایج تکمیل هم15مهر اعلام میشه
با ارزوی موفقیت برای شما

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
من واسه ریاضی ها مشکل دارم.فراموشم میشه و :cry: نمیتونم تست بزنم.راهنمایم کنید...:)

ریاضی فقط و فقط با تمرین خوب میشه ... از کتاب هایی بخون که روان تر توضیح داده باشن و بیشتر هم تست حل کرده باشن ... کتاب های نیکوکار خوبه ...

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دوست عزیز اینطور نیست
مطمئن باش
پارسال اگه تکمیل توی بهمن گرفت به دلایل متفاوتی بود که به این معنی نیست که امسال هم بگیره
در ضمن پارسال همه رشته ها تکمیل بهمن نداشت
نتایج تکمیل هم15مهر اعلام میشه
با ارزوی موفقیت برای شما

سلام حسن جان .... خوبی؟؟ یعنی اگه کسی تو اون تکمیل ظرفیتی که مهر ماه اعلام میشه , قبول بشه , باید بهمن ثبت نام کنه ؟؟؟ آخه پارسال 2 بار تکمیل ظرفیت اعلام شد ... واسه خیلی از رشته های مدیریت , حقوق , برق , مکانیک , متالورژی و .. پذیرش داشتن ...

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز منم ساخت هستم باید درصدهای جامداتت و ریاضیتو بالا بزنی ولی اگر ساخت و بالای 30 نزنی یعنی هیچ رتبت میره بالای 1000 و بالای 250م هبچ جا قبول نمیشی... اما دروس ساختو بی خیال نشو خوندن دروس ساخت خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی ...... سخته!
دقیقا وقتی تست بزنی می فهمی
هر چیزی که فکر می کنی درسته غلط در میاد خیلی خیلی عجیبه!!!!
وقتی تووم فکرو ذکرت سر یه تست به یه گزینه ی خاصه و حاضری رو تموم زندگیت شرط ببندی که درسته ... ولی وقتی پاسخ نامه رو نگاه می کنی با کمال تعجب می بینی که جوابو غلط زدی!:eek: به قول یکی از دوستان هر چقدر ساخت بخونی فقط باعث میشه تست هارو غلط بازنی!!!
باید شدیدا" مفهومی خوند هر چیزی فکر می کنی نمیاد، میاد! و هر چیزی که تو زیر نویسی یا زیر یک عکس کوچیک نوشته شده امکانش هست که بیاد!!!
من یه متالوژی رو خوندم دهنم سرویس شد اما خیلی خیلی خوب خوندم تموم تستهاشو می تونم جواب بدم ولی خیلی طول کشید حدود یک ماه! حتی عملیات حرارتی هم خوندم پارسال یا پیارسال از یه نکته ی کوچیک تو یه نمودار سوال داده بودن!!!
در هر صورت درسای ساختو بی خیال نشو که اگر بی خیال بشی هر چقدرم که درسای دیگرو بالا بزنی یعنی هیچ! و در کنارش ریاضی و جامدات هم بخون خود من تو معادلاتم و نصف مقاومت هم خوندم ولی جدیدا" این احساس داره سراغم میاد که همش یادم رفته و باید همشو دوباره بخونم.................................:question:

سلام .... کاملا با نظرت موافقم .... هر چیم این درس ساخت و تولید رو بخونی بازم احتمال داره تو کنکور 3-4 تا سوال رو بیشتر نتونی جواب بدی ... همیشه ی خدا هم یکی دو تا (حداقل) غلط تو سوالا در میاد ... اما واقعا برای قبولی باید 35-40 درصد بزنی ...البته اگه سوالا یکم راحت تر باشه که باید بالای 50 بزنی ... پارسال یکی از دوستان با درصدهای .. ریاضی 45 .. جامدات 45 و ساخت 45 .. تو گرایش ساخت و تولید رتبه دو رقمی آورد ...تو ریاضی هم که اکثر بچه های ساخت و تولید ریاضی مهندسی رو تو لیسانس پاس نکردن و اگه بیخیال شن 5 تا سوال رو از دست میدن...اگه یکم جامدات و ریاضیت ضعیفه بجاش زبان رو بخون ...... حتما به کمکت میاد ...
از بچه ها کسی از درصدها و رتبه قبولی تو صنعتی اصفهان خبر نداره نداره ؟؟؟

