بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.اگه جسارت نباشه خواستم یه توضیحی راجع به اکولین بدم.ما بیان 1 راندو با اکولین داشتیم.اکولین نوعی رنگ با base اب هست که اصولا در شیشه های کوچیکی که قطره چکان دارن ریخته میشه.یه برتری که نسبت به ابرنگ داره اینه که با 3 رنگ اصلی به راحتی میشه 95 درصد تنالیته رنگ هارو ساخت فقط یه کم وقت و دقت نیاز داره.

سلام . منم مشتاق شدم كه چند تا كار با اين تكنيك ببينم اگه ممكنه لطفا چند تا كار با اين تكنيك اگه داريد بزاريد. ممنون

navlos61z

عضو جدید
بچه ها سلام !!
من ورودی جدید هستم.
شما توی کارگاه ساخت و ارائه پیشرفته ، پروژه پایان ترمتون چی بود ؟

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها سلام !!
من ورودی جدید هستم.
شما توی کارگاه ساخت و ارائه پیشرفته ، پروژه پایان ترمتون چی بود ؟

سلام.
ساخت 1 - يه ماكت ساختيم با عنوان" ذهن زيبا"
ساخت 2- يه ماكت ساختيم كه تركيب سه تا حجم باشه -( عيد هم توناليته همه رنگارو با گواش ساختيم )
ساخت 3- دو تا راندو از كتاب " چگونه معمارانه طراحي كنيم 1 -احسان طايفه " برديم.

ASDNA

عضو جدید
اسکیس با موضوع خاص

اسکیس با موضوع خاص

فضایی طراحی کنید که به هیچ دردی نخورد

این ، موضوعی بود که 2 هفته پیش در اولین جلسه درس تمرین معماری 2 به دانشجو هام دادم ، ایده هایی که ارائه می شد جالب بودند . گاه تفکر بر انگیز و گاهی خنده آور ، اما همگی در بستری از سوالات فلسفی درباره تعامل آدمی با فضای معماری .
هدف این تمرین برپا شدن طوفان مغزی و تراوش سوالات اساسی درباره معماری بود که کما بیش موفق هم بود.
راهنمایی : جواب این اسکیس می تواند روی کاغذ نباشد .

navlos61z

عضو جدید
معمارای بزرگ سلام !!
ممکنه بگید که توی کارگاه ساخت و ارائه 1 و 2 چه ماکت هایی ساختید ؟:D:gol:

navlos61z

عضو جدید
YA3-3PID
از اینکه به سوالم جواب دادی ممنونم !
موضوعش که به نظر جالب می یاد .
ولی می شه یه کم بیشتر بازش کنی ؟ یک ذهن زیبا یعنی چی ؟
و در مورد ماکت سه حجم ؟ این سه حجم از چی ؟:gol:

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید هم روی کاغذ باشد.

استاد ممنونم موضوع جالبی بود
دیدن این موضوع باعث شد من نزدیک به 2 ساعت به فکر فرو برم.... درسته به نتیجه قطعی و کاملی نرسیدم ولی این 2 ساعت باعث شد که محدودیت فکریم بازتر بشه و وسوالات زیادی تو ذهنم بوجود بیاد...
بازم ممنون خیلی خوب بود...

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
YA3-3PID

سلام . خواهش مي كنم.
"يك ذهن زيبا " ام يه فيلم معروف هست . به طور خلاصه موضوع فيلم در مورد يه رياضي دان هست كه فوق العاده باهوش هست و بر اثر فكر كردن زياد رواني ميشه. و همش يه دختر بچه رو توي توهماتش مي بينه و همش فكر مي كنه در خطر زندگيش از هم مي پاشه تا اين كه با علم زيادش متوجه ميشه كه رواني شده و خودش درمان مي كنه. ( فكر كنم خيلي بد تعريف كردم:D:redface:)
توي خيلي از دانشگاه ها به دانشجو هاشون مي گن مثلا دفتر كار همين رياضي دان طراحي كنيد.
ولي استاد ما با توجه به اين فيلم و اسمش الهام گرفت و گفت ماكتي با اين موضوع بسازيم.
من خودم با توجه به فيلم "كونگ فو پاندا" كه اخرش فيلم اون پاندا مي فهمه توي اون راز بزرگ چيزي ننوشته بوده و فقط عكس خودش ديد ( كه در واقع منظور اين بود كه راز بزرگ باور داشتن به خودت هست تا موفق باشي ) يه ماكت كه درش اينه بكار رفته بود ساختم . كه بگم "ذهن زيبا هر كس خودش هست".
اااا..... راستي مگه موضوعتون خودتون مي تونيد انتخاب كنيد؟؟؟

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
YA3-3PID

ماكت سه حجم هم قضيش از اونجايي شروع شد كه ما سه يا چند تا حجم ( بيشتر همون 3 حجم) باهم بهمون گفتن تركيب كنيم. و در نهايت نماي خارجي يه ساختمون طراحي كنيم. كاربري ساخنمون زياد مهم نبود.
خيلي زياد روي تركيب اين سه تا حجم و تداخلشون استادمون تاكيد داشت
.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
عالیه شیت درک و بیان ما هم 1در2متر بود از همین بافت شهریها خیلی خوب بود ممنون

kavoosrahmani

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان.

من طرح و مطالعات دانشکده معماری دارم،ولی از اونجایی که زیاد وقت نمیکنم به باشگاه سر بزنم،دوستان اگه مایل بودن پیام خصوصی بذارن و بگن که چطور به دستشون برسونم.

همگی موفق باشید.

یا حق...

archi&tini

عضو جدید
موضوع طرح ما طراحی یه درمانگاه.............
اگه اطلاعاتی دارید لطفا کمک کنید.......بیمارستان نه ! درمانگاه .........

nassi

عضو جدید
سلام بچه ها موضوع طرح ما این ترم طراحی خانه مسکونی هستش...

eng.memar

عضو جدید
استاد معماری واقعا همینه....ساده ترین جوابها رو داره با اینکه سخت ترینه تو ذهنمون :eek:

eng.memar

عضو جدید
تا به حال که 4اسکیس داشتیم:
طراحی توالت عمومی,کافه نشریه,ورودی انجمن خوشنویسان و نمایشگاه هنری داخل دانشگاهمون:D
اما موضوع نهایی مون طراحی آموزشکده موسیقیه :surprised: اوه

roya2

عضو جدید
سلام دوستان من یه مدت نبودم ولی دوباره می خوام فعالیت کنم.استادمون این ترم کار دست می خواد و باید تمرین کنم .خوشحال می شم که این تاپیک دوباره جون بگیره....

eng.memar

عضو جدید
سلام به همگی
میدونین چرا این تاپیک زیاد داغ نیس؟ چون همه نمی تونن یه اثر خام رو ازینجا بردارن و راندو کنن
اما من که اگه وقت داشته باشم اینکارو می کنم...خدا به همه ی دانشجوای معماری یه وقتی بده...:w04:

my_silent_is_cry

عضو جدید
سلام . کسی میتونه 1 آموزشگاه به من معرفی کنه که ماکت سازی حرفه ای یاد بده . ؟ حرفه ای باشه ها .

وضعیت
موضوع بسته شده است.