بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
در تکمیل صحبت آقا پیام بگم که این 5 تست از میان 42 تا تست گلچین شده بودند.یعنی طراحان زحمت باز کردن مریام رو هم به خودشون نداده بودند.

pm1

عضو جدید
در تکمیل صحبت آقا پیام بگم که این 5 تست از میان 42 تا تست گلچین شده بودند.یعنی طراحان زحمت باز کردن مریام رو هم به خودشون نداده بودند.

نمیدونم چطور از شما سه نفر تشکر کنم .کاش میشد چند بار دکمه تشکر رو زد...دیگه متقاعد شدم که حتما حتما مریام بخونم ....حالا به نظرتون این 42 تا سوال رو از کجا میشه فهمید کدومند؟

Risko

عضو جدید
نمیدونم چطور از شما سه نفر تشکر کنم .کاش میشد چند بار دکمه تشکر رو زد...دیگه متقاعد شدم که حتما حتما مریام بخونم ....حالا به نظرتون این 42 تا سوال رو از کجا میشه فهمید کدومند؟
من این سوال ها رو از دوست عزیزم Fluid 2008 گرفتم .
اگر میخوای میلتو بده تا بفرستم .

• Like
واکنش ها: pm1

smmoosavian

عضو جدید
بابا انگار من یه سوال مهم پرسیده بودم حتی با رنگ قرمز نوشته بودم ، بازم می پرسم ، یکی جواب بده لطفا

ثبت نام برای کنکور کی شروع میشه ؟؟؟؟؟؟

کاش سوال منو می خوندید :confused:

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا انگار من یه سوال مهم پرسیده بودم حتی با رنگ قرمز نوشته بودم ، بازم می پرسم ، یکی جواب بده لطفا

من چون مطمئن نبودم جواب ندادم.ولی فکر کنم اوخر آبان و اوایل آذر

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر قصد شما واقعا خوندن استاتیک هست بله حتما از مریام بخونید.نیازی هم به تشکر نیست. طبق اون داستان معروف شما هم به دیگری کمک کنید تا این زنجیره ادامه یابد.:smile:

alone.violin

عضو جدید
با سلام بچه ها منم ارشدیم(90) من از مهر شروع کردم ولی کمی سستم روزی بیشتر از دو سه ساعت نمی خونم چی کار کنم

mehran_456

عضو جدید
سلام به همه دوستان

می خواستم ببینم شما ها روزی چند ساعت می خونین؟ من هر کار میکنم بیشتر از 5 ساعت نمی تونم بخونم. شما ها هم همین طور هستید یا بیشتر می خونید؟ الانم که دارم مجموعه دینامیک رو میخونم و بیچارم کرده از بس وقت گیره. کسی هست که تا حالا همه درسا رو خونده باشه؟

Risko

عضو جدید
با سلام بچه ها منم ارشدیم(90) من از مهر شروع کردم ولی کمی سستم روزی بیشتر از دو سه ساعت نمی خونم چی کار کنم
هدف نهایی رو برای خودت مشخص کن دوست عزیز .
اگر واقعا قصد قبولی داشته باشی بیشتر تلاش خواهی کرد ....

alimec

عضو جدید
سلام
برای شروع خیلی خوبه
به تدریج زیادش کن اگه بعده 4 هفته به 8 ساعت در روز برسونی و 8 ساعت را تا 21 روز ادامه بدی عادت میشه براتون (اینطوری می گن)
موفق باشید

hamid19395

عضو جدید
در مورد انتقال حرارت من میتونم کمک دوستان کنم
تاپیکش رو ندیدم
اگر باز بشه تاپیکش درخدمتتونم

alimec

عضو جدید
دوست عزيز فقط صورت سوال نوشته شده بود سري فوريه و بيشتر همه رو به اشتباه انداخت.
كلا محاسبات با اعداد مختلط بود و چون مجموع اخر بر اساس sin و cos بدست مي اومد اسم سري فوريه روش گذاشته بودن.
پاينده باشيد....

