بایگانی (راندو در معماری)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bacheironi_or2

عضو جدید
بایگانی (شیت بندی)

بایگانی (شیت بندی)

آخه A تفلکلی ! دلم به حاله شما که نه به حال این تایپیک سوخت گفتم یه یا الله هی گفته باشیم بابال جان عزیزم برادر من (خواهر من) یک تایپیک سلام احول پرسی بزن ببین چه می کنه همه که مثل من دون بال اطلاعات نیستن .ممنون از این شیت بندی .:child::w17:

nino

مدیر بازنشسته
آخه A تفلکلی ! دلم به حاله شما که نه به حال این تایپیک سوخت گفتم یه یا الله هی گفته باشیم بابال جان عزیزم برادر من (خواهر من) یک تایپیک سلام احول پرسی بزن ببین چه می کنه همه که مثل من دون بال اطلاعات نیستن .ممنون از این شیت بندی .:child::w17:

:surprised::surprised::surprised::surprised:
چرا دلت به حال این تاپیک سوخت ؟؟

pedram_84

عضو جدید
راندو داخلي

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/933146bae197db9f5.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/933146bae19783fda.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/933146bae143e3add.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/933146bae1438b8f2.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/933146bae14370384.jpg
نينو جان ممنون از راندوهايي كه گذاشتي،اما به عقيده من فقط روي آخري ميشه اسمه راندو رو گذاشت چون حال و هواي طراحي رو تا حئ زيادي منتقل كرده:)
اگه بتونم چند تا راندوي قوي رو سايت ميذارم:child::lol:

samira284

عضو جدید
طراحی روستا

طراحی روستا

سلام nino عزیز ، من یه تحقیق درباره روستای قمچ آباد دارم که نمونه کارای شما رو دیدم ، می تونین اطلاعاتتون رو واسه من بفرستین ؟:gol:

nino

مدیر بازنشسته
سلام nino عزیز ، من یه تحقیق درباره روستای قمچ آباد دارم که نمونه کارای شما رو دیدم ، می تونین اطلاعاتتون رو واسه من بفرستین ؟:gol:
سلام عزیزم . روستا 1 یا 2 ؟
کار روستا 1 رو هم میتونم برات بفرستم
این هم که کار روستا 2 بود ;)

rana.7

عضو جدید

marjanmotafeghi

عضو جدید
سلام من تازه عضو شدم و تازه دانشجو كارام خيلي ضعيفه. راستش اصلا نمي‌دونم چيكار بايد انجام بدم. استادها هم كه هر كدوم 10-15 تا كار دادن مثلا واسه عيد. من احتياج به چند تا نماي خارجي و داخلي دارم هر كي ميتونه كمكم كنه.

mobi

عضو جدید
در پاسخ به چیستی راندو باید پنجره خیال خود را بر روی نقشه ای سازه ای بگشاییم که فضاها و فواصل بی روحش را با اندازه ها نشانه گذاری کرده ایم و لایه ای را با تجسم هایی که هیچ عینیتی در بیرون ندارند بر روی آن خیال اندود کنیم و هستی هایی را پیش بینی کنیم که می تواند باشد.

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اموزش اسکیس - انواع درختان

دقت در نوع درختی که شما در اسکیس برای منطقه مورد نظر به کار می برید از مسائل مهمی که به هنر شما در مورد شناخت اقلیم منطقه بستگی داره و شما در اسکیس حق ندارید هر درختی که ظاهرا زیباست استفاده کنید . بنابر این برای آشنایی با درختان مناطق آبو هوایی مختلف توصیه می کنم کتاب درختان زینتی در فضای سبز نوشته خانم دکتر غزاله روحانی رو مطالعه کنید قطعا این شناخت برای بستن یک شیت اسکیس ضروریه.
نمونه های دیگه ای از درختان رو که به قلم استاد ارجمندم جناب آقای دکتر صدیق هست رو براتون میگذارم.
تکنیک ترسیم همونیه که در پست قبلی هست فقط بسته به فرم درخت شکل قالب اولیه تغییر میکنه .