hasanpogc

عضو جدید
سلام حسن جان .... خوبی؟؟ یعنی اگه کسی تو اون تکمیل ظرفیتی که مهر ماه اعلام میشه , قبول بشه , باید بهمن ثبت نام کنه ؟؟؟ آخه پارسال 2 بار تکمیل ظرفیت اعلام شد ... واسه خیلی از رشته های مدیریت , حقوق , برق , مکانیک , متالورژی و .. پذیرش داشتن ...

والا دانشگاه خمینی شهر که اینجوری
پارسال هم دانشگاه خمینی شهر بهمن اصلا نگرفت
ولی پارسال کلا گرفتن دانشجوی بهمن استثنا بود

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .. بچه ها از درصد ها و رتبه قبولی ساخت و تولید صنعتی اصفهان (شبانه و روزانه مهم نیست ) خبری ندارید ؟؟؟

arjmand200

عضو جدید
خیلی ممنونم از دوستان ، راستش منم گیج شدم اصلا نمیدونم از کجا بخونم پارسال یکی از دوستام که 6 ماه وقت گذاشته بود ساخت بخونه 30 درصد زده ولی یکی از بچه های دیگه زیاد وقت نذاشته بود 45 زده اصلا معلوم نیست یعنی با خوندن زیاد هم نمیشه گفت که میشه سوالها رو زد تازه من موندم کدوم منبع رو انتخاب کنم واسه خوندن از کتابهای مرجع بخونم یا از کتابهای راهیان پارسه و سپاهان یا از جزوات امیر کبیر ؟؟؟؟؟؟؟؟ دوشتان ساخت و تولیدی از چی میخوان بخونن از چه مرجعی بخونیم که امیدوار بشیم میشه تستها رو زد لااقل 35 45 درصد :confused: ؟؟؟

آخرین ویرایش:

*Essi*

اخراجی موقت

بنظر شما با بالا رفتن Tگردش پولی ساعتگرد نمیشه؟من برای حلش مکان نیروی R رو دقیقا آینه این مکان میگیرم.همچنین با مقدار R هم که گرفته مشکل دارم.

با بالا رفتن T ، یاتاتقان قرقره ساعتگرد میچرخه که عکس العمل یاتاقان روی پولی،میشه پادساعتگرد.

در اینگونه مسائل شما ابتدا باید چرخش یاتاقان را مشخص کرده،سپس عکس آنرا روی پولی بگذارید.

hasanpogc

عضو جدید
والا دانشگاه خمینی شهر که اینجوری
پارسال هم دانشگاه خمینی شهر بهمن اصلا نگرفت
ولی پارسال کلا گرفتن دانشجوی بهمن استثنا بود

دوستان عزيز سلام

فكر ميكنم اين تاپيك به اخراي عمرش داره نزديك ميشه
توي فكرم كه يه تاپيك براي دانشجوهاي ارشد بزارم تا هر از گاهي مسائل ومشكلاتمون رو بيايم اونجا مطرح كنيم البته اگه بچه ها موافق باشند

marcello

عضو جدید
من در کنکور دانشگاه آزاد تهران جنوب رو زدم و رتبم 110 شد ولی 94 نفر رو بر داشتن می خواستم ببینم در تکمیل ظر فیت تا رتبه چند برای تهران بر میدارن؟
من میتونم از تهران جنوب در تکمیل ظرفیت در بیام؟
وزمان تکمیل ظرفیت کی هست؟

sasan-aras

عضو جدید
درخواست راهنمايي

درخواست راهنمايي

من بعد از 12 سال از فارغ التحصيلي براي اولين بار تو كنكور ازاد دانشگاه ازاد شهرستان شركت كردم و رتبه من 89 شد و نمره من 5250 و متاسفانه قبول نشدم مي خواستم دوستاني كه يكبار با ناكامي مواجه شدن به من راهنمايي كنن روش خوندنشون براي قبول شدن تو دانشگاه آزاد چه طوري بوده كه تونستن قبول بشن با تشكر ;):gol:

