بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی .. من نتونستم کارتم رو بگیرم . از خود پرداز بانک ملی کارت واریز الباقی مبلغ رو خریدم ... اما تو سایت که وارد میشم و اطلاعات رو میدم میزنه که اطلاعات کارت اول اعتباری شما صحیح نیست ... اما اسمم رو میزنه.. پس یعنی اطلاعات صحیح بوده .. اما کارت رو نشون نمیده ... امروز چند نفری هم تو کافی نت بودن .... (حدود ساعت 9 شب) همین مشکل رو داشتن و هنوزم حل نشده .........
کسی از دوستان امشب کارتشو گرفته؟؟

sam66

عضو جدید
سلام به همگی .. من نتونستم کارتم رو بگیرم . از خود پرداز بانک ملی کارت واریز الباقی مبلغ رو خریدم ... اما تو سایت که وارد میشم و اطلاعات رو میدم میزنه که اطلاعات کارت اول اعتباری شما صحیح نیست ... اما اسمم رو میزنه.. پس یعنی اطلاعات صحیح بوده .. اما کارت رو نشون نمیده ... امروز چند نفری هم تو کافی نت بودن .... (حدود ساعت 9 شب) همین مشکل رو داشتن و هنوزم حل نشده .........

سلام
من هم رشته اي شما نيستم اما امروز غروب كارتمو با بدبختي گرفتم!
شماره كارت اولو بايد بزنيد بعدش مشخصاتتونو نشون ميده و ازتون ميخواد شماره كارت مابه تفاوت رو وارد كنيد.

The Lunatic

عضو جدید
http://www.arshadeomran.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=9792#9792

ehsan-inventor

عضو جدید
سلام به همگی
بعضیا (!) اینترنت دایال آپی منو دیروز تقریبا قطع کرده بودن و نشد کارت بگیرم وپول بریزم...
امروز که رفتم تو سایت دیدم لینک خرید کارت برداشته شده و می شه کارت رو دید !
البته لینک رو دوباره گذاشتن ولی میشه بدون ما به تفاوت کارت رو پرینک کرد...اینم یه کلاه برداریه دیگه...فک کنم می خواستن یه 2-3 میلیاردی از این جا درآمد داشته باشن !
خلاصه که الان بدون پرداخت هم میشه کارت رو گرفت...

آخرین ویرایش:

mashti

عضو جدید
اطلاعیه جدید و البته مهم سنجش
گفتن که بدون خرید اون کارت خرید هم میتونید کارت آزمونو پرینت بگیرید اما بعد ازمون باید فیشو بپردازید و تا 5 اسفند به سنجش پست کنید
تا اینجاش جهت رفاه حال دانشجویانه اما بعدش جهت ضد حال دانشجویانه
دانشجویانی که قبلا به هرروشی کارتو گرفتن باید اطلاعاتشو تا 5 اسفند برا سنجش بفرستن!!!!!!!!!
خیلیا هنوز نمیدونن باید مابه التفاوت بدن چه برسه به اینکه بدونن باید فیششم واریز کنند
http://www.noet.ir/noet/FullStory.aspx?gid=2&id=803

alireza_ka

عضو جدید
با سلام
بچه ها کد ملی منو که مثلا به صورت 0099999999 هست رو به صورت 99999999 نوشنه یعنی دو تا صفر اولش رو نذاشته .
مال شماهم همینطوره؟

shahab.ab

عضو جدید
به نام او

به نام او

امیدوارم همگی فردا موفق باشن. و هرکی به هرچی حقشه برسه.
به قول یکی از معلمای دوست داشتنیم: دست به قلم شو، امیدت به خدا! :)

