ایرانی باشعور، با سلام ‼️

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
کشور سوریه همیشه یکی از امن ترین کشورهای عرب بود، اما از چند سال قبل خیلی نامرئی اما مدام، به اختلافات قومی و مذهبی و حتی شهری و طایفه ای در این کشور دامن زده شد...

اخبار و شایعاتی پخش شد که خیلی راحت باعث اختلاف مذاهب یا قومیت ها یا حتی ساکنان شهرهای مختلف و طرفداران تیم های مختلف می شد. مثلا یک روز شایع شد پزشکی کرد تبار مردم قبایل عرب را مسموم کرده و یک بار شایع شد راننده ای از شهر حمص پانزده مسافر اهل حلب را به داخل دره فرستاده و خودش از اتوبوس بیرون پریده و ... وقتی جنگ داخلی به راه افتاد ناگهان همه این اختلاف ها و کینه ها و نفرت ها سرباز کرد و تسویه حساب ها همسایه به همسایه و شهر به شهر و دین به دین و مذهب به مذهب و قوم به قوم شروع شد...»

این حکایت آشنا نیست؟
....
...
.

اصلا نمی خواهم به این احتمال فکر کنم، اما اگر منافع سلطه طلبان جهانی این باشد که جنگ داخلی در ایران راه بیافتد... فکر می کنید اتفاقی که در صربستان و کرواسی و بوسنی با مردمانی با فرهنگی نسبتا بالا افتاد، دوباره ممکن نیست؟

واقعیت اینست که عده ای آگاهانه یا از روی جهل در حال دامن زدن به اختلافات قومی مذهبی وگروهی هستند.

در حال حاضر هر کسی را که نگاه می کنی حس می کنی از دیگران نفرتی عظیم و خشمی انبار شده دارد که تنها جرقه ای می خواهد تا منفجر شود!

ما از گسترش این حجم نفرت و کینه و خشم علیه همدیگر نگرانیم

بیاییم منافع ملی را فدای منافع فردی نکنیم بیاییم به خاطرمنافع گروهی انسجام ملی را خدشه دار نکنیم

ما وظیفه داریم بجای غرق شدن در منافع جریانی وباندی به فقر زدایی وحل مشکلات ومعضلات کشور همت کنیم
همه ما وظیفه داریم با وحدت وهمدلی تلاش کنیم مشکل معیشت مردم , اعتیاد, بیکاری , مشکل زنان آسیب دیده وکودکان کار حل کنیم
ماباید همزمان با رفع تحریم ها موانع تولید را مرتفع کنیم وبه اشتغال مولد بیاندیشیم وریشه اقتصاد دلالی را خشک کنیم
ما باید با هویت بخشی شهرها و تعریف ماموریت های جهانی و منطقه ای، به افزایش تعلق خاطر شهروندی کمک کنیم...
باید رشد اقتصادی وحفظ منافع ملی ویکپارچگی را بعنوان یک ضرورت بدانیم

,, احیای اخلاق در چارچوب گسترش صلح وآرامش ضرورت امروز جامعه ما هست.

حرف نمی زنیم عمل می کنیم.
ایرانی هستیم همدیگر رادرک می کنیم وبه شایعه گوش نمی دهیم .دست دردست یکدیگر، همانند زنجیر محکم، میهن خویش کنیم آباد.

آخرین ویرایش:

morteza2010

عضو جدید
کشور سوریه همیشه یکی از امن ترین کشورهای عرب بود، اما از چند سال قبل خیلی نامرئی اما مدام، به اختلافات قومی و مذهبی و حتی شهری و طایفه ای در این کشور دامن زده شد...

اخبار و شایعاتی پخش شد که خیلی راحت باعث اختلاف مذاهب یا قومیت ها یا حتی ساکنان شهرهای مختلف و طرفداران تیم های مختلف می شد. مثلا یک روز شایع شد پزشکی کرد تبار مردم قبایل عرب را مسموم کرده و یک بار شایع شد راننده ای از شهر حمص پانزده مسافر اهل حلب را به داخل دره فرستاده و خودش از اتوبوس بیرون پریده و ... وقتی جنگ داخلی به راه افتاد ناگهان همه این اختلاف ها و کینه ها و نفرت ها سرباز کرد و تسویه حساب ها همسایه به همسایه و شهر به شهر و دین به دین و مذهب به مذهب و قوم به قوم شروع شد...»

