با چه ماشيني و چطوري رانندگي رو ياد گرفتيد؟

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولین بار رانندگی رو مامانم بهم یاد داد
آخ که چقدر خندیدیم

:Dدوم راهنمایی رو می خوندم با رنوی مامان شروع کردم ولی ادامه ندادم زیاد تا اینکه گواهیناممو گرفتم:cool:

:Dتاحالا هم نه جریمه شدم نه تصادف کردم فقط 1بار سر افسره کلاه گذاشتم همین!

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب من خودم از ايتدايي براي دو دره كردن ماشين بابام نقشه مي كشيدم.يه پيكان قهوه اي مدل 60.قدم به فرمون نمي رسيد.فرمون و دنده با من بود پسرعموم گاز و كلاچ و ترمز را فشار مي داد يا برعكس.هميشه هم سر اينكه كي فرمون را بگيره كل كل داشتيم.اما بدبخيت اصلي ما بيرون آوردن ماشين با دنده عقب از پاركينگ بود.3 ماه تابستون طول كشيد تا تونستيم ماشين را بدون ماليدن از پاركينگ بيرون بياريم.
با اون پيكانه يه بار چراغ قرمز را رد كردم زدم كنار يه تريلي:(
ديگه در راهنمايي حرفه اي شده بود.باباي بدبختم وقتي ميخواست پيكان را بفروشه هيچ كسي باورش نمي شد چپي نيست.سال اول دبيرستان كه رفتم بابام يه پرايد خريد.ديگه من منتظر بودم ظهرها بابام خوابش ببره و ماشين را دو در كنم.يه بار يه افسر به من گير داد.شانس آوردم كه پياده بود.گاز ماشينو گرفتم.........
وقتي 18 سالم شد رفتم امتحان دادم.كتبي را دفعه اول قبول شدم.اما شهر را دفعه سوم.
دفعه اول با اعتماد به نفس كامل رفتم پشت ماشين نشستم.نفر قبليم ماشين را 100متر بعد از تقاطع پارك كرده بود.افسره گفت دنده عقب بگير و تقاطع را دور بزن.منم عادت كرده دنده عقب كه مي گرفتم بيشتر در آينه بغل نگاه مي كردم تا پشت ماشين.افسره گفت مگه كاميون مي روني؟:eek::surprised:
دفعه دوم همه چيز را رعايت كردم.افسره از من همه چيز را امتحان گرفت.دنده عقب-دور 3 فرمون-پارك ال-پارك دوبل-تقاطع-ميدان-چهار راه.نيم كلاچ و........ منم خوشحال داشت كاردكسم را امضا مي كرد گفت بفرماييد منم آينه را نگاه كردم و در را باز كردم گفت ردي؟گفتم چرا؟گفت براي باز كردن در بايد دستت را از درون فرمون مي بردي و در را باز مي كردي:eek::surprised:
اما دفعه سوم ديگه قبول شدم.
تصادف و جريمه و پاركينگ و كورس و خواباندن ماشين هم همه جوره در پرونده ام دارم.در 4 سال اولي كه گواهينامه گرفتم.هر سال بهمن ماه تصادف مي كردم.ديگه بچه هاي بيمه آشنا شده بودن.صافكار و نقاش و مكانيك و جلوبند ساز و ... هم آشنا پيدا كرده بودم.:D
يه بار هم با دوستام كه شبگردي مي كرديم پليس گير داد منم گازش را گرفتم.آخه خيلي به خودم مطمئن بودم.بعد از پيچيدن در چند تا كوچه و خيابان فكر كردم ديگه گمم كرده داشتم آرام مي رفتم كه ديدم از يه كوچه ماشين پليس پيچيد جلوم.هيچي هم در ماشين نداشتيم.نتونستن به چيزي گير بدن.افسره به من گفت آخه وقتي هيچي در ماشين نداري.مست نيستيد روانگردان مصرف نكردي چرا فرار كردي گفتم به خاطر هيجانش.گفت حالا گوهينامت را پانچ مي كنم ماشينت هم مي خوابونم تا هيجانش بيشتر بشه:cry:
اما از وقتي بابام مزدا3 خريد ديگه دلم نمي اومد با اون تصادف كنم.خدا را شكر از قبل از سربازي تا حالا ديگه تصادف نكردم:D:smile::biggrin:

Sarp

مدیر بازنشسته
از اول هم مشکلساز بودی

خب من خودم از ايتدايي براي دو دره كردن ماشين بابام نقشه مي كشيدم.يه پيكان قهوه اي مدل 60.قدم به فرمون نمي رسيد.فرمون و دنده با من بود پسرعموم گاز و كلاچ و ترمز را فشار مي داد يا برعكس.هميشه هم سر اينكه كي فرمون را بگيره كل كل داشتيم.اما بدبخيت اصلي ما بيرون آوردن ماشين با دنده عقب از پاركينگ بود.3 ماه تابستون طول كشيد تا تونستيم ماشين را بدون ماليدن از پاركينگ بيرون بياريم.
ديگه در راهنمايي حرفه اي شده بود.باباي بدبختم وقتي ميخواست پيكان را بفروشه هيچ كسي باورش نمي شد چپي نيست.سال اول دبيرستان كه رفتم بابام يه پرايد خريد.ديگه من منتظر بودم ظهرها بابام خوابش ببره و ماشين را دو در كنم.يه بار يه افسر به من گير داد.شانس آوردم كه پياده بود.گاز ماشينو گرفتم.........
دفعه اول با اعتماد به نفس كامل رفتم پشت ماشين نشستم.نفر قبليم ماشين را 100متر بعد از تقاطع پارك كرده بود.افسره گفت دنده عقب بگير و تقاطع را دور بزن.منم عادت كرده دنده عقب كه مي گرفتم بيشتر در آينه بغل نگاه مي كردم تا پشت ماشين.افسره گفت مگه كاميون مي روني؟:eek::surprised:
دفعه دوم همه چيز را رعايت كردم.افسره از من همه چيز را امتحان گرفت.دنده عقب-دور 3 فرمون-پارك ال-پارك دوبل-تقاطع-ميدان-چهار راه.نيم كلاچ و........ منم خوشحال داشت كاردكسم را امضا مي كرد گفت بفرماييد منم آينه را نگاه كردم و در را باز كردم گفت ردي؟گفتم چرا؟گفت براي باز كردن در بايد دستت را از درون فرمون مي بردي و در را باز مي كردي:eek::surprised:
تصادف و جريمه و پاركينگ و كورس و خواباندن ماشين هم همه جوره در پرونده ام دارم.در 4 سال اولي كه گواهينامه گرفتم.هر سال بهمن ماه تصادف مي كردم.ديگه بچه هاي بيمه آشنا شده بودن.صافكار و نقاش و مكانيك و جلوبند ساز و ... هم آشنا پيدا كرده بودم.:D
يه بار هم با دوستام كه شبگردي مي كرديم پليس گير داد منم گازش را گرفتم.آخه خيلي به خودم مطمئن بودم.بعد از پيچيدن در چند تا كوچه و خيابان فكر كردم ديگه گمم كرده داشتم آرام مي رفتم كه ديدم از يه كوچه ماشين پليس پيچيد جلوم.هيچي هم در ماشين نداشتيم.نتونستن به چيزي گير بدن.افسره به من گفت آخه وقتي هيچي در ماشين نداري.مست نيستيد روانگردان مصرف نكردي چرا فرار كردي گفتم به خاطر هيجانش.گفت حالا گوهينامت را پانچ مي كنم ماشينت هم مي خوابونم تا هيجانش بيشتر بشه:cry:
اما از وقتي بابام مزدا3 خريد ديگه دلم نمي اومد با اون تصادف كنم.خدا را شكر از قبل از سربازي تا حالا ديگه تصادف نكردم:D:smile::biggrin:
سابقه داری هاااااا
دزدی ای چیزی نداری تو پرونده ؟ :D

من آخرین بار دو سال پیش تصادف کردم
با پرشیا تو اتوبان میرفتم
میرفتم کنکور دانشگاه آزاد
دیرم شده بود
نامرد پیکان جلوئی پرید رو ترمز وسط اتوبان
سمت چپ هم یه کامیون
سمت راست پیکان هم جا واسه یه سواری اون هم با یکی دو سانت فاصله با گارد
کشیدم از سمت راست پیکان رد شم ، بعد اینکه رد شدم (لعنت به این چاله چوله های اتوبان :D) چون سرعتم هم زیاد بود خواستم بپیچم سمت چپ و بیفتم تو آسفالت ، ماشین افتاد رو پهلوی راست
کمی که رو گارد سر خورد وایساد :D
سمت راست کلا داغون

چن تا راننده اومدند کمک
ماشین رو انداختیم رو چرخهاش
با همون وضع رفتم کنکور :D

کلا هرکی یه بار باهام بشینه تو ماشین آخرین بارش هم میشه
همه میترسن باهام سوار شن :D
جان داداش سرعت کمتر از 100 حال نمیده

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
سابقه داری هاااااا
دزدی ای چیزی نداری تو پرونده ؟ :D

