بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

پیمان کبیری

عضو جدید
سلام به همگی :gol::gol::gol:
این کتاب مقاومت پوران (دکتر حسن نایی)واسه عمرانی ها بیشتر مناسبه این قدر سطحش بالا و سنگینه که ادم میترسه بره سراغش لطفا اگه کسی مرجع کنکوری که فقط مخصوص رشته مکانیک باشه واسه مقاومت مصالح سراغ داره لطف بزرگی کنه و اینجا معرفی کنه....ممنون و سپاس گزار از همگی مخصوصا دوستانی که با حوصله پاسخگوی سوالات هستند..:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

سلام.
مهندس جان در واقع درس مقاومت مصالح خاص دانشجویان مکانیک خصوصاً جامدات هستش.
نتیجه : هر چی کتای مقاومتی سنگین تر و ثقیلتر باشه ، مطمئناً مؤلف بیشتر تأکیدش روی دانشجویان مکانیک بوده:)

alimec

عضو جدید
خوب آقا دمت گرم
ولی من هنوز تو اینکه چجوری برنامه ریزی کنم ..... گمراهم...........یکی راه رو بهم نشون بده.....
و اینکه برای زدن تست بیشتر از هر درس کسی منبع خاصی داره؟
برای تست زدن بیشتر از هر درس تست های آزمون های آزمایشی موسسات مختلف/پارسال امسال

ea_mecs

عضو جدید
خوب آقا دمت گرم
ولی من هنوز تو اینکه چجوری برنامه ریزی کنم ..... گمراهم...........یکی راه رو بهم نشون بده.....
و اینکه برای زدن تست بیشتر از هر درس کسی منبع خاصی داره؟

دوست عزیز ، اولا باید ببینی که چه درسی رو خوندی ؟ چقدر خوندی؟ پایه درسی ات چطوری یه ؟ :)
می تونی برای خودت یه بودجه بندی برای بازه های 2 هفته ای یا 3 هفته ای تهیه کنی. بهتره این بودجه بندی همه دروس رو دربر بگیره . تو این بازه زمانی ، باید سر فصل های تعیین شده رو تموم کنی .. حتما که باید تست بزنی .می تونی برای بودجه بندی بهتر دروس ،از چارت بودجه بندی موسسه های کنکوری کمک بگیری .
به دلیل حجم بالای مطالب ، مرور کردن مطالب ، باید از ارکان اصلی برنامه ات باشه . چون بدون مرور ، واقعا مطالب فراموش می شه . برای مرور کردن ، هر کسی یه روش خاصی داره . به نظر من ، بهترین راه تست زدنه . یعنی وقتی که یه مبحثی رو برای بار اول می خونی ، بعد میری سراغ تست هاش و یه بخش از تست هاش رو می زنی و یه بخشی از تست هاش رو نگه می داری برای مرور کردن . در زمان مرور ، اگه نتونستی از پس تست ها بر بیای :eek: ، باید یه نگاهی به خود درس بندازی .
فکر کنم منظورتون از( منابع بیشتر برای تست زدن ) ، تست ها تالیفی باشه . من یه کتاب از راهیان ارشد دیدم که تست تالیفی داشت و مربوط می شد به دروس سیالات + ترمو + انتقال . اگه اشتباه نکنم عنوان کتاب بود : 20 آزمون دوره ای دروس سیالات. نمی دونم که برای جامدات و دینامیک هم داشته باشه یا نه . البته به نظر من اگه کسی وقت داشته باشه و بتونه یه نگاهی هم به تمرینات کتاب رفرنس نگاهی بندازه ، واقعا از لابلای این تمرین ها ، نکات و مطالب مهمی می تونه بیرون بکشه که به درد کنکور می خوره . در این مورد شاید خیلی ها با من هم عقیده نباشن .
در ضمن ، دوست خوبمون alimec هم به نکته خوبی اشاره کرده اند .
موفق باشید ;)

ea_mecs

عضو جدید
دوستان ، ببخشید یه سوالی داشتم ، شاید تکراری باشه .
می خواستم از کسانی که کتاب انتقال راهیان ارشد و هم پوران پژوهش رو دارن ، خواهش کنم که یه مقایسه ای بین این دو کتاب داشته باشن . از نظر تعداد تست تالیفی و نحوه ارائه مطالب و ... . راستش من خودم راهیان دارم ، اما ظاهرا دوستان از کتاب پوران هم راضی هستند . می خوام ببینم ارزششو داره برم پوران بخرم ؟

mehran_456

عضو جدید
دوستان ، ببخشید یه سوالی داشتم ، شاید تکراری باشه .
می خواستم از کسانی که کتاب انتقال راهیان ارشد و هم پوران پژوهش رو دارن ، خواهش کنم که یه مقایسه ای بین این دو کتاب داشته باشن . از نظر تعداد تست تالیفی و نحوه ارائه مطالب و ... . راستش من خودم راهیان دارم ، اما ظاهرا دوستان از کتاب پوران هم راضی هستند . می خوام ببینم ارزششو داره برم پوران بخرم ؟