بله كلا محاسبات با اعداد مختلط بود روش حل مهندس کریمی که دقیقا صحه میگذارد بر حرف شما
درخواست از دوستان:
لطفا دوستانی که ویرایش جدید(قیمت 14500) کتاب ریاضی مهندسی مهندس کریمی رو خریدن پاسخ کنکور پارسال(89) در فروم قرار بدن خیلی از دوستان ویرایش قبلی رو دارن(قیمت 12500) حداقل پاسخ تشریحی کنکور رشته مکانیک 89 را...
قبلا و قلبا تشکر
راستی در مورد غلط نامه کلی ریاضی مهندسی که تو سایت مهندس کریمی هست باید عضو بشیم منتها گزینه ای برای عضویت وجود نداره در این مورد هم اگه کسی موفق شد که ... باز هم تشکر

آخرین ویرایش:

alimec

عضو جدید
سلام بچه ها.کیا آزمون ماهان دادن؟خوب بود؟
من دیشب تا 12.5 مرور کردم اماتندتند!!!ولی حس کردم سر امتحان هیچی یادم نیست:(
خیلی بد بود.چیکار کنم؟یکی راهنماییم کنه...
به نظرم اصلا نگران نتیجه نباشید و سریع آزمون رو تحلیل کنید و بعدش شرو ع کنید به خوندن 25 درصد دوم

مطلب زیر از سایت گزینه دو
چگونگی تحلیل آزمون
بررسی تک‌تک سؤالات آزمون: شما باید سؤالات هر درس را به صورت کامل بررسی کنید. سؤالاتی که اشتباه پاسخ داده یا پاسخ نداده‌اید را پیدا کنید. بانک سؤالات اشتباه و نزده که به طور قطع در انتهای سال تحصیلی تأثیر بسیار زیادی در روند شما خواهد داشت، مهم‌ترین سؤالات یک آزمون است و همین سؤالات هستند که اگر آن‌ها را خوب یاد بگیرید، سبب رشد اطلاعات شما خواهند شد.

مشخص کردن دقیق مبحث هر سؤالات

گام بعدی این است که مبحث هر سؤالات را مشخص کنید. برای نمونه، اگر در درس ادبیات نتوانسته‌اید به سؤالاتی پاسخ دهید، باید مشخص کنید که مبحث آن آرایه‌ها است، تاریخ‌ادبیات است یا ... در این مرحله هدف این است که با مشخص‌کردن دقیق موضوع، بتوانیم راه حل دقیقی نیز پیدا کنیم.

علت پاسخ ‌ندادن یا اشتباه پاسخ‌ دادن

این‌که شما به چه دلیلی سؤالاتی را اشتباه پاسخ داده‌اید، به طور قطع مهم‌ترین موضوع است؛ چرا که تنها پیدا‌ کردن علت یک اشتباه است که می‌تواند سبب شود راه‌حل مناسبی را برای آن پیدا کنیم. در واقع، حل یک مسأله تنها در صورتی امکان‌پذیر است که صورت مسأله مشخص باشد.

علت این‌که شما در آزمونی نمی‌توانید به سؤالی پاسخ دهید، یکی از موارد زیر است:

● نداشتن معلومات: که می‌تواند به دلیل ضعف علمی یا نرسیدن به سر‌فصل آزمون مورد‌نظر باشد.
● عدم تسلط: در حالی که مطلب را یاد گرفته بودیم، ولی در جلسه‌ی امتحان به دلیل عدم تسلط به آن پاسخ نداده‌ایم.
● بی توجهی در خواندن: در بعضی موارد، در هنگام خواندن، به برخی از موضوعات بی توجهی می‌کنیم.
● بی دقتی: که به طور معمول در ساده‌ترین موضوعات (با وجود داشتن اطلاعات بالا) رخ می‌دهد.
● کمبود وقت

گرفتن یک تصمیم راهبردی در مورد هر درس (یا هر سؤالات) متناسب با علت: این مرحله، مهم‌ترین مرحله است چرا که شما باید متناسب با علتی که سؤالات را پاسخ نداده‌اید یا اشتباه پاسخ داده‌اید، برای آن‌ها راه‌حل پیدا کنید. جدول زیر راه‌حل مناسبی برای هر کدام از علت‌ها را به طور کلی به شما نشان می‌دهد که البته ممکن است در هر مورد، راه‌حل دیگری هم وجود داشته باشد اما راه‌حل ارائه شده در نهایت یک راه‌حل مناسب است.

