بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

lilac

عضو جدید
خیلی خوبه. دوست دارم باشم ولی نمیدونم چطور میتونم تو اسکیس مقدماتی همراه شم. تازه عضو شدم. یکی بهم بگه لطفاً. چه جوریه برنامه آموزش اینترنتی؟؟؟؟؟؟؟؟

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی خوبه. دوست دارم باشم ولی نمیدونم چطور میتونم تو اسکیس مقدماتی همراه شم. تازه عضو شدم. یکی بهم بگه لطفاً. چه جوریه برنامه آموزش اینترنتی؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام عزیزم خوش اومدی
از این صفحه شروع کن خودت متوجه می شی;): آموزش مقدماتی اسکیس
این تاپیک برا کرکسیونه یعنی بعد اینکه تمرینات رو انجام دادی می ذاری اینجا برا کرکسیون!

solmaz-1

عضو جدید
سلام به همه و خسته نباشید:gol:............................
یه درخواست از بچه ها دارم که یه کم فکر کنم خود خواهیه چون الان کمتر کسی (مثل من:()مشکل سرعت اینترنت داره آخه من هنوز با کارتو هزار جور دردسر وصل میشم.....................
خلاصه کنم مگه نه اشک همتون در می یاد:smile:.............. اگه امکان داره سایز عکسایی که میذارید یکم کوچیک تر باشه............. یکم که شما هم اذیت نشید.... من واقعا ممنون میشم:gol:
موفق باشید;)

solmaz-1

عضو جدید
هوراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا:D:biggrin:
پایین اسم من دیگه نمی نویسه تازه وارد:smile:...........شاهکاره............... یه روز همه جمع شید شیرینی بدم ;)

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس یکی یه زحمتی بکشه و اگه آشنایی زیادی با لوازم معماری مثل مداد رنگی و مارکر و از این جور چیز ها

لطف کنه و یه بخشی بزنه و همه در مورد لوازم ها یه توضیحی بده چرا که روش و بلد باشیم ولی ابزار

مناسب دستمون نباشه و ندونیم از چی و چه مارکی استفاده کنیم در واقع نمی تونیم اون طرح نهایی رو

در بیاریم

rana.7

عضو جدید
یه درخواست از بچه ها دارم که یه کم فکر کنم خود خواهیه چون الان کمتر کسی (مثل من:()مشکل سرعت اینترنت داره آخه من هنوز با کارتو هزار جور دردسر وصل میشم.....................
خلاصه کنم مگه نه اشک همتون در می یاد:smile:.............. اگه امکان داره سایز عکسایی که میذارید یکم کوچیک تر باشه............. یکم که شما هم اذیت نشید.... من واقعا ممنون میشم:gol:
موفق باشید;)
اره بچه ها كلا اگه سايز عكسا پايين باشه نه تنها براي رها براي همه بچه هام عكسا راحت تر مياد
اگه همين عكسيو كه ميخوايد بزاريد اينجا توي paint كه توي ويندوزتونه باز كنيد و بدون اينكه كاري انجام بديد دوباره save كنيد حجمش بدون دردسر تو كمترين زمان خيلي كم ميشه;)

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس یکی یه زحمتی بکشه و اگه آشنایی زیادی با لوازم معماری مثل مداد رنگی و مارکر و از این جور چیز ها

لطف کنه و یه بخشی بزنه و همه در مورد لوازم ها یه توضیحی بده چرا که روش و بلد باشیم ولی ابزار

مناسب دستمون نباشه و ندونیم از چی و چه مارکی استفاده کنیم در واقع نمی تونیم اون طرح نهایی رو

در بیاریم

من یک بار راجع به مارکر و مارکش توضیح کوتاهی دادم نمی دونم شما بودی انگار که مارکش رو میخواستی! نخوندی اون پست رو؟؟

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوندم مرسی دست درد نکنه:gol:

ولی وسایل دیگه طراحی رو منظورم هستش ما با مداد رنگی ار کردیم ولی نگفتن چه مارکی خوبه و هر

کس از یه دورانی که مداد رنگی داشت آورد و استفاده کرد وسایل دیگم اینطوری بود :cry:

sara_ali

عضو جدید
با جازه دوستان و به دلیل پراکندگی زیاد این پست رو من اصلاح کردم کارها رو کم حجم کردم و گذاشتم (دومان )

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوندم مرسی دست درد نکنه:gol:

ولی وسایل دیگه طراحی رو منظورم هستش ما با مداد رنگی ار کردیم ولی نگفتن چه مارکی خوبه و هر

کس از یه دورانی که مداد رنگی داشت آورد و استفاده کرد وسایل دیگم اینطوری بود :cry:

همون پلی کروم خوبه ، فرقش هم اینه که از رنگها روی هم میتونی استفاده کنی ، مدادرنگی های معمولی رو نمی تونی اینطوری استفاده کنی، من معمولاً مدادرنگی رو تک میخرم هر رنگی که به کارم بخوره معمولاً هم رنگ به نظر من مهمتر از مارکش هستش هرچند مارکهای مدادرنگی های پلی کروم معروفند!

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
متاسفانه مکعبام هنوز قابل قبول نیستند ولی سعی خودمو دارم می کنم.......

سلام سولماز جان

تبریک می گم به همت و پشتکارت. و از اینکه می بینم موفق شدی تا قدمهای اولیه اسکیس رو با قدرت برداری که این حاصل همت و کوشش بسیار بالاته ، خوشحالم .

یک درخواست از شما و همه دوستان عزیزی که لطف می کنن و تصاویر کارهاشون رو میگذارن دارم و اون اینکه در صورت امکان کاهاتون رو اسکن کنید و بگذارید و اگر از دوربین عکاسی استفاده می کنید حتما لنز دوربین موازی سطح کاغذتون باشه تا تصویر و کادرش کامل و واضح بیفته تا من بتونم درست دوستان رو راهنمایی کنم .
مورد دیگه اینه که موقع عکس گرفتن حتما از فلاش استفاده کنید و اگر با دوربین موبایل عکس می گیرید که فلاش نداره زیر نور مستقیم و یکنواخت اینکار رو انجام بدید .

اما در مورد کارهای شما یکسری پیشنهاد دارم سولماز جان :
1- یکی از مهمترین رکن های قدرت یک تصویر ، کادرشه . نسبت به واضح تر بودن و بیشتر شدن وزن کادر در این کارها دقت کن ضمن اینکه کادر کار اولی که منظره کوه و دره داره اصلا معلوم نیست و این از ارزش زحمتت کم می کنه . من برای نمونه و برای اینکه به قابلیتهای کاری که کردی پی ببری کار خودتو رو با اجازت یکمی تصحیح کردم تا ببینی تفاوت یک عنصر کوچیک ، چقدر در کار نهایی تاثیر مثبت می ذاره :

2- خطوط در اسکیس همیشه هدفمند هستند هیچ وقت خط بی هدف ، درخت بی هدف ، سنگ بی هدف، خورشید بی هدف و حتی پرسوناژ بی هدف داخل کارت نگذار چون از ارزش کارت کم می کنه .قصد ما پر کردن یک صفحه نیست. یادت باشه فضای منفی برای یک معمار ، گاها از فضای مثبت مهم تر و با ارزش تره و اگر نباشه فضای مثبت هیچ وقت درست خودش رو نشون نمی ده .

3- وقتی تمرین می کنی اعتماد به نفس داشته باش . فکر کن که قرار این کار تبدیل به یک اثر هنری بشه. با هر تمرین مثل یک کار تحویلی برخورد کن. با قدرت خط بکش . مسلط بر طرحت باش و نگذار هیچ مشکلی تو رو در رسیدن به این هدفت سست کنه. قطعا مراحل تمرین همیشه با ضعفهایی همراهه و شما نباید اجازه بدی که این ضعفهای کوچیک تو رو از پا دربیاره. ضمن اینکه یک تمرین هیچ ارتباطی با تمرین بعدی نداره . هر تمرین ارزش مستقل و کاملا مربوط به خودش رو داره . پس هر تمرین رو درست و با روحیه و اعتماد به نفس انجام بده و سعی کن کار بعدیت حتما از کار قبلیت بهتر باشه.