سلام دوست عزیز
من انتقال پوران رو دارم. میشه گفت خوبه. ولی من خودم چون از اول از انتقال خوشم نمی اومده اصلا حس خوندنشو نداشتم. سیالات راهیان رو خوندم و خوشم اومد. حالا شما که انتقال راهیان رو دارید بفرمایید که مثل کتاب سیالاتش خوب هست یا نه؟ کتاب انتقال پوران خیلی تست داره. مثلا فصل هدایت حرارتی 270 تا تست داره. کتاب راهیان چطور؟ اونم تست زیاد داره؟ در ضمن کتابای پوران به نسبت راهیان خیلی ارزون تر هستن. انتقالش 8000 تومانه در حالی که راهیان 17000 تومانه

am2mk

عضو جدید
با سلام
کتاب مدرسان شریف در تمام کنابفروشی های انقلاب هست و به فروش میرسه قرمز رنگه و توضیحات فقط طراحی رو گفته و شما باید به اندازه کافی از مقاومت بلد باشید تا تستارو راحت بزنید. فعلا فصل دوم رو هم خوندم راضیم.
مقاومت نایی هم نیاز نیست همه تست ها و مثال ها حل بشه ولی اگه خودتون رو با مثال ها و تست های سخت درگیر کنید تست های مکانیک براتون راحت تر میشه البته قبول دارم وقتی ادم همهمثال هارو حل نمیکنه یه حس بدی داره ولی به نظرم منبع مناسبی هست
انتقال پوران کتاب خوبی هست اول 50 تست پر تکرار از نظر محتوای تست های کنکور اورده و بعد شیمی و پلیمر و ووو در انتها مکانیک یادمه 100 تا تست که زدم ترسیدم مکانیک تستاش سختتر باشه وقتی رسیدم به مکانیک دیدم اگه قبلی هارو بزنین در مکانیک همش تکرار شده. راهیان انتقال نخوندم ولی اونم دوستان تعریف می کنن به نظرم هر کدومو که داریم دقیق بخونیم بسه.
با تشکر .

Risko

عضو جدید
کتاب انتقال پوران درسته که 271 تست داره اما باید این نکته رو توجه داشته باشیم که پوران امده و بحث مربوط به پره ها و حتی بحث معادلات انتقال گرما رو در فصل اول بیان کرده و به طبع تعداد تست های فصل اولش تحت عنوان هدایت زیاد شده .....
اما کتاب راهیان برای هر کدام از این بحث ها یک فصل همراه با تست هاش رو تعریف کرده ....
پس نمیشه گفت که تست های پوران بیشتره !
اما به نظر شخصی من اگر کسی بخواد یکی از این دو کتاب رو برای خرید انتخاب کنه کتاب پوران با توجه به قیمتش خیلی خیلی مقرون به صرفه تر هست ضمن اینکه کتاب بدی هم نیست .....

alimec

عضو جدید
قسمت اول که در مورد تداخل نوشتم اینم بگم:
البته در تعریف تداخل اشاره ای به دروس مشابه نکرده یعنی درکل وجود داره! چه مشابه ها رو پشت سر هم بخوانیم چه... ولی مثل اینکه اگر مشابه ها رو پشت سر هم نخوانیم اثر تداخل کمتر میشه
اما قسمت دوم: نوشتم ولی به دلیلی ارسال نشد..
شروع کردین؟ با شروع کردن ماهیگیر می شید
دو روز گذشت مختلط رو خوندین؟از اینکه یه مبحث رو دو روز خوندین خسته؟ یکنواختی؟قلب یا مغز؟ تصمیم بزرگ با قلب(حسی) کوچک با مغز/ به نظرم برنامه ریزی برای ازرشد ت بزرگه/البته این بدان معنی نیست که کلا بی خیال اصول شویم مثلا من تا حدودی سعی می کنم 5 مرحله یادگیری(درک-تسلط- تثبیت- ارزیابی- جمع بندی) رو رعایت کنم وقتی هوس کردم ریاضی 1 رو از کتاب آقاسی سه روزه تموم کنم دیگه بی خیال تداخل میشم حتی پرآموزی هم نمی کنم! ولی مرور هست فلان اصل است
از بالا به قضیه نگاه کردین؟ از الان 130 روز مونده/ 30روز را برای جمع بندی بذاریم می مونه 100 روز /اگه برای هر مبحثی دو روز وقت بذاریم فقط 50مبحث می خونیم در صورتیکه فقط گروه سیالات حدود 40 فصل هست!!! ...

آخرین ویرایش:

mammad.mechanic

عضو جدید
دوست عزیز ، اولا باید ببینی که چه درسی رو خوندی ؟ چقدر خوندی؟ پایه درسی ات چطوری یه ؟ :)
می تونی برای خودت یه بودجه بندی برای بازه های 2 هفته ای یا 3 هفته ای تهیه کنی. بهتره این بودجه بندی همه دروس رو دربر بگیره . تو این بازه زمانی ، باید سر فصل های تعیین شده رو تموم کنی .. حتما که باید تست بزنی .می تونی برای بودجه بندی بهتر دروس ،از چارت بودجه بندی موسسه های کنکوری کمک بگیری .
به دلیل حجم بالای مطالب ، مرور کردن مطالب ، باید از ارکان اصلی برنامه ات باشه . چون بدون مرور ، واقعا مطالب فراموش می شه . برای مرور کردن ، هر کسی یه روش خاصی داره . به نظر من ، بهترین راه تست زدنه . یعنی وقتی که یه مبحثی رو برای بار اول می خونی ، بعد میری سراغ تست هاش و یه بخش از تست هاش رو می زنی و یه بخشی از تست هاش رو نگه می داری برای مرور کردن . در زمان مرور ، اگه نتونستی از پس تست ها بر بیای :eek: ، باید یه نگاهی به خود درس بندازی .
فکر کنم منظورتون از( منابع بیشتر برای تست زدن ) ، تست ها تالیفی باشه . من یه کتاب از راهیان ارشد دیدم که تست تالیفی داشت و مربوط می شد به دروس سیالات + ترمو + انتقال . اگه اشتباه نکنم عنوان کتاب بود : 20 آزمون دوره ای دروس سیالات. نمی دونم که برای جامدات و دینامیک هم داشته باشه یا نه . البته به نظر من اگه کسی وقت داشته باشه و بتونه یه نگاهی هم به تمرینات کتاب رفرنس نگاهی بندازه ، واقعا از لابلای این تمرین ها ، نکات و مطالب مهمی می تونه بیرون بکشه که به درد کنکور می خوره . در این مورد شاید خیلی ها با من هم عقیده نباشن .
در ضمن ، دوست خوبمون alimec هم به نکته خوبی اشاره کرده اند .
موفق باشید ;)
مرسی دوسته عزیز
خیلی کمکم کردی

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی ... امروز نتایج تکمیل ظرفیت ارشد 89 اومد ...... من ساخت و تولید علوم تحقیقات کردستان قبول شدم ..... تو آزمون رتبم 61 شده بود واحد نجف آباد .... واسه تکمیل ظرفیت نجف آباد تا رتبه 51 رو برداشته که متاسفانه من تو تراز 88 نمره و تو رتبه 10 تا کم آوردم ... دوستان کسی از شرایط انتقالی خبر داره؟؟؟

esi goli

عضو جدید
من رتبم 75 بود طراحی کاربردی اهواز اما تا 62 گرفت اما علوم تحقیقات همدان قبول شدم.کسی نمیدونه احتمال اینکه بهمن ماه دوباره یه سری دیگه اعلام کنن؟؟؟؟
ارشد میشه انتقالی گرفت به شهری دیگه؟؟؟؟

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی ..... منم با رتبه 61 ساخت و تولید نجف آباد ... واسه تکمیل , علوم و تحقیقات کردستان قبول شدم .....
خود نجف آباد تا رتبه 51 گرفته ..... من همش 88 نمره ترازم کمتر شده بود ... حالا خیلی عصبانیم که چرا زبان رو زدم ..و منفی8.5 درصد شده بود ... چون احتمالا اگه نمیزدم تکمیل همین نجف آباد قبول میشدم ....
بچه ها اگه کسی از شرایط انتقالی و مهمان شدن خبر داره یه اطلاعی به ما هم بده .....

