بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

افرودیته

عضو جدید

سلام افرودیته بنظرم کارت خوبه فقط یکم رنگای بکار رفته کمی مرده است البته این نظر شخصیه منه

سلام
افرودیته جان مرسی از اینکه کارو انجام دادی از این سری هر موضوعی بیاد منم یه کار میذارم

یه نظر اینکه ای رنگ رو یکم یک نواخت به کار بردی
و اینکه تو پرسپکتیوت اون دری که بستس فضای جلوش واسه حرکت و باز بسته شدن در مناسب نیست فکر کنم اون قسمت یکم کار داره هنوز

این نظر من بود:gol:
خسته هم نباشی;)

سلام خوبی ممنون که تالارو زنده نگه داشتی:smile:اره رنگات خیلی یکنواختن حالا موضوع بعدی چیه؟منم از این به بعد هستم تو تابستون تصمیم گرفته ام دستمو قوی کنم

ممنون از نظرات خوبتون!!
اره نمی دونم چرا همیشه اخرش شیتام این جوری میشه!!!مرده...!!!
البته یکم صورتی و بنفشم توش داره که تو عکس خوب نیافتاده!!!

افرودیته

عضو جدید
فکر کنم تابستون برای همه فرصت خیلی خوبیه.
اگه موافقین از این هفته، هر هفته 1 موضوع انتخاب کنیم،4 روز مهلت ارسال شیت ،3 روز هم نقد شیت ها.
از فردا شروع کنیم؟
از موضوع های ساده شروع می کنیم.موافقین اولین موضوع ویلای یک معمار باشه؟
مدارک دلخواه،اقلیم دلخواه(ولی حتماً اقلیم خاصی رو در نظر بگیرین.)
از فردا تا 4 روز وقت دارین شیت هاتون رو بذارین.

حتما من که هستم!!!!:smile:

mona.h

عضو جدید
ممنون از نظرات خوبتون!!

شیتت خوبه ،رنگی هم که کار کردی (این طور که من می بینم باید WG باشه)رنگ مناسبیه و معمولاً برای راندوهای تگ رنک جواب می ده،ایراد از رنگ نیست که کارت رو مرده نشون می ده،اگه راندوت کنتراست داشته باشه کارت خیلی جون دار و عالی می شه.مثلاً اگه از همون WG استفاده کردی ،از WG8 و WG9 هم توش استفاده کن ببین چقدر کارت تغییر می کنه.می تونی روی همین کارت کار کنی و اصلاحش کنی.

در مورد شیت بندی هم باید بگم اگه جای پرسپکتیو رو با مقطع پایین عوض می کردی کارت خیلی عالی می شد.چون اگه قراره یه قسمت شیت سنگین باشه ،بهتره قسمت پایینش باشه.

منتظر کارای بعدیت هستیم.

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
ببخشید میخاستم ببینم میشه سر مارکر رو عوض کرد و یه جیزه دیگه جای اون گذاشت که مثلا اندازش فرق بکند
خاهش میکنم اگه هست اسم فروشگاه و شمارشو بهم بدید
ممنون:gol:
من که تا حالا نشنیدم چنین چیزی رو

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستای عزیز:gol:
با احترام به نظر دوست عزیزمdynamic ان شاالله موضوعاتی که گفته بودن بمونه واسه موقعی که همه بچه ها اومدن
اینم از اسکیسی که خودم موضوشا بیشنهاد دادم که البته تنها شرکت کنندشم خودم بودم:biggrin:فکر کنم حدود 3-4 ساعت ازم وقت گرفت
خیلی خوشحال میشم نظراتتونا بگین
ممنون از کارت
میدونی چرا کارت مرده هست؟ دوست من تو کارت از wg 2-3-4 اگه استفاده میکنی
تجربه به من میگه مکملش و برای زنده و روح دار شدن کارت باید از زرشکی استفاده کنی r15 تاچ
امتحان کن ببین چطو میشه

ارشیتکت86

عضو جدید
با هم راندو کنیم

با هم راندو کنیم

سلام

شاید بار ها پیش اومده که رو کارتون رنگ گذاشتید ودیدید نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر شده

خوب سلیقه رنگی و هنر استفاده یه چیزیه که باید یاد بگیریم تو این تالار عکس کارتونو

بدون راندو میگذاریم وهر کس بر اساس سلیقه وهنر ش رنگ میکنه براساس هرچی

بعد هم بهترین شیتو بلده ویاد گرفته وبعد بهترین کارو انتخاب میکنیم چه طوره؟؟:gol::gol:

