بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

shahab.ab

عضو جدید
بچه هایی که کنکور دادید خواهش میکنم به سوالات من جواب بدین:
1)میدونم برای دروس ترمودینامیک و مکانیک سیالات و انتقال حرارت کتابهای راهیان ارشد را توصیه می کنید سوال من اینه:برای کدوم یک از این سه درس پوران پزوهش یا پارسه هم کتابهای خوبی دارند؟
2)برای کدام یک از این درسها(سیالات و ترمو و انتقال)علاوه بر کتاب کنکوری خواندن کتاب درسی هم توصیه میشود.نام نویسنده ان کتاب درسی را هم لطفا بگین.

1- درباره کتاب های پارسه فقط سیالات که ویرایش جدیدتره کتاب خیلی خوبیه، دوتا درس دیگه بدرد نمیخورند مگه اینکه امسال ویرایش جدیدشون بیاد.
درباره کتاب های پوران هم باید بگم که پیشنهاد میکنم انتقال حرارتشو حتما بخونی چون دقیقا ارزش خوندنش با کتاب انتقال حرارت راهیان برابره. هر دو خوبن ولی هیچکدوم کامل نیستن.پس سعی کن هر دو رو بخونی.
کتاب ترمودینامیک و سیالات پوران هر کدوم تو 1-2 فصل خوبند ولی هنوز خیلی با کتابای راهیان فاصله دارند. بهتر ضرر خریدنشونو به خودت ندی.
2- من واسه هر کدوم ار این درسا سعی کردم تمام رفرنس هارو نگاه کنم چون هر کتابی توی یه زمینه خاص قویتره.
:w12:

shahab.ab

عضو جدید
کلید نهایی سئوالات آزمون کارشناسی ارشد سال 90 در گروه های آموزشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر، علوم پزشکی و دانشگاه تربیت مدرس دامپزشکی 20 اسفند ماه منتشر می شود. :w01:
به گزارش خبرنگار مهر، کلید اولیه سئوالات کنکور کارشناسی ارشد سال 90 بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است و پس از دریافت نظرات داوطلبان کلید نهایی سئوالات تهیه و منتشر می شود.
آزمون کارشناسی ارشد امسال با حضور 871 هزار و 800 نفر داوطلب در 142 رشته برگزار شد.
کارنامه اولیه آزمون جهت انتخاب رشته واجدین شرایط اواخر اردیبهشت ماه سال 90 منتشر می شود و پس از آن نیز نتایج نهایی در شهریورماه 90 اعلام می شود.:w17:

shahab.ab

عضو جدید
کلید نهایی سئوالات آزمون کارشناسی ارشد سال 90 در گروه های آموزشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر، علوم پزشکی و دانشگاه تربیت مدرس دامپزشکی 20 اسفند ماه منتشر می شود.:w01:
به گزارش خبرنگار مهر، کلید اولیه سئوالات کنکور کارشناسی ارشد سال 90 بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است و پس از دریافت نظرات داوطلبان کلید نهایی سئوالات تهیه و منتشر می شود.
آزمون کارشناسی ارشد امسال با حضور 871 هزار و 800 نفر داوطلب در 142 رشته برگزار شد.:w12:
کارنامه اولیه آزمون جهت انتخاب رشته واجدین شرایط اواخر اردیبهشت ماه سال 90 منتشر می شود و پس از آن نیز نتایج نهایی در شهریورماه 90 اعلام می شود.:w17:

dynasty

عضو جدید
دوستان سنجش کلیدارو با کد دفترچه گذاشته البته اولیه هست ها هنوز

alimec

عضو جدید
خوب من فکر میکنم که سوال 91 رو اگر بخواهیم با روش کار-انرژی حل کنیم باید در رابطه ی (mg=.5mv^2)به جای m در رابطه ی انرژی پتانسیل جرم واحد طول ضربدر x رو گذاشت و g هم که هیچی و به جایh(اینجا خیلی مهمه) یک دوم x گذاشتم،چرا که باید فاصله ی مرکز جرم قسمت عمودی طناب رو تا مرجع انرژی پتانسیل(قسمت افقی طناب) در رابطه قرار داد نه پایین ترین نقطه که همون x باشه(شاید شما اینجا رو اشتباه کردی!!!).m طرف راست هم میشه جرم واحد طول ضربدر L و v هم که مشخصه و بعد از مشتق گرفتن به گزینه 2 میرسیم.از روش قانون دوم هم که بریم(f=ma)میگیم f برابر است با وزن قسمت عمودی طناب(چرا که وزن قسمت افقی طناب بوسیله ی سطح زیرین آن خنثی میشود)،که برابر است با mg قسمت عمودی و m در اینجا دقیقا برابر است با جرم واحد طول ضربدر x و m سمت راست رابطه بالا هم میشود جرم واحد طول ضربدر L که باز هم به گزینه 2 میرسیم.حالا لطفا بگو من کجا اشتباه کردم

از قانون دوم نیوتن استفاده کردین به جواب رسیدین مریام داد زد که معادله حرکت نیوتن شتاب لحظه ای را می دهد پس :حالا بجای ایکس همون ایکسی که مسئله گفتش رو جایگزین کنید تا شتاب لحظه ای رو بدست بیاریم / میشه جی ایکس صفر تقسیم بر ال!/ اصلا تو گزینه ها نیست که؟! من نمی بینم شما چطور؟:surprised:در واقع گزینه 1(g)و 2 (جی ایکس الم)همون اول ردن
قانون دوم نیوتن:
طرف چپ همون که شما نوشتین منتها طرف راست
ma
بجای شتاب دی وی به دی تی
ام هم که تغییر می کنه پس می ره توی دی وی به دی تی/ خب اندازه حرکت ظاهر شد و خداحافظ ال!
پس طرف راست: مشتق{xvρ{
خب معادله حرکت نوشتیم حالا وی صفر و ایکس صفر رو جایگزین می کنیم و...

MechanicJJ

عضو جدید

1)میدونم برای دروس ترمودینامیک و مکانیک سیالات و انتقال حرارت کتابهای راهیان ارشد را توصیه می کنید سوال من اینه:برای کدوم یک از این سه درس پوران پزوهش یا پارسه هم کتابهای خوبی دارند؟
2)برای کدام یک از این درسها(سیالات و ترمو و انتقال)علاوه بر کتاب کنکوری خواندن کتاب درسی هم توصیه میشود.نام نویسنده ان کتاب درسی را هم لطفا بگین.
انتقال حرارت پوران پژوهش از راهیان ارشد هم بهتره!

alimec

عضو جدید
کلید نهایی سئوالات آزمون کارشناسی ارشد سال 90 در گروه های آموزشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر، علوم پزشکی و دانشگاه تربیت مدرس دامپزشکی 20 اسفند ماه منتشر می شود.:w01:

آزمون کارشناسی ارشد امسال با حضور 871 هزار و 800 نفر داوطلب در 142 رشته برگزار شد.:w12:
این بخاطر اینکه قرمز تایپیدی:w06:

چمدونمو دارم میبندم ، با یه طرح کهنه از دلخوشیام
باورم نمیشه باید برمو ، دیگه هیچوقت به دیدنت نیام:crying2:

تو که میشناسی منو بهم بگو ، مگه میشه این همه ساده برم؟
با تمومه جاده ها عطر تو از ، بگو باید از کدوم جاده برم؟:w20:

شایدم دوباره باید از همون ، جاده ای که تک و تنها اومدم
تک و تنها برمو یادم بره ، واسه ی چی دل به این جاده زدم:w06:

چمدونمو باید میبستم ، واسه رفتن از همون روزی که
تو با طعنه هات میگفتی عشقت ، واسه ی دنیای من کوچیکه:crying2:

خونه خیلی وقته که بهم میگه ، با خودت مرور کن گذشته رو
کسی اینجا به تو وابسته نبود ، خودتو خسته نکن دیگه برو:w01:

من با چمدونم آخره جاده ، منتظرت میشم ..
تو هم اگه دیدی ، تنهایی سخته برات ، بیا بمون پیشم !:w15:

چمدون از آلبوم حریص چاوشی:w11:

Hossein_b5717

عضو جدید
این بخاطر اینکه قرمز تایپیدی:w06:

چمدونمو دارم میبندم ، با یه طرح کهنه از دلخوشیام
باورم نمیشه باید برمو ، دیگه هیچوقت به دیدنت نیام:crying2:

