بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

tanha60

عضو جدید
برای سیالات کتاب دوجلدی راهیان ارشد عالیه.حتما بخونید ومطمئن باشید درصد خوبی میزنید;)

merina

عضو جدید
سلام دوستان عزيز من امسال درسم تموم شد و مشغول به كارم و ساعت كاري من هم طولاني مي خوام خودم رو واسه كنكور آزاد آماده كنم نمي دونم چه جوري شروع كنم وبه خاطر وقت كمم مي تونم يا نه لطفا من را راهنمايي كنيد.;)

crane

عضو جدید
با عرض سلام وتشکر
دوست عزیز بهتر از این منابعی که گفتی اینه که نرم افزار نارسیس تافل و تهیه کنیم.ولی خیلی وقت گیره.ولی اگه با اون کار کنی:
1)دچار فراموشی نمی شیم(اگه استفاده کنید میفهمید)
2)زبان و در حد تافل یاد مگیرید.چون تلفظ هم داره وجمله های پر کاربد.ولی وقت گیره
کتابی که معرفی کردم پیشنهاد یکی از اساتید علم و صنعت بود ومیگفت 60 درصد زبان عمومی از این کتاب داده مشه ویه جورایی رفرنس زبان عمومیه.ممنون;)
خیلی ممنون.60 درصد زبان عمومی از این کتاب داده مشه ؟ 504 یا مدرسان شریف؟جدی حالا این مدرسان شریف{مدرسان شریفن؟}

crane

عضو جدید
امیدوارم با خوندن این پست بدو بیراه نگین.راستش دیروز رفتم کتابفروشی.ماشین پوران نمی تونستم پیدا کنم تا اینکه چشم خورد به قفسه ی بالایی پر کتابای مشکی علوی:confused:.بعد به کتابفروشه گفتم این انتشاراتو که هیشکی توصیه نمیکنه ؟اونم گفت این انتشاراتم طرفدار زیاد داره.:eek:حالا راستو دروغشو نمیدونم.بعد راستی یک کتاب تازه برا سیالات دیدم مال مهندس افضلی مثل اینکه ماله دانشگاه اصفهان بود به چاپ چهارم رسیده بود عنوانش هم بود اموزش مکانیک سیالات با نکته و مساله.نظرتون چیه؟

tanha60

عضو جدید
کتاب 504 .مدرسان تستاش خوبه.یعنی تستای سال پیشو برای همه ی رشته ها داره.
برای اینکه خوب تست بزنی باید بتونی متن وخوب و روون بخونی که برای این کار باید یه کتاب مهارت خوندن هم تهیه کنی.یه کتابی گرفتم که ازش راضیم.متنای بلندی داره ونویسندش هم یه خانم آمریکایه.اسمشselect readings و نویسندش linda lee
متناش از نظر بلندی مثل کنکوره وسوالای درک مطلب زیادی داره.کلا کتاب به درد بخوریه;)

tanha60

عضو جدید
امیدوارم با خوندن این پست بدو بیراه نگین.راستش دیروز رفتم کتابفروشی.ماشین پوران نمی تونستم پیدا کنم تا اینکه چشم خورد به قفسه ی بالایی پر کتابای مشکی علوی:confused:.بعد به کتابفروشه گفتم این انتشاراتو که هیشکی توصیه نمیکنه ؟اونم گفت این انتشاراتم طرفدار زیاد داره.:eek:حالا راستو دروغشو نمیدونم.بعد راستی یک کتاب تازه برا سیالات دیدم مال مهندس افضلی مثل اینکه ماله دانشگاه اصفهان بود به چاپ چهارم رسیده بود عنوانش هم بود اموزش مکانیک سیالات با نکته و مساله.نظرتون چیه؟

نظر شخصیم اینه که توی این فرصت کم دنبال تجربه کردن نباش.از تجربه ها استفاده کن.
سیالات فقط وفقط راهیان ارشد.من نمیگم تموم عالم مگن;)

tanha60

عضو جدید
سلام دوستان عزيز من امسال درسم تموم شد و مشغول به كارم و ساعت كاري من هم طولاني مي خوام خودم رو واسه كنكور آزاد آماده كنم نمي دونم چه جوري شروع كنم وبه خاطر وقت كمم مي تونم يا نه لطفا من را راهنمايي كنيد.;)

مهم گرایشی که میخوای بخونی.با دزنظر گرفتن اینکه وقتت کمه ساخت و تولیدو بی خیال شو چون خیلی گستردست.طراحی کاربردی یا تبدیل انرژی بسته به علاقت انتخاب کن.بعد شروع به خوندن درسایی کن که تو اون گرایش ضریب بیشتری داره.زبان و کنترل رو هم کنار بزار.من الان حدود 2 ماه شروع کردم.پایم خیلی ضعیف بود و روزی5-8 ساعت درس می خونم وتوی این 2 ماه ریاضیا رو تموم کردم(پارسه) البته تست نزدم.استاتیک ومقاومتم تموم شد.با تست(پوران پژوهش).زبانم لغات و خوندم ودارم گرامر کار میکنم.وبه امید خدا تا دو هفته دیگه سیالات 1(راهیان ارشد) وطراحی اجزام(پوران) تموم میشه.
اینا رو گفتم تا بدونی اگه برنامه داشته باشی حتما میرسی حداقل یه دور بخونی و امیدوارم قبول شی;) سختی داره ولی لذتش بیشتره

merina

عضو جدید
مهم گرایشی که میخوای بخونی.با دزنظر گرفتن اینکه وقتت کمه ساخت و تولیدو بی خیال شو چون خیلی گستردست.طراحی کاربردی یا تبدیل انرژی بسته به علاقت انتخاب کن.بعد شروع به خوندن درسایی کن که تو اون گرایش ضریب بیشتری داره.زبان و کنترل رو هم کنار بزار.من الان حدود 2 ماه شروع کردم.پایم خیلی ضعیف بود و روزی5-8 ساعت درس می خونم وتوی این 2 ماه ریاضیا رو تموم کردم(پارسه) البته تست نزدم.استاتیک ومقاومتم تموم شد.با تست(پوران پژوهش).زبانم لغات و خوندم ودارم گرامر کار میکنم.وبه امید خدا تا دو هفته دیگه سیالات 1(راهیان ارشد) وطراحی اجزام(پوران) تموم میشه.
اینا رو گفتم تا بدونی اگه برنامه داشته باشی حتما میرسی حداقل یه دور بخونی و امیدوارم قبول شی;) سختی داره ولی لذتش بیشتره
ممنونم دوست عزيز گرايش من هم ساخت وتوليد و مي دونم كه نمي رسم ساخت وتوليدبخونم ترجيح مي دم كه طراحي كاربرديشركت كنم ولي آيا با روزي متوسط 2 ساعت درس خوندن مي تونم آزاد مشهد قبول بشم

crane

عضو جدید
بچه ها چرا میگین کتابهای سیالاتی سمیع پور خوب نیستن؟تا اونجا که من میدونم یکی از طراحهای اصلی سوالات ماهان همین اقای سمیع پوره.:que:

آخرین ویرایش:

tanha60

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
من اگه میشه کتاب تستی مناسبی رو برای استاتیک و دینامیک ماشین و انتقال حرارت برام معرفی کنید
با تشکرs.a.rasinezam@gmail.com

استاتیک:پوران پژوهش البته اگه پیدا کنی.اگه نبود راهیان ارشد
انتقال حرارت:اگه میخوای خیلی خوب بخونی راهیان ارشد ولی اگه معمولی میخوای بخونی پارسه
دینامیک اطلاع چندانی ندارم.چون هنوز نرسیدم.ولی راهیان فکر کنم خوب باشه

mahdi_aryayi

عضو جدید
کسانی که ميخواهند ارشد 90 بدهند
سلام.من ارشد نودم.از شما خوبان و کسانی که تجربه دارند خواهش ميکنم من را راهنمايی کنيد
همين مطالبي كه توي اين تاپيك هست رو بخونيد...
راهنمايي براي كنكور كه وابسته به سال نيست... چه فرقي مي كنه؟‌ 89 يا 90؟!
ولي شما خيلي عجله نكن به اندازه كافي فرصت داري...

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
همين مطالبي كه توي اين تاپيك هست رو بخونيد...
راهنمايي براي كنكور كه وابسته به سال نيست... چه فرقي مي كنه؟‌ 89 يا 90؟!
ولي شما خيلي عجله نكن به اندازه كافي فرصت داري...

کسانی که مثل من ورودی 85 بودند اکثرا دارن امسال کنکور ميدن و ما به خطر چند واحد عمومی بايديکسال منتظر بمونيم.از این رو سال ديگه برای ما فرصت ارزشمنديه.من هنوز هيچی شروع نکردم اصلا نميدونم از کی بايد شروع کنم..با چی¿
اينجور که از صحبتای دوستان نتيجه گرفتم گويا از رياضی شروع کنم بهتره.اما گيج شدم که اول کتاب پوران پژوهش رو بخونم مفيدتره¿تابستان آينده دوتا کاراموزی هم با هم دارم.يعنی رو تابستان هم نميشه حساب کرد

hamin913

عضو جدید
کسانی که مثل من ورودی 85 بودند اکثرا دارن امسال کنکور ميدن و ما به خطر چند واحد عمومی بايديکسال منتظر بمونيم.از این رو سال ديگه برای ما فرصت ارزشمنديه.من هنوز هيچی شروع نکردم اصلا نميدونم از کی بايد شروع کنم..با چی¿
اينجور که از صحبتای دوستان نتيجه گرفتم گويا از رياضی شروع کنم بهتره.اما گيج شدم که اول کتاب پوران پژوهش رو بخونم مفيدتره¿تابستان آينده دوتا کاراموزی هم با هم دارم.يعنی رو تابستان هم نميشه حساب کرد
ریاضی پوران عالیه برای کاراموزی هم می تونی تابستان بعد از ارشد بگیریش

eng.esmail

اخراجی موقت
دوستان عزیزی که به تازگی به این تاپیک وارد شده اند
قبل از پرسیدن سوال، همه پستهای تاپیک رو بخونن
حتما جواب خوبی می گیرید بدون اینکه بپرسید.;)

elham-

عضو جدید
سلام.می خاستم بدونم بچه های ورودیه 86 از کی خوبه شروع کنن به خوندن واسه ارشد؟

tanha60

عضو جدید
سلام دوستان
چند نکته درباره مطالعه ی مناسب:
1)سحر خیز باشید و در فاصله ساعت 11 شب تا 3.5صبح مطالعه نکنید.چون دراین فاصله ی زمانی بازده مغز 70 درصد کاهش پیدا میکنه.
2)درطول مطالعه ازآب ومایعات زیاد استفاده کنید.در هنگام مطالعه سموم بدن باعث ایجاد خستگی میشن با نوشیدن آب به دفع سموم کمک میکنیم
3)حتما در طی فرآیند مطالعه از شیرینی جات استفاده کنید تا بازده مغز کاهش پیدا نکنه
4)در یک روز یک درسو مطالعه نکنید تا دچار خستگی وبی میلی نشید.مثلا مقاومتو با ریاضی بخونید.وقتی از خوندن مقاومت خسته شدید بعد از ده دقیقه استراحت برید سراغ ریاضی تا هم از یکنواختی جلو گیری بشه هم تو حس و حال درس خوندن باشید
5)حتما هر 1ساعت 10 دقیقه استراحت کنید.این 10 دقیقه زمانیه که شما به مغز میدید تا چیزایی رو که مطالعه کردید به حافضه ی کوتاه مدت بفرسته
6)بعداز خوندن یک درس حتما 12 ساعت بعد مرور کنید تا اطلاعات آماده بشه برای رفتن به حافضه ی بلند مدت وفراموشی کمتر صورت بگیره
7)خلاصه نویسی فرامش نشه;)

پروردگارا:
خود را تقدیم تو میدارم.با من کن و از من ساز آنچه خود اراده کنی.از اسارت نفس رهایم کن تا انجام اراده ات را بهتر توانم

port of call

عضو جدید
سلام بر همه دوستان .

منتظر جواب دانشگاه ازادم (امان از بی تکلیفی ...:cry: )اگه قبول نشم واسه سال بعد منم هستم هااا.... :w02:
شماها ادامه بدین میام میرسم.:w36:
موفق باشین.

nazila65

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...منم امسال می خوام ارشد بخونم....
ریاضی رو نیکوکار دارم...نظرتون چیه؟کتاب واسه زبان چی؟؟؟راستی پارسه بریم یا ماهان؟؟؟؟
(البته می دونم هدف برنامه ریزی و بس...)

crane

عضو جدید
مهندس تنها با اولی موافق نیستم چونکه بعضیا شب کارن

spiritwaif

عضو جدید
باسلام
کسانی که گرایش ساخت هستند با توجه به اینکه دروس ساخت در آزمون های آزمایشی نمیاد در چه آزمون هایی وچطور باید شرکت کنند؟ممنون میشم اگر جواب بنده رو بدید.

tanha60

عضو جدید
باسلام
کسانی که گرایش ساخت هستند با توجه به اینکه دروس ساخت در آزمون های آزمایشی نمیاد در چه آزمون هایی وچطور باید شرکت کنند؟ممنون میشم اگر جواب بنده رو بدید.

داداش گلم زیاد با ماهان موافق نیستم ولی گرایش ساخت وتولیدو تو آزموناش دیدم.میگن 93 درصد کنکور 88 تو آزموناش بوده و از پارسه ارزونتره(230 هرار_6 یا 7 مرحله)
البته پارسه یه سری جزوه میده که بجز ریاضیش بقیه مفت نمی ارزه و330 هزار باید پیاده شی;)
یادمون باشه که هدف از شرکت در آزمون در مرحله اول محک خودمون بعد مقایسه با دیگرانه.هیچ کدوم از این آزمونا هم استاندارد نیست.پس هر کدوم ارزونتر بهتر.اینم بودجه بندی ماهان:
مشاهده پیوست mekanik.pdf.zip:twisted:

آخرین ویرایش:

negar_1986

عضو جدید
سلام خدمت همه....
در مورد آزموناي پارسه يه ايرادي داره...زياد رو رتبش حساب نكنين:biggrin:
نه رو خوبش نه رو بدش...تقريبا تو دانشگاه ما همه پارسه شركت مي كردن...يكي از دوساي من رتبه آزمون جامع آخرش 160 شد تو كنكور حدود 2500 آورد يه دوسته ديگه هم رتبه هاي دورقميش تو پارسه تبديل شد به سه رقمي تو كنكور :surprised:
تعجب مي كنم چرا كسي سنجش شركت نمي كنه:smile: هم قيمتش خيلي مناسب تره هم احتمال زياد آزموناي استاندارد تري خواهد داشت ويه مورد خوبش اينه كه رتبه معادل تو كنكور سال قبل رو هم قراره واسه هر آزمونش بده...
به نظر من هدف از آزمون دادن فقط و فقط تمرين زبان بنديه شايد هدف كسي رقابت با ديگران باشه به نظرم آدم بايد بسته به هدفش يه آزمونو انتخاب كنه:smile:

eng.esmail

اخراجی موقت
سلام.می خاستم بدونم بچه های ورودیه 86 از کی خوبه شروع کنن به خوندن واسه ارشد؟
خوش آمدید

قاعدتا باید برای ارشد 90 آماده بشید... از تابستان بعدی خوبه
ولی الان هم درسات رو خوب بخون که بعدا راحتتر بتونی بخونی

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.... یکی از دوستانم در مورد کنکورهای موسسه نصیر سوال پرسیده... کسی در مورد این موسسه اطلاعاتی داره؟

tanha60

عضو جدید
سلام خدمت همه....
در مورد آزموناي پارسه يه ايرادي داره...زياد رو رتبش حساب نكنين:biggrin:
نه رو خوبش نه رو بدش...تقريبا تو دانشگاه ما همه پارسه شركت مي كردن...يكي از دوساي من رتبه آزمون جامع آخرش 160 شد تو كنكور حدود 2500 آورد يه دوسته ديگه هم رتبه هاي دورقميش تو پارسه تبديل شد به سه رقمي تو كنكور :surprised:
تعجب مي كنم چرا كسي سنجش شركت نمي كنه:smile: هم قيمتش خيلي مناسب تره هم احتمال زياد آزموناي استاندارد تري خواهد داشت ويه مورد خوبش اينه كه رتبه معادل تو كنكور سال قبل رو هم قراره واسه هر آزمونش بده...
به نظر من هدف از آزمون دادن فقط و فقط تمرين زبان بنديه شايد هدف كسي رقابت با ديگران باشه به نظرم آدم بايد بسته به هدفش يه آزمونو انتخاب كنه:smile:

سلام:
دستت درد نکنه.اگه میشه اطلاعات بیشتری در مورد آزمونای سنجش برامون بگو.مثل قیمتش_چند مرحله آزمون داره و.....
ممنون;)

بالا