بایگانی نتایج مسابقات عکاسی باشگاه مهندسان

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خیلی دوست دارم یا بهتره بگم داشتم که توی این مسابقه شرکت کنم ولی متاسفانه بارها و بارها واژه داخلی رو دیدم و یجورایی حس میکنم که زیاد مناسب من نیست.
ولی خب از سر علاقه ای که به طراحی های جدید دارم خواستم از دوستان عزیز بپرسم که من میتونم طرههای خارجی خودم رو ارائه کنم یا موضوع مسابقه فقط شامل طرحهایی داخلی میشه؟؟

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من خیلی دوست دارم یا بهتره بگم داشتم که توی این مسابقه شرکت کنم ولی متاسفانه بارها و بارها واژه داخلی رو دیدم و یجورایی حس میکنم که زیاد مناسب من نیست.
ولی خب از سر علاقه ای که به طراحی های جدید دارم خواستم از دوستان عزیز بپرسم که من میتونم طرههای خارجی خودم رو ارائه کنم یا موضوع مسابقه فقط شامل طرحهایی داخلی میشه؟؟
قطعا اگه کارتون به طراحی خارجی هم برسه امتیاز بیشتری بهتون تعلق میگیره اما همونطور که قید شده طراحی داخلی در درجه اول اهمیت قرار داره مسلما یه فضایی مثل اسپا با تصاویر داخلیشه که تعریف میشه بیشتر, هر چیزی یه شروعی داره کجا از اینجا بهتر که برای بار اول هم شده یه طراحی داخلی هم داشته باشید تو کاراتون و در تکمیل و ادامه کارتون;)
(البته منظور از فضای داخلی صرفا یه فضای بسته نیست همونطور که خودتونم واقفید spa میتونه الزاما یه فضای سرپوشیده هم نباشه و تو یه فضای باز اتفاق بیافته که قطعا این نوع از طرح ها هم کاملا قابل قبوله)
** نحوه اعلام حضور در این مسابقه ایجاد تاپیک با نام متناسب با طرح هر شخص در تالار: گالری کارهای درحال انجام است امتیاز زیادی مربوط به تاپیک wip شما که شامل روند طراحیتون هست میشه

آخرین ویرایش:

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
رسول نجفیان در "مــرد هـزار چهــره" نقش شاعری پیزوری رو داشت که هر چه زور میزد "شعرش نمیومد"!! دوست داشت شعر بگه، خیلی هم دوست داشت ولی خب شعره نمیومد که نمیومد ... حالا حکایت ماست: من هم خیلی دوست دارم شرکت کنم موضوع هم جذابیت مناسب و مزمنی :D داره ولی خب فکر کنم هر چه زور بزنم "طرحم نیاد" ... حالا اعلام آمادگی کنیم بعد 11-10 شب که میرسیم خونه با ته مانده نــای اونروزمون زورکی میزنیم ببینیم آقا رسول چی می کشیده بنده خدا :smile:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
رسول نجفیان در "مــرد هـزار چهــره" نقش شاعری پیزوری رو داشت که هر چه زور میزد "شعرش نمیومد"!! دوست داشت شعر بگه، خیلی هم دوست داشت ولی خب شعره نمیومد که نمیومد ... حالا حکایت ماست: من هم خیلی دوست دارم شرکت کنم موضوع هم جذابیت مناسب و مزمنی :D داره ولی خب فکر کنم هر چه زور بزنم "طرحم نیاد" ... حالا اعلام آمادگی کنیم بعد 11-10 شب که میرسیم خونه با ته مانده نــای اونروزمون زورکی میزنیم ببینیم آقا رسول چی می کشیده بنده خدا :smile:
از اونجایی که موضوع منعطفیه دیدن نمونه برای این که به قول خودتون طرحتون بیاد:smile: خییلی میتونه تاثیر گزار باشه
[h=1]ضوابط و نمونه های طراحی:اسپا Spa[/h]

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
jaleb bood vali u behtar az in mitoni kar koni
بله جا کار زیاد داره-وبهتر از این میشه روش کار کرد

بسیار عالی کار کردین
واقعا فوق العاده است
انقدر در زمینه نورپردازی مشکل دارم که با دیدن این کارها به جرات می تونم بگم اصلا نورپردازی بلد نیستم
به امید موفقیت های روزافزون
بهترین هارو براتون آرزو می کنم

نورپردازی خاصی نداره -توضیح داده شده از یه ویری دووم با اچ دی آر استفاده شده

ممنون ولی اینطورام نیست :)

اتفاقا همین طوری هاست .شما توی این کار فوق حرفه ای هستی

اینطورام نیست مینا جان
ممنون این لینک کمکتون میکنه
استاد zancanaroعزیز واقعا کاراتون عالیه

یعنی هیچ عیب و نقصی تو کار نیست

اگه یه آموزش نورپردازی هم برای ما مبتدی ها بذارین خیلی خوب میشه

خواهش میکنم-اتفاقا ایراد زیاد داره-که جلوتر میشه فهمید
این آموزش رو هم همون نوری دادم که تو این تردی هست لینک

vdi

کاربر فعال
سلام .میشه یه مثلا از اون چیزی رو که می خوایم طراحی کنیم رو هم به ما نشون بدیدداخل پرانز. یعنی ما ذهن وطرح مون فقط تو اون قسمت دریافت خدمات اسپا بچرخه با جاهای دیگه کاری نداشته باشیم و فقط فقط طرح اونجا رو بزنیم اگه وقت شد به جاهای دیگه فکر کنیم.درست فهمیدم;)

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام .میشه یه مثلا از اون چیزی رو که می خوایم طراحی کنیم رو هم به ما نشون بدیدداخل پرانز. یعنی ما ذهن وطرح مون فقط تو اون قسمت دریافت خدمات اسپا بچرخه با جاهای دیگه کاری نداشته باشیم و فقط فقط طرح اونجا رو بزنیم اگه وقت شد به جاهای دیگه فکر کنیم.درست فهمیدم;)
من دقیقا متوجه منظورتون نشدم!!!!فک کنم اشتباه تایپی داشتید!کلا باید 2 تا رندر از یک یا 2 تا فضای داخلی اسپا انجام بدید منظورتون از جاهای دیگه کجاست؟

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام خدمت عزیزان

به پایان امد این دفتر و حکایت همچنان باقیست...
صمیمانه از همه ی دوستانی که در این سری از مسابقه عکاسی با موضوع "تزیینات" با عکسای خوبشون شرکت کردن تشکر میکنم

توضیحات تکمیلی در رابطه با نحوه ی داوری :
به نظرم رسید که توضیحاتی رو در مورد داوری عکس ها ارائه بدم ؛ برای داوری ِ عکاسی ، جدولی تنظیم شده که رای داوران رو امتیاز بندی میکنه . به این ترتیب که رای داوران بر اساس اولویت هاشون ، امتیاز بندی میشه ، و از اول به آخر از امتیاز ها کمتر میشه . در نهایت ، این امتیازا جمع بندی میشه ، و عکس های برتر ، انتخاب میشن .
علاوه بر این، برای دوره های بعد ، یک چک لیست ِ حرفه ای و کامل هم تنظیم میشه با شرح ِ کامل ِ جزئیات ، که دیگه بر اساس اونا ، امتیاز بندی خواهیم کرد . ( همانند ِ مسابقات ِ شیت بندی ) .

طبق ِ رأی و نظر داوران ِ محترم این مرحله ، عکس های انتخابی رو به ترتیب اولویت قرار میدم:

عکس اول: خانم مهندس 203_fariba
مکان : کرمان نقاشی ایوان ورودی حمام گنجعلی خان
پست شماره: #70

هدایا:150 امتیاز

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=164908&d=1376142567

عکس دوم: خانم مهندس YASAMAN.D
مکان:یزد،شهر خاک وهنر
پست شماره:

هدایا:125 امتیاز

عکس سوم:خانم مهندس eltegha
مکان:بافت قدیم یزد
پست شماره:#47

هدایا:100امتیاز

عکس چهارم:خانم مهندس l3an00
مکان:کاشان، ورودی بازار
پست شماره:#73

هدایا:75 امتیاز

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=165157&d=1376310515

عکس پنجم:اقای مهندس DDDIQ
مکان:شیراز،مسجد وکیل
پست شماره:#20

هدایا:50 امتیاز

بزودی جوایز این عزیزان ، به حسابشون واریز خواهد شد .:gol:

جا داره که همینجا ، از زحمات داوران عزیز و محترم که واقعا زحمت کشیدند ، و همچنین از همه ی دوستان خوبم که در تاپیک شرکت کردند ، و عکس هاشون رو به اشتراک گذاشتند ،صمیمانه تشکر و قدردانی کنم . همچنین از دوست خوبم مهندس احسان عزیز بابت برگزاری خوب مسابقات عکاسی بی نهایت سپاسگزارم .

موفق باشید
:gol:

دوستان ِ معمار ِ عزیز ، جهت نقد و بررسی ِ تصاویر ِ این تاپیک و همچنین تصاویر منتخب ِ این دوره از مسابقات عکاسی ِ معماری به تاپیک ذیل رجوع بفرمائید :

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon3.gif نقد و بررسی ِ مسابقات عکاســــی ِ معمـــــاری شماره 05 - تزئینات

L

l3an00

Guest
تمدید میشه تا اخر مهر آیا که دست به کار بشیم؟ :D

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مسابقه تا اخر مهر تمدید شد

*مهم:*
نحوه اعلام حضور در این مسابقه ایجاد تاپیک با نام متناسب با طرح هر شخص در تالار: گالری کارهای درحال انجام است بیشتر امتیازات مربوط به تاپیک wip هر شرکت کننده (شامل روند طراحی)خواهد بود

توضیحات بیشتر:

پیوست ها

• poster tamdid.jpg
    poster tamdid.jpg
    91.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

BIODESIGN

عضو جدید
موضوع خوبیه جای کار زیاد داره و دست ادم بازه تو طراحیش منتظر کار منم باشید;)

سلام اتودهای کارمو میتونید اینجا ببینید;)امیدوارم کسایی که گفته بودن شرکت میکنن هم کاراشونو بزارن دیگه کم کم که رقابت جالبتر شه و خب کلا دیدن روند کاریه بقیه هم جالبه

Bubble Spa(مسابقه طراحی داخلی اسپا)

آخرین ویرایش توسط مدیر:
L

l3an00

Guest
یک فضا از جنس موج!

یک فضا از جنس موج!

کانسپت:

من باتوجه به هدف فضاهای اسپا که آرامش هست سعی کردم از عنصری استفاده کنم که برای ما همیشه نماد آرامش بوده .... آب

sea_wave_by_maarel-d47a25b.jpg
حرکتهای داخلی فضا رو از موج دریا ایده گرفتم که صداش،تماشاش و زیباییش منبع آرامش هست
75.jpg

با توجه به خاصیت درمانی خطوط منحنی سعی کردم هیچ خط شکسته و صافی در فضای داخلی نداشته باشم که خب به نوعی کانسپتم هم همین موضوع رو القا میکرد

به زودی وایر کار در این محل نصب میگردد...!

L

l3an00

Guest
وایر اولیه

وایر اولیه

فضای طراحی شده رو بسیار ساده در نظر گرفتم و درواقع میتونم بگم کمی از حالت رئال خارج شدم
این مدل تختی هست که برای اسپا در فضا درنظرگرفتم و کانسپتش ...

wire 1.jpg15_72_2---Wave--The-North-Sea--Whitley-Bay--Tyne-and-Wear_web.jpg

ادامه کار به زودی!

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید :
من تازه این پست رو خوندم..می تونم هنوزم شرکت کنم؟
بله همونطور که تو پوستر مسابقه هم ادیت شده مسابقه تا اخر مهر تمدید شده

*مهم:*
نحوه اعلام حضور در این مسابقه ایجاد تاپیک با نام متناسب با طرح هر شخص در تالار: گالری کارهای درحال انجام است بیشتر امتیازات مربوط به تاپیک wip هر شرکت کننده (شامل روند طراحی)خواهد بود

توضیحات بیشتر:

DDDIQ

مدیر ارشد
سوال: انتخاب سایت آزاده؟
ابعاد کار چه حدودی میتونه داشته باشه؟
با تشکر...