کلا هرکی یه بار باهام بشینه تو ماشین آخرین بارش هم میشه
همه میترسن باهام سوار شن :D
جان داداش سرعت کمتر از 100 حال نمیده
نه بابا اما سابقه همه جوره خلاف رانندگي در پرونده ام دارم.
منم اين جوري بودم ايدز كه نيست خوب ميشي :)
چند ثانيه طول ميكشه كه سرعت را از صفر به صد برسوني؟
تا حالا فكر كردي چند ثانيه طول ميكشه سرعت را از صد به صفر برسوني؟

Sarp

مدیر بازنشسته
نه بابا اما سابقه همه جوره خلاف رانندگي در پرونده ام دارم.
منم اين جوري بودم ايدز كه نيست خوب ميشي :)
چند ثانيه طول ميكشه كه سرعت را از صفر به صد برسوني؟
تا حالا فكر كردي چند ثانيه طول ميكشه سرعت را از صد به صفر برسوني؟
اگه به من باشه همراه با استارت
ولی اگه به ماشین باشه بستگی داره چی باشه ماشینش :D

Mr.Hyde

عضو جدید
من وقتي پيش دانشگاهي بودم ماشين ياد گرفتم
به اصرار به پدر گفتم كه برم آموزشگاه رانندگي تا هم رانندگي ياد بگيرم
هم گواهينامه ياد بگيرم
با يه تير دو نشون
چون خيلي علاقه داشتم زود ياد گرفتم
الانم برام راحتي بدون هيچ مشكلي رانندگي كنم
اما خيلي كم سوار ميشم
اين به اين معني نيست كه نتونم
چون ميتونم و مشكلي هم ندارم

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ماشالله چه حوصله ای!!

چه ضد حالی بود موقع ارسال نتت قطع میشد!

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب من يادم نمياد از كي

ولي از كودكي

با تراكتور ياد گرفتم

بابابزرگم يك تراكتور داشت هنوزم داردش ....... هر وقت ميرفتيم سر مزرعه يا گاوداري بابابزرگم با بچه هاي داييم تراكتور رو برميداشتيم ميزديم به دل بيابون

از اونجا رانندگي ياد گرفتم

تصادف نكردم فقط يكبار آيينه بغل ماشين گرفت به در پاركينگ خورد شد

دست فرمونم 20

هر وقت بابام هست بالاي 50 نميرم

ولي خودم تنها كه ميشينم زير 100 نمياد (پدر ماشين رو در ميارم )

ولي يادمه از همون اول رانندگي رو توپ بلد بودم ..... بدون هيچ آموزش اوليه

mirror_life2006

عضو جدید
با نیسان شرکتمون یاد گرفتم الامن 6 ساله گواهینامه دارم تو شهری اولین بار قبول شدم تو ایین نامه دومین بار یه بارم با ماشین رفتم تو چمنا
چون سرعتم زیاد بود و دلم میخاست چمنارو ابیاری کنم اخرین سرعتیم که رفتم 240 کیلومتر تو اتوبانه زنجان تهران بوده با ماکسیما

SAMAN_747

عضو جدید
من رانندگی رو با یه پراید یاد گرفتم تقریبا 4 ساله گواهینامه دارم از 15 سالگی رانندگی یاد گرفتم ماشین دودر نکردم تو شهر هم زیاد تند نمیرم حداکثر 80km/h ولی اگه کل بازی بشه کوتاه نمیام تا حالا نه جریمه شدم نه تصادف کردم بار اول هم تو امتحان راهنمایی و رانندگی قبول شدم.

آخرین ویرایش:

پيرمرد فروم

عضو جدید
والا اون زمونا كه ما ماشين ميرونديم ديگه مثل الانا نبود كه يه مشت جوون بيان سوار ماشين شن
ما اون زمونا با پيكان گوجه اي ها تخت گاز ميرونديم چيزيمونم نميشد
نه مثل اين جوونا كه با 20km/h
هم تصادف ميكنن

آخرین ویرایش:

SAMAN_747

عضو جدید
والا اون زمونا كه ما ماشين ميرونديم ديگه مثل الانا نبود كه يه مشت جوون بيان سوار ماشين شن
ما اون زمونا با پيكان گوجه اي ها تخت گاز ميرونديم چيزيمونم نميشد
نه مثل اين جوونا كه با 20km/h
هم تصادف ميكنن
سلام پدر جان عرض ارادت دارم خوب هستید؟ لطفا اگه میشه بیشتر از خاطراتتون بگید تا ما جوونا استفاده کنیم. ممنون پدر جان