narges khatun

عضو جدید
ریاضی فقط و فقط با تمرین خوب میشه ... از کتاب هایی بخون که روان تر توضیح داده باشن و بیشتر هم تست حل کرده باشن ... کتاب های نیکوکار خوبه ...
ریاضی1و2 رو از راهیان ارشد خوندم.ریاضی مهندسی هم دارم از پوران پژوهش میخونم.
جزوه های ریاضی1و2 ومعادلات پارسه رو هم میخوام از مهر بخونم.خوبه؟میشه بیشتر راهنماییم کنید...:(
اطلاعات دقیق کتابای نیکوکار رو میگید؟واسه ارشدن؟
ممنون

ali khanzade

عضو جدید
سلام من ترازم شد 5909 و رتبم شد 206رتبه اخرین نفر در علوم و تحقیقات برای تبدیل شد94 با 6211تو تکمیل شانسی هست؟تو مهر ماه

84313

عضو جدید
اگه تو تبدیل،جامدات را بالا بزنی، صد در صد یک رتبه عالی میاری.
چون معمولا بچه های سیالات، جامدات را زیر 25-30 میزنند.

ریاضی که حتما باید 50-60 بزنی،سیالات هم که حدود 70.

اگه بتوانید جامدات را 40 و دینامیک را 30 بزنی،صد در صد،رتبه زیر 100 میاری.

البته با توجه به سختی و آسانی سوالات یک کم درصدها بالا پایین میشه.

به نظر من، دینامیک فقط 3 فصل اول را بخوانید، دینامیک ماشین و ارتعاشات را هم کامل بخوانید.
بیشتر روی مقاومت مصالح تمرکز کنید.
با سلام خدمت شما دوست گلم essi4300 که اینقدر خوب بقیه رو راهنمایی میکنی.
دوست عزیز منم امسال قصد دارم برای تبدیل شرکت کنم. چند مورد برام سوال هستش که خیلی دلم میخواد نظر شما رو هم بدونم: من تو کنکور 89 ریاضی و سیالات رو 51% زدم و فکر میکنم امسال برای این دو آیتم نگرانی زیادی نداشته باشم و تمام دغدغه من باکس های جامدات و مخصوصا دینامیک هستش.
_ تو جامدات قصد خوندن طراحی اجزا رو ندارم و در مورد استاتیک میخوام بدونم این کتاب مریامی که همه ازش صحبت میکنن همین کتاب مریامی هست که خودم دارم؟(جلد بنفش - ترجمه مهرداد رهبری)
_ بیشترین نگرانی تو باکس دینامیکه : بطو کلی در زدن تست های دینامیک اعتماد به نفس لازم رو ندارم و برام بد قلق هستن. باز هم میخوام بدونم کتاب مریامی که می فرمایید تمرینهای آخر فصلش رو حل کنیم کدومه؟ مال من جلد مشکی - ترجمه مجید ملکان و هاله واحدی و عبدالمجید رضایی و... هست.
در مورد دینامیک ماشین البته من پارسال برای خوندنش زیاد وقت نذاشتم ولی باید بگم اصلا انگار میل به خوندنش ندارم و بهتر بگم نمیدونم باید چه جوری و از روی کدوم کتاب بخونمش. برای مثال میخوام عرض کنم اگه جلوم 20 تا تست درجه آزادی بذاری فکر کنم هر 20 تا شو غلط بزنم چون بالاخره نفهمیدم از چه قانونی تبعیت میکنه.
برای ارتعاشات آیا همون کتاب پوران دکتر جباری کفایت میکنه؟(که فکر نمیکنم)
در مورد کنترل همه میگن کتاب آریاز خوبه ولی سوالای پارسال اگه خاطرتون باشه بسیار جدید و سخت بود و با یک فرمت جدیدی طراحی شده بود.