Javad_ht

عضو جدید
سلام به همه دوستان
یه سوالی چند وقتیه ذهنم رو مشغول کرده!
میخواستم ببینم کسایی که 8 ترمه تموم میکنن معمولا بین ترم 7 و 8 امتحان ارشد میدن یا یه نیم سال بعد از اتمام درسشون؟
اگه حالت دومه برای پسرا مشکل سربازی پیش نمیاد؟
مرسی

gigili206

عضو جدید
منم هستم

منم هستم

سلام من هم بلافاصله بعد از فارق التحصیلی مشغول به کار شدم و چون در عرض این چند ماه به اندازه ی کافی پول در اوردم!!!!!! کار رو کنار گذاشتم و از همین حالا واسه کنکور سال دیگه دارم میخونم. من از روزی سه ساعت شروع کردم تو کتابخونه...
ترجیح دادم از ریاضی یک شروع کنم و بعد از تموم شدنش سراغ سایر دروس برم چون تو همه ی دروس، انتگرال و مشتق و المان گیری و تابع نمایی و نمودار و ..... هست که اگه تو اینها لنگ بزنیم کارمون خرابه:cry:
در ضمن کتاب ریاضی یک پوران پژوهش و کتب دکتر نیکوکار انتشارات راهیان ارشد رو خریدم که به نظرم هیچکدوم به خوبی کتب مرجع توضیح ندادن. کتب دکتر نیکوکار که اصلا تست طبقه بندی شده نداره و تست ها ی سال های مختلف رو به ترتیب سال در اخر کتاب اورده و به درد کسی میخوره که کاملا مسلط هست:) و میخواد همه ی مباحث رو مثل کنکور با هم بزنه. کتاب پوران بد نیست ولی باز به درد من که میخوام خیلی کامل و اصولی درس داده باشه نمیخوره. من ریاضی رو فعلا از روی کتاب توماس دارم میخونم.
چون کتاب های کنکور بقیه ی موسسه ها رو ندیدم خوشحال میشم کسانی که بقیه ی کتاب های ریاضی رو دیدن کمک کنن...
فعلا

ئشد

عضو جدید
سلام من هم بلافاصله بعد از فارق التحصیلی مشغول به کار شدم و چون در عرض این چند ماه به اندازه ی کافی پول در اوردم!!!!!! کار رو کنار گذاشتم و از همین حالا واسه کنکور سال دیگه دارم میخونم. من از روزی سه ساعت شروع کردم تو کتابخونه...
ترجیح دادم از ریاضی یک شروع کنم و بعد از تموم شدنش سراغ سایر دروس برم چون تو همه ی دروس، انتگرال و مشتق و المان گیری و تابع نمایی و نمودار و ..... هست که اگه تو اینها لنگ بزنیم کارمون خرابه:cry:
در ضمن کتاب ریاضی یک پوران پژوهش و کتب دکتر نیکوکار انتشارات راهیان ارشد رو خریدم که به نظرم هیچکدوم به خوبی کتب مرجع توضیح ندادن. کتب دکتر نیکوکار که اصلا تست طبقه بندی شده نداره و تست ها ی سال های مختلف رو به ترتیب سال در اخر کتاب اورده و به درد کسی میخوره که کاملا مسلط هست:) و میخواد همه ی مباحث رو مثل کنکور با هم بزنه. کتاب پوران بد نیست ولی باز به درد من که میخوام خیلی کامل و اصولی درس داده باشه نمیخوره. من ریاضی رو فعلا از روی کتاب توماس دارم میخونم.
چون کتاب های کنکور بقیه ی موسسه ها رو ندیدم خوشحال میشم کسانی که بقیه ی کتاب های ریاضی رو دیدن کمک کنن...
فعلا
سلام.
بهترین کتاب که هرانتظاری از ریاضی داشته باشین رو برآورده میکنه، کتاب ریاضی آقاسیه! حجمش نسبتا زیاده اما چون از الان شروع کردین بهترین کتابه. و شما رو از خوندن هر کتاب دیگه ای بینیاز میکنه...

ئشد

عضو جدید
سلام
بچه ها امیدوارم همتون موفق باشین.
یه خواهش!
لطفا بعد از کنکورتون هر کی جزوه طراحی اجزای شریعت پناهی رو داره بذاره واسه دانلود . ممنونم.
به امید پیروزی شما ...