این هم نمونه ماژیکی درخت

توصیه می کنم برای خودتون آلبومی تهیه کنید و تمام عناصر اسکیس رو با شرح تمام موارد مربوطه کنار هر کار بگذارید. در نهایت بعد از تمام شدن کار می تونید یک آرشیو کامل از مدارک اسکیسی داشته باشد . برای شروع ۴۰ نوع درخت برای اقلیمهای مختلف پیدا کنید بکشید و آلبوم کنید اگر مشخصات هر درخت رو هم کنارشون بنویسید مطمئنا در استفاده از اون در شیت اسکیس دچار مشکل نخواهید شد .
در ضمن اگر کارای اسکیستون از هر مورد به جایی رسید که قابل نمایش بود برام ایمیل کنید تا برای دیدن باقی دوستان در وبلاگ بگذارم. موفق باشید تا جلسه بعد اسکیس.​

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسکیس

اسکیس

سلام.با اینکه مطمئن هستم که بعد از طی مراحل متوسطه و پیشرفته مجبور به تمرین همین مقدمات هستید ولی با این حال مطالب رو در سطح بالاتری واستون میگذارم.
قسمت عمده هر اسکیس عوامل محیطی هستند که مهمترین اونها درخت و گیاهان به شکلهای متفاوت هست. کف سازی - جنس مصالح و فرم جزییات اصل حجم می تونه نکات مهمی باشه ولی درخت و سبزه در پر کردن شیت تاثیر بسیار زیادی داره . نحوه ترسیم درخت در نما و به شکل زیر و طی چند مرحله به این صورته . امتحان کنید ...ساده است نه!!!
۱- یه قلب ساده رسم کنید .
۲- روی این قلب به شکلل کنگره کنگره خطوطی رسم کنید.​
۳- دو تا خط خیلی ساده و منحنی که قرینه هم هستند به عنوان تنه درخت ویک خط کنگره دار دیگه گوشه سمت چپ درخت ما رو میسازه​
۴ - واسه طبیعی جلوه کردنش یک امضای کوچولو بندازید پاش و خط افق رو هم از یک سوم تنه صاف رسم کنید .​
این ساده ترین شکل ترسیم یه درخت بود. از اینکه تصاویر کمی بی کیفیت هستند عذر می خوام . اگه همین روندمیتونه کمکتون کنه لطفا در قسمت نظرات برام یادداشت بگذارید.
.​

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسکیس1

اسکیس1

همه ما این جمله معروف رو شنیدیم :
قبل از اینکه پرواز کنید باید دویدن را بیاموزید و قبل از دویدن راه رفتن و قبل از راه رفتن نشستن و ...بنابر این از اصول پایه و اصلی در این آموزش استفاده می کنم و امیدوارم که دوستان با اعتماد به نفس و نیروی درونی که ضامن اجرایی تمرینات اولیه است اونها رو انجام بدن .
به عنوان ژیش فرض یادتون باشه تمام تمریناتت داخل کاغذ آ ۳ بدون خطکشی با خط کش و تمام تمرینات فعلا با مداد و روان نویس ۳/. و نهایتا ۵/۰ انجام میشه .
تمرین۱ خط کشیدن - خط کشیدن واقع کار ساده ای نیست . تعداد تمرین ۱ صفحه صحیح برای هر کدوم از این تمرینات .
۱- خطوط عمودی
۲- خطوط افقی
۳- خطوط مورب
۴- خطوط تمام جهت به صورتی که فضای خالی داخل صفحه ۳ میامتر در ۳ میلیمتر بیشتر نشه .
قرار داد : خطها از یک سمت صفحه شروع و به سمت دیگه ختم بشوند.
۲- کج شدگی ممنوع
۳- چند بار خط کشیدن و خط غیر ممتد کشیدن ممنوع
۴- خطوط قوی - با یک مرتبه خط کشیدن و تسلط کافی روی کاغذ
توصیه می کنم تمریناتتون رو تاریخ و صفحه بگذارید تا در نهایت روند یشرفت خودتون رو ببینید و اعتماد به نفستون بره بالا.

وضعیت
موضوع بسته شده است.