[ایا از رشته ی عمران راضی هستید؟]

[ایا از رشته ی عمران راضی هستید؟]

• مجموع رای دهندگان
    49

hannah

عضو جدید
هنوز نا امید نشدم و قصد دارم واسه ارشد معماری بخونم :smile:....ولی نمی دونم از کجا باید شروع کنم!
از دوستان اگه کسی هست که می تونه من رو راهنمایی کنه ممنون می شم!;)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
هنوز نا امید نشدم و قصد دارم واسه ارشد معماری بخونم :smile:....ولی نمی دونم از کجا باید شروع کنم!
اگه درست منظورتونو متوجه شده باشم شما از عمران راضی نیستین و خیلی به معماری نیاز علاقه دارین؟؟؟
برای ارشد معماری به یه لوازم و تحریر فروشی مراجعه کنید چند بسته ورق کاهی و تعدادی مداد ترجیحا B6 برای خودتون فراهم کنید(شوخی کردما )
اخه داداشه من تو که از عمران راضی نیستی چرا میای جلوی یه سری کله خراب میگی؟
این تاپیک فقط برای تایید میباشد و کسانی که مخالفت بورزند با گیوتین طبیعت اعدام میشوند:D

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه درست منظورتونو متوجه شده باشم شما از عمران راضی نیستین و خیلی به معماری نیاز علاقه دارین؟؟؟
برای ارشد معماری به یه لوازم و تحریر فروشی مراجعه کنید چند بسته ورق کاهی و تعدادی مداد ترجیحا B6 برای خودتون فراهم کنید(شوخی کردما )
اخه داداشه من تو که از عمران راضی نیستی چرا میای جلوی یه سری کله خراب میگی؟
این تاپیک فقط برای تایید میباشد و کسانی که مخالفت بورزند با گیوتین طبیعت اعدام میشوند:D

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
خوب من هم همیشه دوست دارم که بعد از ارشد عمران برم معماری هم بخونم!
اما برای اینکه از کجا شروع کنید رو تشریف ببرید در تالار معماری، بهتر راهنمایی می شید! :)

hannah

عضو جدید
با تشکر از همه....:D
من هم اول تشریف مبارکم رو بردم تالار معماری ولی متاسفانه هیچ اتفاق خاصی پیش نیومد و هیچ اظهار نظر خاصی هم نشد...!:surprised: اومدم اینجا گفتم شاید از بچه های هم رشته ی خودم کمک بگیرم شاید کسی مثل خودم باشه....:redface:!

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
من وقتی 7 ساله بودم یه ساختمون 3 طبقه ساختیم .یادمه همیشه گریه می کردم که منم باید برم سر ساختمون ......... با همه کارگرها و اوستا ها دوست شده بودم .............تا رسید روزی که انتخاب رشته کردم تو برگه انتخاب رشتم جز عمران چیزی نبود..........می تونم بگم من واسه عمران ساخته شدم یعنی تو خونم سیمان ریختن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب من هم همیشه دوست دارم که بعد از ارشد عمران برم معماری هم بخونم!
اما برای اینکه از کجا شروع کنید رو تشریف ببرید در تالار معماری، بهتر راهنمایی می شید! :)
مدیر تالار عمران شمام بله!!!!!!!!!:eek::cry::confused::surprised::mad:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با تشکر از همه....:D
من هم اول تشریف مبارکم رو بردم تالار معماری ولی متاسفانه هیچ اتفاق خاصی پیش نیومد و هیچ اظهار نظر خاصی هم نشد...!:surprised: اومدم اینجا گفتم شاید از بچه های هم رشته ی خودم کمک بگیرم شاید کسی مثل خودم باشه....:redface:!

دوست عزیز ، شما باید تشریف ببرید مقداری کتاب نظیر معماری ، تاریخ معماری ، مبانی معماری و ... که خوب سرفصل دروس توش خورده رو تهیه کنید ، یک کلاس " اسکیس " هم باید برید تا فرم ، فضا و ... رو یاد بگیرید ، تازه اونوقت شاید بتونید توی امتحان شرکت کنید :)

haniye

عضو جدید
دوستان منم وقتی دانشجو بودم خیلی علاقه داشتم به عمران ولی الان پشیمونم چون هیچ کاری پیدا نمیشه بخصوص واسه دخترا
الانم کلی دپرسم
واسه عمران خوندن یا باید پسر باشی یا حتما سرمایه داشته باشی وآشنا ویا پشتت از نظر کاری گرم باشه:(