آخرین ویرایش:

mm_engineer

عضو جدید
وای عالیه من کلی موافقم...مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییی
وای اینجوری با دیدن تفاوتها کلی نکته یاد میگیریم...............;););)

raha

مدیر بازنشسته
فکر خیلی خوبیه ارشیتکت جان... منم پیشنهادم این هست که اسکیس هایی که میزنید یا پرسپکتیو هایی که تا حالا کشیدین یا از این به بعد میکشید... یه چنتا کپی سیاه و سفید کمرنگ از شون بگیرید.( از هر کدوم 3_4 تا) بعد به شیوه ها و رنگ های مختلف راندوشون کنید... اینجوری با ترکیب رنگ های مختلف اشنا میشید . دستتون هم قوی میشه... این روش رو قبلا استادم به ما توصیه کرده بود...

ارشیتکت86

عضو جدید
فکر خیلی خوبیه ارشیتکت جان... منم پیشنهادم این هست که اسکیس هایی که میزنید یا پرسپکتیو هایی که تا حالا کشیدین یا از این به بعد میکشید... یه چنتا کپی سیاه و سفید کمرنگ از شون بگیرید.( از هر کدوم 3_4 تا) بعد به شیوه ها و رنگ های مختلف راندوشون کنید... اینجوری با ترکیب رنگ های مختلف اشنا میشید . دستتون هم قوی میشه... این روش رو قبلا استادم به ما توصیه کرده بود...

ممنون رها جان اره دقیقا همین کاری که گفتید مد نظرم بود برای شروع پرسپکتیوایی که

واسه طرحا وکارامونو داریم میگذاریم هرکس هرجور که بلده رنگ میکنه و...... امیدوارم شما

وسایر دوستانی که ارشد داشتید وچیزای بیشتری یاد گرفتید وتجربه دارید هم تو این راه به

ما که اومدیم واسه یاد گیری کمک کنید ممنون:gol::gol::gol:

افرودیته

عضو جدید
سلام

بار ها پیش اومده که رو کارتون رنگ گذاشتید ودیدید نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر شده

خوب سلیقه رنگی و هنر استفاده یه چیزیه که باید یاد بگیریم تو این تالار عکس کارتونو

بدون راندو میگذاریم وهر کس بر اساس سلیقه وهنر ش رنگ میکنه بعد هم بهترین شیتو

انتخاب میکنیم چه طوره؟؟:gol::gol:

خیلی موافقم!!ممنون از ایده ی خوبتون
به درد من یکی که خیلی می خوره!!

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از نظرات خوبتون!!

البته استفاده از رنگ های گرم در کنار هم و همچنین استفاده از پاستل گچی به اینجور کارا ابهت خاصی میده و میتونی کارتو زنده تر نشون بدی...اگه در استفاده از پاستل مهارت پیدا کنی آنوقت نتیجه ی کارتو می بینی
;)

raha

مدیر بازنشسته
با احترام به نظر دوست عزیزمdynamic ان شاالله موضوعاتی که گفته بودن بمونه واسه موقعی که همه بچه ها اومدن
اینم از اسکیسی که خودم موضوشا بیشنهاد دادم که البته تنها شرکت کنندشم خودم بودم:biggrin:فکر کنم حدود 3-4 ساعت ازم وقت گرفت

ممنون افرودیته جان از فعالیتت. در رابطه با طراحی موضوع های کوچیک مثله اتاق پرو یا مثلا سرویس بهداشتی و یا وضوخانه و..... توجه کردن به همه ی جزئیات طراحی اهمیت پیدا میکنه... مثل توجه به نور پردازی . تهویه و نوع در و پنجره... در مورد کار شما هم. بهتر بود جای قرار گرفتن ائینه. محل اویزون کردن لباس. نوع و رنگ نور پردازی و تهویه ی اتا ق( که خریدار حس خفگی تو اتاق پرو بهش دست نده) . حتی جنس مصالح داخلی و در رو نشون میدادی. در ضمن در اتاق پرو به سمت بیرون باز میشه. فکر کن مشتری قراره این در رو باز کنه و مثلا لباسی که پوشیده رو نشون همراهش بده. خودتو اونجا تصور کن. خیلی شرایط سختیه... اول باید بچسبه به دیوار تا درو باز کنه. بعد وقتی هم میخواد لباسو نشون بده. همه ی عالمو ادم میبیننش... که خوب نیست این...
مثلا میشد. در کشویی استفاده کنی . محل قرار گرفت پرده در نظر بگیری و...
اینچور موضوع ها رو اغلب با مقیاس 1/50 کار میکنند و اونقدر ها هم نمیشه باهاش راحت برخورد کرد.
مقطعش خیلی مهمه که جا داشت بیشتر از این روش کار کنی...
دستت درد نکنه . به قول بچه ها دوباره روح رو به این تاپیک برگردوندی. ادامه بده. موفق باشی;)

