ایده های شما برای پیشرفت کشورمون ایران

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

از آنجایی که ما فقط بلدیم اعتراض واز دیگران ایراد بگیریم ،ومشکلات رو به گردن افراد دیگه بندازیم از شما دوستان که هرکدام در رشته تحصیلی خود که صاحب اظهار نظرین میتونین برای بهتر شدن وضعیت ایده های خود را مطرح کنید،

دوستان خواهش میکنم از بیان اینکه کسی اینا رو نمیخونه ارزش نمیده جدا خودداری کنید فقط یه چیزی که به نظر خودمان که برای کمک به کشورمون باشه مطرح کنید

از توهین وسیاسی کردن خوشم نمیاد پس کمک کنید .لطفا

باور کنین این اظهار نظر ها بهتر از پست های هستند که هیچ سودی ندارن.

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولین ایده رو خودم میدم

در مورد شهرهای که تازه تاسیس میشه مثل اردبیل که من اینجا هستم یا شهرستان های کوچک بهتره شهرداری های ،شهرهای مذکور از ایجاد بالاشهر وپایین شهر در شهرهای در دست احداث خودداری کند .این موضوع به یک دست شدن شهرها کمک خواهد کرد وچیزی به عنوان زاغه نشینی در شهرها وجود نخواهد داشت .

این کار میتونه با احداث پارک درمانگاه وبرخی از ادارات مهم شهر به صورت پراکنده در قسمتهای مختلف شهر هست

امیدواریم این طور بشه قبل از اینکه دیر بشه.

omiiit

عضو جدید
اولین ایده رو خودم میدم
این کار میتونه با احداث پارک درمانگاه وبرخی از ادارات مهم شهر به صورت پراکنده در قسمتهای مختلف شهر هست

خداییش کم پارک و باغ طبیعی اطراف شهر بود که الان از بین رفتن.
می دونی راه حل زیاده، ولی عملی بشو نیست.
استانداری رو چرا تو پارک زدن؟
اطراف شورابیل رو چرا مسکونی می کنن؟

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداییش کم پارک و باغ طبیعی اطراف شهر بود که الان از بین رفتن.
می دونی راه حل زیاده، ولی عملی بشو نیست.
استانداری رو چرا تو پارک زدن؟
اطراف شورابیل رو چرا مسکونی می کنن؟

میدونم ولی اگه ادارات رو بیارن به حاشیه شهر دیگه تو شهر دودسته گی به وجود نمیاد مثل کشورهای دیگه

omiiit

عضو جدید
خب اداره ها اومدن شهرک کارشناسان،
ایا همه چی حل شد؟
تازه فکر کارمند یا ارباب رجوع رو هم بکن

تو سرعین یه دونه پارک نداریم.
فک کن مسافری اومدی می خوای بعد آب تنی یکم یه جایی بشینی استراحت کنی.
یا اون خیابونا و پیاده رو هاش چیه واقعاً

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اداره ها اومدن شهرک کارشناسان،
ایا همه چی حل شد؟
تازه فکر کارمند یا ارباب رجوع رو هم بکن

تو سرعین یه دونه پارک نداریم.
فک کن مسافری اومدی می خوای بعد آب تنی یکم یه جایی بشینی استراحت کنی.
یا اون خیابونا و پیاده رو هاش چیه واقعاً

بله باهاتون موافقم خوب شما هم میتونین درمورد سرعین ایده بدین

باور کنین میخونن!!!!!!!!!

omiiit

عضو جدید
ولی پسشنهاد:
اگه تو همه شهرا امکانات به درستی پخش بشه، افراد این همه از شهر کوچیک نمیان شهر بزرگ
خب یکی از دلایل رشد تهران، امکاناتی بود که تو تهران بود ولی جاهای دیگه ازش محروم بودن.
حالا رشد مهاجرت خودش باعث زاغه نشینی می شه.
خب تابلو یکی تو یه شهر کوچک 2 تا خونه هم بفروشه نمی تونه بره تو جای درست حسابی تهران یه خونه رهن کنه، پس میره اطراف شهر

omiiit

عضو جدید
بله باهاتون موافقم خوب شما هم میتونین درمورد سرعین ایده بدین

باور کنین میخونن!!!!!!!!!
میگم ایده زیاده، همه خودشونم می دونن، مگه الان شهرداره سرعین نمی دونه که پارکی اونجا نداریم، ولی چون قیمت زمین اونجا گرونه ، نمیاد رو پارک سرمایه گذاری کنه

یه ایده دیگه:
تو شهری مثه شهر ما یه مجموعه تفریحی یا شهربازی سرپوشیده خیلی لازمه و واقعاً هم درامد زاست.
از 12 ماه سال، اینجا حداقل تو 7-8 ماه مردم واقعاً جایی برای گذران وقت و تفریح ندارن.
اگه چنین جایی باشه به جای دور زدن تو شهر، مردم می تونن برن اونجا

