با این وضع بیکاری دوست دارید خانم بودید یا آقا؟

Sarp

مدیر بازنشسته
شاید شما هم مثل خیل عظیمی از جوانان بیکار، روزها را در روزنامه های نیازمندی شهر برای یافتن کاری مناسب خودتان سپری میکنید. اما به جرات میتوان گفت که اگر جنسیت شما خانم باشد کمتر از آقایان از یافتن کار نا امید خواهید شد. علتش هم واضح است. برای همین هم از روی بیکاری نشستم و نیازمندیهای دو روز متفاوت را بررسی کردم و آمار خانم و آقای فرصتهای شغلی مختلف را از آن در آوردم که به شرح زیر است:

از میان (۱۶۰) فرصت شغلی که در آنها مشخصا جنسیت را ذکر کرده بودند ، (۱۰۴ ) فرصت شغلی برای خانمها و ( ۵۶ ) فرصت شغلی برای آقایان بود.

در روز دیگر از میان ( ۱۲۵ ) فرصت شغلی دیگر که در آنها نیز مشخصا جنسیت مورد نظر را ذکر کرده بودند (۸۹ ) فرصت شغلی برای خانمها و فقط ( ۳۶ ) فرصت شغلی برای آقایان بود.

البته لازم به ذکر است که این آمار فقط مربوط به فرصت های شغلی بود که در آنها مشخصا گفته شده بود که خانم باشند و دیگر اینکه در این آمار فرصت های شغلی مانند پیک موتوری ،رانندگی پایه یک و غیره را با اینکه از جنسیت حرفی به میان نیامده اما مسلما جزء آقایان حساب کردم. که مسلما اگر موتور سواری برای خانم ها ممنوع نبود هم به خدا قسم فقط خانم میگرفتند! آگهی های دیگر هم که در آنها صحبتی از خانم و آقا آورده نشده بود، اگر با ایشان تماس بگیرید بیشتر خانم ها را ترجیح میدهند تا آقایان. خب همینه که میگن گل بود به سبزه نیز آراسته شد!!! البته بیشتر هم به این خاطره که میگن خانمها حقوق کمتری میگیرند یا برایشان بیمه نمیدهند. یا مثلا جاهایی (برای نمیدونم چه کارهایی) خانم مجرد ،با ظاهری آراسته و روابط عمومی بالا نیازمندند.این روابط عمومی هم خودش داستان شده. خلاصه اینکه ات چند سال آینده خانمها خودشان را آماده کنند برای کار در بیرون خانه و آقایان هم خودشان را آماده کنند برای کار داخل خانه یا همان خانه داری. حداقل این طوری آمار ازدواج بالاتر میره و میل به تشکیل خانواده بیشتر میشه. حالا با توجه به این وضعیت شما که بیکارید دوست دارید آقا بودید یا خانم؟

به نقل از "نگاه محمد رضا به دنیای پیرامون"

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما سر پیازی یا ته پیاز آقا گردنش کلفته میخواد تاپیک بزنه

bist 20

عضو جدید
مگه اذیت میشی این تایپ رو بزنه...
آقا بزن هرچی دلت خواست..

8331_vida

عضو جدید
الان فقط سابقه و پارتي مي خاد....درسته تو اگهي ها زياد اسم خانم به كا برده اما همشون مربوط به كارايي مثل منشي و بازاريابه.من شخصا جز اينا نديدم .................

bist 20

عضو جدید
چرا!!!!!!
کار به جاهایی رسیده که روی شیشه ی سوپرمارکت ها هم زدن :
به خانم جهت کارنیازمندیم!!!!!!!!!!!!!!

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایی کجای این مملکت دیدی کاری به نفع خانم ها انجام بشه...؟
میگی برای خانم ها شغل بیشتر هست؟؟؟منشی گری با ظاهری آراسته با روابط عمومی و خصوصی بالا و...!!!!!
خدایی چند تا خانم حاضر میشن با این شرایط عجیب و غریب کنار بیان و برن کار کنن...تازه اصلا اگه کاری باشه براشون...خدای نکرده سراب نباشه..
به نظر من از 100 درصد آگهی های روزنامه ها...90 درصدشون یا الکی اند...یا سرکاری و واسه خنده...یا اگرم باشن میری مصاحبه و میشینی تا تماس بگیرین که هرگز اتفاق نمی افته...
من فکر میکنم توی جامعه ما چه برای مرد و چه برای زن...فقط در چند صورت کار هست..
شغل های خوب که همگی پارتی میخوان
در مورد بقیه شغلها هم که شانس چقدر یاریت کنه...