آخرین ویرایش:

ea_mecs

عضو جدید
اطلاعیه جدید و البته مهم سنجش
گفتن که بدون خرید اون کارت خرید هم میتونید کارت آزمونو پرینت بگیرید اما بعد ازمون باید فیشو بپردازید و تا 5 اسفند به سنجش پست کنید
تا اینجاش جهت رفاه حال دانشجویانه اما بعدش جهت ضد حال دانشجویانه
دانشجویانی که قبلا به هرروشی کارتو گرفتن باید اطلاعاتشو تا 5 اسفند برا سنجش بفرستن!!!!!!!!!
خیلیا هنوز نمیدونن باید مابه التفاوت بدن چه برسه به اینکه بدونن باید فیششم واریز کنند
http://www.noet.ir/noet/FullStory.aspx?gid=2&id=803

بابا دیگه این آخر اذیت کردنه ، دیگه شورشو در آوردن ، با مکافات این هزینه رو پرداخت کردیم ، حالا هم باید فیش و .... رو پست کنیم!!!!!
بابا ما که دیگه پرداخت کردیم !!! ما دیگه چرا؟؟؟؟ واقعا خیلی مسخره است!!!

daneshju.m

عضو جدید
بلاخره کارتمو گرفتم . من که به دلایلی نتونستم واسه ارشد امسال بخونم و حضورم فقط فقط جهت سیاه لشکری است و بس ...
اما امیدوارم همه همه شما موفق باشید و امتحانتون رو واقعا عالی بدید .
با توکل به خدا با آرزوی قبولی شما

daneshju.m

عضو جدید
بابا دیگه این آخر اذیت کردنه ، دیگه شورشو در آوردن ، با مکافات این هزینه رو پرداخت کردیم ، حالا هم باید فیش و .... رو پست کنیم!!!!!
بابا ما که دیگه پرداخت کردیم !!! ما دیگه چرا؟؟؟؟ واقعا خیلی مسخره است!!!

کدوم کار ما درسته که این دومیش باشه ؟!!!!
فعلا بی خیالی سپری کن ، به فکر امتحان باش فقط

ostureh

اخراجی موقت
با سلام و آرزوی موفقیت برای همگی دوستان .من دو عدد کاارت اعتباری ما به تفاوت اضافه دارم(قرار بود منو دوستم هوافضا هم شرکت کنیم ولی الان دیگه نمیخوایم).هر کدام از دوستان که لازم داره به من اعلام کنه تا هم از بانک رفتن راحت بشه و هم این کارتها باطل نشه.به آیدی من(mohammad_goleyas) پیام بده و یا ایمیل بزنه.

ea_mecs

عضو جدید
سلام به همه دوستان
یه سوالی چند وقتیه ذهنم رو مشغول کرده!
میخواستم ببینم کسایی که 8 ترمه تموم میکنن معمولا بین ترم 7 و 8 امتحان ارشد میدن یا یه نیم سال بعد از اتمام درسشون؟
اگه حالت دومه برای پسرا مشکل سربازی پیش نمیاد؟
مرسی