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی پسشنهاد:
اگه تو همه شهرا امکانات به درستی پخش بشه، افراد این همه از شهر کوچیک نمیان شهر بزرگ
خب یکی از دلایل رشد تهران، امکاناتی بود که تو تهران بود ولی جاهای دیگه ازش محروم بودن.
حالا رشد مهاجرت خودش باعث زاغه نشینی می شه.
خب تابلو یکی تو یه شهر کوچک 2 تا خونه هم بفروشه نمی تونه بره تو جای درست حسابی تهران یه خونه رهن کنه، پس میره اطراف شهر

بله کاملا درسته

omiiit

عضو جدید
یه چیز دیگه،
بالا شهر یا پایین شهر رو شهرداری تعیین نمی کنه، مردمی که اونجا می شینن، تعیین می کنن
براساس سطح فرهنگ، سطح مالی تعیین می شه
و خب وقتی تو یه ناحیه سطح مالی بهتر باشه، نغازه های خوب هم اونجا بیشتر می ن.

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه چیز دیگه،
بالا شهر یا پایین شهر رو شهرداری تعیین نمی کنه، مردمی که اونجا می شینن، تعیین می کنن
براساس سطح فرهنگ، سطح مالی تعیین می شه
و خب وقتی تو یه ناحیه سطح مالی بهتر باشه، نغازه های خوب هم اونجا بیشتر می ن.

نه این طور نیست وقتی بیان بیمارستان یا مراکز تجاری رو تو قسمت های مختلف احداث کنن این مشکل پیش نمیاد

باور کنین اردبیل وضعیت شهرسازیش وخیمه

حتی یه خیابونم بالاتر برین تفاوت زیاده به عهده شهرداری ها هم هست

omiiit

عضو جدید
نه این طور نیست وقتی بیان بیمارستان یا مراکز تجاری رو تو قسمت های مختلف احداث کنن این مشکل پیش نمیاد

باور کنین اردبیل وضعیت شهرسازیش وخیمه

حتی یه خیابونم بالاتر برین تفاوت زیاده به عهده شهرداری ها هم هست
علت وخیم بودن وضعیت شهرسازیش اینه که شهرسازی نشده، همه شهرای ایران اول ده بودن، بزرگ شدن، کم کم تبدیل به شهرهای فعلی شدن.
هیچ ساختاری وجود نداره. هیچ کنترلی روی نحوه بزرگ شدن شهرا تو ایران نمی شه.
بیمارستان تامین اجتماعی که تو قسمت پایینه شهره. در ضمن مرکز تجاری جایی زده می شه که فروش داشته باشه. الان کی میاد تو مرکز تجاری تو کناره های شهر معازه باز کنه!!!!

BAW705

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه بشه کل سیستم آموش و پرورش عوض کرد خوب میشه . یکم به روز رسانی و حذف و اضافه های بسی زیاد

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
علت وخیم بودن وضعیت شهرسازیش اینه که شهرسازی نشده، همه شهرای ایران اول ده بودن، بزرگ شدن، کم کم تبدیل به شهرهای فعلی شدن.
بیمارستان تامین اجتماعی که تو قسمت پایینه شهره. در ضمن مرکز تجاری جایی زده می شه که فروش داشته باشه. الان کی میاد تو مرکز تجاری تو کناره های شهر معازه باز کنه!!!!

درسته ولی میشه در این موردم راحلی پیدا کرد تازه فاصله طبقاطی در اردبیل خیلی زیاد نیست

که قسمت پر جمعیت یا کم جمعیت داشته باشه

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز

نکنه شما خود شهردارین!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

omiiit

عضو جدید
اگه بشه کل سیستم آموش و پرورش عوض کرد خوب میشه . یکم به روز رسانی و حذف و اضافه های بسی زیاد
آره واقعاً خوب می شه، مخصوصاً یکم جنبه های پرورش و تربیتیش بیشتر بشه خیلی بهتر میشه.
الان به جز درس و کتاب، هیچ چی تو مدرسه یاد نمی دن(حالا اینا رو هم خوب یاد بدن جای شکر داره

omiiit

عضو جدید
درسته ولی میشه در این موردم راحلی پیدا کرد تازه فاصله طبقاطی در اردبیل خیلی زیاد نیست

که قسمت پر جمعیت یا کم جمعیت داشته باشه
خوب چون شهر هنوز زیاد بزرگ نیست، جمعیتش زیاد نیست.

نکنه شما خود شهردارین!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کاش بودم، اوووووووووووووووووووه، چه کارا که نمی کردم.

میدونین من میگم مشکل ریشه ای، یعنی مثلاً الان نمی شه خیابون امام رو که اینقدر کم عرضه عریض ترش کرد، چون بودجه می خواد در حد میلیارد میلیارد
برا جاهای تازه ساخت هم فکری نمی شه

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب چون شهر هنوز زیاد بزرگ نیست، جمعیتش زیاد نیست.

کاش بودم، اوووووووووووووووووووه، چه کارا که نمی کردم.

میدونین من میگم مشکل ریشه ای، یعنی مثلاً الان نمی شه خیابون امام رو که اینقدر کم عرضه عریض ترش کرد، چون بودجه می خواد در حد میلیارد میلیارد
برا جاهای تازه ساخت هم فکری نمی شه

بله درمورد خیابان امام که من متاسفم همچنین شریعتی مرکز شهر به اون کوچکی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sarp

مدیر بازنشسته
تایپیک در مورد ردبیله یا ایران ؟ :D

ایران حکومتش اگه فدرالی بشه همه چی حله !

