این ترم چه واحدهایی دارید ؟

sama_a

عضو جدید
سلام من ترم 3 ام . این ترم 18 واحد دارم. معادلات . ریاضی2. استاتیک. محیط زیست. نقشه برداری با 2 درس عمومی . چی کار کنم استاتیک نیفتم؟؟ میگن خیلی سخته !!! چه کتابی بخونم ؟ مریام خوبه؟

The Lunatic

عضو جدید
سلام من ترم 3 ام . این ترم 18 واحد دارم. معادلات . ریاضی2. استاتیک. محیط زیست. نقشه برداری با 2 درس عمومی . چی کار کنم استاتیک نیفتم؟؟ میگن خیلی سخته !!! چه کتابی بخونم ؟ مریام خوبه؟
استاتیک که مزخرف ترین درس دوره ی لیسانسه
باید 20 بشی
به نظر من جانستون بخون
ترجمه ی واحدیان چیز جالبیه

copperfield

عضو جدید
ن ترم 3 هستم...استاتیک پاس کردم...معادلات و ریاضی 2 هم همینطور...

اینترم هم آمار و دینامیک و مقاوت و فیزیک 2 واصول و مبانی معماری و... دارم

مهماشو گفتم...

amin majidi

عضو جدید
سلام

سلام

من استاتیک رو ترم قبل (ترم 2 )پاس کردم 17 شدم استادم می گفت جانستون بره عمرانه خیلی بهتره تا مریام .مریام بیشتر واسه مکانیکاست
اگه دوست داری نمره خوب بشی از اول ترم خوب بخون بعدشم تیرها و قابها و خرپا رو باید خیلی خیلی خوب بلد باشی که هم به درد این ترم میخوره (واسه نمره)هم ترمای بعد
راستی یه سوال از دوستان استاتیک سخته یا مقاومت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

The Lunatic

عضو جدید
من استاتیک رو ترم قبل (ترم 2 )پاس کردم 17 شدم استادم می گفت جانستون بره عمرانه خیلی بهتره تا مریام .مریام بیشتر واسه مکانیکاست
اگه دوست داری نمره خوب بشی از اول ترم خوب بخون بعدشم تیرها و قابها و خرپا رو باید خیلی خیلی خوب بلد باشی که هم به درد این ترم میخوره (واسه نمره)هم ترمای بعد
راستی یه سوال از دوستان استاتیک سخته یا مقاومت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
استاتیک به نظر من اطلاعات عمومیه
مقاومت کلاً سخت تره

sara ahmadi_rr

عضو جدید
سلام من این ترم اینا رو دارم:
استاتیک معادلات ریاضی2 برنامه نویسی نقشه برداری عملیات1 اصول و مبانی شهرسازی
آره میدونم گریت گرفته
حالا کمک؟

The Lunatic

عضو جدید
آره میدونم گریت گرفته
حالا کمک؟
نه بابا خندمون گرفته:D
اخه کاری نداره
این ترم کار شما بسیار ساده است
البته منظورم اینه که نسبت به ترم های آتی ساده تره

amin majidi

عضو جدید
سلام

سلام

آره میدونم گریت گرفته
حالا کمک؟[/quote
کجاش گریه داره به جز برنامه نویسی بقیه رو بی خیال باش (استاتیک هم باید بالای 15 بشیا)
من دینامیک و مقاومت و برنامه نویسی و نقشه برداری و مصالح و اصول مبانی و..........
از دینامیک می ترسم میگن سخترین درس عمرانه

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سوال داشتم!؟
این مقاومت مصالح که 2 تاس (مقاومت 1& مقاومت 2)
حالا دانشگاه ما 2 رو اختیاری ارائه میکنه!!! میگم اونوقت هر دوشون تو کنکور ارشد هستش!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟آیا؟؟
یعنی کدوم سرفصلا هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
من کتاب جانستونو با ترجمه واحدیان گرفتم واسه مقاومت !! ویرایش جدیده دوتا جلدو یه جا زده حالا نمیدونم چیا رو این ترم میخونیم کدوما اختیاریه واسه ترم بعد!؟؟؟؟؟
درضمن کم پشت سر این دینامیک غیبت کنین!!!!! ما یه استاد داریم وحشت ناک تر از خود درسه!!!!!!!!!!!