پيرمرد فروم

عضو جدید
سلام پدر جان عرض ارادت دارم خوب هستید؟ لطفا اگه میشه بیشتر از خاطراتتون بگید تا ما جوونا استفاده کنیم. ممنون پدر جان
سلام پسرم بزرگيتونو ميرسونيد به سلامتي شما ما هم خوبيم ولي اگه اين دندون مصنوعيه بزاره
خاطرات من در حد اينجا نيست
اگه بخوام بگم كه يك كتاب 7 جلد ميشه
پسرم سرتو درد نميارم
عيدتم مبارك

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با پراید یاد گرفتم 5ساله گواهینامه دارم،باردوم قبول شدم ،تصادف نکردم ولی اون اوایل 1بار ماشینو انداختم تو جدول از خجالت آب شدم

SAMAN_747

عضو جدید
سلام پسرم بزرگيتونو ميرسونيد به سلامتي شما ما هم خوبيم ولي اگه اين دندون مصنوعيه بزاره
خاطرات من در حد اينجا نيست
اگه بخوام بگم كه يك كتاب 7 جلد ميشه
پسرم سرتو درد نميارم
عيدتم مبارك
بازم سلام بابا بزرگ این بی ادبی من رو به بزرگی خودتون ببخشید اصلا یادم نبود عید رو تبریک بگم من هم عید رو به شما و تمام دوستان در باشگاه تبریک میگم و امیدوارم سال نو سال خوبی برای شما و تمام بچه های باشگاه باشه. بابا بزرگ لطفا خاطراتتون رو بنویسید تا من بدم یه انتشارات خوب و معتبر چاپ کنه تا همه از اون استفاده ببریم. با کمال احترام و تشکر

پيرمرد فروم

عضو جدید
بازم سلام بابا بزرگ این بی ادبی من رو به بزرگی خودتون ببخشید اصلا یادم نبود عید رو تبریک بگم من هم عید رو به شما و تمام دوستان در باشگاه تبریک میگم و امیدوارم سال نو سال خوبی برای شما و تمام بچه های باشگاه باشه. بابا بزرگ لطفا خاطراتتون رو بنویسید تا من بدم یه انتشارات خوب و معتبر چاپ کنه تا همه از اون استفاده ببریم. با کمال احترام و تشکر
سلام پسرم
اين ادب و بزرگ منشي شما منو ياد اين پسرام و نو ه هام ميندازه
ما كه به غير از ادب از شما چيزي نديديم
پسرم چقدر اصرار ميكني ؟
من اگه بخوام بنويسم كه سال بعد ممكنه تموم شه
حالا كدوم انتشارات تو نظرته ؟
آدمش خوبه ؟
ما كه دوست داريم همه از تجربيات ما كمال استفاده رو ببرن و كمكي هم به ديگران كرده باشيم
عيدت مبارك و اميدوارم سال خوبي داشته باشي

tatu_lover1366

عضو جدید
از كي پشت ماشين ميشينين؟شما هم مثل من در بچگي منتظر اين بوديد كه باباتون ظهرها خوابش ببره و ماشين را دودر كنيد؟با چه ماشيني رانندگي ياد گرفتين؟بعد از چند بار امتحان رانندگي گواهينامه گرفتين؟چند سال از اون گوهاينامه مي گذره؟تا حالا گواهينامتون را افسر گرفته؟تا حالا چند بار تصادف كردين؟

به طور غیر رسمی که از 11 یا 12 سالگی اگر اشتیاه نکنم اما قاچاقی و اونم دو الی سه بار
ماشینو دودر نکردم وگرنه حسابم با حضرت عزرائیل بود چون بابام اصلا خوشش نمیومد بچه پشت ماشین بشینه(به شدت تابع قوانین هستند)
بیشتر ماشین مامان که رنو بود رو میگرفتم و اونم از 16 سالگی به بعد
دفعه دوم قبول شدم چون اصلا بلد نبودم قوانین رو رعایت کنم
اولین ماشینی هم که پشتش نشستم یک پیکان بود
فکر کنم 6 سالی میشه از گواهینامه
یک بار واسه لایی کشیدن جریمه شدم چون به این کار معتادم
یک بار هم که یک موتوری صاف گذاشت عقب ماشین که اگه بشه تصادف من به حساب آورد, میشه یک بار

Aghrab Khatoon

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من 1سال و نیمه گواهینامه گرفتم......
تو تعلیم رانندگی هم یاد گرفتم ........
قبلش بابام بهم ماشین نمیداد........
با 405 تمرین کردم بعدش..........
بعد هم بابام پراید خرید برام......
تصادف هم نکردم................

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز