بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دومان جان. خسته نباشید.
من دانشجوی رشته مهندسی طراحی محیط زیست هستم. راستش اصلا نمی دونستم اسکیس چی هست. روز اول کلاس بیان تصویری استادمان از ما خواست که یک اسکیس بکشیم. طرح من آنقدر ابتدایی بود که از خجالت سرخ شده بودم. من دنبال یک کلاس می گشتم که در کرج وجود داشته باشد. ولی با خواندن مطالب خوب و مفید شما در قسمت آموزش اسکیس و این که حتی شما اسکیس های ما را کرکسیون نیز می کنید باعث شد که از رفتن به کلاس منصرف شوم و بیشتر تلاش کنم تا بتوانم مطالب آموزنده شما را فراگیرم. الان یک هفته است که من با اسکیس آشنا شده ام و به صورت بسیار فشرده شبانه روز دارم کار می کنم ولی کارهایم را روی کاغذ آ4 انجام می دهم. آیا اشکالی دارد؟
در ثانی من چند تا از اسکیس هایم را برای کرکسیون گذاشته ام. خودم می دانم که خیلی خوب نیستند ولی لطفا شما آنها را نیز ملاحظه فرمایید و ایرادهایم را به من گوشزد کنید.

سلام دوست خوبم
خوشحالم از اینکه این آموزشها به درد شما هم که رشته معماری نیستید خورده و شماهم میتونید از اونها استفاده کنید .
در مورد تمرینات باید بگم لزوم تمرین ، درک شرایط صحیح و رعایت قوانین اونه . در مورد اندازه کاغذ ، حتما باید از کاغذ آ3 استفاده کنید تا وسعت بیشتر کاغذ ، باعث بشه تا ترستون از فضای بزرگ کاری بریزه و دست عادت کنه راحت خط بکشه و حرکت کنه . محدود کردن دست به فضای کار کوچیک باعث میشه نتونید خطوط قوی و با قدرت و بدون استرسی بکشید . پس حتما در کاغذ آ3 تمرین کنید .
در مورد تمریناتتون هم من فعلا چیزی نمی بینم ولی با کمال میل دوست دارم کاراتون رو ببینم و مطمئنا از دید اونها خوشحال خواهم شد. منتظر کارهای خوبتون هستم
موفق باشید .

atepte_poloos

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان
استادمون 2 هفته پیش ازمون خواست سردر دانشکده ی معماری پیام نور طراحی کنیم
این شیتیه که تحویل دادم
http://tinypic.com/view.php?pic=2akh5w3&s=4 http://s4.tinypic.com/2akh5w3.jpg
ممنون می شم نظرتونو بگید
و کمکم کنید و اشکالاتمو بگید تا از این به بعد کار بهتری تحویل بدم
منتظر.......................م;)

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
از این که به جمع ما پیوستی خوشحالم
خوش اومدی
تا دومان نیاد من چیزی نمیگم;)
موفق باشید

hemil

عضو جدید
سلام

سلام

تمریناتم از اول. تمرین خط:

دومان جان منتظر نظراتت هستم. ازت ممنونم که وقت میذاری.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

silverlips88

عضو جدید
مارال جان من يك مطالعات هتل از بچه ها گرفتم ولي 150 مگا بايت بود !
من خيلي تكه تكه اش مي كنم اميد وارم به دستت برسه حالا ببين چي ميشه اين مطالعاتش خيلي كامله .
اميدوارم درست بشه
سلام مي شه لطفا واسه من اين اطلاعات رو ميل كنيد.؟من به اطلاعات راجع به هتل نياز زيادي دارم.. silverlips88@yahoo.com

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام مي شه لطفا واسه من اين اطلاعات رو ميل كنيد.؟من به اطلاعات راجع به هتل نياز زيادي دارم.. silverlips88@yahoo.com

nino جان میشه فایل های هتل رو واسم بفرستی

sahar.arch@yahoo.com

یکی بیاد واسم اینا رو بفرسته ...plzzzzzz........plzzzzzz .......هر کاری میکنم نمی شه...

nino جان میشه مطالبی که راجع به هتل داری رو برای من هم بفرستی؟ kaviani.amir@gmail.com

خانم مارال ببخشید من بدون اجازه اطلاعاتی که در مورد هتل داشتید رو کپی کردم . لطفا اگه بازهم اطلاعات دیکه ای پیدا کردین برای من هم بفرستید .
بچه ها نوشین و مارال یه مدته نمیتونن بیان باشگاه.

shana.n

عضو جدید
مرسی دومان جان عالی و کامل بود:w32: راستش من الان دارم مکعب ها رو کار می کنم(البته تمرینا رو به ترتیب انجام دادم:w10: ایشالا همین روزه میزارمشون واسه کرکسیون)
و تو تمرین مکعب ها دقیقا میبنم که این اتفاق داره می افته:w11:بی اونکه آگاهی کامل داشته باشم میبینم که دستم تو کشیدن اضلاع به اندازه لازم حرکت میکنه و ناخود آگاه جایی که باید تغییر مسیر میده.
گرچه هنوز نتونستم یه شیت کم نقص کار کنم (آخه میخوام اونقدر تمرین کنم که "کد مغزیم"تمام مکعب ها رو اندازه و موازی ترسیم کنه:w33:) دارم انجام این روند رو میفهمم:w16: من اسمش رو نمی دونستم:w07:
راستی دومان جان من مکعب های 3.5 هم که میکشم 20 تاش تو یه آ3 جا نمیشه:w05: میشه؟

petivel

عضو جدید
سلام دوستان اولین تاپیکیه که افتخار دارم براتون بزارم . من ترم 2 کارشناسی ناپیوسته دانشگاه ایوانکی هستم . موضوع طرح این ترم مونم هتل 5 ستاره در اقلیم مشهد هست . از دوستانی که این پروژه رو گذروندن میخوام که کمکم کنن . کسی این پروؤه رو کار کرده ؟

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
تمریناتم از اول. تمرین خط:

دومان جان منتظر نظراتت هستم. ازت ممنونم که وقت میذاری.

سلام به شما دوست خوبم
از اینکه کارهای خوبت رو گذاشتی ممنونم. بهت تبریک می گم به خاطر استعداد خوبی که داری و تونستی تمریناتت رو به شکل بسیار عالی ای انجام بدی . تنها موردی کهع می تونم بگم اینه که خطوطت یکمی با ترس کشیده شدن . خطوط کوتاهت یکمی چند تکه شده و انگار برای توجه به بالا و پایین خط کمی خط اصلی بین دو خط بریده بریده کشیده شده .
امیوارم با همین پشتکار و اعتماد ه نفس به کارت ادامه بدی و نمونه کارهات رو اینجا بذاری .
موفق باشی .

bb_57

عضو جدید
سلام بچه ها . من هم دانشجوی معماری ام و از شیت بندی می ترسم . اگه تو این زمینه شیت هایی بصورت عکس تو سایت بزارین عالیه تا ایده بگیریم!!

arch.mehr

عضو جدید
oo[خیلی خوب راهنمایی کردی.ادامه بده.ote=free4cad;229179]سلام .. استفاده از کارتونها و مقواهای بافت دار با ترکیب رنگ سنگین .. مثل سیاه و قرمز یا سیاه و قهوه ای یا ساه و آبی تیره موجب بالا بردن سطح کار از لحاظ زمینه و گرافیک کار میشه​

استفاده از حالتی پیوسته به صورت اندام وار با چیدمان مختص به نوع مدارک و ترتیب مدارک

در زمینه سیاه استفاده از غلط گیر مدادی با پاستیل سفید یا گچی به عنوان کشیدن خطوط راهنما و فلش ها و علامات گرافیکی برای ریتم دادن به شیت بندی ...

اسفاده از شکل های هندسی که با هم تلفیق شده اند به عنوان شیت کار که بسته به نوع شکل مقوا و بافت و رنگ آنها با هم فرق کند

تشکر از این پست یادتون نره:gol:[/quote]

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ببخشید که این طرح رو میزارم چون خیلی خوشم میاد ازش دلم نیمد شما رو از دیدنش محروم کنم

دومان عزیز
مشتاقانه منتظرم
همچنین همه ی اساتید حاضر و فعال در این بخش

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام سلام
حالتون چطوره؟
چند تا کار با روان نویس دارم پریشب تموم کردم میزارم اینجا
این اصلش

اینم کار من

فکر کنم اینکار واسه کسایی که هندسه کاربردی دارن بیشتر به درد بخوره
خودم واسه این کشیدم که دستام تنبل نشن
یکی از بر و بچه های باشگاه ازم خواسته بود در مورد این کار توضیح بدم
اولا ممنون از لطفت
دوما این کارا هم مثل بقیه ی کاراست سخت نیست کافیه یه مقدار دقت عمل داشته باشی
خطوط هم با خط کش کشیده شده و با فواصل موازی با روان نویس 0.2

memare kochak

عضو جدید
سوال

سوال

بچه ها جون يك سوال دارم اگه بخواهيد مكاني براي تفكر در يك سايت ازاد طراحي كنيد چي ميكشيد؟؟البته در 3 ساعت

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آموزشهای اسکیس که تا اونجا نرفته اینها چطوری اینقدر خوب میکشن !؟؟؟

elham89

عضو جدید
سلام

با توجه به استقبال دوستان از آموزشهای اسکیس و نیاز به تفکیک فعالیتهای تخصصی در حوزه آموزشهای معماری و طبق پیشنهاد بسیار عالی دوستان اقدام به شروع این تاپیک کردم .
سر فصلهای کاری این تاپیک رو برای اطلاعدوستان به شرح زیر اعلام می کنم:

1- کرکسیون تمرینات و اسکیسهای دوستانی که همراه با ما در آموزش مقدماتی اسکیس هستند .
2- کرکسیون و نقد آثار و کارهای تمای علاقمندان به مبحث اسکیس و دوستانی که تحت نظر اساتید اسکیس مشغول فعالیت هستند .
3- نقد و بررسی آثار اجرا شده در داخل و خارج از کشور .
4- نقد و بررسی آثار دوستان در تالار معماری ( با اجازه صاحب اثر ).
5 - نقد و بررسی آثار معماران بزرگ در ارتباط با آموزشهای اسکیس .
6- برگزاری اولین مسابقه اسکیس اینترنتی کشور در حوزه معماری و با اهدا جوایز مخصوص دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی در رشته معماری ( به جهت اهمیت این موضوع در پست جداگانه به این موضوع خواهم پرداخت .
7- باز بینی و نقد آثار اسکیسهای سال های گذشته در آزمونها
salam vaghean merc kheili khobe

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.........
من اولين پستيه که تو اين تاپيک ميدم.....
ما براي تمرين هاي معماري کتابخانه (کتابخانه دانشگاه) داشتيم که من پلان طرح خودم رو با با پرسپکتيوهاي داخلي براتون ميزارم( راندو با آبرنگ ... البته اين اولين کارم با آبرنگ بود اميدوارم خيلي بد نشده باشه).... منتظر نظرات سازندتون هستم
در ضمن دوستان عزيز نظراتتون رو اگه ميشه تو سه بخش مجزا بگين ( طراحي پلان - رسم پرسپکتيوها - راندو ) ممنون......

وضعیت
موضوع بسته شده است.