تو که میشناسی منو بهم بگو ، مگه میشه این همه ساده برم؟
با تمومه جاده ها عطر تو از ، بگو باید از کدوم جاده برم؟:w20:

شایدم دوباره باید از همون ، جاده ای که تک و تنها اومدم
تک و تنها برمو یادم بره ، واسه ی چی دل به این جاده زدم:w06:

چمدونمو باید میبستم ، واسه رفتن از همون روزی که
تو با طعنه هات میگفتی عشقت ، واسه ی دنیای من کوچیکه:crying2:

خونه خیلی وقته که بهم میگه ، با خودت مرور کن گذشته رو
کسی اینجا به تو وابسته نبود ، خودتو خسته نکن دیگه برو:w01:

من با چمدونم آخره جاده ، منتظرت میشم ..
تو هم اگه دیدی ، تنهایی سخته برات ، بیا بمون پیشم !:w15:

چمدون از آلبوم حریص چاوشی:w11:

آخی
علی جون خوبی داداش؟ :D
پیشنهاد میکنم به تالار زنگ تفریح یه سری بزنی
من دیشب یه سر رفتم اونجا کلی الاف شدم :mad:
برو ببین چه کارا که نمیکنن :surprised:

alimec

عضو جدید
آخی
علی جون خوبی داداش؟ :D
پیشنهاد میکنم به تالار زنگ تفریح یه سری بزنی
من دیشب یه سر رفتم اونجا کلی الاف شدم :mad:
برو ببین چه کارا که نمیکنن :surprised:
:w18:
حقت بود چرا طرف فسق و فجور می ری //امان از دست این دوستان ناباب و نایاب

amona

عضو جدید
بچه ها کسی دفترچه سوالات B رو داره ممنون میشم اگه بذارید سایت

ehsan-inventor

عضو جدید
انتقال حرارت پوران پژوهش از راهیان ارشد هم بهتره!

منم که فصل اول انتقال پورانو دارم می خونم تا حالا که عالی بوده طوری که اول با کتاب سنجل پیش می رفتم و الان سنجل رو کنار گذاشتم و فقط پوران می خونم ! البته مجبورم مثال های حل شده سنجل رو بخ خاطر استادم بخونم...

غلام90

عضو جدید
1- درباره کتاب های پارسه فقط سیالات که ویرایش جدیدتره کتاب خیلی خوبیه، دوتا درس دیگه بدرد نمیخورند مگه اینکه امسال ویرایش جدیدشون بیاد.
درباره کتاب های پوران هم باید بگم که پیشنهاد میکنم انتقال حرارتشو حتما بخونی چون دقیقا ارزش خوندنش با کتاب انتقال حرارت راهیان برابره. هر دو خوبن ولی هیچکدوم کامل نیستن.پس سعی کن هر دو رو بخونی.
کتاب ترمودینامیک و سیالات پوران هر کدوم تو 1-2 فصل خوبند ولی هنوز خیلی با کتابای راهیان فاصله دارند. بهتر ضرر خریدنشونو به خودت ندی.
2- من واسه هر کدوم ار این درسا سعی کردم تمام رفرنس هارو نگاه کنم چون هر کتابی توی یه زمینه خاص قویتره.
:w12:
حالا که لطف کردین و به سوالم جواب دادین خواهشا به این یکی سوالم هم پاسخ بدین:
اگه قرار باشه من واسه ترمو و سیالات و انتقال هر کدوم یه کتاب رفرنس درسی را هم داشته باشم از کدوم نویسنده را توصیه میکنید؟بسیار سپاسگزارم که جواب میدین.

غلام90

عضو جدید
بچه ها کتاب دبنامیک ماشین موسسه نصیر چطوره؟ اگه منبع مناسبی واسه این درس سراغ داریر لطف کنید و بگین.

mbamiri

عضو جدید
دسته گل ديگري از سازمان سنجش.

