بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

arjmand200

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان عزیز خیلی خوشحالم که منم تو این بحث شرکت کردم راستش من رشتم ساخت و تولید و حدود یه ماه هستش که شروع کردم و فقط ریاضی 1 و 2 فصل از ریاضی 2 رو خوندم ( متاسفانه تو تست هاش موندم از روی خدا کرمی میخونم ) و استاتیک رو هم تو قسمت مسائل 3 بعدی تعادل هستم که اونا رو هم 3 در میان میتونم بزنم (وضع دوستان رو نمیدونم ایا شما هم مثل من هستین و تو تستهای 3 بعدی یکم گیر میکنین؟؟) اول میخواستم بپرسم ایا من خیلی دیر کردم با توجه به اینکه باید دروس تخصصی خودم رو هم باید بخونم ؟؟ دوم اینکه دوستان ساخت و تولید مطالب رو تا کجا رسوندن و یا دوستای جامداتی و سیالاتی ؟؟
و دوم اینکه با توجه به اینکه 2 تا از دوستای خودم امسال با درصدهای 30 ریاضی ، 35 جامدات و 40 ساخت از ارومیه قبول شد ایا امیدی واسه قبولی هست و اگه نه پیشنهاد دوستان چیه و اینکه باید مطالعم رو چطوری تغییر بدم تا شانس قبولی بیشتر باشه ؟
ممنون

mehran_456

عضو جدید
ریاضی را از چه کتابی میخوانید؟
و کدام ریاضی منظورتان است؟
ریاضی1 یا 2 یا معادلات یا مهندسی؟

سلام دوست عزیز
من تو این 1 ماه فقط معادلات و ریاضی 1 رو خوندم. از رو جزوه های پارسه و یه دونه جزوه دیگه دارم میخونم و هنوز سراغ ریاضی 2 و ریاضی مهندسی نرفتم

*Essi*

اخراجی موقت
سلام دوست عزیز
من تو این 1 ماه فقط معادلات و ریاضی 1 رو خوندم. از رو جزوه های پارسه و یه دونه جزوه دیگه دارم میخونم و هنوز سراغ ریاضی 2 و ریاضی مهندسی نرفتم

اگه برسی تا آخر مهر ریاضی 1 و معادلات را تمام کنی و در آبان و آذر هم ریاضی 2 و مهندسی، عقب نمیمونی.

اما از اول دی فقط باید دوره کنی و تست بزنی،دیگه فرصت برای چیز جدید خواندن نیست.

یادت نره،یک ماه و نیم آخر فوق العاده مهم است،فقط مرور و تست زدن،خواندن مطلب جدید هیچ فایده ای ندارد.

آخرین ویرایش:

eng.esmail

اخراجی موقت
از بچه های علوم تحقیقات تهران کسی رفته برای ثبت نام؟
مثل اینکه یه فرم میدن میگن برو 27 ام بیا برا ثبت نام!!!؟؟؟
اگه کسی رفته بگه اوضاع چجوریه ؟
من دیروز (پنجشنبه) رفتم برای ثبت نام. با توجه به اینکه اصل مدرک کارشناسیم رو نداشتم و فقط یک گواهی داشتم (تا 31 شهریور فارغ التحصیل میشم) کلی امضا زدم پای همون گواهی و کلی از وقتم رو تلف کردن. آخر سر که اومدم برای ثبت نام به راحتی آب خوردن گفت 27 و 28 ام تشریف بیارید!!!!!!

دیگه فکر اینو نکردن که یکی مثل من 12 ساعت توی اتوبوس بوده و همین مسیر رو باید بره و دوباره هم بیاد!!!!