این حکایت آشنا نیست؟

دقت کرده اید در چند وقت اخیر چقدر از این ماجراهای در ایران داشته ایم؟ دقت کرده اید چه حجمی از این اخبار غیر رسمی و بعد قضاوت های احساساتی و حجم عظیمی از واکنش های افراطی را در سطح جامعه و شبکه های اجتماعی دیده ایم؟

چرا اصلا صفحه بچه پولدارهای تهران راه افتاد؟ !!!

چرا ماجرای فیتیلیه ای ها به بحران ملی بدل شد؟!!!

چرا ......
........
...
.

اصلا نمی خواهم به این احتمال فکر کنم، اما اگر منافع سلطه طلبان جهانی، این باشد که جنگ داخلی در ایران راه بیافتد... فکر می کنید اتفاقی که در صربستان و کرواسی و بوسنی با مردمانی با فرهنگی نسبتا بالا افتاد، دوباره ممکن نیست؟

واقعیت اینست که عده ای آگاهانه یا از روی جهل در حال دامن زدن به اختلافات قومی مذهبی وگروهی هستند.

در حال حاضر هر کسی را که نگاه می کنی حس می کنی از دیگران نفرتی عظیم و خشمی انبار شده دارد که تنها جرقه ای می خواهد تا منفجر شود!

ما از گسترش این حجم نفرت و کینه و خشم علیه همدیگر نگرانیم

بیاییم منافع ملی را فدای منافع فردی نکنیم بیاییم به خاطرمنافع گروهی انسجام ملی را خدشه دار نکنیم

ما وظیفه داریم بجای غرق شدن در منافع جریانی وباندی به فقر زدایی وحل مشکلات ومعضلات کشور همت کنیم
همه ما وظیفه داریم با وحدت وهمدلی تلاش کنیم مشکل معیشت مردم , اعتیاد, بیکاری , مشکل زنان آسیب دیده وکودکان کار حل کنیم
ماباید همزمان با رفع تحریم ها موانع تولید را مرتفع کنیم وبه اشتغال مولد بیاندیشیم وریشه اقتصاد دلالی را خشک کنیم
ما باید با هویت بخشی شهرها و تعریف ماموریت های جهانی و منطقه ای، به افزایش تعلق خاطر شهروندی کمک کنیم...
باید رشد اقتصادی وحفظ منافع ملی ویکپارچگی را بعنوان یک ضرورت بدانیم

,, احیای اخلاق در چارچوب گسترش صلح وآرامش ضرورت امروز جامعه ما هست.

حرف نمی زنیم عمل می کنیم.
ایرانی هستیم همدیگر رادرک می کنیم وبه شایعه گوش نمی دهیم .دست دردست یکدیگر، همانند زنجیر محکم، میهن خویش کنیم آباد.
سلام احترام
خیلی خوشحالم از احساس وظیفه و تحلیل بسیار عالی مناسب شما از وضعیت موجود
تنها چیزی میتونم اضافه کنم این هست
افراط گرایی در هر دو سمت اشتباه است چه اون که دم از اسلام میزنه و یا اون که از ایران صحبت میکنه
هر دو با هم
چون دین اکثریت شیعه است و ملیت ایرانی
=============================================
تنها مرجع را باید علی خامنه ای قرار دهیم
تنها اخوندی که قبول دارم ایت الله خامنه ای هست
ایشان دقیق قبل جنگ داخلی سوریه به این موضوع اشاره کرده اند جنگ شیعه سنی .
واقعا تفکرات ایشان مناسب و شرایط منطقه و درست هست.

...ANTY...

عضو جدید
کاربر ممتاز
متشکرم دوست عزیز از نکته سنجی تون

من به سیاست و مذهب و این وری اون وری کاری ندارم فقط یه چیزی رو بهش معتقدم...... اونم اینه تو هرچیزی تعصب و حساسیت خرج بدی ضررشو میبینی همین.