The Lunatic

عضو جدید
من یه سوال داشتم!؟
این مقاومت مصالح که 2 تاس (مقاومت 1& مقاومت 2)
حالا دانشگاه ما 2 رو اختیاری ارائه میکنه!!! میگم اونوقت هر دوشون تو کنکور ارشد هستش!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟آیا؟؟
یعنی کدوم سرفصلا هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
من کتاب جانستونو با ترجمه واحدیان گرفتم واسه مقاومت !! ویرایش جدیده دوتا جلدو یه جا زده حالا نمیدونم چیا رو این ترم میخونیم کدوما اختیاریه واسه ترم بعد!؟؟؟؟؟
درضمن کم پشت سر این دینامیک غیبت کنین!!!!! ما یه استاد داریم وحشت ناک تر از خود درسه!!!!!!!!!!!
قبلاً که یادمه از مقاومت 2 هم سوال میومد
ولی بعد از این ماجرای عجیب تغییر منابع کنکور ارشد که سازمان سنجش همه رو شوکه کرد تو لیست دروس فقط اسم مقاومت 1 هست
راستش بنده هنوز مقاومت 2 بر نداشتم و اصلاً هم قصد برداشتنشو ندارم
ولی تو مقاومت 1 به ما اینا رو گفتن:
مفهوم نیروهای داخلی
مفهوم تنش و کرنش
تنش در اعضای محوری
خمش تیرها
تنش های برشی در تیرها
تبدیل تنش و کرنش
تغییر شکل تیرها
در مورد کتاب هم معمولاً به عمرانیها کتاب پوپوف ترجمه ی جناب مهندس شاپور طاحونی رو معرفی میکنن. ولی به نظر من کتاب بیر جانستون کتاب روون تریه. به خصوص با ترجمه ی دکتر واحدیان که من خیلی باهاش حال میکنم

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
استاتیک و مقاومت دو تا بحث جدای از هم هستند که لازم و ملزوم همدیگه هستند ، اگر شما استاتیک رو نفهمید ، مقاومت رو به مشکل بر میخورید بخصوص وی قسمت تحلیل دیاگرام ها ، اگر مقاومت رو خوب بفهمید و استاتیک رو نفهمید توی رسم دیاگرام ها به مشکل بر میخورید و اگر هر دو رو متوجه نشید توی فولاد و بتن به مشکل برمیخورید :) کلاً توی دروس پایه باید این دو تا رو خوب کار کنید :) خیلی خوب ! رسم دیاگرام و تحلیل اون چیزیه که توی طراحی خیلی مهممه !

Azhang

عضو جدید
من ترم چهارم و مقاومت 2 ،تحليل سازه 1،مكانيك سيالات ،مكانيك خاك،آمارواحتمالات مهندسي،انديشه1،تكنولوژي بتن و آز، آ‍زمقاومت،تربيت بدني2 برداشتم

morteza_s

عضو جدید
من ترم 3 هستم و آمار احتمالات & تحليل 1 & مكانيك خاك وسيالات &مصالح ساختماني &برنامه نويسي كامپوتر & آيين زندگي و انديشه 2 برداشتم

HesamSH

عضو جدید
سلام به همۀ دوستان. من ترم 4 رشتۀ عمران هستم.(ورودی بهمن) این ترم 14 واحد بیشتر برنداشتم. مکانیک خاک- سیالات- مصالح 2- تحلیل 1- طراحی. تو حذف و اضافه میتونم بیشتر کنم ولی دیدم سخته، گفتم همینا بسه. نمیدونم کار درستی میکنم یا نه. با تشکر:gol:

FCH

عضو جدید
heeeeeeeeeeeeeeeeeelllllllllllllllllllpppppppppp

heeeeeeeeeeeeeeeeeelllllllllllllllllllpppppppppp

دوستان عزیز سلام
من یه سوال خیلی فوری از بچه های عمران دارم در رابطه با رشتشون.که لطفا هرچه سریع تر کمکم کنید
یکی از دوستان بنده از رشته ساخت و تولید می خواد تغییر رشته بده و الان برای کنکور کارشناسی ناپیوسته آزاد رشته عمران شرکت کنه.
1.چه دروسی رو باید به عنوان پیش نیاز بگذرونه اگر قبول شد؟
2.برای قبولی آزاد در تهران باید چه ترازی داشته باشه حدودا؟
3.منابع کنکورش چیه؟

لطفا هرچه سریع تر جواب بدید.متشکرم:redface::gol:

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مقاومت - استاتيك- نقشه كشي- كارگاه- اصول و مقررات پيمان- مديريت ايمني كارگاه- اخلاق-رياضي-مديريت بر ساخت.