عجب!!!
اون فرما رو هم دادن .. باید پر کنم ببرم..

hasanpogc

عضو جدید
عيد سعيد فطر را خدمت تمامي دوستان تبريك عرض ميكنم
وبراي همه انها ارزوي قبولي طاعات وعباداتشان را از درگاه خداوند دارم

chelsea6

عضو جدید
مشکل در یافت کارنامه

مشکل در یافت کارنامه

سلام
من یه مشکل اساسی دارم که کارنامه ام روی سایت نمیاد
الانم سربازم و نمیتونم درست درمون سر بزنم به اینترنت
اگه کسی تجربه ی همچین مشکلی رو داشته منو راهنمایی کنه, ممنونش میشم
اگه کسی هم ساخت شیراز رو زده بوده تراز آخرین نفر قبولیش و تعداد پذیرشش رو اگه اینجا اعلام کنه ممنون میشم

saeedvalentino

عضو جدید
راهنمایی کنید

راهنمایی کنید

با سلام خدمت تمامی دوستان

من امسال کارشناسی ساخت و تولید را میگیریم یعنی ترم آخرم 14 واحد هم بیشتر ندارم. قصد دارم واسه کنکور 89 ارشد شروع کنم به خوندن. ریاضیاتم ضعیف هست استاتیک و مقاومت و طراحی اجزا متوسطم و دروس ساخت را در حد خوب هستم .
می خواستم ببینم نظر شما چیه من با چند نفر مشورت کردم کلی ناامید شدم بهم گفتن واسه 89 بیخیال شو خیلی دیر شروع کردی!! عمرا قبول بشی!! چیکار کنم اگه واقعا اینقدر سخته که تو 5 ماه نمیشه دروس را مطالعه کرد بگید لطفا...

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
در استاتیک مبحث اصطکاک پیچها،کلیدیترین دلیل برای فهم این که تانژانت زوایای ما از هم کم میشه یا جمع میشه از روی شکل مساله کدومه؟من فکر میکردم اگه نیروی خارجی گشتاوری در جهت خلاف چرخش پیچ بده زوایا جمع میشن.ولی فکر کنم کاملا اشتباست.

*Essi*

اخراجی موقت
در استاتیک مبحث اصطکاک پیچها،کلیدیترین دلیل برای فهم این که تانژانت زوایای ما از هم کم میشه یا جمع میشه از روی شکل مساله کدومه؟من فکر میکردم اگه نیروی خارجی گشتاوری در جهت خلاف چرخش پیچ بده زوایا جمع میشن.ولی فکر کنم کاملا اشتباست.

اگر پیچ در حال سفت شدن باشه جمع میشود،اگر در حال شل شدن باشد،کم میشود.
چون همواره برای سفت کردن به نیرو و گشتاور بیشتری نیاز است.

کافیه چهار انگشت دست راست در جهت گشتاور باشد و انگشت شصت جهت نیرو را نشان میدهد.
اگر انگشت شصت هم جهت با بار W بود،پیچ در حال سفت شدن و در غیر این صورت در حال شل شدن است.

آخرین ویرایش:

حسين 1966

عضو جدید

من امسال کارشناسی ساخت و تولید را میگیریم یعنی ترم آخرم 14 واحد هم بیشتر ندارم. قصد دارم واسه کنکور 89 ارشد شروع کنم به خوندن. ریاضیاتم ضعیف هست استاتیک و مقاومت و طراحی اجزا متوسطم و دروس ساخت را در حد خوب هستم .
می خواستم ببینم نظر شما چیه من با چند نفر مشورت کردم کلی ناامید شدم بهم گفتن واسه 89 بیخیال شو خیلی دیر شروع کردی!! عمرا قبول بشی!! چیکار کنم اگه واقعا اینقدر سخته که تو 5 ماه نمیشه دروس را مطالعه کرد بگید لطفا...
به نظر من اين ترم رو مرخصي بگير و تمام وقتت رو براي کنکور بذار .به نظر من اصلاً دير نيست
البته سعي کن اول نقاط ضعفتو برطرف کني و روي اونها بيشتر وقت بذار

*Essi*

اخراجی موقت

البته کنکور شما کنکور 90 به حساب میاد.
بستگی داره کدام شهر یا رشته بخواهی قبول شی،برای شهرستان اگر تمام وقت درس بخوانی و مرخصی بگیری فرصت داری،اما برای قبولی در تهران باید ساعت مطالعه را بالا ببری.

asqar_barat1

عضو جدید
خوشبختانه توی نجف آباد این مشکلات نبود.

