بحثی مفصل در مورد منابع ارشد مکانیک

hasti1369

عضو جدید
دوستان من واقعا تو خوندن ریاضی از چه کتابی مشکل دارم.4تا کتاب دارم اما نمیدونم از کدوم بخونم.پارسه،آقاسی،پوران،جهش.میشه یه راهنمایی درست کنید.هرکسی یه چیزی میگه

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من واقعا تو خوندن ریاضی از چه کتابی مشکل دارم.4تا کتاب دارم اما نمیدونم از کدوم بخونم.پارسه،آقاسی،پوران،جهش.میشه یه راهنمایی درست کنید.هرکسی یه چیزی میگه

قسمت اول کتاب آقاسی یعنی درسنامه و تست های آموزشی کاملترین منبع برای ریاضیات هست برای تمرین هم جلد دوم آقاسی رو کار کنید.

alicha

اخراجی موقت
من از ارشد مکانیک هیچی به ان صورت نمی دانم . با توجه به اینکه فرصت داره از دست می ره ازتون میخوام درسهایی که ازمون میاد و رفرنس های ان من را اگاه کنید

mrdb1934

عضو جدید
قسمت اول کتاب آقاسی یعنی درسنامه و تست های آموزشی کاملترین منبع برای ریاضیات هست برای تمرین هم جلد دوم آقاسی رو کار کنید.
ریاضی مسعود آقاسی چهار جلده ریاضی 1 دو جلد ریاضی 2 دو جلد همه رو باید خوند؟؟؟؟

آرالیا

عضو جدید
سلام بر مهندسان گرامی
در مورد ترمودینامیک چی؟ چه کتابی خوبه؟ من این ترم که میشم ترم3 چه کتابی بخونم که هم برای ارشدم آماده بشم هم برای 20 امتحان ترمم.
مرسی

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر مهندسان گرامی
در مورد ترمودینامیک چی؟ چه کتابی خوبه؟ من این ترم که میشم ترم3 چه کتابی بخونم که هم برای ارشدم آماده بشم هم برای 20 امتحان ترمم.
مرسی

شما این اشتباه رو نکن که تستی درسا رو بخونی الآن سعی کن لذت ببری و هیچ فرمولی هم حفظ نکن همه را اثباتشو بلد باش تا زمانی که میخوای کنکور بدی خیلی راحت دوره کنی و تست بزنی

رفرنس خوب سنجل هست که میتونی دانلود کن یا بخری البته ون وایلن هم هست که خیلی روان نیست

sepide1998

عضو جدید
سلام دوستان............من دو ساله که فارغ التحصیل شدم........چون شاغلم میخام از الان شروع کنم برای کنکور سال اینده.بنظرتون کار عاقلانه ایه؟یا میتونم تو کنکور امسال هم شرکت کنم؟راستی من ساخت و تولیدم و کلا دینامیک هم گروهیاش و سیالات و هم گروهیاش رو هم نمیخونم......فقط ریاضی و جامدات و ساخت

* violet

عضو جدید
از الان اگه شروع کنی بخونی میتونی براحتی همین امسال قبول شی. خیلیا رو من دیدم که فقط 4 ماه برای کنکور خوندن و قبول شدن.
شما هم موفق میشید.به خدا توکل کنید و شروع کنید.
به نظر من زیاد مباحث گسترده ای رو مطالعه نکنید ،درسایی رو که فکر میکنید تسلط بیشتری دارید روی اونا تمرکز کنید..چندین بار مطالعه مباحثی که مسلط ترید خیلی بهتر از اینکه همه چیزو فقط در حد یاداوری بخونید
موفق باشید

آخرین ویرایش:

sepide1998

عضو جدید
مرسی ویولت جان.........یعنی با اینکه شاغلم هم میشه؟روزی 4 ساعت میتونم فقط بخونم............

knife

عضو جدید
ممنون از دلداریت!