در هر صورت فرقی نداره...هر دو جنس بیکارن...

GoLsHAn.A

عضو جدید
خدایی کجای این مملکت دیدی کاری به نفع خانم ها انجام بشه...؟
میگی برای خانم ها شغل بیشتر هست؟؟؟منشی گری با ظاهری آراسته با روابط عمومی و خصوصی بالا و...!!!!!
خدایی چند تا خانم حاضر میشن با این شرایط عجیب و غریب کنار بیان و برن کار کنن...تازه اصلا اگه کاری باشه براشون...خدای نکرده سراب نباشه..
به نظر من از 100 درصد آگهی های روزنامه ها...90 درصدشون یا الکی اند...یا سرکاری و واسه خنده...یا اگرم باشن میری مصاحبه و میشینی تا تماس بگیرین که هرگز اتفاق نمی افته...
من فکر میکنم توی جامعه ما چه برای مرد و چه برای زن...فقط در چند صورت کار هست..
شغل های خوب که همگی پارتی میخوان
در مورد بقیه شغلها هم که شانس چقدر یاریت کنه...

در هر صورت فرقی نداره...هر دو جنس بیکارن...

منم با فامطمه موافقم درسته به ظاهر كار واسه خانوما زياده اما محيط كار مناسب نيست من خودم 100جا رفتم واسه كار كه گفتن تماس مي گيريم يا حقوق 50 تومن و 100 تومن بدون بيمه و تمام وقت به نظر شما اين كاره؟بيكار باشي بهتره تا بري سر همچين كاري در كل همه چي به قول دوستان بر مي گرده به پارتي و شانس

arash_441

متخصص انرژی های نو
منم با فامطمه موافقم درسته به ظاهر كار واسه خانوما زياده اما محيط كار مناسب نيست من خودم 100جا رفتم واسه كار كه گفتن تماس مي گيريم يا حقوق 50 تومن و 100 تومن بدون بيمه و تمام وقت به نظر شما اين كاره؟بيكار باشي بهتره تا بري سر همچين كاري در كل همه چي به قول دوستان بر مي گرده به پارتي و شانس

شمام چه حرفایی میزنین الکی بزرگش میکنین مگه با 50 تومن به آدم فحشم میدن! الان به منشی نیمه وقت 150 تا 200 تومن روزی 3 تا 5 ساعت کار میدن

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
شمام چه حرفایی میزنین الکی بزرگش میکنین مگه با 50 تومن به آدم فحشم میدن! الان به منشی نیمه وقت 150 تا 200 تومن روزی 3 تا 5 ساعت کار میدن
خوب راست میگه دیگه ...آدم بره درسای سخت سختو با استاداری سخت گیر بگذرونه که آخرش یه کار دم دستی بهش بدن! بیکار باشه بهتر تا اینجوری کارکردن

arash_441

متخصص انرژی های نو
خوب راست میگه دیگه ...آدم بره درسای سخت سختو با استاداری سخت گیر بگذرونه که آخرش یه کار دم دستی بهش بدن! بیکار باشه بهتر تا اینجوری کارکردن

سیاست دولت از گشودن در دانشگاها اینه که سطح سواد و فرهنگ مردم بره بالا نه اینکه موقعیت شغلی تون بهبود پیدا کنه ، کسی بهتون نگفته بری درس بخونی بعد بری دم دستی یا ادعاتو کم کنید یا بیکار بشین خونه

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیاست دولت از گشودن در دانشگاها اینه که سطح سواد و فرهنگ مردم بره بالا نه اینکه موقعیت شغلی تون بهبود پیدا کنه ، کسی بهتون نگفته بری درس بخونی بعد بری دم دستی یا ادعاتو کم کنید یا بیکار بشین خونه
اوووووووووووه چه دوری برداشتی مگه چی گفتم حالا........
پس شما هم ادعا نکنید شرایط آقایون تو وضع الان سخت تره

" Sara "

عضو جدید
آقایون چون بار بیشتری از زندگی (زن و بچه و ...) روی دوششان سنگینی میکنه مضلوم تر واقع شدن ...