دوست عزیز ، به طور کلی شما از زمانی که آخرین نمره امتحان دوره کارشناسی تون به صورت نهایی تائید میشه ، 6 ماه فرصت دارین که برگه اعزام به خدمتتون رو به نظام وظیفه پست کنین و خودتون رو معرفی کنید . در طی این مدت 6 ماه ، می تونید کنکور ارشدتون رو بدین و انشا الله بعد از دادن کنکور عازم سربازی بشید!! در هر مرحله از خدمت سربازی که قبولی شما به صورت نهایی تائید شد ، می تونید معافیت تحصیلی بگیرید و برید دوره ارشدتون رو شروع کنید .
مثال بارزش خود من :
من امسال به دلایلی نتونستم از اواسط آذر ماه خوندن برای ارشد رو ادامه بدم و فکر می کنم نتونم نتیجه دلخواه رو بدست بیارم . برای اینکه سال آینده بتونم بدون مشکل تو کنکور شرکت کنم ، این ترم درس پروژه ام رو برداشتم و طوری تنظیم کردم که تاریخ فراغت از تحصیل ام ( تاریخی که آخرین نمره درسی ام مشخص میشه ) بخوره به اواسط یا اواخر شهریور ماه 1390. با احتساب 6 ماه فرجه ، من تا اواخر بهمن یا اوایل اسفند ماه 1390 فرصت خواهم داشت دفترچه ام رو به نظام وظیفه پست کنم . این کار رو اوایل بهمن انجام خواهم داد و تا اینکه تاریخ اعزامم مشخص بشه ( توجه شود که تاریخ و ماه های اعزام ، ماه های زوج سال هستند )و ... من کنکور ارشدم رو
خواهم داد. حال بسته به اینکه تاریخ اعزامم کدوم ماه باشه ، به خدمت اعزام میشم و اگه قبولی ام تو کنکور حتمی شد ، با معافیت تحصیلی که نظام وظیفه به پذیرفته شدگان قطعی کنکور ارائه میده ، میرم دانشگاه ثبت نام میکنم.
( بهترین شرایط اینه که تاریخ اعزامتون بخوره همون اسفند 90 و تا شروع دوره ارشد در دانشگاه ، می تونید 7 ماه از خدمتتون رو پشت سر بزارید و بقیه اش هم می مونه برای بعد از تموم کردن دوره ارشد)
موفق باشید

ea_mecs

عضو جدید
و اما ، تجربه من از موسسه پارسه :

( توجه گردد که هدف از این نوشته ، تبلیغ و یا بد نام کردن موسسه ای نیست و صرفا بیان تجربیات شخصی است)

تو دانشگاه پارسه رو خیلی ها تعریف میکردن، و اکثر بچه ها هم ثبت نام کرده بودند ، خب من هم دنبال یه موسسه ای می گشتم که در درجه اول جامعه آماری اش بالا باشه و آزمون هاش استاندارد! به هر ترتیب رفتیم و ثبت نام کردیم . اوایل تیر ماه بود و جزوه ها رو به تدریج در اخیار ما میذاشتن . این امر یکی از نقاط ضعف این موسسه است ، چون اگه همه جزوات رو یکجا میدادن ، ما هم برنامه امون دقیقا مشخص می شد و با مقایسه بین جزوات پارسه و سایر منابع ، بهترین منبع رو انتخاب می کردیم ، اما این امر باعث می شد که بعضی از دروس رو عقب بندازم تا جزوات مربوطه اون درس به دستم برسه ( مثل ریاضیات ).

در مورد جزوات پارسه بگم :
باکس ریاضیات:
به جرات می تونم بگم که جزوات ( بهتره بگم کتاب های) ریاضی پارسه که تالیف دکتر معتقدی اند حرف ندارن . خصوصا اینکه امسال با ویرایش جدید و هر درس ریاضی در یک جلد ارائه شد . با اینکه حجمشون خیلی بالاست ، اما واقعا خیلی کامل اند . برای منی که از ریاضیات بدم میومد ، باعث شد که با این درس یه آشتی هر چند کوچیک بکنم ! شاید بتونم بگم که یکی از نقاط قوت پارسه در جذب مشتری ، همین جزوات ریاضی دکتر معتقدی هست . البته این نظر شخصی منه و به نظر سایر دوستان هم احترام میزارم.

باکس جامدات:
به جز درس طراحی اجزا ، که نسبتا خوب توضیح داده شده ، جزوات استاتیک و مقاومت مصالح اصلا ارزش خوندن هم ندارن . به خصوص جزوه استاتیکش که خیلی افتضاحه . در مورد مقاومت هم ، جایی که کتاب نائی در دسترس هست ، رجوع به جزوه پارسه ، نوعی خودکشی تلقی می شه !!

