اگه نمی خواستید متالورژ شوید؟

Nimitzo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اگه متالورژی نمی خوندم شک نکنید مهندسی شیمی رو شاخش بود. البته الان هم زیاد از شیمی دور نیستم و سعی می کنم تو دروس مربوط به شیمی بهترین باشم مثل ترمودینامیک ، خوردگی ، شیمی فیزیک و .... .مخصوصا تو دانشگاه آزاد اون هایی که متالورژی می خونن بیشتر علاقه شون معطوف شیمی است چون موقع قبول شدن تو آزمون ضریب بالاتری داره.

موافقم . منم بعد از متالورژي به مهندسي شيمي علاقه دارم .

البته ناگفته نماند هيچ چيزي جاي متالورژي رو نميگيره :heart::heart::heart:

ghardashali

عضو جدید
من الان دارم سراميك مي خونم ولي اينو بايد بگم كه من تو انتخاب رشته دانشگاه كلا اين رشته ها رو زدم
1 مكانيك
2 مواد
3 IT
4 مهندسي شيمي
بسيار خوشحالم كه دارم مواد مي خونم ولي خيلي دوست دارم تو متالوژي ادامه تحصيل بدم و الان هم دارم تو اين شاخه فعاليت مي كنم و اين بخاطر اينه كه هنوز سراميك در ايران به معناي واقعي صنعتي نشده ولي در كل بسيار رشته زيبا و دلچسب تري از متالوژي هستش;)

iran casting

عضو جدید
منم بعد از متالورژي به مهندسي شيمي علاقه دارم .

البته ناگفته نماند هيچ چيزي جاي متالورژي رو نميگيره :heart::heart::heart:
من کاملا با شما در مورد شیمی و متالوژی موافقم .
البته من بیشتر تا اینکه متالوژیست باشم کار کامپیوتر میکنم آخر خودمم نمودنم چه کارم :confused:

wonderfull

عضو جدید
این یک نظر سنجی است !
فلطا رشته تخصصی مورد علاقه خودتون رو در این تاپیک معرفی کنید!(غیر از مواد و متالورژی)
سلام به همه دوستای عزیزم.من تازه عضو شدم.می خواستم ازتون بپرسم که من با توجه به این که یه دخترم می تونم تو این رشته موفق باشم؟ شاید گه باز انتخاب رشته می کردم یه رشته دیگه می زدم.اینم بگم که مواد رو خیلی دوست دارم.اما شدیدا نگران اینده هستم.فکر می کنم انقدر فکر کردم که دیگه افسرده شدم.در ضمن قصد دارم ادامه تحصیل بدم ولی باز خیلی نگرانم.:(:cry::confused::cry:

iran casting

عضو جدید
سلام
اول خیر مقدم و تبریک میگم به شما
شما اصلا نگران نباشید ما بانوان موفق در زمینه مواد کم نیستند نمونه های آن فرهنگ خانم و حمیده خانم آشنا میشید باهاشون خودتونم ناراحت نکنید خدا بزرگه ;)

casper.0021

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اگه دانشگاه اين رشته رو قبول نمي شدم ميرفتم مدديار اجتماعي مي شدم....!!

asaly

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اگه متال قبول نمي شدم دلم مي خواست مهندسي پزشكي بخوانم ولي كلا دبيري زبان را هم خيلي دوست دارم .

nano.gemini

عضو جدید
سلام به همه دوستای عزیزم.من تازه عضو شدم.می خواستم ازتون بپرسم که من با توجه به این که یه دخترم می تونم تو این رشته موفق باشم؟ شاید گه باز انتخاب رشته می کردم یه رشته دیگه می زدم.اینم بگم که مواد رو خیلی دوست دارم.اما شدیدا نگران اینده هستم.فکر می کنم انقدر فکر کردم که دیگه افسرده شدم.در ضمن قصد دارم ادامه تحصیل بدم ولی باز خیلی نگرانم.:(:cry::confused::cry:
نگران نباش بابا! اگه خوب بدلسی همه چی حله!

nano.gemini

عضو جدید
من سرامیستم(البته اول راهم!!!) ولی به غیر از مواد به فیزیک علاقه دارم، دکترای اخترفیزیک. کلاً از کارای تحقیقاتی خوشم می یاد.

pedestrian

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
من قبل از اينكه متالورژي قبول شم واقعا دوست داشتم كامپيوتر بخونم. ولي خب تقريبا همه گفتن تو ايران اشباع شده. البته وقتي متالورژي قبول شدم درباره متالورژي چيزي نمي دونستم. الانم واقعا از انتخابي كه كردم خوشحالم.

e77777b

عضو جدید
سلام:)

