اگه جنگ بشه می روید جبهه یا نه؟

mohamad.fars1365

عضو جدید
القا نشده... من هیچ چیز بهم القا نشده.. هر چیز که خودم بهش برسم رو قبول میکنم...
جمهوری اسلامی از نظر من اشکالی نداره.. اگر به درستی اجرا بشه.. مثل دین..که قبول داریم خوبه..اما خیلی از قوانین رو رعایت نمیکنیم... دین بد نیست..ما که مجری دین هستیم مشکل داریم..
بهانه های من شاید خیلی منطقی نباشن..اما چون میتونم بگم هیچ خاطره مشترکی از بچگیم با پدرم ندارم.. و این رو هم میدونم که خیلی های دیگه هم این سختی ها رو کشیدم.. دیگه نمیذارم خانوادم ازم جدا شن..
بازم میگم.. بیشتر از منطق با احساسم میگم نمیرم.. با تجربه هایی که داشتم..
میدونید ما ایرانیها خیلی خیلی از تاریخمون کم اطلاعات داریم ایران 30 ساله نیست چرا همه چیز به این 30 سال ربط داده میشه

Sarp

مدیر بازنشسته
اتفاقاً در تائید این صحبت ، داشتم بعضی از ارشیوهای چاپ شده سازمان اطلاعات (استخبارات) عراق را میخوندم که بعضی از نکات آن جالب بود و آن اینکه صدام در بحبوحه انقلاب چند بار بطور مخفیانه وارد ایران شده و بشکل ناشناس در خوزستان چند ماه زندگی کرده و قصدش (آنطور که در اسناد استخبارات آمده) ارزیابی شرایط برای حمله به ایران بوده است.

حالا شما ببینید ما به چه جانوری طرف بودیم!
اگه دست صدام بود و ایران قدرت نظامی پائینی داشت و متحدان غربی نداشت ، مطمئنا قبل انقلاب نسخه ایران رو پیچیده بود !
حالا به هر دلیلی !

ین که گفته میشه صدام به خاطر حکومت جمهوری اسلامی ایران رو زد مورد قبول من نیست
چون اهداف صدام غیر این بود که شاید نمونه ش تصرف خاک ایران بود !

Arash_Sn

عضو جدید
شما اطلاع دارید؟ از کجا؟

شما میتوانید به وب سایتهای مختلف نظامی سری بزنید و در این مورد جستجو کنید
یکی از این سایتها دبکا است که متعلق به ارتش اسرائیل است و همینطور اسسمنت پنتاگون که در سال 2009 چاپ شده است.

mohamad.fars1365

عضو جدید
شما میتوانید به وب سایتهای مختلف نظامی سری بزنید و در این مورد جستجو کنید
یکی از این سایتها دبکا است که متعلق به ارتش اسرائیل است و همینطور اسسمنت پنتاگون که در سال 2009 چاپ شده است.
قدرت اصلی یه ارتش به چیزاییه که دیگران ازش خبر ندارن نه چیزایی منتشر میشن

mahyam68

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میدونید ما ایرانیها خیلی خیلی از تاریخمون کم اطلاعات داریم ایران 30 ساله نیست چرا همه چیز به این 30 سال ربط داده میشه

بله..کاملا قبول دارم که اطلاعات تاریخیمون کمه..
من همه چیز رو به این 30 سال نسبت نمیدم..
اونچه رو میگم که دیدم...
نسبت به قبل کمی اطلاعات دارم..
برای همین هم میگم جمهوری اسلامی مشکلی نداره...

maryam_bah

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم یکی از آرزوهام شهادته
ولی نمیدونم وقتی پاش برسه میتونم عزمم و جذب کنم یا اینکه اسیر دنیا میشم؟

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله چرا که نرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به قول این هیچکس همون که رپ میخونه:
حاضریم واسه 4 چیز جونمون رو بدیم:
خدا،وطن،خونواده ورفیق

Arash_Sn

عضو جدید
اگه دست صدام بود و ایران قدرت نظامی پائینی داشت و متحدان غربی نداشت ، مطمئنا قبل انقلاب نسخه ایران رو پیچیده بود !
حالا به هر دلیلی !

ین که گفته میشه صدام به خاطر حکومت جمهوری اسلامی ایران رو زد مورد قبول من نیست
چون اهداف صدام غیر این بود که شاید نمونه ش تصرف خاک ایران بود !

ایران با عراق ( منظور حزب بعث ) از اواسط دهه 40 وارد درگیری شده است و سازمان های اطلاعاتی دو طرف با هم در نبرد بوده اند و بطور مثال قتل بختیار در عراق توسط ساواک که یک شاهکار اطلاعاتی بود و هنوز در دانشگاه های دنیا به عنوان Case Study تدریس میشه یکی از این موارد است و سالهای بعد از آن نیز در دهه پنجاه که درگیری مستقیم نظامی بین ایران و عراق پیش آمد و منجر به قرداد 75 الجزایر شد و نهایتاً سالهای آخر عمر رژیم پهلوی که همانطور که در پست قبل اشاره کردم صدام مخفیانه وارد خاک ایران شده بود و طرحهای حمله به ایران متعلق به چند ماه قبل از انقلاب میباشد.
به هر حال روابط ایران با عراق در زمان پهلوی آتش زیر خاکستر بود و شما اگر به موقعیت پایگاه های مهم نظامی در زمان شاه توجه کنید میبینید که اکثراً در نزدیکی مرز عراق ساخته شده اند مانند پایگاههای راداری و هوائی و همینطور هوا نیروز که اینها همگی نشان دهنده تهدید فعال از طرف عراق بوده است.