آخرین ویرایش:

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم تابستون برای همه فرصت خیلی خوبیه.
اگه موافقین از این هفته، هر هفته 1 موضوع انتخاب کنیم،4 روز مهلت ارسال شیت ،3 روز هم نقد شیت ها.
از فردا شروع کنیم؟
از موضوع های ساده شروع می کنیم.موافقین اولین موضوع ویلای یک معمار باشه؟
مدارک دلخواه،اقلیم دلخواه(ولی حتماً اقلیم خاصی رو در نظر بگیرین.)
از فردا تا 4 روز وقت دارین شیت هاتون رو بذارین.

منم موافقم البته من نمیتونم مثل بقیه دوستان طرح معماری واسه داخل ساختمان بدم یا پلان واسه ویلا اما واسه اسکیس و راندوش هم که شده کاز میذارم و بیشتر روی منظر کار می کنم

موفق باشین:gol:

tiny memar

عضو جدید

سلام به تمامي دوستان عزيز و فعال اين تاپيك ، خيلي خوشحالم كه اين تاپيك دباره فعال شده. من هم در خدمتم انشالا موضوع بعدي حتما تعداد بيشتري شركت مي كنن همين كه استارت رو زدي دوست عزيز خوبه :gol:
در مورد اسكيسي كه گذاشتي علاوه بر نكاتي كه رها جان عنوان كردن كه درباره ي جزييات كارت بود م خيلي ساده درباره كليات كارت صحبت ميكنم :
نكته مهمي كه در يك شيت اسكيس مهم هست نحوه شيت بندي و تعادل و تناسب بصري شيت هست كه در اين شيت رعايت نشده و عناصر شيت خوب در كنار هم قرار نگرفتند تا يك تركيب خوب را از لحاظ بصري ارائه بده ، نكته ديگه فونت نوشته شده و راندو كلي كارت هست ، در يك شيت اسكيس راندو براي نشان دادن بهتر جزييات و ايده كلي كار هست و اگه نتونه به اين كار كمك كنه نه تنها مفيد نيست بلكه جزييات را تار و تيره يا بطور ديگري نشان ميده . سعي كن اين نكات را در كارهاي بعدي داشته باشي موفق باشي :gol:

mona.h

عضو جدید
منم موافقم البته من نمیتونم مثل بقیه دوستان طرح معماری واسه داخل ساختمان بدم یا پلان واسه ویلا اما واسه اسکیس و راندوش هم که شده کاز میذارم و بیشتر روی منظر کار می کنم

موفق باشین:gol:

ممنون که شرکت می کنی.چون مدارک آزاده ،رو هرچی که دوست داری مثل سایت پلان بیشتر کار کن.مطمئناً ما هم چیزای زیادی ازت یاد می گیریم.;)

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

شاید بار ها پیش اومده که رو کارتون رنگ گذاشتید ودیدید نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر شده

بعد هم بهترین شیتو بلده ویاد گرفته وبعد بهترین کارو انتخاب میکنیم چه طوره؟؟:gol::gol:

روی من هم به شدت حساب کنید:w16:ما این ترم از کارای راندو تقلید میکردیم یعنی انتخاب رنگ با خودمون نبود ولی توی این تابستون وقت دارم که راجع به رنگها چیزای بیشتری یاد بگیرم:w16:

ارشیتکت86

عضو جدید
بچه ها از اونجا که سنگ بزرگ نشونه نزدنه از پرسپکتیوای کوچیک با جزئیات کم شروع

میکنیم البته شما میتونید جزئیات اضافه کنید البته با توجه به موضوع اشکالاشو برطرف کنید

و خلاصه پرسپکتیو خامو پخته کنید واسه راندو کردن

ترکیب رنگی توجه به نوع فضا ومعماری داخلی استفاده از رنگ متناسب مهمه

تا سه شنبه هم وقت داریم عکس راندو شده مونوبفرستیم (به خاطر عید وقتو با ارفاق به خودمون میدیم)

میتونیم سه چهار تا شیتم بفرستیم هر هنری وتکنیکی که بلدیم(دارندگی وبرازندگی:biggrin:)فقط ترجیحا

تکنیکهای سریع 1 مازیک 2مازیک 3 ابرنگ چون مدادرنگ کمی غیر حرفه ای البته به تنهایی با مازیک کار کردنش خوبه

