این امتیازات به حقه یا نا بجا؟

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام. شما به عنوان یه ایرانی نظر بدید.ایا امتیازاتی که به خانواده های شهدا ، جانبازان و ایثارگران داده میشه به جا و به حقه یا نه؟ لطفا بادلیل صحبت کنید و بدون هیچ توهینی.

m.e.a.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد بیشتر مسائل باید بیش از این هم بهشون برسن(پول ماشین خونه و...) چون واقعا حقشونه(هر چی داریم مدیون اوناییم)
ولی در مورد کنکور و استخدام بهتره هیچ امتیاز داده شه! چون باعث عدم پیشرفت کشور میشه
البته یه نظره اگه کسی دلیل منطقی بیاره قبول میکنم

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط به افراد درجه یکشون امتیاز بدن نه تاچند نسل بعد

بابا من داییم شهید شده، اما جز مامانش به هیچ کس هیچ امتیاز دیگه ایه ندادن، امتیاز مامانشم فقط سالی یه بار مشهد بردن بود. البته داییم مجرد بود. این امتیازایی که به خانواده های شهدا میدن هم با پارتی و این چیزاست، همسایه مادربزرگم که با داییم رفت جبهه و با هم شهید شدن الان خانوادش چند تا خونه دارن، ما فقط اسم خانواده شهید رو!!!!!!!!!!!!!!!

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کلا مخالفم مگه فقط شهدا بچه هاشون یتیمن یا جانبازا توان جسمی ندارن؟؟ عدالت باید برا همه باشه

sanam_el

عضو جدید
به نظرم تو ی زمینه هایی مثلا خدمات درمانی،یا حقوق جدا ب خانواده های شهید یا اونایی که مثلا پدر خانواده توان کار نداره.چون جدا حقشونه.خدا وکیلی خیلی بی انصافیه ی جانباز ب خاطر اینکه توان مالی نداره تو هیچ بیمارستانی پذیرش نشه،نامردیه.
اما اصلا هم موافق نیستم که برای استخدام،یا قبولی تو کنکور و...چه خودشون چه خانواده هاشون امتیاز ویژه ای داشته باشن.اصلا دلیلی نداره.نمیدونم چرا مسائل رو با هم قاطی میکنن،بابا کسی که رفته جنگیده اول ب خاطر دینش بوده بعد کشورش،در صورتی که این امتیازا فقط جلوی پیشرفت رو میگیره و البته حق بقیه رو هم ضایع میکنه.
من اگر باشم میگم ب جای اینکه توان و علمشون رو چند برابر فرض کنن،خب قبلش کمکشون کنن به اون سطح علمی لازم برسن.
بعد هم اون جاهایی که باید احترامشون رو حفظ کنن و ببیننشون،براشون تره هم خرد نمیکنن،جاهایی که خودشون باید تلاش کنن و در واقع حق همه یکی است،میان الکی امتیاز میدن،اه!!!!

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر کشوری برای چنین افرادی امتیازات ویژه ای در نظر میگیره.....کمکهای درمانی و مالی تا حدودی منطقیه
اما سهمیه کنکور و استخدام نباید داده بشه....هر کی درس بیشتری خونده....بیشتر زحمت کشیده باید دانشگاه بهتری بره.....هر کس کار بلد تره باید استخدام بشه.....اینجور امتیازات به نظر من خیانت در حق انسانهایی که به اندازه زحمتشون نتیجه نمیگیرند

mclaren

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سهمیه کنکور و استخدام رو به نظر من نابجاست، هر کس زحمت و تلاش بیشتری کشیده حتما باید نتیجشو ببنه ولی با این اوضاع یکم بی عدالتی پیش میاد

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
استخدام رسمي فرزندان شهدا در ادارات دولتی