باکس سیالات:
خیلی ها تعریف دکتر کوثری رو کرده بودند ، اما می شه گفت جزوات ترمو دینامیک و انتقال حرارتی که ایشون تالیف کرده اند ، خیلی هم کامل نیستند . البته بعضی مسائل و مفاهیمی دارن که تو سایر منابع کنکوری من ندیدم! بیشتر روی مسائلی زوم کرده اند که تو کنکور های گذشته تکرار شده اند ، اما به نظر من ، با اینکه لازم نیست یه دانشجوی کنکوری ارشد همه مطالب رو بخونه ، اما لازم هست که مفاهیم رو کامل بخونه . در هر حال نه میشه گفت عالی بودند و نه میشه گفت بد بودند ، در حد متوسط و شاید متوسط به بالا .
در مورد مکانیک سیالات هم کتاب پارسه قابل قبول بود ، اما چون تست هاش کم هستند ، به یه منبع تست جداگانه نیاز هست .

باکس ارتعاشات :
جزوه کنترل نسبتا خوب هست . مطالب رو خیلی جمع و جور گفته و در حد مطلوبی هست . جزوه دینامیک ماشین که تالیف مهندس حنانه است ، مطالب جمع و جور گفته شده و به نظرم مناسبترین منبع کنکوری دینامیک ماشین هست ، البته برای تست ها جواب تشریحی نداره و فقط کلید جواب ها ارائه شده و این نقطه ضعف هست . برای دینامیک به نظرم اصلا کافی نبود ، و بهتره از کتاب رفرنس اصلی ترجیحا مریام خونده بشه . برای ارتعاشات هم جزوه پارسه در حد ضعیفی بود و خیلی منابع بهتری تو بازار موجودند.

باکس زبان :
یه کتاب 530 صفحه زبان عمومی دادند و یه جزوه 50 - 40 صفحه ای یه زبان تخصصی که واقعا خوندنش رو به کسی توصیه نمی کنم !

باکس ساخت و تولید :
خودم جزواتش رو ندارم ، اما دوستام می گفتن که ضعیفه و به درد نخور و رفتن سراغ منابع دیگه .

و اما آزمون ها :
8 سری آزمون دارن تحت عنوان :
25 % اول - 25 % دوم - 50 % اول- 25 % سوم- 25% چهارم - 50% دوم - 100 % اول ( جامع) - 100 %دوم(جامع)
برنامه ریزی آزمون هاش خیلی نا منظم بود . مثلا تو 25 % اول از دروس جامدات ، فقط کل استاتیک بود . و تو بقیه آزمون ها ی 25 %ی از استاتیک خبری نبود ! یا اینکه در دروس ریاضی خیلی سرفصل های پس و پیش تو آزمون ها وجود داشت . اما بودجه بندی آزمون های ماهان ، منطقی به نظر میرسید. تو پارسه به جز بین 2 آزمون 25 % اول و دوم که 3 هفته فاصله بود ، بین سایر آزمون ها فاصله 2 هفته ای وجود داشت .
جامه آماری آزمون های 25 % ی و 50% در رشته مکانیک حدود 2200 نفر بود که به تدریج زیادتر میشد . در مورد آزمون های جامع خبری ندارم ، چون شرکت نکردم.
در مورد سوالات آزمون : کاملا غیر استاندارد بود . بعضا سوالات بسیار ساده وجود داشت و برخی سوالات بسیار پیچیده که تو کنکور اصلا ارائه نمی شه . مثلا هر چه قدر هم می خوندی ، باز هم نمی تونستی به اکثر سوالات جواب بدی و این باعث می شد که کمی دپرس بشی! در حدی که شاگرد زرنگ های دانشگاهمون هم از آزمون شاکی بودند .

در هر حال طبق گفته دوست عزیزمون ، آزمون استاندارد ی وجود نداره ، حتی خود کنکور هم غیر استانداره . اما به نظر من خوبی این آزمون های آزمایشی در اینه که اگه خودتون رو به اجرای برنامه ارائه شده مقید کنید ، لا اقل یه بار سرفصل ها رو خوندین و با برنامه جلو رفتین .

در هر حال ، همه می دونیم که موفقیت تو کنکور ، بیشتر به تلاش و کوشش خودمون بستگی داره تا رفتن به کلاس کنکور و آزمون آزمایشی و ... . درسته که داشتن منابع خوب کمک بزرگی می کنه ، اما سهم عمده ، به خودمون بر می گرده . هر کس به تشخیص خودش و با شناختی که از خودش داره ، به نحوی برای کنکور آماده می شه و ما فقط می تونیم برای همه آرزوی موفقیت و پیروزی بکنیم .

سر بلند باشید.

آخرین ویرایش:

ea_mecs

عضو جدید
یک خواهش هم از مدیران و اون هم اینکه این تاپیک رو در لیست تاپیک های مهم قرار بدند تا هم سایر دوستان به این تاپیک ملحق بشند و هم دسترسی بهش سریع تر باشه

با تشکر

آخرین ویرایش:

ئشد

عضو جدید
سلام
اولا به نظر من این آزمونهای آزمایشی زمانی کاربرد خواهند داشت که شما تا پایان تابستون حداقل یک دور مطالب رو خونده باشین . آخه توی اون 5 ماه آخر واقعا نمیشه تموم مطالب رو پا به پای آزمونها خوند و این خودش باعث استرس زیادی میشه!
دوما پس کی میخواین شروع کنین؟چرا هیچ کس هیچ برنامه ای ارائه نمیده؟حداقل از اول اسفند باید شروع کنیم ،مگه نه؟
لطفا پیشنهاد بدین که چه منابعی بخونیم ،چه جوری بخونیم؟ و ....
تا همه بتونیم با هم شروع و رفع اشکال کنیم!

elaheye_nazzz

عضو جدید
salam be hame bachehaye ba erade mekanik
man ye ozve taze varedam k mikham arshad91 sherkat konam ru manam hesab konin ishala ba komake hamdg hamegi daneshga dolati

falahatgar.j

عضو جدید
با سلام خدمت همه ی دوستان. برای همگی دوستان آرزوی موفقیت می کنم. امید وارم بهترین نتیجه ممکن رو کسب کنید

afshinhaidari

عضو جدید
سلام برادر من. اصولا کتاب ها تفاوت خاصی با هم ندارن.حتی 90% سوالاتشون هم مثل همه. اما باید ببیینی با متن کدوم حال میکنی و کدوم بیشتر بهت میچسبه
اما من از ترمو و انتقال سنجل بیشتر از ون وایلن خوشم اومد. سیالات استریتر هم نسبت به بقیشون راحت تره. (سیالات سنجل فقط زبون انگلیسی دیدم ندیدم کسی فارسی ترجمه کنه) پیشنهاد میکنم دینامیکو استاتیک رو هم مریام بخونی (جانسون خوب مفهوم رو نمیرسونه). هرچند اگه به من باشه که کلا دینامیک رو میزارم کنار. کنترل آریاز برادرانی و اگه زبانت خوبه کنترل Nise. مقاومت هم همون جانستون و سری Schum`s خوبه. ریاضی هم فقط سری کتاب های دکتر معتقدی. هم پایه ات رو قوی میکنه هم واسه کنکور خوبه

shahrzad_m

عضو جدید
سلام !
من دانشجوی ترم چهار مکانیک سیالات هستم میخواستم بدونم برای گرفتن نتیجه خوب تو ارشد از کی و چه جوری شروع
کنم کلآ هر چی توصیه دارید بگید لطفآ!
اسم چند تا از مهم ترین نرم افزارهایی که باید بلد باشیم هم میخام
ممنون!

gigili206

عضو جدید
سلام.
بهترین کتاب که هرانتظاری از ریاضی داشته باشین رو برآورده میکنه، کتاب ریاضی آقاسیه! حجمش نسبتا زیاده اما چون از الان شروع کردین بهترین کتابه. و شما رو از خوندن هر کتاب دیگه ای بینیاز میکنه...

ببخشید این کتاب آقاسی که میگید واسه چه انتشاراتیه؟ کتاب مرجع هست یا کتاب کنکوره؟ کتاب های دکتر معتقدی رو بخونم بهتر نیست؟ بچه هایی که کتاب ها ی معتقدی رو خوندن لطفا راهنمایی کنند...

بالا