سلام دوست خوبم
به صورت کلی با توجه به گستردگی و تنوع موضوع اسپا , همانطور که خانم مهندس هلن بانو اشاره داشتن انتخاب سایت و اقلیم و ابعاد کار رو به انتخاب خود طراحان شرکت کننده گذاشتیم و مد نظر طراحی داخلی می باشد ؛

روند کار به این صورت می باشد که شرکت کنندگان عزیز پس از مطالعه تاپیک ضوابط و نمونه های طراحی:اسپا Spa و اشنایی نسبی با این فضا , بنا به انتخاب خودشان شروع به طراحی فضای داخلی یک نوع اسپا می کنند.
ارئه حداقل 2 رندر یا اسکیس نهایی الزامی است و بنا به انتخاب خودتان میتوانید 2نوع اسپای متفاوت طراحی کنید یا از یک اسپا در 2 جهت مختلف رندر بگیرید یا اسکیس بزنید

مشتاق دیدن کارهای شما هستم , سپاسگزارم :gol:

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز

... خب ما زورمون رو زدیم و شـــد اما مقادیری مشکل و مانع سر راه سبز شده:

اول اینکه ابن کاری که ما داریم تو محل کارمون انجام میدیم (و از قضا موضوعش انگ موضوع مسابقه باشگاه هست) هم کارفرمای حقوقی داره و هم کارفرمای حقیقی. چند روز پیش که با بچه ها می خواستیم کار رو بذاریم اینجا، از طرف مدیریت شرکت منع شدیم اونها به متن قرارداد اشاره داشتن که تو اون کارفرما، مشاور رو از نشر هرگونه تصویر و نقشه و سند تا قبل از اتمام مراحل قانونی پیمان برحذر داشته ...
دوم اینکه کار یاد شده در حد حرفه ای یا نزدیک به حرفه ای هست (من خودم دو سه روز بیشتر با گروه نبودم ها:D) و پنج شش نفر یکی دو ماه روش وقت گذاشتن بنابراین انصاف نیست با کارهای دانشجویی که به تبع هم وزنشون نیست با یک دیده قضاوت بشن ... حق دوستان دانشجو تضییع میشه
سوم اینکه حد نصاب نفرات هر گروه شرکت کننده 2 نفر اعلام شده که باز قضیه تضییع حق پیش میاد. اینا کمِ کم پنج نفر ثابت بودن با یه عده متغیر
چهارم هم اینکه علاوه بر عزیزانی که به عنوان داور ذکر شدن گویا قراره دوستان دیگه ای هم اضافه بشن که باز قضیه تضییع حق پیش میاد. طبعا حــق هر شرکت کننده ای هست که از ابتدای امر ترکیب هیئت داوری رو به وضوح بشناسه.
==========================================
من بعد از اتمام همون مراحل قانونی، تصاویر کار رو میذارم تو باشگاه تا بچه ها هم استفاده کنن چون به نظر کار نسبتا بامایه ای شده... اگه بعد سه چهار سال گذرتون به "سرعین" افتاد و دیدین یکی دو تا از آبگرم هاش پوست انداختن یادی از اون حضرات بکنید:D

maryam_d

عضو جدید
با سلام
کارتون فوق العادست
امیدوارم من هم بتونم به زودی در زمینه ی 3بعدی به این اندازه پیشرفت کنم. ;)

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
گالری کارهای درحال انجام(WIP):

WIP کار شرکت کننده ها تا این لحظه(14 مهر)
منتظر حضور باقی دوستان هم هستیم:gol:مهلت تا اخر مهر

spa. et-rt

اسپاي هتل / ويلايي حلزون

اسپای هتل/ویلایی بکی (Bouquet)

کندوی آرامش(مسابقه طراحی اسپا)

Bubble Spa(مسابقه طراحی داخلی اسپا)

یک فضا از جنس موج!

مسابقه طراحی فضا داخلی یک اسپا-اسپا روزانه

مرکز اسپا
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=173710&d=1380988569

آخرین ویرایش:
بالا