استخدام رسمي فرزندان شهدا در ادارات دولتی

مديركل اشتغال و كارآفريني سازمان بنياد شهيد گفت: از ابتداي سال 1390 همه فرزندان شهدا كه در دستگاه‌هاي اجرايي به كار اشتغال دارند، استخدام رسمي مي‌شوند.
به گزارش فارس، علي‌حيدر شيرآوند صبح امروز در همايش تبلور اشتغال ايثارگران در دولت كارآفرين با اشاره به ابلاغ آيين‌نامه ساماندهي اشتغال فرزندان شاهد و ايثارگر و جانبازان 25 درصد به بالا در سراسر كشور اظهار داشت: براساس اين آيين‌نامه تمام دستگاه‌هاي مشمول ماده پنج قانون مديريت كشوري، مكلف هستند حداقل 25 درصد سهميه استخدامي خود را به فرزندان شاهد و فرزندان جانباز 25 درصد به بالا كه توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران به آنها معرفي مي‌شوند، اختصاص دهند.
وي تصريح كرد: در تبصره يك اين آيين‌نامه، بنياد شهيد و امور ايثارگران سراسر كشور موظف هستند فرزندان شاهد و جانباز 25 تا 70 درصد را به ادارات دولتي و غيردولتي براي استخدام معرفي كند.
شيرآوند خاطرنشان كرد: دستگاه‌ها مكلف هستند از محل سهميه‌هاي استخدامي خود نسبت به استخدام رسمي فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر در مشاغل حاكميتي كه به صورت قراردادي و يا پيماني مشغول انجام كار مي‌باشند، اقدام نموده و همچنين نسبت به استخدام پيماني فرزندان قراردادي در مشاغل غير حاكميتي اقدام لازم را به عمل آورند.
وي اجراي اين آيين‌نامه را گامي بلند در جهت اشتغال جامعه ايثارگري به خصوص براي فارغ‌التحصيلان دانست و افزود: بنياد شهيد و امور ايثارگران به بخش خصوصي و غير دولتي تسهيلات ويژه‌اي را در صورت استخدام فرزندان شاهد و فرزندان جانباز 25 درصد به بالا در نظر گرفته است كه در صورت استخدام اين افراد تا 5 سال، سهم حق بيمه كارفرما را بنياد شهيد و امور ايثارگران پرداخت كرده و همچنين وام اشتغال 15 ميليوني را به جاي پرداخت به فرزندان ايثارگران به كارفرما پرداخت مي‌كند.
وي اظهار داشت: همچنين بنياد شهيد و امور ايثارگران به مدت يك سال و نيم، 75 درصد حقوق فرد را به صورت يارانه براساس حداقل حقوق قانون كار به كارفرما پرداخت كرده و كارفرما تنها 25 درصد حقوق را به فرد مستخدم پرداخت مي‌كند.
مديركل اشتغال و كارآفريني سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران با بيان اينكه مسئله كار و اشتغال خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران از اهميت بسياري برخوردار است تصريح كرد: هر مديري كه به هر نحوي حتي با نگارش يك خط نامه قدمي براي اشتغال فرزندان شهيد انجام دهد اجرش نزد خدا كاملا محفوظ است.
وي تاكيد كرد: امروز توفيق خدمت به جامعه ايثارگر و شهدا براي مديران كشور فراهم شده و آنان نيز بايد از اين موقعيت و شرايط به نحو احسن استفاده كنند.
شيرآوند خدمت به خانواده‌هاي شهدا را افتخاري بزرگي براي دولت عنوان و تاكيد كرد: فرزندان شهدا بدون شك از بهترين، متعهدترين و مومن‌ترين كارمندان ادارات هستند و
روزي خواهد رسيد كه پست‌هاي حساس و كليدي نظام در دستان توانمند فرزندان شهدا قرار خواهد گرفت.
منبع:http://www.asriran.com/fa/news/155917

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنوعیت استخدام فرزندان شاهد و جانباز در تهران برداشته شد

ممنوعیت استخدام فرزندان شاهد و جانباز در تهران برداشته شد

رئیس دبیرخانه كارگروه انتقال از تهران گفت: ممنوعیت استخدام فرزندان شاهد و جانباز بالای 25 درصد در تهران برداشته شد.
سید محمد شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری آخرین جلسه كارگروه انتقال كارمندان از تهران در دفتر معاون اول رئیس جمهور در روز دوشنبه گفت: در این نشست بحث ممنوعیت استخدام فرزندان شاهد و فرزندان جانباز بالای 25 درصد كه در مصوبات قبلی در مرداد سالجاری تهران ممنوع شده بود با تصمیم كارگروه این ممنوعیت برداشته شد.
رئیس دبیرخانه كارگروه انتقال از تهران تأكید كرد: همچنین در این جلسه تأكید شد مصوبات كارگروه انتقال از تهران علاوه بر شهر تهران شهرستان‌های استان تهران را نیز شامل می‌شود.
وی در مورد آخرین آمار انتقال كارمندان از تهران گفت: این آمار پس از نهایی شدن توسط معاون توسعه منابع انسانی رئیس جمهور و معاون اول اعلام خواهد شد.
شفیعی گفت: در مصوبه كارگروه انتقال از تهران در مرداد سال جاری تصویب شده بود كه هر گونه استخدام جدید دستگاه‌های دولتی در استان تهران ممنوع شده بود اما به واسطه مصوبه اخیر كارگروه این ممنوعیت برای فرزندان شاهد و جانباز بالای 25 درصد برداشته شد.
شفیعی گفت: جلسه كارگروه انتقالی از تهران با حضور آقای رحیمی معاون اول رئیس جمهور، آقای فروزنده معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و آقای تاجی معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت، بنده و سه وزیر عضو كارگروه انتقالی در دفتر معاون اول تشكیل شد.
<h2 class="hl">منبع:http://bazarkar.parsfa.com/post-169219.html