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا
از ماست که بر ماست
وقتی پدر مادرامون بهمون یاد دادن دخترایی که به اسلام و حجاب اعتقاد ندارن بی حیا و خودفروخته هستن این شکاف ایجاد شد
وقتی بهمون گفتن کسی حق نداره تو کشور ما ازادانه راجع به اعتقاداتش اعم از فرهنگی سیاسی و .. حرف بزنه و هرکی حرف زد به حماقت و نادانی متهمش کردیم شکاف ایجاد شد
از کودکی به ما یاد ندادن هرکس طبق فرهنگ خانواده خودش تربیت شده و با تمام افکارش قابل احترامه هرچند خلاف ما فک کنه
توهمین باشگاه یه آدم سی ساله تحصیلکرده تو چشم ادم زل میزنه میگه تو احمقی چون مثل من فکر نمیکنی
بعد انتظار داریم بین این دوطرف عشق هم میهن بودن وجود داشته باشه؟؟!!
شکاف از فرهنگ های بسته و اجبارهای عرفی شروع میشه ، شکاف از بیسوادی و بی منطقی شروع میشه، و به این چیزایی که میبینیم ختم میشه

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی میگی اخه ..
همین شما توی تاپیک هایی که بحث ازدواج و چه و چه هست به دخترهای مانتویی و یا ارایش کرده توهین میگنی و میگی کالاهایی که خودشون رو عرضه میکنن تا شوهران مردم و پسران رو فریب بدن و ..
من تصور میکردم این فکرای شما ناشی از تربیت خانوادگی هست .. گویا شما ادبیاتتون ضعیفه و فکر کردی من صرفا راجع به پدر مادر خودم حرف میزنم ، افکار شما قبل از هرچیز از خانواده نشات میگیره و بعد به جامعه و دوستان به قول شما نابابتون
واقعا تصور میکنی الان منو به چالش کشیدی ؟؟
نظرات نا محترمانه ی شما راجع به دخترای هموطنمون از هر دین و مذهبی تو همین باشگاه ثبت شده ، پس حرفهایی که همیشه از دهان شما شنیده شده رو بمن نسبت نده ، و از نام بردن اقلیت ها هم استفاده ی ابزاری نکن
بله به من یاد دادن که هرکس که هر دختری که نام مسلمون تو شناسنامش هست اما حجاب نداره و .. بی حیا هست ، و بعد دیدم این افکار مسموم افرادی با نگاه های هرزه و قلب مسموم بوده که هیچ شناختی از دین و قرآنشون نداشتن .. و هرروز داره بیشتر تو جامعه تزریق میشه ، به وسیله ی افرادی با قرآن هایی بر سر نیزه که شاید حتی قرآن رو یک بار با معنا نخونده باشن.
.
هر پستی که میذاری یه تهمت به کسی میزنی
نگران شب اول قبرت هم باش ، اصلا اسم مدافعان حرم رو نیار ، اونها باغیرت هایی بودن که مثل شما فقط حرف نمیزنن ، عمل میکنن
نه اینکه شما در یک پست از تهمت حرف میزنی و در پست بعدی به مخاطبت تهمت میزنی ، اونها به چیزی که اعتقاد داشتن عمل کردن ، جربزه و جرات و اعتقاد داشتن ، کاری که خیلی ها لافش رو بلدن اما عمل رو نه.
تو یک کلمه «مخالف» تو ذهنت هست و تمام خاطراتت رو از مخالفت سعی داری تو یک نفر جمع کنی ، منطقت در حد خوارجی هست که خودشون رو هم مسلمون میدونستن و هم برخلاف دستور پیامبر رفتار کردن و حتی به علی ع پشت کردن.
حرفم واضحه لطفا نیا بگو که خودم رو تشبیه به علی ع کردم!

Norman -Foster

عضو جدید
ای بابا پس این همه مدت که ما فکر میکردیم بشار تروریست(اسد) بخاطر خوی وحشیگریشه که داره مردم سوریه رو به خاک و خون میکشه و ابدا مستبد نیست!
اختلافات قومی مذهبی باعث شده؟؟ !:w22:

Norman -Foster

عضو جدید
+
تبعیض در ایران اسلامی هم ابدا وجود نداره
و هیچ فرقی بین یک بسیجی فعال و یک شهروند عادی نیست یا همینطور اشخاصی که برادر عموی پدر بزرگ مادر شوهرخاله شونم تو جنگ بوده و تیر از کنارش رد شده. به شعور کسی بر نخوره

+
نادانی = مقام و منزلت بالاتر
اینهم که خیلی در تعارض با شعور نیست

+
معاون فرهنگ داخل اسانسور لب بده هم که اصلا اسمشو نیارین چه ربطی به شعور داره مهم اینه که پارکها تک جنسیتی باشه تا نماد با شعوری باشن!

+

مقایسه کنید با سخن گهرباری که سواد خواندن و نوشتن را برای زنان کافی میداند

+
خانم زهرایی (چرخنده) هم اشکال نداره به مادر کسی توهین کنه چون مدافع چادر سیاهه

+
و...

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
+
تبعیض در ایران اسلامی هم ابدا وجود نداره
و هیچ فرقی بین یک بسیجی فعال و یک شهروند عادی نیست یا همینطور اشخاصی که برادر عموی پدر بزرگ مادر شوهرخاله شونم تو جنگ بوده و تیر از کنارش رد شده. به شعور کسی بر نخوره

+
نادانی = مقام و منزلت بالاتر
اینهم که خیلی در تعارض با شعور نیست

+
معاون فرهنگ داخل اسانسور لب بده هم که اصلا اسمشو نیارین چه ربطی به شعور داره مهم اینه که پارکها تک جنسیتی باشه تا نماد با شعوری باشن!

+

مقایسه کنید با سخن گهرباری که سواد خواندن و نوشتن را برای زنان کافی میداند

+
خانم زهرایی (چرخنده) هم اشکال نداره به مادر کسی توهین کنه چون مدافع چادر سیاهه

+
و...

دیگه سیاه نماییی نکن...اینجا همه تحصیل کردن......پدر من توی جزیره مجنون( الان توی خاک عراقه ^_^) خدمت کرده.........هیچ تفاوتیم بین منو بقیه نیست!!
بسیجی فعالم فقط یه مدت فحششو میخوره.......اگه نا امنیم بود نفر اولیه که باید بره جلو ( البته بسیجی نیستم ها ^_^)
و این کثافت کاری همه جا هست..........از کلینتون رئیس جمهور سابق امریکا تا اخوند فاسد.....
و این خانمیم که عکسشو گذاشتی مریم میرزانی خانی هستن نابغه ریاضی ....ربطش با مطالب قبلی چی بود؟؟ اینه که یه خری تو یه دولتی بگه ایرانیا فقط در حد درست کردن ابگوشت بز باش هستن......توهین به شعور یه ملت نیس؟؟........پس ادم بی شعور و نفهم تو همه دولت ( از اصلاحات گرفته تا هر دولت دیگه ای ) و تو هر صنفی وجود داره....
در مورد خانوم چرخنده......هفت جدو ابادشو دراوردن.......شومصتا کلیپ دادن در موردش.......که حتما دیدی.......تو مایه های کلیپ تو اسانسور.......بنده خدا تا کی فحش بخوره.......

حرفات تعارض داره.....والا همه تو باشگاه میدنن که نه بسیجیم........نه کاری به الهام چرخنده دارم نه چیزی...........

موفق باشی

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا پس این همه مدت که ما فکر میکردیم بشار تروریست(اسد) بخاطر خوی وحشیگریشه که داره مردم سوریه رو به خاک و خون میکشه و ابدا مستبد نیست!
اختلافات قومی مذهبی باعث شده؟؟ !:w22:

نگفته فقط اختلاف باعثش شده!...گفته وقتی جنگ شروع شد، مردمم منتظر بهانه بودن!. کینه های ناشی از شایعات و این حرفا... سر باز کرد و اتحادی نداشتن!!..

Norman -Foster

عضو جدید
دیگه سیاه نماییی نکن...اینجا همه تحصیل کردن......پدر من توی جزیره مجنون( الان توی خاک عراقه ^_^) خدمت کرده.........هیچ تفاوتیم بین منو بقیه نیست!!
بسیجی فعالم فقط یه مدت فحششو میخوره.......اگه نا امنیم بود نفر اولیه که باید بره جلو ( البته بسیجی نیستم ها ^_^)
و این کثافت کاری همه جا هست..........از کلینتون رئیس جمهور سابق امریکا تا اخوند فاسد.....
و این خانمیم که عکسشو گذاشتی مریم میرزانی خانی هستن نابغه ریاضی ....ربطش با مطالب قبلی چی بود؟؟ اینه که یه خری تو یه دولتی بگه ایرانیا فقط در حد درست کردن ابگوشت بز باش هستن......توهین به شعور یه ملت نیس؟؟........پس ادم بی شعور و نفهم تو همه دولت ( از اصلاحات گرفته تا هر دولت دیگه ای ) و تو هر صنفی وجود داره....
در مورد خانوم چرخنده......هفت جدو ابادشو دراوردن.......شومصتا کلیپ دادن در موردش.......که حتما دیدی.......تو مایه های کلیپ تو اسانسور.......بنده خدا تا کی فحش بخوره.......

حرفات تعارض داره.....والا همه تو باشگاه میدنن که نه بسیجیم........نه کاری به الهام چرخنده دارم نه چیزی...........

موفق باشی

برای اثبات گفته

دفترچه راهنماي دومين آزمون استخدامي متمركز دستگاه هاي اجرايي كشور ، اسفند ماه سال 1394
سهميه استخدامي 25 درصد ايثارگران شامل جانبازان، آزادگان فاقد شغل و فرزندان و همسران شهدا و فرزندان و همسران جانبازانبيست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان داراي يك سال و بالاي يكسال اسارت توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران (به استثناء
دستگاه هاي ذيل) به دستگاه مربوطه معرفي گرديده و در حال طي فرايند جذب مي باشند .
- سازمان پزشكي قانوني كشور
- وزارت ورزش و جوانان (استان مركزي)
- وزارت امور خارجه
- وزارت علوم، تحقيقات و فناوري (حداكثر يك نفر)
- وزارت نيرو
- خواهر و برادر شهيد نيز مشمول سهميه ( 25 ) درصد ايثارگران بوده، ليكن ملزم به شركت در آزمون مي باشند. بنابراين در صورتي كه سهميه
مذكور تا سقف قانوني ياد شده تامين نشده باشد، صرفاَ در بين ايثارگران واجد شرايط به رقابت خواهند پرداخت.
6
- پنج درصد ( 5%) سهميه استخدامي به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ه ا و همسر و فرزندان آنان و
فرزندان جانبازان زير بيست و پنج درصد ( 25 %) و فرزندان آزادگان كمتر از يكسال اسارت اختصاص مي يابد .
- انتخاب اولويت در مشمولين پنج درصد سهميه استخدامي، با رزمندگان ميباشد (رزمندگان در صورت ثبت نام و داشتن شرايط احراز لازم در
حد سهميه تعيين شده در آزمون استخدامي و داشتن شرايط از شرط حدنصاب در آزمون معاف مي باشند) و ساير مشمولين سهميه مذكور در اولويت
بعدي قرار داشته و در بين خود به رقابت خواهند پرداخت.
- استخدام مازاد بر سهميه استخدامي ايثارگران از طريق رقابت با ساير داوطلبان صورت مي پذيرد.

و...

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی میگی اخه ..
همین شما توی تاپیک هایی که بحث ازدواج و چه و چه هست به دخترهای مانتویی و یا ارایش کرده توهین میگنی و میگی کالاهایی که خودشون رو عرضه میکنن تا شوهران مردم و پسران رو فریب بدن و ..
من تصور میکردم این فکرای شما ناشی از تربیت خانوادگی هست .. گویا شما ادبیاتتون ضعیفه و فکر کردی من صرفا راجع به پدر مادر خودم حرف میزنم ، افکار شما قبل از هرچیز از خانواده نشات میگیره و بعد به جامعه و دوستان به قول شما نابابتون
واقعا تصور میکنی الان منو به چالش کشیدی ؟؟
نظرات نا محترمانه ی شما راجع به دخترای هموطنمون از هر دین و مذهبی تو همین باشگاه ثبت شده ، پس حرفهایی که همیشه از دهان شما شنیده شده رو بمن نسبت نده ، و از نام بردن اقلیت ها هم استفاده ی ابزاری نکن
!
چون خیلی از دوستان تو خصوصی ازم پرسیدن دارم با کی دارم حرف میزنم!! لازم بود بیام و این توضیح رو بدم که مخاطب من نام کاربری محمد آقا بودن که البته پیام قبل و بعد از پست من رو حذف کردن .. چون از ایشون نقل قول نگرفته بودم و بعد این مدت هم امکان ویرایش یا حذف پستم وجود نداشت مجبور شدم این توضیح رو بذارم که نکنه برای استارتر و یا دیگران مسبب ناراحتی شه
از استارتر بابت این پست نامربوط عذر میخوام