ایرانیان فاقد ژن واقع بینی هستند.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هیچ ایرانی رو سراغ نداریم که به معنی واقعی کلمه واقع بین باشن. هر کس یه جورائی سعی میکنه همیشه توپ رو بندازن تو زمین طرف مقابل. هر جا که پای خودشون گیر باشه, فورا فرافکنی میکنن و استاد توجیح کردن اند. بخاطر همینه که همیشه عقب میمونیم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی از هنر هایی که نزد ایرانیان است و بس, طراحی استادانه شاخص های بظاهر قابل اتکاء اما غیر معتبر هست که همینم باورمون شده و بخاطر همین ترفند موذیانه است که حتی دلسوزان به ما هم نمیتونن بهمون کمک کنند.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان همه دنیا گواهی میده که مثلا ژاپن بهترین تیم آسیائی تو جام جهانی بوده که البته آمار ها هم همینو ثابت میکنه. ولی ما با در سایه قرار دادن این واقعیت همش داریم ایران را بعنوان بهترین نام میبریم. در باور های اعتقادی هم همینطوری هستیم. یعنی اعتقاد راسخ داریم که مسلمان تر از ما تو دنیا وجود نداره.
در مورد فرهنگ هم باز اعتقاد داریم که از کل دنیا بافرهنگ تریم و........

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مصرف مواد آرایشی که دومین کشور پرمصرف دنیا هستیم هم باز نشون میده که نمیتونیم حتی در نمایش و باور زیبائی های طبیعی خودمان هم واقع بین باشیم.
البته بحث جراحی های بینی و این جور چیزا هم هست که نشون میده ما ژن واقع بینی مون یا نیست و یا ازبین رفته.

!austenite

کاربر حرفه ای
الان همه دنیا گواهی میده که مثلا ژاپن بهترین تیم آسیائی تو جام جهانی بوده که البته آمار ها هم همینو ثابت میکنه. ولی ما با در سایه قرار دادن این واقعیت همش داریم ایران را بعنوان بهترین نام میبریم. در باور های اعتقادی هم همینطوری هستیم. یعنی اعتقاد راسخ داریم که مسلمان تر از ما تو دنیا وجود نداره.
در مورد فرهنگ هم باز اعتقاد داریم که از کل دنیا بافرهنگ تریم و........
البته من خودم هم اول چنین اعتقادی داشتم که ماازبقیه تیم هابهتربودیم ولی بازی ضعیف اسپانیا وپرتغال تو مرحله یک هشتم نشون داد بیشترازاینکه ماخوب بوده باشیم اون ضعیف بودن
ولی درکل ایران الان بهترین تیم آسیائه

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته من خودم هم اول چنین اعتقادی داشتم که ماازبقیه تیم هابهتربودیم ولی بازی ضعیف اسپانیا وپرتغال تو مرحله یک هشتم نشون داد بیشترازاینکه ماخوب بوده باشیم اون ضعیف بودن
ولی درکل ایران الان بهترین تیم آسیائه
عزیزم اون که گفتم یه مثال بود. داریم در مورد ژن واقع بینی ایرانی ها صحبت میکنیم. نه فوتبال و باور شما و چندم بودن تو آسیا.
مطلب در مورد بود و نبود واقع بینی است.

!austenite

کاربر حرفه ای
عزیزم اون که گفتم یه مثال بود. داریم در مورد ژن واقع بینی ایرانی ها صحبت میکنیم. نه فوتبال و باور شما و چندم بودن تو آسیا.
مطلب در مورد بود و نبود واقع بینی است.
بله درسته متوجه شدم;)