</h2>

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مخالفم.
چون حق یکی مثل من خورده میشه.
ما برای گرفتن یه وام پیرمون داره در میاد برای دانشگاه رفتن پوست انداختیم ،برای پیدا کردن یه شغل دربه دریم هنوزم پیداش نکردیم. اونوقت اونا وام،شغل،خونه،تحصیلات رو خیلی راحت در اختیارشون قرار میدن.
پس تکلیف من و امسال من چی میشه؟
بابا هاشون رفتن جنگیدن من مخلصشونم هستم ولی بچه های همون باباها الان کیسه دوختن.

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مخالفم.
چون حق یکی مثل من خورده میشه.
ما برای گرفتن یه وام پیرمون داره در میاد برای دانشگاه رفتن پوست انداختیم ،برای پیدا کردن یه شغل دربه دریم هنوزم پیداش نکردیم. اونوقت اونا وام،شغل،خونه،تحصیلات رو خیلی راحت در اختیارشون قرار میدن.
پس تکلیف من و امسال من چی میشه؟
بابا هاشون رفتن جنگیدن من مخلصشونم هستم ولی بچه های همون باباها الان کیسه دوختن.

من فرزند شهید زیاد دور برم میبینیم
اولا یک هزارم مشکلات اونها رو شما ندارید شک نکنید من دارم میبینم اصلا شما راضی داید کوچکترین صدمه به افراد خونادتون بخوره بعد همه این امتیازات به شما دادهشه؟؟؟؟
در ثانی من نمیبینم که بیش از ماهی 400-500 تومن اونهم فقط به خانواده تاز مانی که طرف دانشجوس بدن
ثالثا در کل دنیا هم این امکانات هست .........
رابعا من با این که حق دیگران در کنکور گرفته بشه به شدت مخالفم اما به نظرم بد نیست که بنیاد شهید از بودجه خودش برای این افراد ظرفیت سازی کنه
ان کیسه هایی هم که شما میگید برای افرادیه که جبهه و جنگ نرفتن ولی با سو استفاده دارن..............

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
همش میگید امتیاز امتیاز
والا ما که ندیدیم ...........به جز کنکور ........ اونم فقط یکبار حق استفاده از سهمیه رو دارین

چه امتیازی داده شده .........تا حالا سر و کلتون به بنیاد شهید خورده ؟
ده نخورده ............ نمیدونین چه خبره و همینطور میبافین:mad::(

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فرزند شهید زیاد دور برم میبینیم
اولا یک هزارم مشکلات اونها رو شما ندارید شک نکنید من دارم میبینم اصلا شما راضی داید کوچکترین صدمه به افراد خونادتون بخوره بعد همه این امتیازات به شما دادهشه؟؟؟؟
در ثانی من نمیبینم که بیش از ماهی 400-500 تومن اونهم فقط به خانواده تاز مانی که طرف دانشجوس بدن
ثالثا در کل دنیا هم این امکانات هست .........
رابعا من با این که حق دیگران در کنکور گرفته بشه به شدت مخالفم اما به نظرم بد نیست که بنیاد شهید از بودجه خودش برای این افراد ظرفیت سازی کنه
ان کیسه هایی هم که شما میگید برای افرادیه که جبهه و جنگ نرفتن ولی با سو استفاده دارن..............
خانم یا آقای محترم یکی از بستگان من خانواده شاهد هستن.
بنیاد شهید انقدر زیر دستشون ریخته که خدارو بنده نیستن.
درضمن والا اون هزارتا مشکل این خانواده هارو ما که ندیدیم.
حتما میخواید بگید سایه پدر بالا سرشون نیست ولی من میگم اون خانواده ای که پدر نداره چه فرقی داره با اینا که پدرشون شهید شده؟
خانم یا آقای محترم من رتبه 100 کنکور سراسری هستم با یه دختر که رتبش 5000 بود روی یه نیمکت درس خوندیم.چرا چون اون باباش 5%جانبازی داشت.
الانم بیکارو الاف باید بیام اینجا بشینم چون بیکارم.
شمام بهتره جبهه نگیرید و چشمتونو روی واقعتهای جامعه نبندید.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما میخواید بگید سایه پدر بالا سرشون نیست ولی من میگم اون خانواده ای که پدر نداره چه فرقی داره با اینا که پدرشون شهید شده؟
خانم یا آقای محترم من رتبه 100 کنکور سراسری هستم با یه دختر که رتبش 5000 بود روی یه نیمکت درس خوندیم.چرا چون اون باباش 5%جانبازی داشت.
خدا رو شکر که مشخص هست افرادی که میتونن از سهمیه استفده کنن

به تازگی تصویب شد
5 درصد !!!!!!!!!!