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
دوستان منم وقتی دانشجو بودم خیلی علاقه داشتم به عمران ولی الان پشیمونم چون هیچ کاری پیدا نمیشه بخصوص واسه دخترا
الانم کلی دپرسم
واسه عمران خوندن یا باید پسر باشی یا حتما سرمایه داشته باشی وآشنا ویا پشتت از نظر کاری گرم باشه:(
1یا رو جا انداختی!
یا باید خوب درس خونده باشی!
جسارت نشه بهتون اما دانشجوهایی هستند که با معدل کل 12 و با سواد عمرانی زیر صفر فارغ التحصیل میشن و بعد میگن کار نیست!
شما قبل از کار چند وقت کارآموزی رفته بودین؟!
با چند معمار و آرماتوربند و .... سر و کله زدین؟!

مدیر تالار عمران شمام بله!!!!!!!!!:eek::cry::confused::surprised::mad:
1. بنده مدیریت رو پس دادم! :)
2. مگه معماری چشه؟!
3. بَده 1نفر اول عمرانی باشه و از معماری هم بدونه؟!
4. عمران و معماری با هم عجین شدند و این غیر قابل انکاره!!!
میگی نه؟!
چند نفر در مسابقه تالار عمران در قسمت طراحی معماری شرکت کردند؟! با اینکه امتیاز خوبی داره؟!
پس ما در آینده به آرشیتکت ها محتاجیم!
همونطور که اونها به ما محتاجند!:w01:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
الانم کلی دپرسم

خوب ، برای خانوم ها کار اجرایی کمی سخته ولی طراحی و دفتر فنی کاملاً مناسب هستش :)

haniye

عضو جدید
اون آقایی که میگی با چندتا آرماتوربندو ازین قبیل سرو کله زدی نفست از جای گرم بلند میشه با سر نخوری زمین!!!!!!!!!!! من خودم کارآموزی جای خیلی خوبی بودم ومعدلم هم نزدیک 15 است ولی کاری پیدا نمیکنم
بهتره اول خوب سبک سنگین کنیم بعد اظهارنظر کنیم:razz:

ارماتوربند و...

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
اون آقا اسم داره، اسمش هم هست سپهر!
خوب، مطمئنی کار نیست؟!
پس این همه شاغل دارن چی کار می کنن؟!
شما چقدر حقوق می خوای؟!
همین آقا مصطفی (همکار مدیر) شاغل هستند!
آقا سلمان شاغل هستند!
آقا سعید شاغل هستند!
این ها از کجا کار پیدا کردند؟!

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزان نمی دونم خبردار شدین یا نه ولی اخیرا شرکت نفت استخدام داشت از بهداشت گرفته تا فوق لیسانس برق و عمران! از همه دانشگاه ها بر می داشتن ولی نوشته بود ممتاز ها اولویت دارند دانشجوی ممتاز معدل بالای 17 اونم دانشگاه های سراسری دوره روزانه!!!! به ظاهر نوشته بودن که اینا سهمیه دارن وهمه رو بر میدارن ولی جلوی هر کدوم از رشته ها نوشته بودن صرفا دانشجوی ممتاز!!!!!!!!1 الان گذشته موقع پارتی بازی درسته بازم هست ولی کم رنگ شده دیگه همه فهمیدن مملکت به علم نیاز داره:smile: آره عزیزان قصه اینه با اینکه باور نمی کنین:redface::gol:ماها وقتی کم می اریم می گیم تقصیره بغل دستیم بود ولی تقصیر خودمونه!!!!!!!!!!!

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای مدیر تالار حق با شماس ! یه عمرانی باید معماری هم بدونه والا پس فردا مگه میشه با مهندس معمار راجع به طرحش حرف زد می گه به تو چه! مگه تو از طرح سر در میاری؟ برو محاسبه تو بکن یا اونم بلد نیستی که واسه طرحم حرف در میاری!:biggrin::D

amarjani200

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خانوم مهندساي عزيز
آقا مهندساي محترم
درسته كار هست
حالا يا فردا درست ميشه يا يه سال ديگه جور ميشه!
الان كار اجرا فعلا" كساده
خوب طراحيم همينطور
البته اينا واسه ي ساخت وسازه
خوبيه عمران اينه كه خيلي كستردس
ترافيك ، راه ، سد ، متره براورد ،باز سازي ، پل ، نيرو گاه و ....
ايشالا وضع مملكتم بهتر ميشه كار به همه ميرسه....