از الان اگه شروع کنی بخونی میتونی براحتی همین امسال قبول شی. خیلیا رو من دیدم که فقط 4 ماه برای کنکور خوندن و قبول شدن.
شما هم موفق میشید.به خدا توکل کنید و شروع کنید.
به نظر من زیاد مباحث گسترده ای رو مطالعه نکنید ،درسایی رو که فکر میکنید تسلط بیشتری دارید روی اونا تمرکز کنید..چندین بار مطالعه مباحثی که مسلط ترید خیلی بهتر از اینکه همه چیزو فقط در حد یاداوری بخونید
موفق باشید

* violet

عضو جدید
مرسی ویولت جان.........یعنی با اینکه شاغلم هم میشه؟روزی 4 ساعت میتونم فقط بخونم............
ببین عزیزماره میشه ولی فقط رو مباحثی که تسلط داری رو بخون حتی اگه کاملا اونا رو مسلط هستی بازم سراغ مبحث جدید نرو.شاید فکر کنی که اینطوری از بچه های دیگه عقب میفتی! اما واقعیت چیز دیگه ایه.چون اینطوری ذهنت اشفته میشه و سر جلسه ممکنه خدای نکرده از استرس زیاد همه چیو با هم قاطی کنی
اما چون شاغلی به نظر من خیلی هم خوبه چون الان دیگه هرچی میخونی به صورت عمای کاملا واقف هستی و راحتتر مسائلو درک میکنی

ممنون از دلداریت!
خواهش میکنم واقعیتو گفتم
اینبار حقیقت شیرینه:gol:

mostafanejabat

عضو جدید
با سلام به همگی دوستان و با عرض خسته نباشید
یه خبر نسبتا خوب
اونایی که دنبال کتاب مقاومت دکتر نایی هستن با ید بگم همین امروز چاپ چدیدش اومده و میتونن برن از دفتر انتشارات یا به صورت اینترنتی اونو بگیرن

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام به همگی دوستان و با عرض خسته نباشید
یه خبر نسبتا خوب
اونایی که دنبال کتاب مقاومت دکتر نایی هستن با ید بگم همین امروز چاپ چدیدش اومده و میتونن برن از دفتر انتشارات یا به صورت اینترنتی اونو بگیرن

سایتش چرا باز نمیشه؟ تو کتاب فروشی ها توزیع شده؟

mostafanejabat

عضو جدید
سایتش چرا باز نمیشه؟ تو کتاب فروشی ها توزیع شده؟

نمیدونم تو کتاب فروشی ها هم هست یا نه اما بعید میدونم باشه
شما بهتره بری به دفتر انتشارات میدون انقلاب خیابان کارگر کوچه مهدیزاده پلاک9 واحد4

nimanoori

عضو جدید
منابع مطالعاتی پیشنهادی
زبان انگلیسی:

زبان تخصصی: متون تخصصی مکانیک
زبان عمومی: ۱- گرامر زبان عمومی کلیه رشته‌های کارشناسی ارشد، راهیان ارشد
۲-لغات و گرامر پوران پژوهش
۳- لغت: absolutely essential words 504 و Essential Words for the TOEFL
۴- کتاب English Grammar in Use سطح متوسط کفایت میکند
و هزاران منبع برای تقویت reading و سایر مهارتهای زبانی از جمله کتب آمادگی برای تافل

ریاضیات:

ریاضی ۱: نشر نگاه دانش (مسعود آقاسی)، پوران پژوهش (حاجی جمشیدی)
ریاضی ۲: نشر نگاه دانش (مسعود آقاسی)، پوران پژوهش (حاجی جمشیدی)
ریاضی مهندسی: پارسه (معتقدی)، موسسه نصیر (کریمی)
معادلات دیفرانسيل: گاج (مهندس کلاهدوز)، پارسه (معتقدی)

دروس تخصصی:

ترمودینامیک: راهیان ارشد (بهزاد خداکرمی)
مکانیک سیالات: راهیان ارشد (بهزاد خداکرمی)
انتقال حرارت: راهیان ارشد (بهزاد خداکرمی)

استاتیک: راهیان ارشد (حمزه صالحی پور، روح اله حسینی)
مقاومت مصالح: پوران پژوهش (دکتر نائی)
طراحی اجزاء: راهیان ارشد (روح اله حسینی)
دینامیک : راهیان ارشد (روح اله حسینی،صالحی پور)
ارتعاشات : راهیان ارشد (حمزه صالحی پور، روح‌اله حسینی)
دینامیک ماشین : راهیان ارشد (روح اله حسینی، حمزه صالحی پور)
کنترل : انتشارات آزاده (آریاز برادرانی)
منابع تکمیلی:

۱- کتاب آزمونهای مرحله ای مهندسی مکانیک (راهیان ارشد)
۲- بانک سوالات کنکورهای سراسری مهندسی مکانیک (راهیان ارشد)
۳- کتاب بانک جامع سوالات مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد (راهیان ارشد)