ظلمی که تو این مملکت به خونواده های جانباز مخصوصا میشه به هیچ کس نمیشه

شما از دور نگاه میکنی ........از بیرون .........طبق شنیده ها ............ تا حالا رفتی خونشون ...........تا حالا رفتی ببینین اون پدری که چشمش نمیبینه و داره با اکسیژن نفس میکشه ......... چطور دارن زندگی میکنن

حداقل حداقل سعی کنیم منصف باشین

ای ایرانی همینا برای حفظ مملکت ....... حفظ دین ......... برای اینکه بیگانه به کشورت تجاوز کنه
کلی آرزوهاشونو به گور فرستادن و رفتن جبهه که نذارن اون دشمن بعثی پاشو از گلیمش درازتر کنه

که همچین روزی من و تو نوعی با خیال راحت زیر نور چراغ ، زیر باد کولر تو دانشگاه درس بخونیم

ای کاش کمی انصاف داشتیم

آخرین ویرایش:

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوب شما نیمکت بغل دستی می نشستی :surprised:

راستی شما رتبه ی 100 هستی فکر کنم دانشگاه و رشتت به قدر کافی خوب باشه که آنچنان مشکل بابت کار و اینا نداشته باشین :huh:

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
همش میگید امتیاز امتیاز
والا ما که ندیدیم ...........به جز کنکور ........ اونم فقط یکبار حق استفاده از سهمیه رو دارین
چه امتیازی داده شده .........تا حالا سر و کلتون به بنیاد شهید خورده ؟
ده نخورده ............ نمیدونین چه خبره و همینطور میبافین:mad::(
شما خوابی یا خودت را به خواب می زنی....................
نزدیک به 2 سال در احداث نیروگاه در یکی از پالایشگاه ها زحمت کشیدم.عرق ریختم.به این امید که وقتی پروژه به بهره برداری برسه حداقل یه جایی برای من آنجا وجود داشته باشه.تا حالا در گرمای بالاتر از 50 درجه کار کردی؟اما وقتی پروژه به بهره برداری رسید یکی از فرزندان عزیز شهید با مدرک............. به جای من استخدام رسمی وزارت نفت شدند و قرارداد من فسخ شد...................
مگه فقط آنها در جنگ زحمت کشیدن؟ما در جنگ تمام زندگیمون را از دست دادیم.پدر من قبل از جنگ کارخانه دار بود اما زمان جنگ کارخانه اش رها کرد و فقط به فکر جبهه و جنگ بود...........
همکلاسی و رفیق محمد جهان آرا بود..............
تازه بعد از اتمام جنگ کارخانه اش را با قیمت بسیار کمی از دستش درآوردن و بدون اینکه از امتیازات جبهه اش استفاده کنه یه کارمند ساده اداره شد..................
آیا اون نمی تونست از امتیاراتش استفاده کنه؟؟؟:que::que::que:
تا حالا اومدی خرمشهر یا آبادان؟تو خیابون های این دو شهر تا حالا قدم زدی؟تا حالا اومدی شلمچه؟طلائیه؟اروند کنار؟
تا حالا عکس های قبل از جنگ این مناطق را دیدی؟می دونی قبل از جنگ عروس ایران بودن.حالا بیا وضع این مناطق را ببین............
می دونی مردم این مناطق در جنگ و بعد از آن چقدر سختی کشیدن.............................
اگه قرار باشه فرزندان شهدا دارای امتیازات باشن آیا مردم این شهرها که تمام عزیزان و زندگیشون را از دست دادن محق تر نیستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فیلم دیپلماسی در وقت اضافه را دیدی؟دیدی در برزخ نمایشی فیلم با یه شهید چطور برخورد می کنن؟دیدی در برخورد با سهمیه دانشگاه و کار فرزندان اون شهید چه عکس العملی نشون می دن؟
مطمئنم هیچکدام از حرف های من برایت ماموس نیست چون در موقعیتش قرار نگرفتی........................

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما خوابی یا خودت را به خواب می زنی....................
نزدیک به 2 سال در احداث نیروگاه در یکی از پالایشگاه ها زحمت کشیدم.عرق ریختم.به این امید که وقتی پروژه به بهره برداری برسه حداقل یه جایی برای من آنجا وجود داشته باشه.اما وقتی پروژه به بهره برداری رسید یکی از فرزندان عزیز شهید با مدرک............. به جای من استخدام رسمی وزارت نفت شدند و قرارداد من فسخ شد...................
مگه فقط آنها در جنگ زحمت کشیدن؟ما در جنگ تمام زندگیمون را از دست دادیم.پدر من قبل از جنگ کارخانه دار بود اما زمان جنگ کارخانه اش رها کرد و فقط به فکر جبهه و جنگ بود...........
همکلاسی و رفیق محمد جهان آرا بود..............
تازه بعد از اتمام جنگ کارخانه اش را با قیمت بسیار کمی از دستش درآوردن و بدون اینکه از امتیازات جبهه اش استفاده کنه یه کارمند ساده اداره شد..................
آیا اون نمی تونست از امتیاراتش استفاده کنه؟؟؟:que::que::que:
تا حالا اومدی خرمشهر یا آبادان؟تو خیابون های این دو شهر تا حالا قدم زدی؟تا حالا اومدی شلمچه؟طلائیه؟اروند کنار؟
تا حالا عکس های قبل از جنگ این مناطق را دیدی؟می دونی قبل از جنگ عروس ایران بودن.حالا بیا وضع این مناطق را ببین............
می دونی مردم این مناطق در جنگ و بعد از آن چقدر سختی کشیدن.............................
اگه قرار باشه فرزندان شهدا دارای امتیازات باشن آیا مردم این شهرها که تمام عزیزان و زندگیشون را از دست دادن محق تر نیستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فیلم دیپلماسی در وقت اضافه را دیدی؟دیدی در برزخ نمایشی فیلم با یه شهید چطور برخورد می کنن؟دیدی در برخورد با سهمیه دانشگاه و کار فرزندان اون شهید چه عکس العملی نشون می دن؟
مطمئنم هیچکدام از حرف های من برایت ماموس نیست چون در موقعیتش قرار نگرفتی........................
پسر خوب دقیقا من همینو گفتم ............. خرمشهر ....... شلمچه
اکثرا خونواده کیا توش هستن

اون مسئله ای که در مورد شرکت نفت گفتی .........شاید یک هزارم اتفاق بیفته ............ ما در جریانیم .........
بعضی خانواده ها شهدا هم نباشن حسابشون فرق میکنه که این مشکل از ساختار نظامه

شما طوری حرف میزنین که همه خانواده های شهدا پر از امتیازن و بهترین وضع
من قاطعانه بهتون میگم .......نه از این خبرا نیست .........شاید خیلی هم بدتر از شما

فرق بین دو قشر ........به فرموده خودتون پدرتون
بالاتر از این بوده که تو کشور توپ احتمالا میزدن .......... آیا کنار خونوادشون نبودن .........آیا تمام زندیگیشونو وقف جنگ کردن .........قصد هیچ اهانتی ندارم ولی حقیقت رو میگم چون با این افراد زیاد برخورد داشتم
ولی اون جانباز و شهید ............ چه شهدایی که داشتیم که دانشجو بودن ، ازدواج نکرده با کلی آرزو ......... ولی رفتن خط مقدم ....... خط مقدم کجاست ؟ تو سینه دشمن .............. شهید فهمیده ......... کدوم انسان آزاده ای میتونه این فداکاری رو نادیده بگیره ......... همین جهان آرا ........... صیاد شیرازی ، باکری ، آوینی و ................
اینا فرمانده بودن ...........سربازا چی .........اونا هیچی ............ چقدر اسم سربازهایی که به خاطر وطن شهید شدن رو شنیدید
چه مردان و زنانی که همسر داشتن ولی تکلیف رو دفاع از اسلام و ایران دونستن و بر سایر آرمانهاشون خط کشیدن
انقدر بی انصاف صحبت نکنیم .............. آیا اگر ما جای اونا بودیم همینا رو میگفتیم ............ آیا اگر ما بودیم همسر ، بهترین دانشگاه رو ول میکردیم و میرفتیم خط مقدم ................ به خودمون بیایم
حال با همه این شرایط کوچکترین کاری برای جانبازهای مملکت نشده ......... جانبازانی که قطره قطره آب شدنشونو به نظاره نشستیم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
از حرف تا عمل چقدر فاصله است
میگن بسیج فلان .........تهش میبینی فقط بعضیها .......اونایی که شرایط ویژه دارن
میگن شهدا و جانباز اونم به این صورت و متاسفانه بدتر ............زندگی خیلی از جانبازها رو به حال خودشون گذاشتن

دم حاتمی کیا گرم ............... که یک نمونه کوچیک اونو در فیلم آژانس شیشه ای به نمایش گذاشت
بازم به جنم ابراهین خان

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز

1- اولا که اونی که پدر نداره خیلی قضیش با اونی شهید شده فرق نمیکنه چرا که شهید هزینه مملکت شده و باید دولت برای خانوادهاشون هزینه کنه در تمام دنیا هم هست
2-جانبازی 5 درصد!!!!!!!!!!!!!!اما به نظر من هم باید فرق باشه بین فرزند شهید با حالا یک جانباز هر چند اون جانباز هم حق و حقوق خودشو داره
3-اینکه هزینه اون نفری که 5000 شده وزارت علوم نمیده بلکه بنیاد شاهد میده
4-اون خونواده ای که شما میگید .........................من که در بین اونهایی که میشناسم ندیدم اینجور حزنه هایی
6-و در ثانی ببینید با این جانبازان شیمیایی چه کردند و چه میکنند ...........
5-

آخرین ویرایش:

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
پسر خوب دقیقا من همینو گفتم ............. خرمشهر ....... شلمچه
اکثرا خونواده کیا توش هستن

اون مسئله ای که در مورد شرکت نفت گفتی .........شاید یک هزارم اتفاق بیفته ............ ما در جریانیم .........
بعضی خانواده ها شهدا هم نباشن حسابشون فرق میکنه که این مشکل از ساختار نظامه

شما طوری حرف میزنین که همه خانواده های شهدا پر از امتیازن و بهترین وضع
من قاطعانه بهتون میگم .......نه از این خبرا نیست .........شاید خیلی هم بدتر از شما

فرق بین دو قشر ........به فرموده خودتون پدرتون
بالاتر از این بوده که تو کشور توپ احتمالا میزدن .......... آیا کنار خونوادشون نبودن .........آیا تمام زندیگیشونو وقف جنگ کردن .........قصد هیچ اهانتی ندارم ولی حقیقت رو میگم چون با این افراد زیاد برخورد داشتم
ولی اون جانباز و شهید ............ چه شهدایی که داشتیم که دانشجو بودن ، ازدواج نکرده با کلی آرزو ......... ولی رفتن خط مقدم ....... خط مقدم کجاست ؟ تو سینه دشمن .............. شهید فهمیده ......... کدوم انسان آزاده ای میتونه این فداکاری رو نادیده بگیره ......... همین جهان آرا ........... صیاد شیرازی ، باکری ، آوینی و ................
اینا فرمانده بودن ...........سربازا چی .........اونا هیچی ............ چقدر اسم سربازهایی که به خاطر وطن شهید شدن رو شنیدید
چه مردان و زنانی که همسر داشتن ولی تکلیف رو دفاع از اسلام و ایران دونستن و بر سایر آرمانهاشون خط کشیدن
انقدر بی انصاف صحبت نکنیم .............. آیا اگر ما جای اونا بودیم همینا رو میگفتیم ............ آیا اگر ما بودیم همسر ، بهترین دانشگاه رو ول میکردیم و میرفتیم خط مقدم ................ به خودمون بیایم
حال با همه این شرایط کوچکترین کاری برای جانبازهای مملکت نشده ......... جانبازانی که قطره قطره آب شدنشونو به نظاره نشستیم
خیلی کم من افرادی را دیدم اینجا که از امتیاز خاصی برخوردار یاشن یا بهتر اینه که بگم هیچ کسی را ندیدم که امتیاز خاصی داشته باشه...........
کنار خانواده؟؟؟؟:eek::surprised::eek:
من که هیچوقت یادم نمیاد در بچگی پدرم کنار خانواده باشه.هر وقت می پرسیدم می گفتن جبهه است.....
آره دیدم جانبازانی که مشکل دارن.اما وجود این سهمیه ها باعث می شه مردم یه جور دیگه به آنها نگاه کنن.........

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
از حرف تا عمل چقدر فاصله است
میگن بسیج فلان .........تهش میبینی فقط بعضیها .......اونایی که شرایط ویژه دارن
میگن شهدا و جانباز اونم به این صورت و متاسفانه بدتر ............زندگی خیلی از جانبازها رو به حال خودشون گذاشتن

دم حاتمی کیا گرم ............... که یک نمونه کوچیک اونو در فیلم آژانس شیشه ای به نمایش گذاشت
بازم به جنم ابراهین خان

حقیقتا خانواده های شهدایی که من دیدم 90 درصدشون اونقدر مشکلات داشتن که نتونستن از این درصدا استفاده کنند
و چه هزینه هاو دزدیهایی که به اسم شهدا شده و چه کسانی سو استفاده کردن

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
حقیقتا خانواده های شهدایی که من دیدم 90 درصدشون اونقدر مشکلات داشتن که نتونستن از این درصدا استفاده کنند
و چه هزینه هاو دزدیهایی که به اسم شهدا شده و چه کسانی سو استفاده کردن

من امتیازات زیادی را یدم. از سهمیه کنکور تا سهمیه استخدام تا پرداخت شهریه کلاسهای خصوصی .پاک کردن نمرات در واحدهای که پاس نشده برای بالا بردن معدل و غیره. تکلیف باید مشخص بشه اگه شهدا برای دین و عدالت و سرزمین رفتن جبهه این امتیازات ناجاست و اگه هدف چیز دیگه ای بوده دیگه حرف از قداست زدن بی معنیه.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی کم من افرادی را دیدم اینجا که از امتیاز خاصی برخوردار یاشن یا بهتر اینه که بگم هیچ کسی را ندیدم که امتیاز خاصی داشته باشه...........
کنار خانواده؟؟؟؟:eek::surprised::eek:
من که هیچوقت یادم نمیاد در بچگی پدرم کنار خانواده باشه.هر وقت می پرسیدم می گفتن جبهه است.....
آره دیدم جانبازانی که مشکل دارن.اما وجود این سهمیه ها باعث می شه مردم یه جور دیگه به آنها نگاه کنن.........
سامان جان همینطور که گفتم اکثر این سهمیه ها فقط اسمیست ........... متاسفانه افراد دیگه سواستفاده میکنن
من دیدم که فلان شخص فلان مقدار جبهه بوده ولی سهمیه جانباز 70 درصد بهش دادن !!!!!!!
حتی دیدم جانباز 70 درصدی که چقدر دویید تا بتونه وام بگیره از بنیاد شهید که به نحوی عجیب پس زده شد
البته جانبازی رو هم میشناسم که میخواستن بهش امتیاز بدن ولی خودش قبول نکرد
شهید صیاد شیرازی یکی از این نمونه ها بود
حتما خاطراتشو بخون .......... خود منم در سالگردشون یه تاپیک فکر کنم زدم

از این جانبازان و خانواده های شهدای بزرگ که بدون هیچ گونه چشمداشتی به امتیازات دارن زندگیشونو میگذرونیم کم نداریم ........... بعضیهاشون که اصلا این امتیازات رو قبول ندارن .......با اینکه به نظر من حقشونه
بعضیهاشونم که یک بار به مشکل برخوردن و رفتن از این سهمیه ها استفاده کنن وقتی رفتار کارکنان بنیاد شهید و مسائل داخلیشونو دیدن پشیمون شدن

تنها دو سهمیه شاید به طور کامل در اختیار فرزندانشون قرار میگیره .............سهمیه کنکور که با توجه به درصد جانبازی پدر و اینکه فرزند شهید هستن یا نه که فقط یکبار حق استفاده دارن
یکی هم در سربازی ..............

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
سامان جان همینطور که گفتم اکثر این سهمیه ها فقط اسمیست ........... متاسفانه افراد دیگه سواستفاده میکنن
من دیدم که فلان شخص فلان مقدار جبهه بوده ولی سهمیه جانباز 70 درصد بهش دادن !!!!!!!
حتی دیدم جانباز 70 درصدی که چقدر دویید تا بتونه وام بگیره از بنیاد شهید که به نحوی عجیب پس زده شد
البته جانبازی رو هم میشناسم که میخواستن بهش امتیاز بدن ولی خودش قبول نکرد
شهید صیاد شیرازی یکی از این نمونه ها بود
حتما خاطراتشو بخون .......... خود منم در سالگردشون یه تاپیک فکر کنم زدم

از این جانبازان و خانواده های شهدای بزرگ که بدون هیچ گونه چشمداشتی به امتیازات دارن زندگیشونو میگذرونیم کم نداریم ........... بعضیهاشون که اصلا این امتیازات رو قبول ندارن .......با اینکه به نظر من حقشونه
بعضیهاشونم که یک بار به مشکل برخوردن و رفتن از این سهمیه ها استفاده کنن وقتی رفتار کارکنان بنیاد شهید و مسائل داخلیشونو دیدن پشیمون شدن

تنها دو سهمیه شاید به طور کامل در اختیار فرزندانشون قرار میگیره .............سهمیه کنکور که با توجه به درصد جانبازی پدر و اینکه فرزند شهید هستن یا نه که فقط یکبار حق استفاده دارن
یکی هم در سربازی ..............

بله کسانی هستن که استفاده نمیکنن از سهمیه ولی شاید کمتر ز انگشتان دو دست.

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینهم یک داستان نیست!!!!!!!!!!!!!!!!
اینجور چیزهایی هم دازیم
خیلی بدبین نباشیم

مادر، با قامتی شکسته ولی سربلند، خدمت آقا رسید. آقا سراغ پدر شهیدان را گرفت که ایشان گفت:
- بیماری قلبی داشته که در بیمارستان بستری است وگرنه آرزویش بود تا به زیارتتان بیاید.
مادر، کمی جلوتر رفت و مثلاً طوری که دیگران نشنوند، با حجب و حیاء، آرام چیزی به آقا گفت!
فردای آن روز، "مجید جعفرآبادی" - از بچه‌های واحد تخریب و نیروی سردار شهید "علی عاصمی" - تلفن زد و گفت:
- با خونواده‌ی شهیدان دستواره آشنایی؟
که جوابم مثبت بود. با خانه‌شان که تماس گرفتم، متوجه شدم حاج آقا را تازه از بیمارستان آورده‌اند. به جعفرآبادی گفتم که آمد و ساعتی بعد با هم در کوچه‌های تنگ و شلوغ محله‌ی "علی آباد" در جنوبى ‏ترین نقطه‌ی تهران، مقابل در خانه‌ای کوچک زنگ را به صدا درآوردیم.
باورم نمى‏شد این‏جا خانه‌ای باشد که بی هیچ چشم داشتی 4 شهید سرافراز تقدیم اسلام کرده باشد!
مادر که در را گشود، خوش آمد گفت و وارد اتاقی شدیم که پدر پیر، بر تختی دراز کشیده بود. خانمی دیگر هم در خانه بود که متوجه شدیم خواهر شهیدان دستواره است.
پس از حال و احوال، وقتی گفتیم برای پى‏گیری خواسته‌تان از آقا آمده‌ایم، مادر دختری جوان را که در اتاق دیگر بود صدا کرد. دختر کنار مادر نشست.
مادر که خواست او را معرفی کند، گفت:
- این دختر دامادمونه. خدابیامرز "على‏اصغر الله قلى‏زاده".

جا خوردم. دامادشان خدابیامرز؟ وقتی خواستم سوال کنم، خودش گفت:
- بله دامادمون اصغر آقا. شوهر همین دخترم. (و به زنی که کنارش نشسته بود اشاره کرد.)
گیج شدم. تازه فهمیدم خانواده‌ی دستواره، جدای از سه مرد غیرتمند خانه‌شان رضا، محمد و حسین، دامادشان را هم برای اسلام به قربانگاه فرستاده‌اند.
جعفرآبادی که متوجه‌ی حال من شده بود، برای این ‏که فضا را عوض کند، از مادر پرسید که خواسته‌اش از آقا چه بوده، که ایشان گفت:
- این دختر گل، نوه‌ی منه. هم باباش شهید شده هم سه تا دایى‏هاش. یه سالی مى‏شه که لیسانس گرفته. حدود شیش ماهه که رفته توی گزینش بانک شرکت کرده که استخدام بشه. من هیچی نمى‏خوام. فقط مى‏خواستم بگم یه کاری بکنید که تکلیف این معلوم بشه. شیش ماهه که منتظر جوابه. هم خودش اذیت می‌شه هم ما. مى‏خوام زودتر جوابش رو بدن.
همین؟
- بله همین. دیگه التماس دعا.
همین!
وای!
همه‌ی خواسته‌ی مادر شهیدان از آقا، همین؟!
یعنی حتی نخواست تا دختر را بدون نوبت استخدام کنند. فقط گفت بعد شش ماه علافی، تکلیف او را معلوم کنند!
بعداً وقتی از دوستان درباره‌ی بابای دختر سوال کردم، فهمیدم:
همان سال های جنگ، چند ماهی از حاج رضا خبری نمى‏شود. اصغر آقا مى‏رود دنبالش که از او خبری برای خانواده بیاورد. نگو حاج رضا را پیدا مى‏کند ولی دیگر دلش نمى‏آید به خانه برگردد. همان‏ جا مى‏ماند و با ماشین، آب و مهمات بین بچه‌ها پخش مى‏کند که یک گلوله‌ی توپ مى‏خورد بغلش و چند وقت بعد پیکرش را برای همسر و دختر کوچک یتیمش مى‏آورند!

امروز از آن پدر و مادر پیر دیگر خبری نیست. هر دو بر سر سفره‌ی اباعبدالله الحسین (ع) در کنار فرزندان‏شان میهمانند. من هم دیگر رویم نمى‏شود بروم و پى‏گیر شوم که سرانجام آن دختر توانست استخدام شود یا نه!

farshid992006

عضو جدید
سلام جدا از خدمات مالی و تامین اجتماعی که حق این عزیزان هست
خدمات تحصیل هم درست و به جا هست اما روش ش به نظرم اشتباهه
بهتره به جای اعمال سهمیه در دوران تحصیل برای این خانواده ها شرایط ویژه(مثل بهترین دبیر ها,امکانات آموزشی,امکانات کمک آموزشی و از این قبیل چیزها)
در نظر بگیرند ,اینجوری اگه فرزند یکی از این خانواده ها به دانشگاه یا به هر جای دیگه که راه پیدا کنه لیاقتش رو داشته و هم علمش رو هم در کنار این داشته
اما با روش سهمیه خیی پیش میاد که طرف چه در اون برهه و چه در آینده پیش نیاز های اون رتبه ی علمی رو نداره و در کل هر جا هم بره نمیتونه نیاز محموعه رو بر طرف کنه

بالا