mziarp

عضو جدید
سلام به همگی ..... منم با رتبه 61 ساخت و تولید نجف آباد ... واسه تکمیل , علوم و تحقیقات کردستان قبول شدم .....
خود نجف آباد تا رتبه 51 گرفته ..... من همش 88 نمره ترازم کمتر شده بود ... حالا خیلی عصبانیم که چرا زبان رو زدم ..و منفی8.5 درصد شده بود ... چون احتمالا اگه نمیزدم تکمیل همین نجف آباد قبول میشدم ....
بچه ها اگه کسی از شرایط انتقالی و مهمان شدن خبر داره یه اطلاعی به ما هم بده .....

سلام مباركه.‌آقا شايد سوال من كمي خنده دار باشه. ولي من اولين سالي بود كه سيستم دانشگاه آزاد امتحان داده بودم و هيچ آشنايي نداشتم. براي تكميل ظرفيت چيكار كردي .قبلش فرمي چيزي پر كرده بودي ؟؟
من وقتي وارد ميشم ميگه كارنامه اي با مشخصات من نداره. يعني اينكه من براي تكميل ظرفيت كاري بايد ميكردم و نكردم ؟ نمي فهممم.
لطفا راهنمايي كنيد.

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مباركه.‌آقا شايد سوال من كمي خنده دار باشه. ولي من اولين سالي بود كه سيستم دانشگاه آزاد امتحان داده بودم و هيچ آشنايي نداشتم. براي تكميل ظرفيت چيكار كردي .قبلش فرمي چيزي پر كرده بودي ؟؟
من وقتي وارد ميشم ميگه كارنامه اي با مشخصات من نداره. يعني اينكه من براي تكميل ظرفيت كاري بايد ميكردم و نكردم ؟ نمي فهممم.
لطفا راهنمايي كنيد.

سلام ... ممنون عزیز... نه کاری نباید میکردی ... اگه این پیغام رو میده متاسفانه یعنی قبول نشدی ... فقط اگه قبول شده باشی کارنامت رو باز میکنه ... راستش منم شاید نرم .. آخه این کردستان امسال واسه اولین باره که ارشذ ساخت میگیره ... نمیدونم میارزه این همه پول خرج کرد یا نه؟؟ دوستان هم هنوز کسی در مورد مهمان یا انتقالی خبری نداده .... انشاالله سال آینده قبولی آقا ...

asqar_barat1

عضو جدید

سلام منم با رتبه 74 نجف آباد کردستان قبول شدم و دوستم با 90 نجف آباد اراک .
کسی می دونه این دو تا دانشگاه مهر ماه شروع میشه یا بهمن
در ضمن من نمره پایان ناممو هنوز نگرفتم چی کار با ید بکنم؟

asqar_barat1

عضو جدید
سلام منم 74 نجف آباد بودم کردستان قبول شدم و دوستم 90 نجف آباد بود که اراک قبول شد
کی میدونه این دوتا دانشگاه مهر میگیره یا بهمن .
در ضمن من نمره پایان ناممو نگرفتم هنوز ،چی کار باید بکنم ؟

sajad988

عضو جدید
سلام
ببخشيد كه اين سوال رو كه احتمالا بارها تو اين بخش تكرار شده ميسپرسم :D:D:D
ملي واقعا خوندن 973 تا تايپيك قبلي سخته :redface::redface::redface:
ميخوام بدونم منابع مفيد دروس جامدات چيا هستن؟:que::que::que:
ممنونم

سپهررادمهر

عضو جدید
تست دایره موهر کرنش درس مقاومت مصالح کنکور سال گذشته ایرادی داره؟مگه برای یافتن کرنش برشی ماگزیمم نباید کرنش های اصلی داده شده را از هم کم کنیم؟

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام منم 74 نجف آباد بودم کردستان قبول شدم و دوستم 90 نجف آباد بود که اراک قبول شد
کی میدونه این دوتا دانشگاه مهر میگیره یا بهمن .
در ضمن من نمره پایان ناممو نگرفتم هنوز ،چی کار باید بکنم ؟