تمام مراحل ثبت نام رو باید توی یه سالن ورزشی انجام می دادیم و من هم از همه مدارکم 3تا کپی برده بودمکه بیخودی وقتم برای کپی گرفتن تلف نشه. حتی با توجه به توصیه مهندس ورپشتی اطلاعات حساب سیبام رو هم با خودم برده بودم. بعضی از بندگان خدا تازه اونجا نیم ساعت از وقتشون رو برای افتتاح حساب از دست می دادن

سلام منم ساخت نجف آباد بودم متاسفانه رتبه ام اومد 72 می خواستم ببینم شما پیش بینی می کنید تو تکمیل ظرفیت قبول شم یا امید نداشته باشم ؟

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام منم ساخت نجف آباد بودم متاسفانه رتبه ام اومد 72 می خواستم ببینم شما پیش بینی می کنید تو تکمیل ظرفیت قبول شم یا امید نداشته باشم ؟

سلام اصغر آقا ... منم ساخت و تولید نجف آباد بودم ... رتبم شده 61 ... اما داداش فکر نکنم تو تکمیل شانسی داشته باشیم .... منو شما بیشتر باید به فکر سال بعد باشیم تا کور سوی امید به تکمیل ظرفیت ...

arash-gh

عضو جدید
سلام

عجیبه از این همه مهندس که دارن واسه ارشد جون میکنن یکی کلید سوالات مکانیک 89 رو نداره تا واسه دانلود بذاره؟:eek:

بعدش میگن چرا از ارشد قبول نمیشی؟همین کاراس دیگه....:D

arash-gh

عضو جدید
سلام دوستان
حدودا از درس کنترل چند تا سوال می اد
اسم دقیق کتاب اریاز برادرانی چیه
کتاب تست خوب برای این درس وجود داره یانه

5تا.

مهندسی سیستم های کنترل از دکتر آریاز برادرانی(انتشارات آزاده)

این کتاب خودش تست داره و کافیه.کتاب فوق العاده ایه.فقط یکم پر حجمه.

موفق باشی.

یاشاسین.

sh_mohamadzade

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان عزیز خیلی خوشحالم که منم تو این بحث شرکت کردم راستش من رشتم ساخت و تولید و حدود یه ماه هستش که شروع کردم و فقط ریاضی 1 و 2 فصل از ریاضی 2 رو خوندم ( متاسفانه تو تست هاش موندم از روی خدا کرمی میخونم ) و استاتیک رو هم تو قسمت مسائل 3 بعدی تعادل هستم که اونا رو هم 3 در میان میتونم بزنم (وضع دوستان رو نمیدونم ایا شما هم مثل من هستین و تو تستهای 3 بعدی یکم گیر میکنین؟؟) اول میخواستم بپرسم ایا من خیلی دیر کردم با توجه به اینکه باید دروس تخصصی خودم رو هم باید بخونم ؟؟ دوم اینکه دوستان ساخت و تولید مطالب رو تا کجا رسوندن و یا دوستای جامداتی و سیالاتی ؟؟
و دوم اینکه با توجه به اینکه 2 تا از دوستای خودم امسال با درصدهای 30 ریاضی ، 35 جامدات و 40 ساخت از ارومیه قبول شد ایا امیدی واسه قبولی هست و اگه نه پیشنهاد دوستان چیه و اینکه باید مطالعم رو چطوری تغییر بدم تا شانس قبولی بیشتر باشه ؟
ممنون