من تو انتخاب رشتم فقط شیمی و مواد زدم، فکر میکردم موادم یه چیزی تو مایه های شیمیه نگو که...
ولی اگه الان دوباره انتخاب میکردم رشته ی برق(مخابرات) روکه آخرای انتخابم اورده بودم ،اول میزدم و برق میخوندم:smile::smile::smile::D

north_mak

عضو جدید
این یک نظر سنجی است !
لطفا رشته تخصصی مورد علاقه خودتون رو در این تاپیک معرفی کنید!(غیر از مواد و متالورژی)

بچه که بودم کارای برقی زیاد میکردم
الان بیشتر کارای کامپیوتری غیر از مواد میکنم مثل طراحی سایت و سخت افزار

ولی رشته ای که دوست دارم یا داشتم طراحی صنعتی بود
با اینکه تو ایران جایی نداره یا من ندیدم توجهی بهش بشه
ولی رشته جذابیه:D

north_mak

عضو جدید

اصلا نگران نباش
با اینکه الان وضعیت کار خوب نیست
ولی این برای همه رشته هاست
من به جرات میگم که همه همکلاسیای دخترم راحت رفتن سر کار
کلا برای کارای تحقیقاتی بیشتر مهندس خانم میگیرن
اتفاقا کارشونم خیلی خوبه
تو آزمایشگاههام بیشتر دیدم که خانم بگیرن
رشته قشنگیه
خیلی هم شاخه داره
باید بری دنبال علاقت
راشو خودت پیدا میکنی
الان هر جا رزومه بدی نگاه میکنن تو چی تخصص داری
مثلا جوش یا بازرسی یا خوردگی یا کریستالوگرافی یا ....
ماشالا مواد انقد شاخه تخصصی داره که آدم کم میاره:biggrin:

vern

عضو جدید
من اول دیوانه الکترونیک بودم.بعد ها به مکانیک خیلی علاقه مند شدم.و وقتی رشته متالورژی قبول شدم تازه فهمیدم چه خبره!!!!!!!!!!!!!:D.ولی دوست دارم یه رشته تو کشور باشه که از نظر تخصصی نصفش مکانیک و نصف دیگش متالورژی باشه

آخرین ویرایش:

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من ترم 9 هستم و یک ترم دیگه هم دارم:cry:

علاقه اصلی روی رشته هنر ، شاخه ی صنایع دستی بود.

هیچ وقت به متالورژی علاقه ای پیدا نکردم. شاید بعد از سربازی فوق لیسانس رو، هنر بزنم.

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز

هیچ وقت به متالورژی علاقه ای پیدا نکردم. شاید بعد از سربازی فوق لیسانس رو، هنر بزنم.

موفق باشی هر رشته ای رفتی:)

yashar-k

عضو جدید
جالبه!!!
پستای همه رو خوندم و دیدم که علاقه مند به شیمی زیاد بوده...

منم قبله کنکور عشق پلیمر بودم، اما نشد!! ولی الان خوشحالم که پلیمر قبول نشدم(از درسایی که میخونن خوشم نمیاد...)
ترم 2 که بودم به این نتیجه رسیدم که تنها رشته ای که مناسب من بوده و هست، همین متاله و بس...

adel_salehi2000

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه قرار بود متالورژ نشم، به مهندسی پتروشیمی علاقمندم.

vern

عضو جدید
نقل

نقل

فقط خدا کمکت کنه:surprised:

• Like
واکنش ها: eder

متال 86

عضو جدید
من خيلي مهندسي شيميو دوست داشتم . اما الان فهميدم كه هيچي متال نميشه، مگه نه؟

Roozbeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
معماری رو خیلی دوست دارم اما حیف که نه نقاشی و طراحیم خوبه نه هندسم.(قابل توجه دوستان که ترم1 نقشه کشی صنعتی رو افتادم)
ولی ذات معماری رو دوست:heart::heart::heart::heart: داشتم و دارم

alilavasani

عضو جدید
ادبیات

ادبیات

سلام دوستان خوب اگه قرار بود متالورژ نشم یا به زور خانواده مهندسی نخوانم ادبیات می خوندم ;)

hamid96

عضو جدید
من دوست داشتم اگه متالوژ نمی شدم مهندسی کشاورزی می خوندم ویک مزرعه همه چی تموم را می ساختم(حیف ....)

fahime7

عضو جدید
معماری و مهندسی پزشکی تو مهندسی ها.و طراحی صنعتی تو هنر.ترجیح میدم بقیه گرایش های هنر رو بیرون دانشگاه برم!

m.baghani

عضو جدید
چون علاقه زیادی به نقاشی دارم و کمی هم استعداد ،دوست داشتم برم هنر ولی از روی اجبار(دوستان و خانواده و جامعه و ...) اومدم مهندسی .بین مهندسی مکانیک دوست دارم چون شبیه متالورژیه.

navidhagh

عضو جدید
سلام خسته نباشین:gol:

من اگه متالورژ نبودم،
دوست داشتم معماری بخونم

یا می رفتم سراغ یه رشته هنری دیگه...

:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

بالا