در هر کدوم از 6 مورد زیر اولی علته و دومی راه حل
1

نداشتن معلومات ضعف علمی

برطرف کردن ضعف علمی درس مربوطه

2

نداشتن معلومات نرسیدن به سرفصل

تنظیم برنامه‌ مطالعاتی
3

عدم تسلط
افزایش میزان تست تمرین و مرور
4

بی‌توجهی در خواندن
افزایش تمرکز در مطالعه
5
بی‌دقتی
مرور بی‌دقتی‌های قبل
6

کمبود وقت
افزایش تست‌زنی و عبور از سؤالات دشوار در امتحان

بهترین راه برطرف کردن ضعف علمی، مطالعه‌ مستمر درس مربوطه است یعنی باید هر روز (برای مثال 30 دقیقه) درس مورد‌نظر را خوب مطالعه کنید و یاد بگیرید. اگر به سرفصل آزمونی نرسیده‌اید، باید با کمک یک مشاور، برنامه‌ مطالعاتی تنظیم کنید که در آن همه‌ سر‌فصل‌های آزمون بعدی وجود داشته باشد. تنها راه ایجاد تسلط، تکرار و تمرین (زدن تست) است.

حتی اگر در آزمون وقت کم آوردید، بخشی از آن به نزدن تست مربوط می‌شود. بی‌دقتی‌های شما تکراری است. این یک اصل ثابت شده می‌باشد. بهترین راه برطرف کردن بی‌دقتی این است که نوع بی‌دقتی‌های خود را ثبت کنید و قبل از هر آزمون آن‌ها را مرور کنید تا ذهن‌تان نسبت به آن‌ها حساس شود و در این صورت احتمال بی‌دقتی‌تان در آن مورد کاهش می‌یابد. اگر در آزمونی وقت کم می‌آورید، بهتر است با افزایش تست‌زنی، تسلط خود را افزایش دهید. همچنین با رد کردن سؤالات سخت و دشوار، به تعداد سؤالات بیشتری برسید.

آخرین ویرایش:

Risko

عضو جدید
در مورد انتقال حرارت من میتونم کمک دوستان کنم
تاپیکش رو ندیدم
اگر باز بشه تاپیکش درخدمتتونم
دوست عزیز تاپیک مورد نظر شما موجود هست ....
اسم تاپیک هست : رفع اشکال دروس سیالاتی ارشد .....
از همکاریتون سپاسگزارم .....

?Why

عضو جدید
رتبتون رو نگفتين تو پارسه!!!
خودم 600 شدم
در صدام هم داغون
براي نمونه :رياضي %10

milad85me

عضو جدید
سلام و عرض ادب
از دوستان اگر کسی کلید کنکور 89 رو داره لطف کنه بذاره (کد دفترچه من E);)
آخه کلید ها دیگه رو سایت سازمان سنجش نیست و هر چقد که سرچ کردم چیزی گیرم نیومد :redface:
پیشاپیش ممنون :gol:

P aYa M

عضو جدید
سلام و عرض ادب
از دوستان اگر کسی کلید کنکور 89 رو داره لطف کنه بذاره (کد دفترچه من E);)
آخه کلید ها دیگه رو سایت سازمان سنجش نیست و هر چقد که سرچ کردم چیزی گیرم نیومد :redface:
پیشاپیش ممنون :gol:
كليد دفترچه D
klid-mekanik(100ta170).JPGklid-mekanik(1ta100).JPG

پاينده باشيد....

alimec

عضو جدید
درخواست از دوستان:
لطفا دوستانی که ویرایش جدید(قیمت 14500) کتاب ریاضی مهندسی مهندس کریمی رو خریدن پاسخ کنکور پارسال(89) در فروم قرار بدن خیلی از دوستان ویرایش قبلی رو دارن(قیمت 12500) حداقل پاسخ تشریحی کنکور رشته مکانیک 89 را...
قبلا و قلبا تشکر
راستی در مورد غلط نامه کلی ریاضی مهندسی که تو سایت مهندس کریمی هست باید عضو بشیم منتها گزینه ای برای عضویت وجود نداره در این مورد هم اگه کسی موفق شد که ... باز هم تشکر​