منتظر تمرینات خوب بعدیت هستم
موفق باشی

rana.7

عضو جدید
حالا كه يه همچين تاپيك خوبي هست بايد استفاده كرد.شيت بندي توي كار مهمه ولي متاسفانه در اين مورد همه كمترين اطلاعاتو دارن استادام كه در مورد شيت بندي هيچي نميگن:(

narges s

عضو جدید
tashakor

tashakor

سلام.ممنون از دوستاي خوب.اگه مي شه اموزشا رو تصويري كنيئ.ممنون:)

binahayat_m

عضو جدید
موفق باشید;)

اين حرف دل منم هستش
ممنون ميشم اهميت بديد
از سولماز عزيز كه عكس ها كم حجم گذاشته ممنونم
و همين طور از دومان عزيز به خاطر زحماتي كه ميكشند

nino

مدیر بازنشسته
سلام!
من همه ی مداد رنگی هام از همین polycurom هست. ولی اصلا مثه اوون کارا توو کتاب راندو و ترسیم رنگی نمیشه! نمی دونم چرا!:confused:
من خیلی کار نکردم باهاش، ولی یادمه شب تحویل یکی از کارام، می خواستم سرویس رو مثه دستور اوون کار کنم، ولی هرکاری کردم نشد. اصلا مداد رنگی سفید، روی ماکر اثر نمیکنه، اصلا دیده نمی شه!:surprised:
:D شاید تقلبیه :confused:

cute

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی چی؟ منظورت با قلمو و جوهر راپیده؟ اگر منظورت اینه که باید از تکنیکهای آب مرکب استفاده کنی احتمالاً! وگرنه باید از راندوی خطی استفاده کنی!
من همینقدر میدونستم:w34:

ممنون پریسا جان
مختصر و مفید:gol:
ولی کاش کسی بود که بتونه بیشتر کمک کنه

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر خودم سنگام زیاد خوب نیستن!سایه شم رو زمین یادم رفت بکشم!
راستی من ترم 2 رو تموم کردم(یعنی این که بیان معماری 2 رو هم پاس کردم!)

ایناز

عضو جدید

سراميك
1.نشان دادن طرح سراميك با مداد.
2.استفاده از ماژيك در راندو:در اينجا از ماژيك زرد پوست تخم مرغي استفاده شده سپس ماژيك كرم بتونه اي براي نشان دادن چيدمان شطرنجي به كار رفته.سايه با ماژيك خاكستري در نقاطي كه زير ميز قرار ميگيرند كشيده شده است.
3.استفاده از مداد رنگي.
4.افزودن نقاط روشن:نقاط روشن با مداد سفيد نشان داده شده است.
5.منظم كردن لبه هاي سراميك كف:در اين مورد از مدادهاي رنگ روشن روي سراميك تيره و بالعكس استفاده ميشود.
من عضو جدیدام ;)متشکرم

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
کمممممممممممممممممک

کمممممممممممممممممک

سلام
منم خیلی کار خوب از راندو ، طراحی و ... دارم ولی نمی دونم باید چه جوری بذارمشون اینجا
کی کمکم میکنه؟;)

mahroo

عضو جدید
مرسی.خیلی تاپیک مفیدیه.اولین بار بود اومدم ولی خیلی مطالبش خوب بود.ممنون

پری

عضو جدید
زیبا ست

زیبا ست

کاراتون عایه خیلی خیلی خوبه اما چرا تصویر تلویزیون تغییر نمی کنه:surprised:فکر کنم تنها ایرادش همینه اما در مجموع کارتون عایه حرف نداره توپ توپه;)

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خیلی هم جالب نیس حالا منظورت از این عکسا چیه؟
چه جوری عکساتون رو می زارین اینجا
اگه میشه پیام خصوصی بزار
خسته نباشی;)

jamshidi1976

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه عضو سايت شدم خيلي خوشحالم كه عضو شدم من هم مي خوام شروع كنم لطفا بگين چيكار كنم تمريناتو از كجا شروع كنم نتونستم ليست تمرينات مرحله اي رو پيدا كنم كار بچه ها رو ديدم و خيلي علاقمند شدم از همتون ممنونم

mehrazin_f

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه عضو سايت شدم خيلي خوشحالم كه عضو شدم من هم مي خوام شروع كنم لطفا بگين چيكار كنم تمريناتو از كجا شروع كنم نتونستم ليست تمرينات مرحله اي رو پيدا كنم كار بچه ها رو ديدم و خيلي علاقمند شدم از همتون ممنونم
دوست عزيز تو قسمت آموزش اسکيس مقدماتی ميتونی آموزشارو ببينی که دومان جان زحمتشونو کشيده.اینم لينکش واسه اینکه راحت تر باشی...
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=43069

ELAHE.T

عضو جدید
سلام...
دومان جان تمرين مکعب رو خيلي انجام دادم اما اخرين تمرين که نسبتا خوب بود تداخل داشتن با هم که نميشه بذارم ...
دوباره سعي ميکنم بدون اشتباه انجام بدم...;)
اين تمرين صخره....

وضعیت
موضوع بسته شده است.