hot849

عضو جدید
یه سوال ازتون دارم مخصوصا آقایون
اگر خدایی نکرده با یکی از کشورها مثل آمریکا وارد جنگ بشه به اختیار خودتون به جبهه می رید یا نه؟

بستگی داره که دشمن کی باشه!!! اگر اعراب باشه ، که بری یا نری فرقی نمی کنه!!! هشت سال با اعراب جنگ کردیم ، آخرش چی شد؟ الان که عرب ها دارند بر ما حکومت می کنند!!!! --- نوش جونشون---

اگر منظور انگلیس باشه که .... همین الان مملکت دستشههه!!!!!!

اگر اسراییل باشه که دستمون بهش نمیرسه! کار برادران حزب الله است و غیره

اگر آمریکا باشه، من که میرم خودمو تسلیم می کنم. بعدش هم اگر شد به خاطر این همکاری ان شاالله میرم دنبال گرین کارت و ...

خلاصه مگه مغز خر خوردم برم بمیرم اونوقت یک عده دیگه ( خودتون می دونید کیاااا) بیان حالشو ببرن و بریشم بخندند

آخرین ویرایش:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال ازتون دارم مخصوصا آقایون
اگر خدایی نکرده با یکی از کشورها مثل آمریکا وارد جنگ بشه به اختیار خودتون به جبهه می رید یا نه؟
بستگی داره واسه چی بخوام بجنگم.

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخاطر عقیده و مرام مون که وطن هم بخشی از ان است میجنگیم و از مرگ هم باکی نیست !!
سلام عزیز چند وقته ندیدمت . مشتاق دیدار
من در برابر مرامی که با اون موافقم نمی جنگم

Arash_Sn

عضو جدید
سلام عزیز چند وقته ندیدمت . مشتاق دیدار
من در برابر مرامی که با اون موافقم نمی جنگم

سلام ، به همچنین
البته آن پست قبلی نوشتم که کمی حالت را بگیرم و خوش آمدید با حس تعلیق برات ایجاد کنم !

حالا جواب پست جدیدت :

اصولاً دو هم مرام واقعی وارد نبرد نخواهند شد و توقعی هم نیست که شما با هم مرام خودت وارد نبرد بشی !

آخرین ویرایش:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ، به همچنین
البته آن پست قبلی نوشتم که کمی حالت را بگیرم و خوش آمدید با حس تعلیق برات ایجاد کنم !

حالا جواب پست جدیدت :

اصولاً دو هم مرام واقعی وارد نبرد نخواهند شد و توقعی هم نیست که شما با هم مرام خودت وارد نبرد بشی !

شما نبرد بین خیر و شر در نظر بگیر
شر که بر موطن مسلط هست و خیری که مرامت با اونه
حال خواسته یا نا خواسته درگیری بین خیر و شر یجاد میشه و القصه شما به جنگ با خیر خواهی رفت جهت دفاع از وطن وقتی خیر وارد سرحدات شده باشه یا نشده باشه؟

Arash_Sn

عضو جدید
شما نبرد بین خیر و شر در نظر بگیر
شر که بر موطن مسلط هست و خیری که مرامت با اونه
حال خواسته یا نا خواسته درگیری بین خیر و شر یجاد میشه و القصه شما به جنگ با خیر خواهی رفت جهت دفاع از وطن وقتی خیر وارد سرحدات شده باشه یا نشده باشه؟

خوب در حال حاضر نمیتوانم حق مشخصی را در خارج از این مرزها و شر کاملی را در داخل ببینم

ولی بطور کل در این لحظه حفظ منافع ملی حق هستش و جنگیدن برای آن در مقابل بیگانه که بیدلیل و نا حق برای خود حوزه منافع تعریف کرده کار خیری است .

توضیحات مفصل تر را فردا خواهم نوشت !

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشم میاد سفسطه میکنی در حد عالی
این که گفتی خوب قبول
اما خواهشن بی سفسطه
خوب در حال حاضر نمیتوانم حق مشخصی را در خارج از این مرزها و شر کاملی را در داخل ببینم

ولی بطور کل در این لحظه حفظ منافع ملی حق هستش و جنگیدن برای آن در مقابل بیگانه که بیدلیل و نا حق برای خود حوزه منافع تعریف کرده کار خیری است .

توضیحات مفصل تر را فردا خواهم نوشت !

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من سر بند یا زهرا ( ص ) رو میبندم میرم جبهه " وضو در فرات ، نماز در کربلا "

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما میرم.
ای ایران تا نفس دارم عهد دیرین را نشکنم
ای میهن من به پای تو جان شیرین را افکنم.

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی میگه دخترا نمی تونن برن جنگ
شاید خط مقدم راهمون ندن ولی پشت جبهه که می شه
اگه خدا جون ناقابلم رو بپذیره و توفیق بده حاضرم تا آخرین قطره خونم و بدم
بابام یه بار رفته
اگه خدای ناکرده کسی چپ نگاه کنه به کشورم و دینم
من و مامانم برادر و پدرم رو خودمون راهی می کنیم و خودمون هم تا جایی که بشه تو خط مقدم فرهنگی می جنگیم