بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

marjan.h

عضو جدید
خوب...با اجازه اساتید من یکم اظهار نظر کنم!!! :w18:
تو کار مرجان فکر میکنم سطح طبقه همکف بهتره با جاده هم سطح شه.اینجور هم رستوران بهتر دیده میشه و هم دسترسی سواره راحت تر ...اون پله ها هم هیچ کاربردی ندارن!!!چون از کنارش جاده رد میشه و جای پارکی نیست...در نتیجه هیچ پیاده ای نیست که بخواد از اونجا عبور کنه!!!پله مارپیچ بهتره دور ساختمون بپیچه و اون فضای مرکزی محل آشپزخانه و پیشخوان بشه!!!:w25:
من ارتفاع کاروتا حدی گرفتم که از تو جاده دیده بشه در واقع ارتفاع بیشتر از دو طبقه به دو منظور بود:1 همین مورد دیده شدن.2 ایجاد یه المان و یه عنصری که تا حدودی جنبه زیبایی هم داشته باشه.
در مورد پله های کنار جاده شاید حق با تو باشه باید دوباره بررسیش کنم ولی من به این فکر کردم که شاید یکی نخواد از پارکینگ رستوران استفاده کنه!و البته خیلی ها برای یه تایم موقتی کنار جاد پارک میکنن اونم جاده کندوان!
در مورد پله داخل من کاملا برعکس فکر میکنم.به نظر من تمام قشنگی پله پیچ به وسط بودنشه.آشپز خونه هم اگر وسط باشه دسترسی ها به مشکل بر می خوره مثل ارتباط آشپز خونه با بیرون و...یه نگاه به دیاگرامم بنداز اونجا مشخصه.

گل پسر

عضو جدید
خیلی عالی بود
خوبه ماهم از رو حسادت (شاید کلمه مناسبی نباشه ولی حالا) تشویق به فعالیت بشیم

آرتميس.artmiss

عضو جدید
مرسي عزيزم
من اينا رو گذاشتم تا شما درمورد اشكالات كار نظر بديد
نه اينكه تشويق بشيد به فعاليت (شوخي كردم):D

lemol

عضو جدید
:)
سلام
ما ترم پيش طرح 2 طراحي سبزه ميدان(همون ميدان تره بار) داشتيم
اما اين ترم گذرگاهي براي هنر و معماري داريم (همون سالن تئاتر)
استادامون عاشق اسمهاي شيكن:biggrin:

rana.7

عضو جدید
میتونم بپرسم شاسی کردن چه جوریه؟من تا حالا نشنیده بودم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نه عزيزم سوراخ نميشه اين كار براي جلوگيري از همين دست مشكلاته البته يه چند تا نكته داره اول اينكه بايد از مقواي فابريانو يا كانسون گرم بالا استفاده بشه و دوم اينكه مثل پارچه هايي كه روي بوم هاي رنگ روغن ميكشن بايد بكشي تا كني و از پشت منگنه كني يا اينكه با پونز ثابتش كني وقتي هم كه داري شاسي ميكني بايد حسابي مقوا رو بكشي بعد از اتمام كار هم ميتوني كار رو با استفاده از كاتر از شاسي جدا كني و اضافه هاي مقوا رو بكني يعني شاسي براي بارهاي بعدي قابل استفادست البته فرقي كه اين نوع شاسي با چارچوب رنگ روغن داره اينه كه يه چارچوب زيرش داره و يه تخته نازك روش در كل كار آبرنگ با اين روش خيلي تميز در مياد اما بديش به اينه كه خيلي درد سر داره و براي قطع هاي بزرگ مثلا 100*70 تقريبا غير قابل اجراس چون شاسي به اون گنده اي رو نميشه تو دست گرفت:surprised::eek:

چه خوب که طرز درست کردن شاسی رو گفتی.مرسی.مرسی مرسی.