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اون آقایی که میگی با چندتا آرماتوربندو ازین قبیل سرو کله زدی نفست از جای گرم بلند میشه با سر نخوری زمین!!!!!!!!!!! من خودم کارآموزی جای خیلی خوبی بودم ومعدلم هم نزدیک 15 است ولی کاری پیدا نمیکنم
بهتره اول خوب سبک سنگین کنیم بعد اظهارنظر کنیم:razz:
ارماتوربند و...

محیط کارگاه ها ، محیطی کاملاً مردونست ... متاسفانه یا خوشبختانه البته :) چون کارگر جماعت میخواد راحت باشه ، میخواد دهن گشادی کنه ، میخواد فحش بده :) برای همینم حضور یک خانوم اون وسط فقط جلوی دست و پاش رو میگیره ... ولی خوب ، از حق هم نگذریم ، کار اجرایی برای خانوم ها سخته ، باید سر پا وایسی ، باید توجیه کنی ، باید حالی کنی ، در صورتی که کار دفتری ، کار مناسبیه برای خانوم ها ، میتونند پشت میز و کامپیوتر بشینند ، چای و کاپوچینو بنوشند و از زندگی لذت ببرند و اعصاب خودشونم خورد نکنند .

haniye

عضو جدید
خدمت آقاسپهر عرض کنم که تو شهرستانا کار نیست یعنی همون جایی که من میرفتم واسه کاراموزی به زور منو قبول کردن با اینکه شرکت دولتی بود می گفتن واسه خانوما مجوز نمیدن
من خیلی تلاش کردم تامنو پذیرفتن ...کار متره ساختمونشونم به خوبی انجام دادم اما آخرش دیگه اینکه الان بیکارم...شما هم بیهوده نصیحت نکنید و واقعیت ها رو ببینید که خیلی تلخن...

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
بايد عرض كنم، بنده هم شهرستان هستم!
ايشالا اگه آمل تشريف داشتين، براتون كار پيدا مي كردم! :)
بعدشم مصطفي جان، حق با شماست اما 1عمراني از نظر من اول بايد مدير باشه!
بدونه چيكار كنه كه بتونه با كارگر هم كنار بياد!

Rasoul_mg

عضو جدید
نظر درباره رشته عمران

نظر درباره رشته عمران

درصورتي كه دانشگاه آزاد كارخانه مهندس سازي تا اين اندازه باز نميكرد رشته خوبي بود ولي فعلا از قدر و منزلت افتاده است

The Lunatic

عضو جدید
من فک نمیکنم ظرفیت بالا دانشگاه آزاد تاثیری در بازار کار داشته باشه.
به نظرم فقط مدرک نمیتونه در بازار کار برای مهندس عمران موثر باشه. چیزی که مهمه اینه که چقدر کار بلد باشیم.
پس خواهشاً بهانه نیارید.

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مهم اینه که توی هر چیزی کار نباشه ، تق و لق باشه ، کار عمرانی الا ماشالله داریم تو مملکت :) پس نگران بازار کار نباشید .. هیچ وقت اشباع نمیشه .

fari_civil

عضو جدید
محیط کارگاه ها ، محیطی کاملاً مردونست ... متاسفانه یا خوشبختانه البته :) چون کارگر جماعت میخواد راحت باشه ، میخواد دهن گشادی کنه ، میخواد فحش بده :) برای همینم حضور یک خانوم اون وسط فقط جلوی دست و پاش رو میگیره ... ولی خوب ، از حق هم نگذریم ، کار اجرایی برای خانوم ها سخته ، باید سر پا وایسی ، باید توجیه کنی ، باید حالی کنی ، در صورتی که کار دفتری ، کار مناسبیه برای خانوم ها ، میتونند پشت میز و کامپیوتر بشینند ، چای و کاپوچینو بنوشند و از زندگی لذت ببرند و اعصاب خودشونم خورد نکنند .
commmmmmonnnnnn
کی میگه محیط کارگاه کاملا مردونس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:eek:
اون سه ماهی که کارگا بودم از بهترین لحظات زندگیمه چون میجنگیدم به خاطر حقم بهتر بگم از اینکه پامو از خط قرمزایی که جامعه مردم برام کشیده بودن اونورتر گذاشتم احساس زنده بودن میکردم
بی خیال تورو خدا نمی خام بحث دختر پسری را بندازم ولی یکی از شرکتای پیمانکاری تو عسلویه سرپرست کارگاش خانومه شرکته داره میترکونه:smile:
any way مهم نیسدختر باشی یا پر این موجود دوپا به نام ادمیزاد به هرچی که بخاد میتونه برسه حالا کار پیدا کردن که دیگه هیچی هولو:)