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه آقا بودن مي رفتن كارگري ميكردن ولي خانم ها چي !!؟؟؟

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من چند ساله فارغ التحصیل شدم و چند دوره لازم و ابتدایی نرم افزاری رشته ام رو گذروندم ولی وقتی میرم دنبال کار میگن رشته ات مردونه اس و بهم کار نمیدن یا اونقدر اما اگر میارن که من و بی خیال کنن.
این مسئله که برا خانوما بیشتر شغل هست درست نیست شغلای مثل منشی گری یا... بیشترن نه شغل واقعی. منی که برق خوندم هرگز حاضر نمیشم کارایی مثل منشیگری یا .... رو قبول کنم.نه بخاطر دلیلای عوامانه، نه بخاطر ارزشی که به اموخته هام میدم و می خوام جایی کار کنم که من و به عنوان یک مهندس قبول کنن ولی متاسفانه توی ایران یک زن مهندس معنایی نداره و جزئ لغات و مفاهیم تعریف نشده اس.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
بیشتر از اینکه مشکل از کمبود کار باشه .. مشکل از توقع ها هست .. ماشاالله کلی دیگه مهندس و دکتر داریم .. کی میره کارگری !!

کاش زمانی که اینطور داشتن در دانشگاه ها رو باز میزاشتن اول بفکر این همه مدرک تحصیلی هم بودن ..

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کمتر کسی سر کاریه که باید باشه...
که بهش علاقه داره
که لیاقتشو داره
که مستحقشه
که دانششو داره...به خاطر همینه کمتر کسی به کاری که میکنه احساس مسئولیت داره و درست انجامش میده
با این حال خوشحالم که مرد نیستم...
آخه کار جوهره ی مرده
خدا رو شکر که تو این شرایط لازم نیست نگران این باشم که داره چه بلایی سره جوهره ام میاد...

GoLsHAn.A

عضو جدید
جدي ميگم رفتم يه جايي گفت 8صبح تا 1 ظهر 4 تا 8 شب 50 تومن تو بودي ميرفتي اين كار ارزش داره به نظر تو؟ الان من از 8 صبح تا 6 عصر يه سره سر كارم واسه 350تومن نه مرخصي دارم نه ميتونم جايي برم به قول گلايول جون اين همه درس بخوني واسه اين طور كارا تازشم همه حقوقم ميره واسه دانشگاه

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز

عین واقعیته چون خانمها نیروی کار ارزان به حساب میان. دقیقا همون کاری که یه اقا با 500 هزار تومن انجام نمیده داره یه خانم با 100 هزار تومن انجام میده می دونی چرا؟چون مهم نیست واسه سرگرمی میره هزینه و بار زندگی معمولا رو دوشش نیست.

arash_441

متخصص انرژی های نو
جدي ميگم رفتم يه جايي گفت 8صبح تا 1 ظهر 4 تا 8 شب 50 تومن تو بودي ميرفتي اين كار ارزش داره به نظر تو؟ الان من از 8 صبح تا 6 عصر يه سره سر كارم واسه 350تومن نه مرخصي دارم نه ميتونم جايي برم به قول گلايول جون اين همه درس بخوني واسه اين طور كارا تازشم همه حقوقم ميره واسه دانشگاه

ما که یه منشی داریم از ساعت 4 تا 8 عصر بهش 300 میدیم! نمی دونم والا الان شنیدم 50 تومن که پول کرایه تاکسیتم در نمیاد!

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرایط طوریه که دیگه هم آقا و هم خانوم احساس مسئولیت می کنن و مجبورن دنبال کار باشن ... اما خب چون جامعه از مردها توقع دیگه ای داره مسلما فشار روی مردها بیشتره... ترجیح می دم بدون چنین فشاری دنبال کار باشم :)

GoLsHAn.A

عضو جدید
ما که یه منشی داریم از ساعت 4 تا 8 عصر بهش 300 میدیم! نمی دونم والا الان شنیدم 50 تومن که پول کرایه تاکسیتم در نمیاد!
دقيقا پول كرايه تاكسيم هم در نميومد به اقاهه گفتم اين مقداري كه شما ميگين مال نهايت 3 روز منه خودتون و مسخره كردين يا ما رو تازه كلي ادم هم ايستاده بود كه برن واسه مصاحبه خيلي زور بود به خدا اما الان خدارو شكر كارم و دوس دارم