من یه پیشنهاد به وزعلوم میکنم

اگه این همه دانشجو تولید نکنین این همه بیکار هم نخواهیم داشت

رشته ها رو برحسب نیاز بازار کار بردارین آقا بزارین باسواد ها بیان دانشگاه

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولین ایده رو خودم میدم

در مورد شهرهای که تازه تاسیس میشه مثل اردبیل که من اینجا هستم یا شهرستان های کوچک بهتره شهرداری های ،شهرهای مذکور از ایجاد بالاشهر وپایین شهر در شهرهای در دست احداث خودداری کند .این موضوع به یک دست شدن شهرها کمک خواهد کرد وچیزی به عنوان زاغه نشینی در شهرها وجود نخواهد داشت .

بالاخره توی همه شهرها یک قشر کم درآمد با فرهنگ خودش و یک قشر پر درآمد با فرهنگ خودش وجود داره مطمعنا اینها بقل هم نمیتونند زندگی کنند و اگر هم در ابتدا این اتفاق بیافته به مرور زمان پردرآمدها توی یک محل و کم در آمد ها یک محل ساکن میشن که این همون بالا شهر پایین شهر میشه.
باید اختلاف طبقاتی با یکسان شدن درآمدها از بین بره نه اینکه بیایم محله های بالا و پایین رو حذف کنیم اگر درآمد پایینی ها هم خوب باشه و کار خوب براشون باشه همون پایین شهر رو خودشون بهشت میکنند.

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه پیشنهاد به وزعلوم میکنم

اگه این همه دانشجو تولید نکنین این همه بیکار هم نخواهیم داشت

رشته ها رو برحسب نیاز بازار کار بردارین آقا بزارین باسواد ها بیان دانشگاه

یاد قدیما افتادم ..........................بی کاری ما کار می خواییم

پیشنهاد من اینه .............آقا ما کار می خواییم.

kianyict

عضو جدید
باید از خودمون شروع کنیم و به بقیه کاری نداشته باشیم.بله شمایی که داری این پست رو می خونی و من که دارم این پست رو می نویسم باید از خودمون شروع کنیم و بعدش می بینی که همه چی درست میشه.

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
فاطیما جون راستش منم می خوام فرار کنم .....بیا باهم فرار کنیم من هم از بیکاری خسته شدم ....................

خب خوشحالم از اینکه یه همدرد پیدا کردم و البته ناراحت از اینکه شما هم مثل من..

من دارم روز به روز به قضیه رفتن مشتاق تر میشم با این وضع موجود..

میخوام از دانشگاههای خارجی پذیرش بگیرم البته نمیدونم تا چقدر موفق میشم ولی تمام تلاشم رو میکنم که حداقل برای تافل و GRE نمرات کافی رو بدست بیارم . شما هم روی این قضیه فکر کن .

شاید خدا راهی برامون باز کرد..:gol:

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب خوشحالم از اینکه یه همدرد پیدا کردم و البته ناراحت از اینکه شما هم مثل من..

من دارم روز به روز به قضیه رفتن مشتاق تر میشم با این وضع موجود..

میخوام از دانشگاههای خارجی پذیرش بگیرم البته نمیدونم تا چقدر موفق میشم ولی تمام تلاشم رو میکنم که حداقل برای تافل و GRE نمرات کافی رو بدست بیارم . شما هم روی این قضیه فکر کن .

شاید خدا راهی برامون باز کرد..:gol:

بله منم باور کن خسته شدم ........من می خوام برم دانشگاه های ترکیه ..چون اونا خیلی زود به ما پذیرش میدن ..اگه بخوایی می تونی راحت پذیرش بگیری ولی باید تومر هم داشته باشی:redface:

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب من که ترک نیستم و ترکی هم یه واژه هم نمیدونم.

امیدوارم موفق باشید و البته همه مردم کشورمون یه روز زندگی راحت داشته باشن.

یه مدرک زبان تورکی استانبولی هستش برای ورود به دانشگاهای ترکیه لازمه خیلی راحت هم هستش .......تقریبا مثل تورکی خودمونه..........

ترکیه یک دانشگاه آمریکایی انگلیسی زبان هم داره که خیلی تبلیغ می کنن و میگن خوبه و ...
ولی واقعا در مورد رفتن نخبگان ما، این یک حقیقته، همه میخوان برن،
خیلی از اونهایی هم که موندن یک دلیل داره! نتونستن برن !! :دی

تومر که میگی معادل همون تافل و آیلتسه دیگه؟ یعنی برای زبان ترکی
بعد چه جوریاست، هرچند بی ربط به موضوع تاپیکه (اونم خیلی بی ربط) اما میشه بگی چیا میخواد و چه مهارت هایی لازم داره و ...؟ مدرکه دیگه ! میگیرم قاب می کنیم میزنیم به تیفال :دی

بالا