سلام دوست عزیز.اولا بگم زمان خوبی شروع کردی.ولی زیاد ربطی به زود شروع کردن و دیر شروع کردن نداره.من کسایی رو می شناسم از آبان شروع کردن رتبه های خیلی خوبی هم آوردن.(من خودمم ساختی هستم.)
از دوستای خودم با 13زبان، 38ریاضی، 35جامدات و 36ساخت خواجه نصیر قبول شده.وقتی درصدای دوستاتو خوندم که از ارومیه قبول شدن هنگ کردم. :confused:پس رقابت خیلی خیلی فشردست. با توجه به اینکه سوالای ساختم شانسیه.:cry:یعنی اولا اکثر سوالاش مثل جامدات یا ریاضی حل کردنی نیست. در ضمن ممکنه تو nتا کتاب راجع به یه مطلب یه چی بنویسه ولی طراح یه گزینه دیگه رو درست بدونه!:surprised:
ولی پیشنهاد میکنم تا جایی که میتونی مفهومی بخون. امیدوارم موفق باشی.;)

siavash_m689

عضو جدید
ممنون

سلام دوست عزیز منم ساخت هستم باید درصدهای جامداتت و ریاضیتو بالا بزنی ولی اگر ساخت و بالای 30 نزنی یعنی هیچ رتبت میره بالای 1000 و بالای 250م هبچ جا قبول نمیشی... اما دروس ساختو بی خیال نشو خوندن دروس ساخت خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی ...... سخته!
دقیقا وقتی تست بزنی می فهمی
هر چیزی که فکر می کنی درسته غلط در میاد خیلی خیلی عجیبه!!!!
وقتی تووم فکرو ذکرت سر یه تست به یه گزینه ی خاصه و حاضری رو تموم زندگیت شرط ببندی که درسته ... ولی وقتی پاسخ نامه رو نگاه می کنی با کمال تعجب می بینی که جوابو غلط زدی!:eek: به قول یکی از دوستان هر چقدر ساخت بخونی فقط باعث میشه تست هارو غلط بازنی!!!
باید شدیدا" مفهومی خوند هر چیزی فکر می کنی نمیاد، میاد! و هر چیزی که تو زیر نویسی یا زیر یک عکس کوچیک نوشته شده امکانش هست که بیاد!!!
من یه متالوژی رو خوندم دهنم سرویس شد اما خیلی خیلی خوب خوندم تموم تستهاشو می تونم جواب بدم ولی خیلی طول کشید حدود یک ماه! حتی عملیات حرارتی هم خوندم پارسال یا پیارسال از یه نکته ی کوچیک تو یه نمودار سوال داده بودن!!!
در هر صورت درسای ساختو بی خیال نشو که اگر بی خیال بشی هر چقدرم که درسای دیگرو بالا بزنی یعنی هیچ! و در کنارش ریاضی و جامدات هم بخون خود من تو معادلاتم و نصف مقاومت هم خوندم ولی جدیدا" این احساس داره سراغم میاد که همش یادم رفته و باید همشو دوباره بخونم.................................:question:

MHM1365

عضو جدید
سلام

عجیبه از این همه مهندس که دارن واسه ارشد جون میکنن یکی کلید سوالات مکانیک 89 رو نداره تا واسه دانلود بذاره؟:eek:

بعدش میگن چرا از ارشد قبول نمیشی؟همین کاراس دیگه....:D

سلام دوست من بفرما اينم کلید سوالات مکانیک 89

پیوست ها

• klid-mekanik(1ta100).JPG
    klid-mekanik(1ta100).JPG
    84.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • klid-mekanik(100ta170).JPG
    klid-mekanik(100ta170).JPG
    77.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mi_kh

عضو جدید
با سلام

با سلام

نمره کل خودم : 5888
نمره اخرین فرد قبول : 5925
نوع سهمیه : بسیجی فعال
رتبه خودم : 217
رتبه آخرین فرد قبول : 198
تبدیل انرژی علوم تحقیقات تهران

دوستان به نظرتون میتونم امیدوار به تکمیل ظرفیت با 19 نفر فاصله امیدوار باشم ؟؟

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز

بنظر شما با بالا رفتن Tگردش پولی ساعتگرد نمیشه؟من برای حلش مکان نیروی R رو دقیقا آینه این مکان میگیرم.همچنین با مقدار R هم که گرفته مشکل دارم.

pm1

عضو جدید

بنظر شما با بالا رفتن Tگردش پولی ساعتگرد نمیشه؟من برای حلش مکان نیروی R رو دقیقا آینه این مکان میگیرم.همچنین با مقدار R هم که گرفته مشکل دارم.