سلام .. جدی دوستت با رتبه 90 اراک قبول شده؟؟؟ ای بابا .... پس ای کاش ما هم 90 میشدیم .. حداقل اراک که خیلی نزدیک تره به من .. حتی از نجف آباد هم واسم بهتر بود ....آخه من ساکن کرج هستم... اینا معیارشون چیه ؟؟؟ یعنی علوم و تحقیقات کردستان بهتره تا اراک؟؟؟ که من با 61رتبه کردستان قبول شدم و دوست شما با رتبه 90 اراک؟؟
شما چیکار میکنی ؟ میری؟؟

mohsen01

عضو جدید
من تو سایت www.3sanie.com درخواست کتاب دادم واسه کنکور ارشد سرم کلاه رفت قبولم نشدم

adelante640

عضو جدید
سلام به همگی ... امروز نتایج تکمیل ظرفیت ارشد 89 اومد ...... من ساخت و تولید علوم تحقیقات کردستان قبول شدم ..... تو آزمون رتبم 61 شده بود واحد نجف آباد .... واسه تکمیل ظرفیت نجف آباد تا رتبه 51 رو برداشته که متاسفانه من تو تراز 88 نمره و تو رتبه 10 تا کم آوردم ... دوستان کسی از شرایط انتقالی خبر داره؟؟؟
با اخرین نفر چند نفر فاصله داشتی؟؟
من تبدیل تاکستان زدم.با اخرین نفر 30 تا فاصله و ترازم 100 تا کم داشت تا اخرین نفر.تو تکمیل هر چی مشخصاتم را تایپ می کنم میگه کارنامه ای موجود نمی باشد؟؟؟ یعنی تکمیل قبول نشدم؟؟؟؟

ah_adnani

عضو جدید
سلام من با رتبه 66 علوم تحقيقات همدان قبول شدم حالا كي ميره اين همه راه رو حالا اگه دانشگاش خوب باشه و اذيت نكنن فكر كنم بد نباشه رفتنش.

sh_mohamadzade

عضو جدید
سلام
ببخشيد كه اين سوال رو كه احتمالا بارها تو اين بخش تكرار شده ميسپرسم :D:D:D
ملي واقعا خوندن 973 تا تايپيك قبلي سخته :redface::redface::redface:
ميخوام بدونم منابع مفيد دروس جامدات چيا هستن؟:que::que::que:
ممنونم
سلام
استاتیک: مریام
مقاومت: پوران پژوهش دکتر نائی
طراحی اجزا: مدرسان شریف
موفق باشی

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اخرین نفر چند نفر فاصله داشتی؟؟
من تبدیل تاکستان زدم.با اخرین نفر 30 تا فاصله و ترازم 100 تا کم داشت تا اخرین نفر.تو تکمیل هر چی مشخصاتم را تایپ می کنم میگه کارنامه ای موجود نمی باشد؟؟؟ یعنی تکمیل قبول نشدم؟؟؟؟

با آخرین نفر قبولی تو تکمیل خود دانشگاه نجف آباد 10 نفر و 88 نمره تراز ... اما با آخرین نفر قبولی مرحله اول 37 نفر و حدود 500 نمره تراز ... اگه مشخصاتت رو تایپ میکنی و چیزی نمیاد یعنی متاسفانه نشدی... دانشگاه تاکستان واسه مرحله اول چند نفر گرفته بود؟؟ پارسال یادمه واسه تکمیل تا رتبه حدود 70 - 80 رو برداشته بودن ...

mhadi257

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسان عزیز.
من در رشته مهندسی پلیمر در کنکور ارشد آزاد شرکت کردم و رتبم در دانشگاه شیراز 69 شد.الان که نتایج تکمیل ظرفیت رو زدن تا شماره 68 رو گرفتن و من رو به انتخاب دانشگاه در واحد علوم و تحقیقات یزد قبول کردن. به نظر شما اگر صبر کنم و ثبت نام نکنم در تکمیل ظرفیت بعدی، شیراز قبول میشم؟ اگر بخوام انتقالی بگیرم از یزد به شیراز موافقت می کنند؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

ah_adnani

عضو جدید
منم همدان قبول شدم.شما رشته انتخابی اول تون کجا بوده؟
من طراحي كاربردي اهواز زده بودم و منو انداختن علوم تحقيقات همدان حالا بايد خودمو به ثبت نام برسونم حالا اگه بشه صبر كنيم برا بهمن دوباره تكميل بگيره ميرزه به هر حال بايستي رفت. در ضمن خبر نداريد بقيه بچه ها چه كردند؟والا من سراغ دارم رتبه 32 هيچ جايي قبول نشده پس چطور تو كارنامه نوشته تا رتبه 62 گرفتن؟

بالا