ایا نمی اندیشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

مخی گیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
ده سال پیش در 26 سپتامبر سال 2004 میلادی، سونامی جزیره سوماترای اندونزی را در نوردید
و این حادثه کشته های بسیاری به جای گذاشت. در پس هر حادثه ای شگفتی ای وجود دارد که همگان را انگشت به دهن وا می دارد،
یکی از شگفت ‌انگیزترین صحنه‌های سونامی سال 2004 میلادی در جزیره سوماترای اندونزی،
معجزه ی سالم ماندن مسجد این شهر بود.

secret11

عضو جدید
اینو برای کاربر مارمالات اگه از بن در اومد بزارید چون منکر میشود یا کسانی دیگه که اعتقادی ندارند

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خبرش رو همون 10 سال پیش که گفتن یادمه. رو آب هم شناور بود تازه یه مدت..انگار.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهیدی باچشمان باز:smile:
حمید داوود آبادی در صفحه ی شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام عکسی از پیکر شهید محمدعلی تهوری با چشمانی باز منتشر کرده است که به شرح زیر می باشد:آرام بخواب بسیجی! آرام بخواب ای مسافر ملکوت.آرام بخواب ای پابرهنه مغضوب دیکتاتورها. آرام بخواب که ذکر تلقینت را امام حسین (ع) می گوید و حضرت مهدی (عج) برایت می گرید. آرام بخواب ای غریبه گمشده در خاکدان دنیا، ای عقاب گرفتار آمده در قفس! ببین که آسمان چگونه در سوگت بی تابی می کند! ببین، ببین ای فاتح قلل ماووت ببین که او دیگر نمی خندد و دوستت از شرم سر به زیر دارد و از کسی صدا بر نمی آید. تو رفته ای و اکنون روح بی تابت، در جوار آزادگی اطمینان یافته و من باید بمانم با همه حقارتم، کمبودم و بیچارگی ام.

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای شناخت دین برای شناخت خدا اینا کافی نیستن اینا خیلی فرعی هستن
اصلش یه چیز دیگه اس اگر میخواید کسی را خداباور و دین باور کنید به این چیزا اکتفا نکنید دست به دامان این اتفاقات نشید چون راحت میشود منکر شد و اعتقادی پیدا نکرد
به قول یه بنده خدای عالم که میگفت چرا میای میگی شاخ فلان گوزن یه جوریه که انگار نوشته الله...چرا میای میگی رو دیوار خونه دی فلان آدم اسم علی در اومده چرا چرا؟چرا دور از عقل حرف میزنی چرا میای خدارو کوچیک میکنی؟
این اتفاق که مسجد سالم مونده برا ذهن من و شما و دیگری قابل لمسه ....اما نمیشه انتظار داشت کسی دیگه رو قانع کرد میدونید چی میگم؟برید رو پایه رو اساس رو اصل موضوع که خیلی عمیق و تاثیر گذاره اگر به حق و درست گفته بشه....این اتفاق میتونه به خاطر سازه اش باشه میتونه معجزه باشه میتونه خواست خدا باشه و هزاران عامل دیگه......اگر خدا نخواد برگی از درخت پایین نمیفته آیا این اتفاق بزرگتر از زنده ماندن کودک زیر اوار بعد از چند روز هست؟

EECi

مدیر بازنشسته
اصلش یه چیز دیگه اس اگر میخواید کسی را خداباور و دین باور کنید به این چیزا اکتفا نکنید دست به دامان این اتفاقات نشید چون راحت میشود منکر شد و اعتقادی پیدا نکرد
به قول یه بنده خدای عالم که میگفت چرا میای میگی شاخ فلان گوزن یه جوریه که انگار نوشته الله...چرا میای میگی رو دیوار خونه دی فلان آدم اسم علی در اومده چرا چرا؟چرا دور از عقل حرف میزنی چرا میای خدارو کوچیک میکنی؟
این اتفاق که مسجد سالم مونده برا ذهن من و شما و دیگری قابل لمسه ....اما نمیشه انتظار داشت کسی دیگه رو قانع کرد میدونید چی میگم؟برید رو پایه رو اساس رو اصل موضوع که خیلی عمیق و تاثیر گذاره اگر به حق و درست گفته بشه....این اتفاق میتونه به خاطر سازه اش باشه میتونه معجزه باشه میتونه خواست خدا باشه و هزاران عامل دیگه......اگر خدا نخواد برگی از درخت پایین نمیفته آیا این اتفاق بزرگتر از زنده ماندن کودک زیر اوار بعد از چند روز هست؟
البته از این دید هم درسته اون چیزی که گفتید
من از یه دید دیگه به موضوع نگاه می کنم

در طول تاریخ اگه دقت بکنید ، کلیساها ، قلعه ها و سایر ساختمان هایی که محکم تر و با مصالح بهتر ساخته شدن عمر بیشتری داشتن
مثلا میبینید از یه شهر تاریخی فقط کلیسا و قلعه نظامیش باقی مونده و نابود نشده

این موضوع در کشور خود ما هم صادقه
مثلا در روستا ها ، میبینید تعداد زیادی از خانه ها در مقابل زلزله نامقاوم ساخته شدن ولی مسجد از بهترین مصالح ( نسبت به خونه های اطرافش) ساخته شده
اینجا هم به نظر میرسه از این قاعده مستثنی نباشه ...

البته این ایرادی به ماهیت مسجد و ... وارد نمی کنه
بحث اعتقادات مردم و توجه بیشتر به مراکز مذهبی هم مهمه توی بررسی این اتفاقات

مخی گیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خبرش رو همون 10 سال پیش که گفتن یادمه. رو آب هم شناور بود تازه یه مدت..انگار.

نه تنها رسانه هایی ایرانی بلکه رسانه هایی خارجی هم تعجب زده شدنداون مسجد اصلا حتی ضربه کوچکی ندیده با این چیزها هم نمیشه خدا رو ثابت کرده کافی یکم در نظم جهان دقت کنیم با خودمان فکرکنیم ناخواده تو ذهنمون پیش میاد چطور میشه جهان خالقی نداشته باشه پس چطور این قدر منظم هست این موضوعات تنها به انسان یاد اوری میشه که از یاد خدا غافل نشویم

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اهرام مصر چندین هزار سال هست که سالم هستن.
تخت جمشید هنوز مانده اما حتی یک خانه با قدمت 2500 سال در ایران نمونده.

علتش هم این هست که معمولا معابد و بناهای مهم رو بسیار مستحکم تر ساختن، ستون های متعدد این مسجد گویا هست، خانه هیچکس این تعداد ستون نداره:

باید سایر بناهای اطراف هم بررسی بشن، چون معمولا مردم جنوب شرق آسیا خونه هاشون بسیار ضعیف و از چوب و برگ هست، برعکس معابدشون.

به نظر من ارتباط دادن این قضایا به دخالت ماورایی کار درستی نیست.
همین چند وقت پیش داعش زد چندین مسجد رو با خاک یکسان کرد، احتمالا میگیم خدا در اینجا دخالت نکرد تا نشانه ای برای ما بیاره!
در اندونزی بیاندیشیم در عراق و سوریه نیاندیشیم !!

ایضا انفجار قبر انبیا توسط داعش
نبش قبر حجر بن عدی
شخم زدن قبر حسین بن علی توسط متوکل عباسی
و ......

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب خداروشکر بچه ها اینو دیگه قبول کردن :)

• Like
واکنش ها: EECi

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1] عکس/ شهیدی با چشمان باز [/h]​
حمید داوود آبادی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام تصویری از پیکر شهید محمدعلی تهوری با چشمانی باز منتشر کرده است.
به گزارش مشرق، حمید داوود آبادی در صفحه ی شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام عکسی از پیکر شهید محمدعلی تهوری با چشمانی باز منتشر کرده است که به شرح زیر می باشد:
آرام بخواب بسیجی! آرام بخواب ای مسافر ملکوت.آرام بخواب ای پابرهنه مغضوب دیکتاتورها. آرام بخواب که ذکر تلقینت را امام حسین (ع) می گوید و حضرت مهدی (عج) برایت می گرید. آرام بخواب ای غریبه گمشده در خاکدان دنیا، ای عقاب گرفتار آمده در قفس! ببین که آسمان چگونه در سوگت بی تابی می کند! ببین، ببین ای فاتح قلل ماووت ببین که او دیگر نمی خندد و دوستت از شرم سر به زیر دارد و از کسی صدا بر نمی آید. تو رفته ای و اکنون روح بی تابت، در جوار آزادگی اطمینان یافته و من باید بمانم با همه حقارتم، کمبودم و بیچارگی ام.

تو رفته ای و پاکتر از باران، استوارتر از کوه و من مانده ام غوطه ور در لجنزار و خیلی خیلی سست. آرام بخواب بسیجی، دریا دل. چراغ قوه بدست دیروز خیابانهای محل، اکنون خوابیده است برای همیشه و بلکه مردم بیدار شوند. تو آن شب در زمستان کوهستان وجود، پوز گرگهای تشنه خونی را که در انجماد طاغوت جان گرفته بودند زدی و زوزه مرگبارشان را خاموش کردی. تو سرچشمه صفایی بسیجی. تو تلالوی عشقی بسیجی. تو مظلومی با بدنی کبود از تازیاته خصم، صورتی سیلی خورده از بی وفایی روزگار، و پایی خسته از آن همه تلاش و دلی شکسته از فراق دوست!

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/446797/%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DA%86%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2

!austenite

کاربر حرفه ای
منظورتون این هست اگر کسی فوت کنه و چشماش باز بمونه معجزه رخ داده؟
تا جایی که من مطالعه داشتم این مورد در اثر فریز شدن ماهیچه های چشم برخی انسان ها در هنگام مرگ در اثر شوک سریع رخ میده.
در بسیاری از نقاط جهان و به وفور هم رخ داده، ارتباطی به تفکرات اسان در دوران حیاتش نداره که باز ماندن چشم رو به اعجاز خدا و غیر خدا ربطش بدیم.
میتونین جستجو کنین.

فقط دو مثالش:

http://aplus.com/a/rosalia-lombardo-sleeping-beauty-mummy

https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20110116133750AATx0WC

البته درموردشهدااتفاقات عجیب وغریب زیادگزارش شده.کلا من خودم به ماورای طبیعت اعتقادعجیبی دارم

!austenite

کاربر حرفه ای
هر اتفاقی رخ داده رو باید از نظر علمی بررسی کرد که مشابهش در سایر نقاط دنیا بوده یا خیر.
آیا توجیه طبیعی دارد یا خیر.

مثلا جسد انسان در خاکی که میزان نمکش زیاد هست، بسیار دیر تجزیه میشه.
ممکنه فردی در این خاک دفن بشه و ما فکر کنیم معجزه شده یا اون فرد خاص بوده، در حالیکه هر چیز دیگری هم اونجا دفن کنیم تجزیه نمیشه !

من بیشتر احساس میکنم اینگونه گزارش ها در جهت عوام فریبی هست.

هیچ کسی منکراین نیست که هراتفاقی تواین عالم میفته حتمادلیل علمی پشتش هست.هراتفاقی رخ میده قطعادلیل علمی داره
حتی همونیم که ازنظرمن معجزه وازنظرشمااتفاق ساده هست دلیل علمی داره!
مثلا بارهاوبارها شنیدیم شهیدی قبل ازشهادتش دچارحالتی شده که انگارمیدونسته کارش تو این دنیا تمومه!یاشهیدی که آرزو داشته مثلا بی دست وسرازاین دنیابره واتفاقاشهادتش همین طوربوده
اینایی که میگم ازصداوسیمانیست.اززبان همرزمان شهداست.
مثلا یکی ازشهداروزندگیشو مطالعه کردم هردفه عازم جبهه میشده بدون هیچ مشکلی اینکاروانجام میداده.امادفه آخرچندباربچه هاشو بغل کرده اشک ریخته ،رفته دوباره برگشته وگفته بچه هامو بیارین یک باردیگه ببینمشون واتفاقاهمونم دفه آخربوده وبه شهادت رسیده.
ازاین مواردخیلی زیاده حالا گفتن من سودچندانی به حالا شمانداره.هرکس عقیده ای داره دیگه اینم عقیده ماست:smile:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما که اونجا نبودیم ........
خب آره. اگه بودید که الان اینجا نبودید!.....
البته از این دید هم درسته اون چیزی که گفتید
من از یه دید دیگه به موضوع نگاه می کنم