فرشید_civil

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فک نميکنم کسي از قبل عمرانو دوست داشتو با اگاهي کامل اين رشته رو انتخاب کرد، شايد درصد کمي اينجوري باشن،لااقل واسه بچه های ریاضی که شناختی از این رشته ندارن، من که اصلا نميدونستم عمران چيه فقط بخاطر سربازي 100 تا انتخاب همينجوري پر کرديم ودر اومديم.عشقمم مکانيک بود که نشد.
ولي ميشه اين علاقه رو حين تحصيل بوجود اورد،رشته جذابي واسم نبود(اوايلش) ولي الان واسم هست.وقتي خيلي به جزيياتش نگاه ميکني چيزاي قشنگ زياد داره، اينکه اين رشته مردونس يا اينکه معماري واسه خانوما مناسبتره تا حدودي موافقم ،هم بخاطر جو ايران و هم شرايط کاري دشوار ولي خانوماي زيادي رو ميشناسم که از مرداشم موفق ترن. خانوميم که بتونه تو کارگاه دووم بياره که ديگه خدا به داد شوهرش برسه:D
بعدشم اينکه متاسفانه تو عمران اونقدم نياز نيست سواد زیادی داشته باشي شايد با يکم مديريت قوي و ارتباط اجتماعي بشه کارا رو پيش برد.کارداني کامپيوتر واستون ميارم شده سرپرست کارگاه.البته اونور قضيه رو با هم ديد .نظارت ضعيف يا اشکال در اجرا ونهايتش تخريب که اونم يه کم پول خرد خرجشه. اصلا اسم بادبند قرضي به گوشتون خورده؟بادبندو موقع بازديد فني از اهن فروش به مدت دو ساعت قرض ميکنن ،يه چن تا خال جوشو بعدشم در ميارن تحويل صاحبش ميدن. البته الان وضع تا حدودي بهتر شده يعني از بدتر تبديل شده به بد. هنوز راهه زيادي در پيشه تا اجراي درست،البته اين موضوع عموميت نداره وکارايي با اجراي مناسبم تو اين مملکت اجرا ميشه، مثلا يه ساختمون تو بم که متعلق به يه سپاهي بود که کاملا حرفه اي ساخته شده بود(استادمون رفته بود ديده بود ،عکساشو بهمون نشون داد) اين ساختمون فقط اعضاي ميانقابش اسيب ديده بود وساختمون خيلي خوب تونست پايداريشو حفظ کنه
در مورد دانشگاه ازادو کارخونه مهندس سازي ،چون من هر دو محيطو تجربه کردم بازم تا حدودي موافقم چو تو دانشگاه ازادم کسايي هستن که دلشون واسه خودشون ميسوزه از اون طرفم فارغ التحصيل دانشگاه ازاد داريم که اصلا نميدونه ممان انرسي چيه . در کل دانشگاه ازاد کلا اشفته بازاريه واسه خودش .يه زماني هر کي ميگفت دانشجوام کلي ارزش داشت الان همه تو خونشون چن تا دانشجو دارن . ولي کلي تر بخوايم نگاه کنيم کلا دانشگا ه ها وضعش نا بسامانه . وقتي دخترو پسر بعد 18 سال ميتونن تو يه محيط مشترک قرار بگيرن و...
مثلا نمونه اش اين:
این ماجرا از یک قضیه واقعی برداشت شده است.
بعد کلاس استاتیک،موقع خروجه دانشجو ها از کلاس که انگار از حبس در اومدن:
دانشجو پسر: ببخشید ،خانوم عشق ورزیان؟
دانشجو دختر: (در حالیکه تظاهر میکنه مانتوش به صندلی گیر کرده) ببببببله،بببببفرمایین،(اثار استرس و تشنج نابهنگام از چهره اش میباره)،اهههههه این چرا در نمیاد ؟
دانشجو پسر:جزوه استاتیکتون کامله؟
دانشجو دختر:میبخشین اسم شریفتون چی بود؟(اخه خنگ یعنی بعد 2ترم هنوز نمیدونی،دیگه کم کم مشخصه خودشو پیدا کرده،رنگو روش یکم وا شده،مانتوشم بطرز معجزه اسایی در اومد)
دانشجو پسر: من برزگر هستم.
دانشجو دختر:اهان فرشید :eek::eek::eek:
در یک هماهنگیه از پیش تعیین شده خانوم ترشی زاده (دوست جون جونیش که به قول خودش در تلاطم مشکلات یارو یاور خانومه عشق ورزیانه،ولی خانومه عشق ورزیان اونو مانعی برای پیشرفتش میدونه) یه زنگ به 1100 خانوم میزنه.
دانشجو دختر:میبخشین اقا فرشید...ااااا سلام چطوری جمشید جان ،حالت خوبه کجایی بابایی؟ اره....من...وای چقد خوب،قرار کی با هم ازدواج کنیم..نه نه ببخشین یعنی کنن؟...همین امروز...چه جالب!!! باشه عزیییییییزم بهت زنگ میزنم...bye...ok
دانشجو پسر:داداشتون بودن؟
دانشجو دختر:نه دوستمه از تنب بزرگ تماس میگیره،خیلی قویو محکمه.کونگ فو کاره.(اینو میگه که ببینه فرشید چند مرده حلاجه،ولی نمیدونه که فرشید به گنده لاتای محل پس گردنی میزد...بعدشم...در میرفت) میبخشین شما جزوه مقاومت میخواستین،اااا نه کاملشو ندارم،ولی جزوه بینش اسلامیم کامله بدم خدمتتون.
دانشجو پسر:ااا چه خوب اتفاقا بینشم ضعیفه... بدین ممنون میشم.
دانشجو دختر: ا وای خاک به سرم نیاوردمش ،بیا بریم خوابگا مون بهتون بدم
دانشجو پسر:بابا خانومه عشق ورزیان ،حراست چهار تا تک تیر انداز رو چها رتا برجه اطرافه خوابگاتون گذشته،گربه نرو از 1km میزنن.
دانشجو دختر: شروع میکنه به خندیدن،(حالا 1 دقیقه یه ضرب میخنده،دندوناشم که دو تا یکی پر کرده،صبحونه نخورده ،دهنش بطرز فجیعی بوی کرمه مرده میده،بعد 2 دقیقه میفهمه اصلا خندش جذاب نیست) خوب پس شما با شماره ...23533 زنگ بزن،بگو وصل کنه اتاق 3 ،حتما با خودم صحبت کنیا،این ترشی نیاد باهات حرف بزنه
دانشجو پسر:من تو رو میخوام تورو میخوام اونا رو نمیخوام...
دانشجو دختر:بلههههههههههه...
دانشجو پسر:ااا ببخشین جزوه ریاضی منظورم بود.
و....
بله از این ماجرا چن تا نتیجه میشه گرفت:
اولیش این که عمران رشته کاملا جذابیه
دوم این که حراستم همیشه بیدار نیست
واخریش:
ميشه هميني که شما ميبينين ،يعني هيچي سر جاش نيست،دانشگاه محل درس خوندن نه پارک سر کوچه، حراستم که شده اين وسط گله مجلس.
خلاصه اينکه عمده مشکلات بر ميگرده به فضاي بدي که تو جامعه ست . نه از رشته اي که درس ميخونين