• Like
واکنش ها: ayja

plant_biology

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، گفتن اينكه ما ايرانيها واقع بين هستيم يا نه فايده اي نداره، همه بايد از خودشون شروع كنن، نميدونم به نظرم اين روحيه ي واقع بيني در ايران در حال رشده و الان توي رسانه ها راحتتر اشكالات كار مسولين و ... بيان ميشه، اينكه بگيم ما ايرانيها اينجوري هستم چه فايده اي داره؟! ما خودمون بايد به بچه هامون و نسلهاي بعديمون ياد بديم ، نميشه نسلهايي كه به گونه اي ديگر تربيت شدن رو راحت تغيير داد شايد غير ممكن باشه، بايد روي نسلهاي بعديمون كار كنيم، موفق باشيد.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه جوری میشه روی نسل های بعدی کار بشه در حالی که نسل های قبلی و فعلی همواره حضور دارن و بچه هاشونم عین خودشون بار میارن.

plant_biology

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه جوری میشه روی نسل های بعدی کار بشه در حالی که نسل های قبلی و فعلی همواره حضور دارن و بچه هاشونم عین خودشون بار میارن.
كار خيلي سخت و زمان بري هست ولي نتيجه مهم هست، اگر هركدام از ماها اين رو به بچه هامون ياد بديم و اين مرور زمان گسترش پيدا مي كنه، به نظرم نسلهاي امروزي خيلي شجاع شدن و اشتباه خودشون رو راحتتر قبول مي كنن و اشكالات ديگران رو شجاعانه تر مطرح مي كنن، پس ميشه اميدوار بود.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
كار خيلي سخت و زمان بري هست ولي نتيجه مهم هست، اگر هركدام از ماها اين رو به بچه هامون ياد بديم و اين مرور زمان گسترش پيدا مي كنه، به نظرم نسلهاي امروزي خيلي شجاع شدن و اشتباه خودشون رو راحتتر قبول مي كنن و اشكالات ديگران رو شجاعانه تر مطرح مي كنن، پس ميشه اميدوار بود.
شما هر چی که به بچه ات یاد بدی, وقتی رفت مدرسه و زیردست این معلمان آموزش دید, همه رشته هات رو پنبه شدی خواهی یافت. سیستم آموزش و فرهنگ در کشور ما بر معیار عوام پروری است و اون مرور زمان که شما بهش اشاره میکنید, ممکنه هزارسال هم نتیجه نده. مشاهدات که اینو نشون میده.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مردم اگه واقع بین باشن, اجازه نمیدن یه عمر سرشون کلاه بذارن.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تازه دارم میفهمم که چرا قیمت پیاز در ایران تا این حد گرونه . علتش اینه که ظاهرا ما برای زیاد کردن پیاز داغ هیچ مشگلی نداریم. اونجا که قرار بحث کنیم کمی پیازداغش رو زیاد میکنیم که کار به مشاجره بکشه و اینجوری یه نفس راحتی میکشیم. اگرم موفق نشدیم فورا به شخصیت طرف یه سنگی میزنیم که مجبور بشه از خودش دفاع کنه و ما موفق بشیم که جنجال راه بیاندازیم و .....
اونجا که میخوایم یکم مهرورزی کنیم , جوری خودمونو واس طرف میکشیم که اگه طرف تحویل نگیره دیگه چیزی ازمون باقی نمیمونه و دست به دامن گریه و زاری و نذر و اینا میشیم که تو همین مورد هم باز پیازداغشو زیاد میکنیم و خودمونم میسوزونیم.
واقع بینی اگه باشه , پیازم ارزون میشه و میره میشینه جای خودش.

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کلیت واقع بینی به ژنتیک افراد چندان ارتباطی نداره و به شرایط محیطی و تربیتی و تاثیری که از محیط زندگی میگیرن بر میگرده
اگر بخوایم فرض رو بر قبول نتیجه گیری شما بر غیرواقع بین بودن ایرانیان بگذاریم شاید باید ریشه رو در آرزوهای تحقق نیافته چندین نسل بگذاریم و این عدم پذیرش تحقق نیافتن خیلی از خواسته ها هم به خاطر این هست که شاید فقط بتونیم شرایط زندگی رو راحت تر تحمل کنیم و فقط ادامه بدیم و دلخوش به آینده باشیم مثال همین تیم فوتبال که اشاره کردین و توی این دوره مسابقات جام ملت های آسیا هم اتفاق افتاد