در طول تاریخ اگه دقت بکنید ، کلیساها ، قلعه ها و سایر ساختمان هایی که محکم تر و با مصالح بهتر ساخته شدن عمر بیشتری داشتن
مثلا میبینید از یه شهر تاریخی فقط کلیسا و قلعه نظامیش باقی مونده و نابود نشده

این موضوع در کشور خود ما هم صادقه
مثلا در روستا ها ، میبینید تعداد زیادی از خانه ها در مقابل زلزله نامقاوم ساخته شدن ولی مسجد از بهترین مصالح ( نسبت به خونه های اطرافش) ساخته شده
اینجا هم به نظر میرسه از این قاعده مستثنی نباشه ...

البته این ایرادی به ماهیت مسجد و ... وارد نمی کنه
بحث اعتقادات مردم و توجه بیشتر به مراکز مذهبی هم مهمه توی بررسی این اتفاقات
خیلی ببخشید شما که میدونید سونامی چی هست و چیکار میکنه!.... واقعا قدرت دست بشر جوریه که با سونامی مبارزه کنه؟؟!!. مگه چقد محکمتر و با چه چیزایی ساختنش؟؟. چرا اطراف با خاک یکسان شده ولی این انگار که نه انگار....
ایضا انفجار قبر انبیا توسط داعش
نبش قبر حجر بن عدی
شخم زدن قبر حسین بن علی توسط متوکل عباسی
و ......
شما منظورتون چیه؟. یعنی خدا نعوذبالله بیکار و بی حکمته؟. اگه قرار بود جلوی همه چی روبه زور و معجزه بگیره که چرا اصلااین 2 دنیا رو آفرید.
البته درموردشهدااتفاقات عجیب وغریب زیادگزارش شده.کلا من خودم به ماورای طبیعت اعتقادعجیبی دارم

آره. مثلا خدیدنشون موقعی که خواستن دفنشون کنن. بعضیاشون. من یه عکسی رو ددیم.جالب و عجیب بود واقعا...

آخرین ویرایش:

EECi

مدیر بازنشسته
خیلی ببخشید شما که میدونید سونامی چی هست و چیکار میکنه!.... واقعا قدرت دست بشر جوریه که با سونامی مبارزه کنه؟؟!!. مگه چقد محکمتر و با چه چیزایی ساختنش؟؟. چرا اطراف با خاک یکسان شده ولی این انگار که نه انگار....

اگر در عکس های زیر دقت بکنید فاصله ما بین مسجد تا دریا ، هیچ خانه ای وجود نداشته و همگی درخت بودند
باقی خانه های پشتی هم از چوب ساخته شده
مناره های مسجد هم در این تسونامی از بین رفته

متاسفانه این دفاع های ناشیانه همیشه به دین آسیب زده ...

و سایر عکس ها در اینجا که خودتان می توانید ببینید :
http://thevocket.com/gambar-aceh-2014/

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهرحال...!.