آخرین ویرایش:

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
فضای بد رو هم مردمانش می سازن و ما هم بخش بزرگی از این مردمان هستیم!
اگه بخوایم خیلی به محیط اهمیت بدیم، هیچ وقت نمی تونیم پیشرفت کنیم!
واقعاً اون دوستمون که بیکار ه، تشریف بیاره آمل من واسش کار پیدا می کنم!
البته باید یادشون باشه که پایه حقوقش ماهی 300هزار تومن نیست! (اینجا شهرستان ه و با شهر های بزرگ فرق داره)

mrnajafij

عضو جدید
یه نقل معروفی هست که میگه درسشو برقیا میخونن،کارشو مکانیکیا میکنن،پولشو عمرانیا میخورن.
جدا از مسائل مالی این که تو بتونی خونه ای را یک عده توش زندگی می کنند بسازی ، واقعا حس خوبی نداره .چرا ناراضی باشیم .بهتره به جای این حرفا بریم تحلیل تغییر شکل های تیر ها را به روش تکینی یاد بگیریم که واقعا جالبه !

حسین طلوع

عضو جدید
من 14 سال که در رشته عمران فارغ الاتحصیل شده ام یبسیار راضی هستم . اگر برگردم عقب مجددا عمران خواهم خواند.بخاطر تنوع کاری زیاد در آمد خوب استقلال کاری تقاضای زیاد بازار کار و.......