46389

عضو جدید
سلام

سلام

خیلی ممنون که قصد کمک به ما رو دارید
من ترم پنجم. این واحدارو برداشتم
فولاد 1
بتن 2
تحلیل سازه 2
راهسازی
بارگذاری
هیدرولیک و آزمایشگاه
آزمایشگاه سیالات
آزمایشگاه خاک
زبان تخصصی

اگه دقت کنید متوجه میشید که 20 واحد تخصصی برداشتم. این ترمو خیلی سنگین کردم
به نظرتون میتونم همه رو بخونم؟

Dorina

عضو جدید
ترم 3:مقاومت1،دینامیک،معادلات،برنامه نویسی،زبان تخصصی،مصالح ساختمانی،اقتصاد مهندسی و تاریخ امامت!
راستی برنامه نویسی Fortran میخونیم،شوته نه؟!

HesamSH

عضو جدید
ترم 3:مقاومت1،دینامیک،معادلات،برنامه نویسی،زبان تخصصی،مصالح ساختمانی،اقتصاد مهندسی و تاریخ امامت!

فکر کنم الان اکثرا زبان C رو آموزش میدن

ala-engineer

عضو جدید
نه منم فرترن خوندم اولش نظرم مثل شما بود ولي خوب بعدا فهميدم اينقدرها هم شوت نيست من كه دوسش داشتم:smile:

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه منم فرترن خوندم اولش نظرم مثل شما بود ولي خوب بعدا فهميدم اينقدرها هم شوت نيست من كه دوسش داشتم:smile:

واسه ماهم فورترن داده بودن! طی ترم اونو خوندیم!! ولی من نرفتم سر جلسه امتحان!!
مجبوری ترم تابستونی یه دانشگاه دیگه برداشتم!! اونجا پاسکال گفتن!!!!

من که پاسکالو ترجیح دادم !! 17 شدم!! ولی فورترن هم زیاد سخت نیس!!!!:victory:

MASOUDIFAR

عضو جدید
هم فکری

هم فکری

:(سلام بچه های عاشق عمران.یه سوالی دارم از همتون.
من سال 84 از دانشگاه آزاد اراک کاردانیمو با معدل 13.44گرفتم. 6ماه پیش تصمیم گرفتم ادامه بدم.خوندم و در آزمون سراسری رتبه 345آوردم.اما هیچ دانشگاه دولتیی توی تهران پذیرش کاردانی به کارشناسی نداشت و من اولین انتخابم که دانشگاه غیر انتفایی ایوانکی بود قبول شدم .حالا سوالم اینه که آیا جای خوبی قبول شدم یا نه؟

fateme_en

عضو جدید
کاربر ممتاز
:(سلام بچه های عاشق عمران.یه سوالی دارم از همتون.
من سال 84 از دانشگاه آزاد اراک کاردانیمو با معدل 13.44گرفتم. 6ماه پیش تصمیم گرفتم ادامه بدم.خوندم و در آزمون سراسری رتبه 345آوردم.اما هیچ دانشگاه دولتیی توی تهران پذیرش کاردانی به کارشناسی نداشت و من اولین انتخابم که دانشگاه غیر انتفایی ایوانکی بود قبول شدم .حالا سوالم اینه که آیا جای خوبی قبول شدم یا نه؟
نه خوبه
شانس شما امسال اينجوري شده.
تو دانشگاه ما يكي رتبه اش شد 9
داره مثل شما همون جا ميخونه چون انتخاب ديگه اي نداشت
اما اگه بخواين سال ديگه شركت كنيد شانس اينكه بهتر قبول بشين هست چون هم صدرا ميگيره هم شهيدرجايي.