بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

nazila65

عضو جدید
کاربر ممتاز
این سوال مقاومت گزینه 1 میشد
چون میشه میله ها رو به صورت یک فنر با سختی
دو*(AEتقسیم بر L)*کسینوس به توان دو آلفا در نظر گرفت
البته باید توجه میکردیم که L=h/cos (alpha
بود

پس جواب گزینه 1 میشد
توان 2 کسینوس درست بود...من اینو زدم..تو پوران فصل 2 هستش....

whisper

عضو جدید
تو آنتالپی ثابت بودا..نه فشار ثابت...
من حس کردم باید دما به فشارش کمتر تغییر کنه..
از رو نمودار T-S واسه R-12 بری معلومه تغییرات دما-فشار زیاده . تو پیوست اخرکتابا هست (طباطبایی وخستو و....)

nazila65

عضو جدید
کاربر ممتاز
بین فقها اختلاف افتاد. یکی از دوستام خفن ناراحت بود میگفت توان 3 میشه من اشتباهی زدم 2
فکر کنم توان 3 می شد....آخه فاصله عمودی رو داده بودن...من فقط به این توحه کردم که مخرجش 2 داشته باشه...اصلا به توانش توجه نکردم...
ترمو رو هم من اونی که RT داشت رو زدم...وای...خداااااااااا

dictatore_bozorg

عضو جدید
آقا کسی اون سوال ترمودینامیک که متان در فشار 200 کیلو پاسکال با 20% هوای اضافی میسوخت و مقدار تقریبی فشار اکسیژن خروجی رو خواسته بود نزده؟
من معادله واکنش رو نوشتم و بعد از موازنه نسبت ضریب اکسیژن در فراورده ها رو تقسیم بر جمع کل ضرایب فراورده ها کردم و بعد ضربدر 200
حدودا 17 در آوردم و در گزینه ها 16 زدم

dictatore_bozorg

عضو جدید
تشکر کردم ار پستت واسه حالیکه بم دادی
حد اکثر کرنش 0.01 میشد؟

راستش من اون سوال رو صفر زدم چون یادم اومد تو کتاب نائی گفته بود تمام فرمولهایی که برای پیچش در آوردیم با فرض این بود که به صورت محوری تغییر شکل نداشته باشیم
نمیدونم جواب درستش چی میشه
اما یکی از بچه ها گفته بود که اگه از رابطه R*phi=L*gama میرفتیم 0.01 میشد که من نفهمیدم تو این فرمول چه چیزی به کرنش محوری ربط داره

mosy_m2006

عضو جدید
در مورد گشتاور خمشی در پایۀ B بعضی دوستان گفتند که صفر میشه، و دلیل رو هم این ذکر کردند که در پایه ها گشتاور همیشه صفره که این صد در صد غلطه.
ما در اینجا دو موضوع داریم، گشتاور و گشتاور خمشی.

در استاتیک برای داشتن تعادل، گشتاور حول هر نقطه باید صفر باشه (نه فقط در پایه ها)، اما گشتاور خمشی جاهایی که ماکزیمم یا مینیمم است، نیروی برشی صفر میشه.

در این سوال گشتاور حول B صفره، بهتر بگم، حول هر نقطه صفره، ولی از ما گشتاور خمشی رو خواسته، من در این سوال زدم 5، با این تحلیل که سمت راست تکیه گاه گشتاور هست 5- پس سمت چپ تکیه گاه هم هست 5+ (برای اینکه گشتاور حول تکیه گاه باید صفر باشه) اما گشتاور خمشی صفر نمیتونه باشه، درست مثل تیری که در دو طرف اون گشتاور برابر 5 (ولی با علامت معکوس) وارد بشه، گشتاور خمشی در طول تیر برابر 5 است.

تا نظر دوستان چی باشه، (مثالهای مشابه رو چک کردم و تحلیلم درست بود) :question:
صد در صد 5 می شد شک نکنید

mosy_m2006

عضو جدید
من سوالارو دارم دادم چند تا از دوستان که خودشون تدریس میکنن حل کردن . تنها سوالی رو که شک داریم 1/8 و 1/16 که من زدم 1/8 .اینو برا خودم غلط حساب کردم سیالات شد 26
چون جنس لوله ها رو نگفته بود یکسان و گفته بود جریان آرام باید اصطکاک لوله هارو متفاوت می گرفتی که با این کار 16/1 بدست می آمد. صد در صد

mosy_m2006

عضو جدید
راستش من اون سوال رو صفر زدم چون یادم اومد تو کتاب نائی گفته بود تمام فرمولهایی که برای پیچش در آوردیم با فرض این بود که به صورت محوری تغییر شکل نداشته باشیم
نمیدونم جواب درستش چی میشه
اما یکی از بچه ها گفته بود که اگه از رابطه R*phi=L*gama میرفتیم 0.01 میشد که من نفهمیدم تو این فرمول چه چیزی به کرنش محوری ربط داره
منم زدم صفر

killer_pant

عضو جدید
دیکتانور اره سوال مقاومت گزینه 1 میشه!
منظورم همون بود که خواص ترمو رو گفته بود گزینه 1 میشه
نگار گفتی توی دینامیک سوالشو پیدا کردی که گشتاورش صفر نمیشه! یه دونش رو بگو من برم ببینم
سوال مقاومت هم میشد توان 2 امام با پوران فرق داشت! اینحا l فاصله عمودی بود! که در نهایت میشد توان کسینوس و گزینه 1 میشد!

mosy_m2006

عضو جدید
دیفرانسیل دو حاصلضرب دو خاصیت خودش خاصیت هست
پس اگر U انرژی داخلی و V حجم مخصوص باشه بنابراین
u(dv)+(du)v هم خاصیت هست
پس y حتما خاصیت بود
من زدم Y خاصیت است و اون دوتای دیگه نیستن
به نظر من هم x و هم y جواب بود ولی من X که مطمئن تر بودم زدم

13880715

عضو جدید
دیکتانور اره سوال مقاومت گزینه 1 میشه!
منظورم همون بود که خواص ترمو رو گفته بود گزینه 1 میشه
نگار گفتی توی دینامیک سوالشو پیدا کردی که گشتاورش صفر نمیشه! یه دونش رو بگو من برم ببینم
سوال مقاومت هم میشد توان 2 امام با پوران فرق داشت! اینحا l فاصله عمودی بود! که در نهایت میشد توان کسینوس و گزینه 1 میشد!
گنگ بود توان 2 یا 3 ؟ اخه گزینه 1 توان 3

faridrf

عضو جدید
سوال 82 مقاومت ، کرنش برشی 150 میشه
البته من نزدم:( ولی الان که دیدم E3 میشه -45
105 - (-45) = 150
تو کرنش برشی تقسیم بر 2 نمی کنیم

13880715

عضو جدید
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشوردرباره برگزاري آزمون دوره هاي كارشناسي ارشدناپيوسته داخل سال1389
01/12/88 تاريخ درج خبر
با حمد وسپاس به درگاه خداوند دانا وتواناي مطلق وباتشكر اززحمات صادقانه مسوولين و كاركنان كليه دستگاههاي اجرايي وعزيزاني كه اين سازمان را در اجراي هرچه نيكوتر آزمون دوره هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل سال 1389ياري نموده اند وامتنان از كليه دست اندركاران برگزاري آزمون وقدرداني از تلاش يكايك كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور ، بدين وسيله به اطلاع مي رساند بيست ودومين آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره هاي كارشناسي ارشدناپيوسته داخل ) براي 139كد رشته امتحاني در 40شهرستان مختلف كشور ودر بيش از95دانشگاه وموسسه آموزش عالي در صبح وبعداز ظهرروزهاي چهارشنبه 28/11/88،پنج شنبه 29/11/88وجمعه 30/11/88براساس گزارشات واصله بانظم وترتيب خاص با كيفيت مطلوب ودر كمال امنيت برگزار گرديد .
دراين آزمون تعداد 766944نفر ثبت نام نموده اندكه از اين تعداد ،تعداد 63188نفر متقاضي شركت در كد رشته امتحاني دوم نيز بوده اند كه جمعاًبراي برگزاري آزمون ، تعداد 830132كارت ورود به جلسه آزمون صادر گرديد نظر به اينكه آزمون داوطلبان 3كد رشته امتحاني شامل كد رشته هاي امتحاني 1208 (مجموعه رياضي)، 1251(مجموعه مهندسي برق )و 1277 (مهندسي كامپيوتر ) در دو جلسه (دو نيمروز)برگزار گرديد لذا از لحاظ آماربرگزاري ، آزمون براي تعداد 904772 داوطلب برگزار گرديد .براساس برنامه زماني پيش بيني شده ،نتيجه اوليه اين آزمون در نيمه دوم ارديبهشت ماه 1389به صورت كارنامه تنظيم وبه منظور آگاهي داوطلبان شركت كننده در آزمون، بر روي سايت سازمان قرار داده مي شود .آن دسته از داوطلبانيكه مجاز به انتخاب رشته مي شوند، حق انتخاب كد رشته محل ويا كد رشته محلهاي مربوط از كد رشته امتحاني مجاز يا كد رشته هاي امتحاني مجاز را خواهند داشت .
بديهي است ترتيبي اتخاذ خواهد شدكه فهرست اسامي پذيرفته شدگان نهايي به منظور ثبت نام در رشته قبولي ودر موسسه آموزش عالي محل قبولي وبرابر تقويم دانشگاهي ، انشااله در نيمه اول شهريور ماه 1389اعلام گردد

بالا