بانک قطعات نرم افزارهای طراحی مکانیک(قطعه بانک)

نخل62

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان

یکی از فاکتورهای بسیار نفس گیر کار طراحی مهندسی، زمان است.من با تجربه خودم به این نتیجه رسیدم که 70 درصد قطعات پروژه های طراحی از قبل طراحی شده و بدون هیچ تغییری قابل استفاده است.حدود20 در صد هم با تغییراتی اندک قابل استفاده می شود و قطعاتی که طراح باید حتما خودش طراحی کند به زحمت به 10 درصد می رسند.
اگر طراح بتواند به فایل های قطعات از قبل طراحی شده دست پیدا کند، زمان زیادی را صرفه جویی می کند.

من پیشنهاد می کنم در اینجا یک قطعه بانک ایجاد کنیم.

برای این کار 3 روش وجود دارد.

1-لینک دانلود فایل های آماده را با ذکر موضوع و قطعات و توضیحی در مورد آنها در اینجا قرار دهیم.

2-اگر فایل هایی را در اختیار داریم که در اینترنت نیست،آپلود کنیم.

3-اگر خودمان قطعاتی طراحی کردیم که کاربرد عمومی دارند،آنها را آپلود کنیم.

به هر حال این یک پیشنهاد بود و اگر دوستان علاقه مندند،بسم الله.

(قابل توجه کاربران SolidWorks)

نخل62

عضو جدید
مثل اینکه کسی مشتاق نیست.

خودم شروع می کنم.

یک سایت خوب پیدا کردم که قطعات زیادی را برای دانلود گذاشته.البته فایل های SolidWorks هست که البته می شود برای خیلی از نرم افزارهای دیگر هم استفاده کرد.

برای تسهیل در استفاده از صفحات سایت عکس گرفتم.لینک دانلودشون هم مستقیمه.
امیدوارم مفید واقع بشه

این هم لینک خود سایتشه
http://solidworks.cad.de

این هم چندتا از فایل های این سایت

فنر کششی
1.GIF

فنر پیچشی
2.GIF

آخرین ویرایش:

نخل62

عضو جدید
مثل اینکه این تاپیک علاقمه مندای زیادی نداره.یعنی هیچ کس نیاز به قطعات و دستگاههای حاضر و آماده نداره؟

farhang_760

عضو جدید
با سلام

با سلام

دوستان من خیلی وقت پیش در وبلاگم مطلبی با همین نام زده بودم این حرفی هم که این دوستمون میگن درسته الان بانک اطلاعاتی قطعات به قیمت گزافی در بیرون فروخته میشود.
پس قدر بدونید
این سایت هم هست که یک عضویت میخواد و فایل مورد نظر شما را با پسوند های مختلف در اختیارتان میگذارد

http://www.tracepartsonline.net

ani_atila

عضو جدید
تشکرررررررررر

تشکرررررررررر

چرا عزیزم کارت خیلی عالیه
واقعا دست گلت درد نکنه
خیلی به دردم خورد
فقط یه سوال هم داشتم
ای قطعه های آماده کجای سایت هستش؟کدوم قسمته؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنی;)

m.a.m

عضو جدید
سلام دوست عزيزم خيلي عاليه فقط دانلود كردن از سايت ملاك نباشه،به نظر من هر كدوم از دوستان كه قطعه پيچيده اي كشيد با نرم افزار ساليد اون رو اينجا آپلود كنه،اگر امكانش باشه من هم هرچي از قطعات و قالبهايي كه كشيدم و طراحي كردم رو با اجازه صاحبانشون اينجا ميزارم

touran90

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان

یکی از فاکتورهای بسیار نفس گیر کار طراحی مهندسی، زمان است.من با تجربه خودم به این نتیجه رسیدم که 70 درصد قطعات پروژه های طراحی از قبل طراحی شده و بدون هیچ تغییری قابل استفاده است.حدود20 در صد هم با تغییراتی اندک قابل استفاده می شود و قطعاتی که طراح باید حتما خودش طراحی کند به زحمت به 10 درصد می رسند.
اگر طراح بتواند به فایل های قطعات از قبل طراحی شده دست پیدا کند، زمان زیادی را صرفه جویی می کند.

من پیشنهاد می کنم در اینجا یک قطعه بانک ایجاد کنیم.

برای این کار 3 روش وجود دارد.

1-لینک دانلود فایل های آماده را با ذکر موضوع و قطعات و توضیحی در مورد آنها در اینجا قرار دهیم.

2-اگر فایل هایی را در اختیار داریم که در اینترنت نیست،آپلود کنیم.

3-اگر خودمان قطعاتی طراحی کردیم که کاربرد عمومی دارند،آنها را آپلود کنیم.

به هر حال این یک پیشنهاد بود و اگر دوستان علاقه مندند،بسم الله.

(قابل توجه کاربران SolidWorks)

[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]نخل62 جان،[/FONT]​
[FONT=&quot]من تازه این پاشخ شما را خواندم و فکر میکنم که این ایده بسیار مفیدی است برای همه دوستان و به کل باشگاه!!! در زمینه صنعت، حفظ %70 زمان در یک پروژه را میشه مساوی کرد به منفعت مالی. چند بار در این فورم دیدم نفراتی که پروژه حاضر دارند یا نفراتی که در خواست پروژه هستند. این ایده باید از تولد فورم به کار میرفت. این قطعه بانک ایجاد شده یا نه؟ اگر بلی، کجا؟ اگر نه، یک گروه کوچک تهیه کنیم (با اجازه مدیر) و این قطعه بانک را شروع کنیم![/FONT]​

ak_247

عضو جدید
نخل62، سلام به همه دوستان! بنده با شما و توران90 موافقم، این فکر بسیار مفید است. خدم در دانشگاه به خاطره بخش کردن پروژه های مختلف از دوستان، زمان زیادی حفظ کردم برای کار های دیگر. نزدیک یک سال من عضو این باشگاه هستم ولی عضو فعال نبودم، هر طوری که بتونم کمک میکنم این قطعه بانک را راه بندازیم. این کوچکترین فعالی است که من میتوانم پس بدم به شما.

MeNo

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید.
آقا فقط بگم دمت گرم . Mer30
لطفا اگر بانک قطعات برای Catia در نظر دارید .اینجا قرار دهید.

آخرین ویرایش:

touran90

عضو جدید
مثل اینکه این تاپیک علاقمه مندای زیادی نداره.یعنی هیچ کس نیاز به قطعات و دستگاههای حاضر و آماده نداره؟

[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]نخل62 و دوستان، ما هنوز داریم میگیم چه قدر این قطعه بانک فکره خوبی هست اما هیچ عملی در این باشگاه به طرف این نیاز نشده! بازم اینجا میپرسم کی میخواد کمک کنه به این هدف برسیم؟ من از مدیران سایت چندتا سوال میپرسم خصوصا در مورد را انداختن این بانک قطعات تا ببینیم چی میشه... [/FONT]​

mpm_dpm

عضو جدید

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
به نظر من هم ایده خوبیه به شرط اینکه فقط مصرف کننده نباشیم و ایده ها و کارهای خودمون رو هم به اشتراک بگذاریم

sita

عضو جدید
خیلی عالیه ولی به شرطی که عمل کنیم نه حرفشو بزنیم

این سایتم برای اونهایی که فایل های کتیا میخوان

خیلی عالیه

http://www.3dcontentcentral.com

به زودی اونهایی رو که کشیدم رو اینجا و روی سایتم میزارم

بالا