بامداد 2

عضو جدید
سلام من کتاب ساخت و تولید ارکان دانش رو پیدا نکردم در کتاب فروشی ها . چی کار کنم ؟ :)

بامداد 2

عضو جدید
سلام من این درسها رو از کجا پیدا کنم :
سیس. اندازه گیری و ماشین کار ی ... جزوات ساخت و تولید رو کلاً ؟؟؟
این کتاب های ارکان دانش و راهیان و ماهیان هم ک فروخته نمی شه ؟؟؟
:) کمک کنین :)
bb c
bb cccc

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
منابع ارشد ساخت و تولید

منابع ارشد ساخت و تولید

دوستانی که قصد شرکت در کنکور ساخت و تولید رو دارن یک بار دیگه منابع رو بهشون معرفی میکنم:
معرفی منابع ارشد ساخت و تولید:
انیورسال :
کتاب مرجع: هر کتابی با موضوعیت فرایند های سنتی براده برداری
جزوه: دکتر رازفر دانشگاه امیرکبیر
توانایی ماشینکاری:
کتاب مرجع: اصول ماشینکاری و ابزار شناسی تالیف دکتر رازفر
قالب پرس:
کتاب مرجع: گام به گام طراحی قالب های برش انتشارات نشر طراح + طراحی قالب و قیود نشر طراح هر دو کتاب تالیف عبدالله ولی نژاد
جزوه : دکتر ملایی دانشگاه امیرکبیر
اندازه گیری:
کتاب مرجع: هر کتابی با موضوعیت مترولوژی و اندازه گیری
جزوه: اندازه گیری دکرت عبدالله دانشگاه امیرکبیر
علم مواد:
کتاب مرجع: علم مواد تالیف آقای تویسرکانی
CNC:
کتاب مرجع: ماشین های کنترل عددی تالیف مهندس لطفی
هیدرولیک و پنوماتیک
کتاب مرجع: کاربرد هیدرولیک وپنوماتیک تالیف دکتر رضاعی و دکتر باصری
تولید مخصوص:
کتاب مرجع: هرکتابی با موضوعیت فرایند های ماشینکاری غیر سنتی مثل کتاب آقای مصطفی عرب و یا بیغال
جزوه درسی: دکتر عبدالله دانشگاه امیرکبیر
مدیریت تولید:
دکتر الوانی یا دکتر متقی و یا هرکتابی با این موضوعیت
علاوه بر کتب بالا کتاب مهندسی تولید و فناوری ترجمه دکتر بشارتی انتشارات دانشگاه تهران
به همراه یک کتاب حاوی تست و نکته که پیشنهاد بنده کتاب ساخت و تولید انتشارات سپاهان تالیف دکتر رازفر و فرحناکیان است.

ahmadnejad1364

عضو جدید
سلام
یه سوال داشتم
برای انجام آزمون های آزمایشی کدوم موسسه خوبه
پارسه , ماهان , مدرسان شریف و...

saeid sadraei

عضو جدید
سلام
یه سوال داشتم

نظر من اینه که آزمونه آزمایشی یعنی اینکه خودمونو محک بزنیم که نسبت به رقبامون چند جندیم پس باید آزمونی شرکت کنیم که جامعه آماریه بالایی داشته باشه چون هر چی جامعه اماری آزمون بالاتر باشه رقابت بیشتره و ما بیشتر سطحه خودمونو نسبت به بقیه می سنجیم ودر اصل یه جور شبیه سازیه کنکوره وتا اونجایی که من تحقیق کردم مدرسان شریف جامعه آماریه بالا تری داره.

m-asgari

عضو جدید
سلام
یه سوال داشتم
اگر هزینه آزمون براتون اهمیت نداره پارسه رو انتخاب کنید.تمام رتبه های خوب مکانیک پارسه شرکت میکنند. اگر هزینه واستون مهمه آزمون های نصیر رو شرکت کنید سوالات بسیار خوبی هم داره. اما جامعه آماری پارسه را نداره.

saeid sadraei

عضو جدید
اگر هزینه آزمون براتون اهمیت نداره پارسه رو انتخاب کنید.تمام رتبه های خوب مکانیک پارسه شرکت میکنند. اگر هزینه واستون مهمه آزمون های نصیر رو شرکت کنید سوالات بسیار خوبی هم داره. اما جامعه آماری پارسه را نداره.

تا جایی که میدونم پارسه کلأ 60 تا نمایندگی بیشتر نداره و مدرسان بالاترین جامعه آماری رو داره !!!

بالا