سلام.
اگه R رو قرینه بگیری اونوقت از معادله گشتاور T‎<‎ T0 در صورتی که برای بالا رفتن قرقره باید T‎>‎ T0 .پس فکر کنم باید نیروی وزن رو همیشه نزدیک نیروی بزرگتر قرار داد. مقدار R ‎ که نیروی وزنه دیگه چرا باهاش مشکل داری؟
البته من هنوز استاتیک و شروع نکردم ، اگه غلط گفتم ببخشید!

farzin23

عضو جدید

اره حتما ;)
ببین این بسیجیه فعال چه میکنه:D
اگه سهمیه عادی بودی نمیشدی:cool:

farzin23

عضو جدید
سلام اصغر آقا ... منم ساخت و تولید نجف آباد بودم ... رتبم شده 61 ... اما داداش فکر نکنم تو تکمیل شانسی داشته باشیم .... منو شما بیشتر باید به فکر سال بعد باشیم تا کور سوی امید به تکمیل ظرفیت ...
تکمیل ظرفیت ازاد تو سهمیه عادی همیشه به این شکل بوده که مثلا اگه اول 31 نفر گرفته در تکمیل ظرفیت دوم حتما تا رتبه 62(یعنی 2برابر )میره تازه یه تکمیل ظرفیت سوم هم داره
پارسال تقریبا بهمن ماه زد ولی تو سومی میدونم بیشتر از 10 تا اضافه نشد(دقیقا چندتا نمیدونم);)

mi_kh

عضو جدید
تکمیل ظرفیت ازاد تو سهمیه عادی همیشه به این شکل بوده که مثلا اگه اول 31 نفر گرفته در تکمیل ظرفیت دوم حتما تا رتبه 62(یعنی 2برابر )میره تازه یه تکمیل ظرفیت سوم هم داره
پارسال تقریبا بهمن ماه زد ولی تو سومی میدونم بیشتر از 10 تا اضافه نشد(دقیقا چندتا نمیدونم);)

در مورد سهمیه فعال چی؟

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز

سفت شدن و شل شدن این پیچ رو متوجه نمیشم؟؟؟

آخرین ویرایش:

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
:smile:

آخه دانشگاه نجف آباد واسه ساخت و تولید تا حالا تو تکمیل ظرفیت دانشجو نگرفته .. یه چند تایی علوم و تحقیقات اراک بر میداره .. چند تا هم کرمانشاه .. اونا هم اکثرا از بچه های تهران بر میدارن ... فکر نکنم 37 تا از نجف آباد بگیرن .... که منم که 61 شدم قبول شم ... آخه نجف آباد 24 نفر گرفته منم شدم 61 ....
البته فکر میکنم تکمیل ظرفیت اصلی دانشگاه آزاد بهمن باشه ... تو مهر ماه فقط به جای کسایی که به هر دلیلی ثبت نام نکردن .. نفر جایگزین میگیره .. البته فکر میکنم اینطور باشه ..

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز

انشاالله قبولی... ببین به یه چیزی بستگی داره .. اونم اینه که نیمه دوم تا نفر چندم رو بردارن ... یعنی اگه مرحله اول تا 30 گرفته با تراز 6000 ... مرحله دوم تا چند و با چه ترازی میگیره.... اون وقت اگه شما ترازت 0.95 تراز آخرین فرد قبولی مرحله دوم بشه حتما قبولی حالا با هر رتبه ای ... میدونی تراز قبولی سهمیه عادی چند بوده؟؟؟

treska

عضو جدید

ایشالله که قبول نشی

بالا