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریاضی1و2 رو از راهیان ارشد خوندم.ریاضی مهندسی هم دارم از پوران پژوهش میخونم.
جزوه های ریاضی1و2 ومعادلات پارسه رو هم میخوام از مهر بخونم.خوبه؟میشه بیشتر راهنماییم کنید...:(
اطلاعات دقیق کتابای نیکوکار رو میگید؟واسه ارشدن؟
ممنون

کتابایی که میخونی هم خوبند.... کتابای نیکوکار 2 سریه .. یه سری بیشتر دانشگاهیه ..یه سری هم واسه کنکور ارشد .. اگه از قبل زمینه لازم رو داشته باشی .. اونایی که واسه ارشده خوبن ... آخه تقریبا همه تستهای اکثر رشته های فنی و مهندسی 10-11 سال اخیر رو حل کرده ... شما که ریاضی مهندسی میخونی کتاب پوران پژوهش چطوره؟؟ من گرایشم ساخت و تولیده و ریاضی مهندسی نداشتیم ..میشه فهمید؟؟؟ خوب توضیح داده ؟؟

hasanpogc

عضو جدید
من بعد از 12 سال از فارغ التحصيلي براي اولين بار تو كنكور ازاد دانشگاه ازاد شهرستان شركت كردم و رتبه من 89 شد و نمره من 5250 و متاسفانه قبول نشدم مي خواستم دوستاني كه يكبار با ناكامي مواجه شدن به من راهنمايي كنن روش خوندنشون براي قبول شدن تو دانشگاه آزاد چه طوري بوده كه تونستن قبول بشن با تشكر ;):gol:

من هم سال 85فارغ شدم وهمون سال وارد بازار کار شدم پارسال هم رتبم شد 74 وقبول نشدم اما امسال با رتبه تک رقمی قبول شدم
زیاد نامید نباش وخوب درس بخون
اگه درسی هم یادت رفته از کلاس خصوصی وجزوات پارسه واینجور چیزا استفاد ه کن
موفق شاد پیروز وسربلند باشید

kianoosh_py

عضو جدید
دوستان عزيز سلام

توي فكرم كه يه تاپيك براي دانشجوهاي ارشد بزارم تا هر از گاهي مسائل ومشكلاتمون رو بيايم اونجا مطرح كنيم البته اگه بچه ها موافق باشند

کاملا موافقم. ;)

chatr

عضو جدید
دوستان عزيز سلام

منم موافقم:thumbsup:

saeedvalentino

عضو جدید
ریاضیات عمومی1

ریاضیات عمومی1

نظر دوستان در مورد کتاب ریاضیات عمومی 1 انتشارات بین المللی گاج چیه؟؟

narges khatun

عضو جدید
کتابایی که میخونی هم خوبند.... کتابای نیکوکار 2 سریه .. یه سری بیشتر دانشگاهیه ..یه سری هم واسه کنکور ارشد .. اگه از قبل زمینه لازم رو داشته باشی .. اونایی که واسه ارشده خوبن ... آخه تقریبا همه تستهای اکثر رشته های فنی و مهندسی 10-11 سال اخیر رو حل کرده ... شما که ریاضی مهندسی میخونی کتاب پوران پژوهش چطوره؟؟ من گرایشم ساخت و تولیده و ریاضی مهندسی نداشتیم ..میشه فهمید؟؟؟ خوب توضیح داده ؟؟
خوش به حالتون!!!
آره،خوبه،خوب توضیح میده،میفهمم ولی تا اینجایی که خوندم زیاد مسئله حل نکرده،حس میکنم جا نمی افته،آخه تو تستاش مشکل دارم.من یه زمانی عشق ریاضی بودم اما الان انقدر ازش فاصله گرفتم که میلی به خوندنش ندارم واه همین نمیتونم تست بزنم.خیلی نگرانم.:confused:

narges khatun

عضو جدید
من میخوام تبدیل انرژی بدم،عزمم جزمه واسه رتبه عالی و تهران!
دوستای مکانیکی،پیش کسوتا...لطفا راهنماییم کنید،چه چیزایی رو بیشتر بخونم؟بیشتر مایه بذارم که نتیجه بگیرم؟من ترم 7 ام و با نهایتا 15 واحد 4روز هفته کلاس دارموالبته اگه شد 12تاش میکنم که ایشالا بیشتر به ارشدم برسم.مرسیییییی

آخرین ویرایش:
بالا