انتخاب بهترینم به کمک رهاجون وسایر دوستان ارشدی خودمون;):gol:بچه ها خودمون باید

بخوایم شروع کنیم:):gol:

آخرین ویرایش:

ارشیتکت86

عضو جدید
این یه پرسپکتیو داخلی از یک مجتمع اداریه که مهمترین جزئش همون سکویی که وسطه

ویه جور صندلییه وبا3 ستون میره تو سقف واسمون رو قاب میکنه یعنی بالای این دایره بدون

سقفه واسمونه;) سمت راستم در ورودیه که الکتریکیه امیدوارم متوجه شده باشید:gol:

دیوار چپ جزئیاتی نداره که میتونید با توجه به موضوع اضافه کنید بهتره توجه کنیم که حین

راندو میشه کفسازی ونقش دیوار وجزئیاتو طراحی کرد که اهمیتش زیاده واین احتیاج به ذهن

خلاق واماده داره

با انگیزه شروع کنیم؟؟

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
منم قبلا از این روش استفاده کردم
وقت گیر هست ولی در نهایت به یه راندوی فوق العاده میرسیم
ببخشید که میگم البته اگه استاده درک داشته باشه و فرق راندو رو با رنگ کردن بدونه

ارشیتکت86

عضو جدید
سلااااااااااااااام
من كه راندو بلد نيستم چى كار كنم؟:cry:

خوب ماهم بلد نیستیم بدون اغراق اومدیم یاد بگیریم یه چیزو بدون اینکه اگه از الان

بترسی ومازیک دست نگیری هیچ وقت پیشرفت نمیکنی بلد نیستی باشه یاد میگیری

ارشد چیکار میکنی میگی بلد نیستم؟:redface:خوب پس اگر جدی هستی تو یاد گیری شروع کن

رها جون وسایر دوستان که ارشد امتحان دادنن قول همکاری میدن تا مارو راهنمایی کنن

ارشیتکت86

عضو جدید
منم قبلا از این روش استفاده کردم
وقت گیر هست ولی در نهایت به یه راندوی فوق العاده میرسیم
ببخشید که میگم البته اگه استاده درک داشته باشه و فرق راندو رو با رنگ کردن بدونه

سلام وروجک جون اره به شدت موافقم ولی اگه دستمون قوی بشه وحرفه ای کار کنیم

جایی برای حرف باقی نمیمونه شروع کنیم؟؟:gol:

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
این یه پرسپکتیو داخلی از یک مجتمع اداریه که مهمترین جزئش همون سکویی که وسطه

ویه جور صندلییه وبا3 ستون میره تو سقف واسمون رو قاب میکنه یعنی بالای این دایره بدون

سقفه واسمونه;) سمت راستم در ورودیه که الکتریکیه امیدوارم متوجه شده باشید:gol:

دیوار چپ جزئیاتی نداره که میتونید با توجه به موضوع اضافه کنید بهتره توجه کنیم که حین

راندو میشه کفسازی ونقش دیوار وجزئیاتو طراحی کرد که اهمیتش زیاده واین احتیاج به ذهن

خلاق واماده داره

با انگیزه شروع کنیم؟؟

با انگیزه شروع می کنیم;)

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

نظر خوبیه;)

تبسم

عضو جدید
سلام دوستان من تو تاپیک کمک خواستم کلاس راندو به من معرفی کنن بچه ها اما کسی جواب نداد .من دانشگاه سوره کلاس راندو پیدا کردم که استادش آقای صلواتی هستن کسی میشناسه؟بد مقدماتی و پیشرفته داره تو مقدمات و پیشرفته چه چیزایی میگن؟و اینکه شیت بندی هم جز کلاس راندو حساب میشه؟

ELAHE.R

عضو جدید
سلام

خيلي عاليه من كه خيلي موافقم

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
پشتکار داشته باش

پشتکار داشته باش

منم همینطور هیچ هیچم تا حالا یه کارم راندو نکردم...................:(:(:(:(:cry::cry::cry::cry:
منتظر میمونم چندتا کار شمارو ببینم تااگه شد منم انجام بدم.......................

سلام دوست عزیز ...خوب عزیز دل برادر اگه همینجور بشینی که کاردان نمیشی همت کن هم با ماژیک و هم با گچ پاستل شروع به کار کن 1 شیت21شیت یا یه جعبه 2جعبه:D پاستل تمام کن تا فول بشی:gol: ...بخدا آدم اولش ترس داره اما به مرور خیلی راندو براش آسان و جالب میشه...انشالله موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.