P aYa M

عضو جدید
درخواست از دوستان:
قبلا و قلبا تشکر
راستی در مورد غلط نامه کلی ریاضی مهندسی که تو سایت مهندس کریمی هست باید عضو بشیم منتها گزینه ای برای عضویت وجود نداره در این مورد هم اگه کسی موفق شد که ... باز هم تشکر​
منم با علي موافقم .منم چاپ 89 رو دارم.
دوباره 15 توما دادن واسه كتاب به خاطر 20-15 صفحه زور داره. چون تا اونجايي كه من ميدونم متن كتاب هيچ تغييري نكرده.
اگه يكي از دوستان كه چاپ 90 رو داره مردونگي كنه يه اسكن از سوال هاي 90 بزاره تو سايت خيلي ممنونش ميشم.
پاينده باشيد.....

fluid mechanics

عضو جدید
با سلام خدمت شما:
آقا یه مشکلی دارم.من پارسه ثبت نام کردم.اما در مورد این کتابای ریاضی نمیدونم چه کنم.امسالیاشو اگه دیده باشین. می دونین چه حجمی داره و چه قدر مطالب سخیفی داره.من رشتم مکانیکه. اولا میخواستم ببینم این مطالب گسترده با جزییات در کنکور میاد. و ثانیا آیا روشی پیشنهاد می کنین که این حجم عظیم وقت گیر رو نخونیم؟یا کجاشو بخونم بهتره؟ چون وقت برای بقیه درسا نمیمونه .ممنمون

rika2

عضو جدید

به نقل از سايت پارسه:
نام آزمون: کارشناسی ارشد 89
ثبت نام: 5/8 لغایت 12/8/88
برگزاری: 28 ، 29 ، 30/11/88

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز

rika2

عضو جدید

به نقل از سايت سنجش:

نام آزمون: كارشناسي ارشد 90
ثبت نام:1389/08/09 لغايت 1389/08/16
برگزاري:1389/11/27 لغايت 1389/11/29

با سلام خدمت شما:
آقا یه مشکلی دارم.من پارسه ثبت نام کردم.اما در مورد این کتابای ریاضی نمیدونم چه کنم.امسالیاشو اگه دیده باشین. می دونین چه حجمی داره و چه قدر مطالب سخیفی داره.من رشتم مکانیکه. اولا میخواستم ببینم این مطالب گسترده با جزییات در کنکور میاد. و ثانیا آیا روشی پیشنهاد می کنین که این حجم عظیم وقت گیر رو نخونیم؟یا کجاشو بخونم بهتره؟ چون وقت برای بقیه درسا نمیمونه .ممنمون

من كتابهاي سالهاي قبل معتقدي رو هم گرفتم، از روي اونها ميخونم... به نظرم اين كتابهاي حجيم رو نميشه تا كنكور 1 بار از رو خوند، چه برسه به مسلط شدن!!!!

من این سوال ها رو از دوست عزیزم Fluid 2008 گرفتم .
اگر میخوای میلتو بده تا بفرستم .

دوست عزيز بهتون پيام خصوصي دادم اگه ميشه به ايميل منهم بفرستيد، با تشكر

آخرین ویرایش:

fluid mechanics

عضو جدید
بله منم اینو شنیده بودم.حالا تو بازار گیر میاد پارسالیاش؟ شما آزمون اول رو تونستید با این کتابا ریاضیشو جواب بدین؟

rika2

عضو جدید
بله منم اینو شنیده بودم.حالا تو بازار گیر میاد پارسالیاش؟ شما آزمون اول رو تونستید با این کتابا ریاضیشو جواب بدین؟

آزمون اول پارسه كه استاندارد نبود!!!!! ناراحت نباش... ارشد اينقدر سخت نيست...

نه منهم نتونستم.... البته روز امتحان بشدت مريض بودم ، اما اينكه سوالهاي پارسه استاندارد نبود رو مطمئنم، چون بطور مثال من زبان هر كنكوري رو بياري با اينكه مباحثش از پارسه زيادتره زير 30 نميزنم !!! اما تو امتحان پارسه 5 تا درست زدم 5 تا غلط!!!!!!!!

متن هاي زبان تخصصيش كه يه درس عموميه سخت بود چه برسه به درسهايي مثل رياضي و....
اگه جواب تشريحي آزمون 25% اول رو هم دانلود كرده باشي ميبيني كه هر سئوال كلي حل داره كه با توجه به محدود بودن جاي حل و زمان معمولا سئوالهاي ارشد اينطوري نيست...

موفق باشي دوست من

بالا