ما کارای بیانمونو رو شاسی انجام میدادیم اما میدادیم بیرون شاسی رو آماده میکرد برامون.
خوبه اگه بلد باشیم درست کنیم.
کارو خیلی قشنگ و باکلاس جلوه میده.
خیلی نازه خیلیم باکلاااااسه.:D:lol::lol:

2khtare khoob

عضو جدید
ارشیتکت های عزیز سلام! طرح این ترم ما با اجازتون طراحی یک مجموعه بین راهیه!!!(امیدوارم به گوشتون خورده باشه) شامل رستوران سرویس بهداشتی غرفه های خرید کالا و ...! حالا کانسپت این مجموعه دیاگرام فضایی و .... رو به شما می سپارم! :smile:منتظر طرح های جالبتون هستم!ممنون!:);)

archi_arch

مدیر بازنشسته
نه عزيزم سوراخ نميشه اين كار براي جلوگيري از همين دست مشكلاته البته يه چند تا نكته داره اول اينكه بايد از مقواي فابريانو يا كانسون گرم بالا استفاده بشه و دوم اينكه مثل پارچه هايي كه روي بوم هاي رنگ روغن ميكشن بايد بكشي تا كني و از پشت منگنه كني يا اينكه با پونز ثابتش كني وقتي هم كه داري شاسي ميكني بايد حسابي مقوا رو بكشي بعد از اتمام كار هم ميتوني كار رو با استفاده از كاتر از شاسي جدا كني و اضافه هاي مقوا رو بكني يعني شاسي براي بارهاي بعدي قابل استفادست البته فرقي كه اين نوع شاسي با چارچوب رنگ روغن داره اينه كه يه چارچوب زيرش داره و يه تخته نازك روش در كل كار آبرنگ با اين روش خيلي تميز در مياد اما بديش به اينه كه خيلي درد سر داره و براي قطع هاي بزرگ مثلا 100*70 تقريبا غير قابل اجراس چون شاسي به اون گنده اي رو نميشه تو دست گرفت:surprised::eek:
مرسی از توضیحت.ارچی جان :gol::w27:
فقط یه چیزی یعنی این شاسی ها نوع خاصی ان؟ من فکر کردم همون تخته شاسی معمولیه و روش اینکارو میکنن!:redface:

free4cad

عضو جدید
كمك براي در طراحي معماري

كمك براي در طراحي معماري

فکر خیلی خوبیه ولی متاسفانه من این ترم اصلا واحد طراحی ندارم!:(

راستی نینو جان یه فایل pdf درباره ی معماری بیمارستان داشتم برات میذارم امیدوارم یبه دردت بخوره(منبعش فکر کنم ایران سازه بود!);)
(من نتونستم لینکی که مقداد گذاشته رو باز کنم واسه همین نمیدونم همونه یا نه!!!به هر حال اگه یکی بود معذرت!:smile:)

سلام .. رضا هستم دانشجوي ترم 4 كارداني معماري آزاد مشهد .. اتوكد كار حرفه اي هم هستم

واسه درس طراحي معماري مجتمع فرهنگي بهمون دادن .. اطلاعاتي به صورت نقشه و مدركي داري كه كمكم كنه .. ممنون

*arch*

عضو جدید
سلام بچه ها
من می خورم کنتراست بین آسانی و دشواری را در کارم نشان بدهم
چه جوری می تونم این کار را بکنم ؟

archiciv

عضو جدید
مرسی از توضیحت.ارچی جان :gol::w27:
فقط یه چیزی یعنی این شاسی ها نوع خاصی ان؟ من فکر کردم همون تخته شاسی معمولیه و روش اینکارو میکنن!:redface:

خواهش ميكنم عزيزم در اولين فرصت عكس شاسي به همراه آموزش شاسي كردن رو همراه با عكس ميگزارم;)

nino

مدیر بازنشسته
این شماره لیزر پامنار هست 33923201 آقای وزواری
بچه ها میگفتن این دستگاهاش صنعتی قویتره حالا شماره بقیه رو هم میگیرم

آرتميس.artmiss

عضو جدید
استاد کدوم دانشگاه س؟؟ خیلی خوشم اومد از کاراش!:D
تا اونجايي كه من مي دونم استاد دانشگاه تهران و غيرانتفاعي سوره حدود يك سال و نيم هم اومد دانشگاه ما(تهران جنوب)ولي اينقدر كادر دانشگاه ما اذيتش كردند بيچاره فرار كرد
انگار بيرون هم كلاس خصوصي داره.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز

سلام دوستان عزیز

منبع: کتاب آموزش اسکیس و راندو طراح و مولف: آرتور امید آذری

sara_dr

عضو جدید
تا حالا از مرکب چین استفاده کردید؟یه رنگ(مثلا برای بناهای اجری قهوه ای سوخته)رو انتخاب میکنی. بعد غلظتای مختلفی از اونو تو پالت درست میکنی .بعد هم با حرکت عمودی قلمو کارتو رنگ میکنی اگه درست کار کنی خیلی توپ از اب در میاد!!![/quote]
کورش جان اگه نمونه ای از این کار داری لطفا بذار;)

آرتميس.artmiss

عضو جدید
تا اونجايي كه من مي دونم استاد دانشگاه تهران و غيرانتفاعي سوره حدود يك سال و نيم هم اومد دانشگاه ما(تهران جنوب)ولي اينقدر كادر دانشگاه ما اذيتش كردند بيچاره فرار كرد
انگار بيرون هم كلاس خصوصي داره.
امروز كه رفتم دانشگاه ديدم
استاد آذري كلاس برداشته
انقده خوشحال شدم:D:D

tarane_201

عضو جدید
ax

ax

بچه ها از کارای اسکیستون عکس بذارید لطفا اینجوری با کارای هم بهتر آشنا می شیم

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
پيمان جان كارهايي كه گذاشتي خيلي خوب و عالي هستند.
كارهاي خودته؟
مي خواهم بدونم ترم چنديد؟

نه عزیزم! کار دیک اسنریه! مگر اینکه آقا پیمان فتوکپی خودش کشیده باشه!:biggrin:منم اینو کشیدم عکسش تو صفحه های قبل هست!

amineh_taheri

عضو جدید
نه عزیزم! کار دیک اسنریه! مگر اینکه آقا پیمان فتوکپی خودش کشیده باشه!:biggrin:منم اینو کشیدم عکسش تو صفحه های قبل هست!
ممنون پروين جان.;)
خوب بالاخره قشنگه!!!! به ادم ايده مي دهد.:D
در ضمن من تازه واردم تو معماري. راجع به كارهاي معمارهاي بزرگ زياد نمي دونم.:cry:
بازم ممنون.
:D:gol::gol::heart:

yalda 135

عضو جدید
ممنون سارا جان عالی بود
برای من که اصلا شیت بندیم خوب نیست خیلی به درد خورد
موفق باشی

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام برو بچز! یه کمکی به من میکنید؟ سایه ی گنبد معمولا" چه طوریه؟ یه نمونه راندوی گنبد (هر وسیله ای باشه فرق نمی کنه) برام می ذارید؟؟

CHEK

عضو جدید
ممنون خیلی خوبه .در مورد جزئیات راندو هم مطلب بزارین

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون پروين جان.;)
خوب بالاخره قشنگه!!!! به ادم ايده مي دهد.:D
در ضمن من تازه واردم تو معماري. راجع به كارهاي معمارهاي بزرگ زياد نمي دونم.:cry:
بازم ممنون.
:D:gol::gol::heart:

نگران نباش زود راه میوفتی به خصوص که عضو این فروم هستی! حتما" هر روز سر بزن و پستارو بخون خیلی کمک میکنه میتونی ره صد ساله(!) رو یه شبه بری! موفق باشی:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.