بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

rattling_boy

عضو جدید
دوست عزيز سلام
برخلاف نوشته هاي حضرت عالي :biggrin:دانشگاه ازاد دوباره تكميل گرفت حتي توي نجف اباد هم مجددا تكيل اعلام كرد در مورد ظرفيت ها هم والا من راست ميگم خواستين قبول كنين نخواستين هم معلوم ميشه
با ارزوي موفقيت براي همه:biggrin:

سلام

رفیق شما هم قبول شدی توی تکمیل ظرفیت مجدد؟!؟!؟

kamranzila

عضو جدید
از متخصصین تعیین رتبه خواهش میکنم نظر بدن:
مکانیک:
زبان: 65%
ریاضی: 2%
سیالات: 60%
جامدات: 30%
دینامیک: 0

هوافضا:
زبان: 40%
ریاضی: 10%
جامدات: 20%
آیرو و سیالات: 40%
طراحی پرنده: 45%

کسی میتونه در مورد رتبه راهنماییم کنه؟
به تبدیل انرژی دانشگاه یزد امیدی هست؟

engparisa

عضو جدید
درود
الان که دوستان دارن یکی یکی جواب سوالهارو میگن، میفهمیم چی کار کردیم
راستی بچه ها نتیجه ها کی میاد>؟

killer_pant

عضو جدید
اول یه نکته بگم
امروز جلوی دانشگاه علم و صنعت این برگه ها رو میدادند! راست و نا درستش با شما!من که اهمیت ندادم(عکس ضمیمه کردم ببینید)

کامرانزیلا هوافضا زیاد اطلاعات ندارم اما به نظرم تهران قبولی..فقط ریاضیت مشکل داره
رتبه تبدیلت:600
رتبه طراحی :900
البته این نظر بندست!!

راستی یه سوال دیگه!
یه تست بود یه تیر داده بود گشتاور خمشی در تکیه گاه گفته بود چقدر میشه! من زدم صفر!چون تکیه گاه همیشه گشتاورش صفره شما چی زدید؟
یه سوالم طراحی بود درباره چرخدنده حلزونی بازده گفته بود کم یا زیاد میشه! اونو چی زدید؟

پیوست ها

• Picture 007.jpg
    Picture 007.jpg
    33.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Hossein_b5717

عضو جدید
اگر منظورتون از سوال رو درست فهمیده باشم جوابش میشد

(فشار ضربدر شعاع)تقسیم بر(2*سیگما y)​

آره من هم همینو آوردم
(فشار ضربدر قطر)تقسیم بر(4*سیگما y)

اون سوال مخزن رو من زدم هر دو(ترسکا و فون میزز) ایمن،اشتباه زدم؟

rattling_boy

عضو جدید
سلام

لطفا دوستان عزیز منابع مورد مطالعه در مورد کنکور ارشد مکانیک (گرایش ساخت و تولید) رو اگه می دونن اعلام کنن.

در کل از هر درس چه مباحثی میاد. و اینکه نمونه سوالات کنکور سال های قبل دانشگاه آزاد رو از کجا میشه گیر آورد؟!؟!؟

killer_pant

عضو جدید
آره من هم همینو آوردم

اون سوال اولی رو منم همون در اوردم تقسیم بر 4
اره اشتباه زدی من با یه بچه خفنم چک کردم.. ترسکا باقالی میشد!

Hossein_b5717

عضو جدید
قرار بود یکی سوالارو اسکن کنه بزاره
من می خوام زود تر درصد بگیرم
می ترسم تا 2-3 روز دیگه درصدام منفی بشه:D:cry:

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان همگی واقعا خسته نباشین.امیدوارم رتبه ای که استحقاقش رو دارین و براش زحمت کشیدید کسب کنید.راستش من برای سال اینده تصمیم دارم شرکت کنم و از الان تصمیم دارم نم نمک شروع به مطالعه کنم.از دوستانی که امتحان دادن خوهش میکنم تجربیاتشون رو که در طول مطالعه برای امتحان امسال با توجه به نتیجه ای که از این کنکور مد نظرشون هست در اختیار ما بذارن.اگر در مورد جزئیات مطالعه هر درس هم مطلبی به نظرتون رسید لطفا دریغ نکنید.
ضمنا اگر اطلاعاتی در مورد اینکه چه مباحثی از کدوم درس ها رو باید از کتاب مرجع واجب هست که مطالعه بشه دارید دراختیار ما قرار بدین.
با سپاس فراوان و به امید موفقیت شما

dictatore_bozorg

عضو جدید
آره من هم همینو آوردم

راستش سوال مخزن دقیق یادم نیست کدوم سوال بود اما یک سوال بود که دو تنش محور و یک تنش برشی داده بود و حداقل ضریب ایمنی رو میخواست که من 2 در آوردم

یک سوال هم مربوط به سختی معادل فنرها در ارتعاشات میشد که دوتا میله به سختی k1وk2 بود(که به عنوان فنر پیچشی درنظر می گرفتی مشون) و دوتا فنر معمولی با سختی های K3وk4 من جواب اون تست رو زوم
k3+k4تقسیم بر R^2 بعلاوه K1+k2

یک سوال سیالات بود که خواسته بود بیبنیم سیال از نقطه 1 به نقطه 2 میره یا بر عکس
من نمونه این سوال رو تو سیالات خدا کرمی دیدم و چون در صورت سوال نوع سیال مشخص نبود و چگالی سیال رو نداشتیم زدم اطلاعات کافی نیست

یک سوال در دینامیک ماشین بود که سرعت یک نقطه از یک مکانیزم 4 میله ای رو نسبت به یک میله خواسته بود که اون نقطه روی محل برخورد امتداد دو میله بود و در واقع مرکز آنی میله ها به حساب می امد به همین دلیل من گزینه صفر و زدم.

یک سوال دیگه دینامیک ماشین هم مربوط به بادامک بود که شتاب پیرو رو خواسته بود و بادامک حول مفصل o با سرعت ثابت میچرخید
من گزینه (OP*(w^2 رو زدم که البته فکر میکنم اشتباه زدم
لطفا اگه کسی در مورد این سوال هایی که گفتم چیزی یادشه بگه چی زده

dictatore_bozorg

عضو جدید
دوستان همگی واقعا خسته نباشین.امیدوارم رتبه ای که استحقاقش رو دارین و براش زحمت کشیدید کسب کنید.راستش من برای سال اینده تصمیم دارم شرکت کنم و از الان تصمیم دارم نم نمک شروع به مطالعه کنم.از دوستانی که امتحان دادن خوهش میکنم تجربیاتشون رو که در طول مطالعه برای امتحان امسال با توجه به نتیجه ای که از این کنکور مد نظرشون هست در اختیار ما بذارن.اگر در مورد جزئیات مطالعه هر درس هم مطلبی به نظرتون رسید لطفا دریغ نکنید.
ضمنا اگر اطلاعاتی در مورد اینکه چه مباحثی از کدوم درس ها رو باید از کتاب مرجع واجب هست که مطالعه بشه دارید دراختیار ما قرار بدین.
با سپاس فراوان و به امید موفقیت شما

15-20 صفحه اول این فروم رو بخون هرچی لازمه دستگیرت میشه
هم کتابای خوبی دوستان معرفی کردن هم تجربیاتشون رو به خوبی گفتن

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام

لطفا دوستان عزیز منابع مورد مطالعه در مورد کنکور ارشد مکانیک (گرایش ساخت و تولید) رو اگه می دونن اعلام کنن.

در کل از هر درس چه مباحثی میاد. و اینکه نمونه سوالات کنکور سال های قبل دانشگاه آزاد رو از کجا میشه گیر آورد؟!؟!؟

تو كنكور سراسري چند تا ساخت زدي؟

faridrf

عضو جدید
راستش سوال مخزن دقیق یادم نیست کدوم سوال بود اما یک سوال بود که دو تنش محور و یک تنش برشی داده بود و حداقل ضریب ایمنی رو میخواست که من 2 در آوردم

یک سوال هم مربوط به سختی معادل فنرها در ارتعاشات میشد که دوتا میله به سختی k1وk2 بود(که به عنوان فنر پیچشی درنظر می گرفتی مشون) و دوتا فنر معمولی با سختی های K3وk4 من جواب اون تست رو زوم
k3+k4تقسیم بر R^2 بعلاوه K1+k2

یک سوال سیالات بود که خواسته بود بیبنیم سیال از نقطه 1 به نقطه 2 میره یا بر عکس
من نمونه این سوال رو تو سیالات خدا کرمی دیدم و چون در صورت سوال نوع سیال مشخص نبود و چگالی سیال رو نداشتیم زدم اطلاعات کافی نیست

یک سوال در دینامیک ماشین بود که سرعت یک نقطه از یک مکانیزم 4 میله ای رو نسبت به یک میله خواسته بود که اون نقطه روی محل برخورد امتداد دو میله بود و در واقع مرکز آنی میله ها به حساب می امد به همین دلیل من گزینه صفر و زدم.

یک سوال دیگه دینامیک ماشین هم مربوط به بادامک بود که شتاب پیرو رو خواسته بود و بادامک حول مفصل o با سرعت ثابت میچرخید
من گزینه (OP*(w^2 رو زدم که البته فکر میکنم اشتباه زدم
لطفا اگه کسی در مورد این سوال هایی که گفتم چیزی یادشه بگه چی زده

تا اونجا که یادمه سیال رو گفته بود آبه ؟؟:surprised::(
ضریب ایمنی رو 2.016 یا 2.4 زدی؟؟

killer_pant

عضو جدید
سرماست بعدا همه تجربیاتشونو در اختیارت میزارند ولی از من میشنوی برو حالشو ببر حالا تا تابستون!فایده نداره از الان بخونی!
اون تست ارتعاشات میشد k3+k4 +r^2(K1+K2
ضریب اطمینان که گفتی در اوردی 2 برای من خیلی اشناست! یا نزدم یا اگه زدم 2 زدم سوال رو اصلا یادم نمیاد1
اون سوال سیالات هم زدم از 2 به 1 اما الان که گفتی فهمیدم اشتباه زدم حیف شد(البته یادم نیست اب بود سیال یا نه)
یه دونه دینامیک ماشین رو منم زدم صفر ! اما نمیدونم کدوم!
سوال بادامک هم میشد رادیکال 2 تقسیم بر 2 ضربدر اون فاصله (مطمینم)
2.4 چقدر اشناست!! من یادم نمیاد!! اوووه
یکی سوالای منو جواب بده خواهشا:
تو دینامیک ماشین یه سوال بود که همه اجزا رفته بودند تو پاچه هم نوشته بود به ازای w2 بقیه w ها چی میشه! که هر گزینه چندتاشو زده بود صفر میشند!! من شانسی زدم همشون برابر میشند هیچ دلیلیم ندارم!!!
یه سوال دیگه:توی ترمو دینامیک بازده رو چند در اوردید همون که توان داده بود بعد مقدار سوختن رو هم داده بود... من زدم 25 درصد!!!
یه تست بود یه تیر داده بود گشتاور خمشی در تکیه گاه گفته بود چقدر میشه! من زدم صفر!چون تکیه گاه همیشه گشتاورش صفره شما چی زدید؟
یه سوالم طراحی بود درباره چرخدنده حلزونی بازده گفته بود کم یا زیاد میشه! اونو چی زدید

faridrf

عضو جدید
کنترل ، فضای حالتو زدید؟
x1,x2,x3 رو نداده بود ؟ چی کار باید میکردیم حدس میزدیم ؟؟

whisper

عضو جدید
سرماست بعدا همه تجربیاتشونو در اختیارت میزارند ولی از من میشنوی برو حالشو ببر حالا تا تابستون!فایده نداره از الان بخونی!
ضریب اطمینان که گفتی در اوردی 2 برای من خیلی اشناست! یا نزدم یا اگه زدم 2 زدم سوال رو اصلا یادم نمیاد1
اون سوال سیالات هم زدم از 2 به 1 اما الان که گفتی فهمیدم اشتباه زدم حیف شد(البته یادم نیست اب بود سیال یا نه)
تو دینامیک ماشین یه سوال بود که همه اجزا رفته بودند تو پاچه هم نوشته بود به ازای w2 بقیه w ها چی میشه! که هر گزینه چندتاشو زده بود صفر میشند!! من شانسی زدم همشون برابر میشند هیچ دلیلیم ندارم!!!
یه سوال دیگه:توی ترمو دینامیک بازده رو چند در اوردید همون که توان داده بود بعد مقدار سوختن رو هم داده بود... من زدم 25 درصد!!!
یه سوالم طراحی بود درباره چرخدنده حلزونی بازده گفته بود کم یا زیاد میشه! اونو چی زدید
اون جواب پاچه خورا 5 تا از امگا ها یکی میشد
بازده هم 25%
حلزون هم : کاهش- کاهش

whisper

عضو جدید
فقط واسه هوافضایی ها خوب بود!
سیالاتش رو یه مکانیکی امکان نداشت بالای 15 نهایت 20 بزنه!
سوالا به نظرم امروز راحتتر بودن مثلا کنترل امروز خیلی راحتتر بود
البته من تو زمینه هوا فضا مطالعه داشتم چند تا از سوالا واسم اشنا بود.مثل توربوپراب ونسبت منظری و...

killer_pant

عضو جدید
کنترل ، فضای حالتو زدید؟
نه باید تجزیه کسر میکردی بعد با سه شاخه میرسوندی به اخر خیلی خفن بود من راه رو بلد بودم اما نرفتم!
یه سوال دیگشو زدم اونم سخت بود که نمودار بوده و ریشه داده بود نوشته به به ازای چه K پایداره که میشد گزینه 1= 0.1
ویسپر جدی میگی؟یعنی هیچ کدوم صفر نمیشد؟؟ الکی زدم!

killer_pant

عضو جدید
سوالا به نظرم امروز راحتتر بودن مثلا کنترل امروز خیلی راحتتر بود
البته من تو زمینه هوا فضا مطالعه داشتم چند تا از سوالا واسم اشنا بود.مثل توربوپراب ونسبت منظری و...
این نسبت منطری چی بود !زیاد تست داشت
راستی جالب بود مکانیک 4و5 نوع سوال داشت از A تا ...
اما هوا فضا 1 مدل بود فقط
حلزون رو هم الکی زدم!درسشو اصلا نخونده بودم! اشتباه زدم!

84235705

عضو جدید
منم ترمو بازده رو 25 درصد درآوردم.
گشتاور رو هم تو تکیه گاه صفر زدم و با شما کاملا موافقم.
در مورد چرخ حلزون هم زدم بازده کم میشود و احتمای قفل شدن افزایش می یابد.

mohammad740

عضو جدید
کنترل ، فضای حالتو زدید؟
از کنترل فقط همین 1سوالو زدم.با توجه به ضرایب تابع تبدیل جوابش راحت بدست میومد.کتاب اریازفصل فضای حالت صفحات اولش فرمولشو نوشته.اگه این فرمولو بلد بودی راحت بدست میومد. انتگرل دوگانه میشد؟e^16 - 1

بالا