كليد دفترچه ها با هم نمي خونه
:eek::eek:سوال 71رو دفترچه Aزده كششي Bزده فشاري.:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

maszi

عضو جدید
بابت تخمین رتبه از دوست خوبم hamin913 ممنونم ....سپاس....
:w34: باید بریم دنبال یه همچین کارایی.

milix_1986

عضو جدید
درود
دوستان اگه میخواهید کتاب دینامیک ارتعاشات دکتر جباری رو تهیه کنید
تا هفته آینده دست نگهدارید!
کتاب های جدید دکتر جباری از هم جدا شده
یک جلد ارتعاشات مفصل 400 صفحه
یک جلد دینامیک حدود 300 صفحه
دکتر جباری تمرکز اصلیشون روی کتاب ارتعاشات
امروز سر کلاس که خیلی از کتاب جدیدشون (ویرایش سوم ) تعریف میکردند
موفق باشید

milix_1986

عضو جدید
درود
در نبود کتاب مناسب دینامیک ماشین
بچه ها به نظرتون دینامیک ماشین ، محسن ذوقی چطوره؟
من کتابش دارم، با ایشون هم کلاس دارم(تهران جنوب)
غلط تایپی زیاد داره
اما تعدا تست ها بد نیست
در ضمن در مورد یه سری مباحث مثل درجه آزادی و گسترش و ... به نظر ( نظر خود استاد) از سایر منابع کامل تر است
البته من نه این کتاب رو تایید و نه تکذیب میکنم ، چون کتاب دیگه ندارم که با این کتاب مقایسه کنم

به هر حال به نظرم یک منبع رو خوب خوندن خیلی بهتر از چند منبع رو ناقص خوندن است
موفق و پیروز در پناه خدا

mec89

عضو جدید
سلام به همگی یه سوال؟با میانگین 19.8 میشه قبول شد؟آخه یکی از دوستام با میانگین 20.1 تبدیل قبول شدبا رتبه 1375
من خیلی نگرانم چون خیلی خونده بودم اما خراب کردم.:(

the great leader

عضو جدید
از قانون دوم نیوتن استفاده کردین به جواب رسیدین مریام داد زد که معادله حرکت نیوتن شتاب لحظه ای را می دهد پس :حالا بجای ایکس همون ایکسی که مسئله گفتش رو جایگزین کنید تا شتاب لحظه ای رو بدست بیاریم / میشه جی ایکس صفر تقسیم بر ال!/ اصلا تو گزینه ها نیست که؟! من نمی بینم شما چطور؟:surprised:در واقع گزینه 1(g)و 2 (جی ایکس الم)همون اول ردن
قانون دوم نیوتن:
طرف چپ همون که شما نوشتین منتها طرف راست
ma
بجای شتاب دی وی به دی تی
ام هم که تغییر می کنه پس می ره توی دی وی به دی تی/ خب اندازه حرکت ظاهر شد و خداحافظ ال!
پس طرف راست: مشتق{xvρ{
خب معادله حرکت نوشتیم حالا وی صفر و ایکس صفر رو جایگزین می کنیم و...
من فکر میکنم یه جایی داری اشتباه میکنی،چون درسته شکل اولیه قانون دوم میشه f=تغییرات تکانه،ولی در اینجا همواره m ثابته و همواره برابر است با جرم واحد طول ضربدر L ،پس از مشتق میاد بیرون.شما نمیتونی برای m در طرف راست معادله قانون دوم ، فقط جرم قسمت عمودی رو قرار بدی و بگی جرمش میشه جرم واحد طول ضربدر بر x ، بلکه باید جرم کل یعنی جرم واحد طول ضربدر L رو قرار بدین.اینجوری جواب ما با روش کار-انرژی هم که قبلا حلش رو عرض کردم میخونه
در مورد اینکه میگی گزینه 2 ایکس صفر نداره پس رد میشه حرفت درسته و من سر جلسه حواسم به این بود منتها چون دیدم جواب صحیح گزینه 2 میشه!! پس گفتم رابطه کلی شتاب رو بدست آوردم . حالا در هر لحظه باید x رو قرار داد و به جواب رسید و شاید طراح یادش رفته که به جای x باید ایکس صفر بذاره، والا هیچ توجیهه دیگری نداره!!(چقدر پررو هستم،نه؟)

آخرین ویرایش:

the great leader

عضو جدید
بابا این سازمان سنجش به معنای واقعی دیگه داره میشه سازمان رنجش،آخه این همه مورد واسه اشتباه بودن سوال زدن،ولی یه مورده اشتباه بودن گزینه ی اعلام شده به ذهنشون نرسیده،بابا شما که اینقدر شوت تشریف دارید، حداقل یه (سایر موارد) هم به موارد اشتباه اضافه میکردین،ای خدااااااااااااااااااا.ضمن اینکه من نمیدونم شماره داوطلبی رو باید از کجا جور کنم،فقط کد رهگیری و شماره پرونده رو دارم،اگر کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه

shahab.ab

عضو جدید
حالا که لطف کردین و به سوالم جواب دادین خواهشا به این یکی سوالم هم پاسخ بدین:
اگه قرار باشه من واسه ترمو و سیالات و انتقال هر کدوم یه کتاب رفرنس درسی را هم داشته باشم از کدوم نویسنده را توصیه میکنید؟بسیار سپاسگزارم که جواب میدین.

خیلی سخته چون با خوندن یکی از کتابا حتما یه بخشهایی رو که تو کتابای دیگه بهتره از دست میدی. ولی اگه از نظر وقت محدودی من پیشنهاد میکنم کتابی که در طول دوران کارشناسی خوندی رو بخونی چون با مفاهیمش آشنا تری و وقت کمتری ازت میگیره. هر جا دیدی متوجه نمیشی برو کتابای دیگه رو نگاه کن.
من نمیتونم یه کتاب بهت معرفی کنم چون با این روش یکم مشکل دارم :w01:
شاید دوستای دیگه بیشتر بتونن کمکت کنن.:w12:

tsp.co

عضو جدید
سلام!
این تاپیک ایده حالبی بود و برای همین هم مهمش می کنیم!
لطفا کارتون رو با قرار دادن سوالهای رشته های مربوط به مکانیک که بچه های مکانیک می تونن تو اون رشته ها ادامه تحصیل بدن مثل هوافضا-مکاترونیک و... و همچنین سوالهای ارشد آزاد ادامه بدین تا بتونه برای همه مقید واقع بشه!
ممنونم!

sika

عضو جدید
هوافضا هم مثل مکانیک خراب شد رفت...
به نظرتون با این درصدا چه رتبه ای میارم ؟
زبان : 33
ریاضی : 33
آیرودینامیک : 35
مکانیک پرواز : 25
سازه های هوایی : 18

hamid19395

عضو جدید
درود
در نبود کتاب مناسب دینامیک ماشین
بچه ها به نظرتون دینامیک ماشین ، محسن ذوقی چطوره؟
من کتابش دارم، با ایشون هم کلاس دارم(تهران جنوب)
غلط تایپی زیاد داره
اما تعدا تست ها بد نیست
در ضمن در مورد یه سری مباحث مثل درجه آزادی و گسترش و ... به نظر ( نظر خود استاد) از سایر منابع کامل تر است
البته من نه این کتاب رو تایید و نه تکذیب میکنم ، چون کتاب دیگه ندارم که با این کتاب مقایسه کنم

به هر حال به نظرم یک منبع رو خوب خوندن خیلی بهتر از چند منبع رو ناقص خوندن است
موفق و پیروز در پناه خدا
اصلا توصیه نمیشه!
ایشون کتاب که چه عرض کنم!همون پروژه هایی که با نمره رد و بدل میکردند رو مدیون دانشجویانشون هستند!در صفحاتی آثارش دیده میشه هنوز!(استاد این شکل توضیح داده نشده...:biggrin:)
واقعا با دیدن کتابهای بعضی اساتید!:surprised:وهمچنین اخلاقشان!:surprised:به حال خودم تاسف میخورم!(خودتون میدونید چه کسی رو میگم!)امیدوارم تاپیک منحرف نشه....اما جواب سوال شما
برای دینامیک ماشین،مارتین بهترین کتاب هست.تست هم کتاب راستگو خوبه(انتشارات پوران پژوهش)

solarisal

عضو جدید
هوافضا هم مثل مکانیک خراب شد رفت...
به نظرتون با این درصدا چه رتبه ای میارم ؟
زبان : 33
ریاضی : 33
آیرودینامیک : 35
مکانیک پرواز : 25
سازه های هوایی : 18
فکر می کنم حدود 400
و یه سوال من از شما داشتم سوالها و کلیدهارو از کجا تهیه کردید؟

بالا