در حالیكه‎‎‎‎ در منطقـه فـاجعـه زده آچه‎‎ زمین‎ لرزه و سونامی‎ شهرهای‎‎ زیـادی را از صفحه‎‎ زمین‎ پاك‎ كرده است‎ منابع‎ خبری‎ از برپاماندن‎‎ مساجد این منطقه‎ حكایت‎ می‎ كنند.
خبرگزاری‎ فــرانـســه‎ گزارش‎ داد ، در روستـای‎ كاجو كه‎‎‎ صدها خانه بـه طور كـلی‎ ویران‎ شـده‎‎‎ است‎ مسجد روستا به طور معجـزه آسایی‎ سالـم‎ مانده‎ است‎. آب‎ دور تا دور مسجد را فراگرفته‎ اما حتی‎ یك‎ قطره‎‎ آب‎ در پلكان‎‎ آن نفوذ نـكـرده است‎.

شبكه‎ های‎‎ مختلف‎ تلویزیـون‎ انـدونـزی نیــز سـخنـان‎ چنـد نفــر از نـجــات‎ یـافتـگـان‎ تسونـامی‎ را پخش‎ كرده‎‎ اند كه نجات‎ خــود را مـدیـون‎ مسجدهایی‎‎ می دانند كه‎‎‎ در آنها پناه گرفتـه بودند.
دو خبـرنگــار خبــرگــزاری‎ رسـمی‎ انتــارای‎‎ اندونزی نیـز از مـعجـزه‎ سالـم‎ ماندن‎‎ ساختمـان مسجد منطقه‎‎‎ فاجعه دیـده و ویران‎ شده‎‎ ملابـو خبر داده اند. در منطقه‎‎ ای‎ كه این‎ مسجد واقـع‎ اسـت‎ همـه‎ ساختمانها حتی‎ سـاخـتمــان‎ سـتــاد ارتـش‎ و خوابگاههای‎ پلیس‎ كاملا ویران‎ شـده‎ و تـنهـا مسجد پا بر جا مانده‎ است‎.

عكسهایی‎ كه‎‎ خبرگزاری‎ فرانسه از این‎‎ منطقه‎‎ كه دسترسی‎‎ زمینی بـدان مـقـدور نیست‎‎ منـتشـر كرده‎ است نشان‎ می‎ دهد مساجد تنهـا مــاننــد لكـه‎ هـای‎ سـفیـد رنـگ‎ و ساختمانهایی‎ هستند كه‎‎ در میــان‎ انـبــوه گـل‎ و لای‎ و ویـرانـه‎‎ هـا سربـرافـراشـتـه اند. در منـطقـه‎ پـاسی‎ لــهـــوك‎ در 20 كیلومتری‎‎ شرق‎ شهر سیگلی‎ در بخش‎ پیـدی دو مسجد در سـاحـل‎ دریا سالم‎ مانـده‎ انـد در حالیكه‎‎ خانه هـای‎ اطراف‎ آن‎‎ هـمگی‎ ویـران شده‎ اند.
این‎ دو مسجد یكی‎‎ قدیمی و بـا چــوب‎ سـاختـه‎‎‎ شده و دیگری‎ كـه جـدیـد اسـت‎ بـا بتـون‎ احـداث شده‎‎ است‎ و هر دو سالم‎ مانده اند و حـدود یك‎ صد نفراز ساكنان‎ روسـتـا با پناه‎‎ بردن‎‎ به این دو مسجد از مرگ‎ نجات‎ یافته‎ اند.

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها عوام میدونید به کی میگند.
به کسی که این تاپیکی زد و کسانی که با تعصب فراوان اعلام پیروزی میکنند.
همه تون ساده و عوام هستید

consl

عضو جدید
بچه ها عوام میدونید به کی میگند.
به کسی که این تاپیکی زد و کسانی که با تعصب فراوان اعلام پیروزی:surprised: میکنند.
همه تون ساده و عوام هستید
ولی من نظرم این که شما از روی تعصب بیخود بی جا دارید حرف میزنید
این مسجد که زیاد هم مستحکم ساخته نشده چرا هر چیز روی می بینید زود جبهه می گیرید انگار تو چشمتون میزنید
شما برو تاپیک در مورد موشها بزن که دست فراماسونها تو کاره :biggrin: مواظب باشه خودت هم فراماسون نشی :D
تو چه به این تاپیک ها بعد میاد میگه حرف عوام میزنه:surprised:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا