اگر كسي به شما نامردي كنه\ چه رفتاري باهاش ميكنيد؟

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر نامردي از كسي ببينيد\ به هر روش\ يا اينكه حرفاتونو بد برداشت كنه چيكار ميكنيد\ نظراتتون برام خيلي مهمه\ هرچي مطلب داشتيد برام بزاريد ممنونم.

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
به نظر من نامردی یا ب ناجوانمردی حتی اگه کوچک هم باشه بار ضدحالی بزرگی رو ایجاد می‌کنه. فرض کن یکی باشه که تو ازش دل خوشی نداری اونم از تو. حالا این آدم بده بشینه هزارون پشت سر تو و فک و فامیلت حرف بد بزنه اصلا حرف بدبد بزنه! خوب بزنه. اگه حرف خوب می‌زد عجیب بود. تو آخرین عکس العملت اینه که بگی "به درک انقدر حرف بزنه تا جونش درآد". غیر اینه؟ یا اینکه چارتا لیچار هم تو بار اون می‌کنی مثلا! زبونم لال! دمت گرم حالا گفتی دل خودت رو خنک کردی. اینو می‌گی و تموم می‌شه ته دل تو هم هیچی نمی‌مونه غیر از همون که از قبل بوده.
اما فرض کن یهو تو هوا بشنوی که اون حرفی که پریشب به تنها دوست صمیمیت اعتراف کردی شده جک روز. حالا اصلا هم مسئله مهمی نبوده ها! اصلا ممکن بود خودت هم یه جا بشینی به عنوان خنده و شوخی برای همه تعریف کنی اما دلت نخواسته و فقط برای فلانی گفتی اما امروز از دهن عمه‌ت داری می‌شنویش.توی این موقعیت فقط این نبوده که یکی پشت سر تو حرفی رو زده که تو راضی نبودی. بلکه یه زنجیره محکم اعتماده که یهو می‌بینی نه تنها زنجیری در کار نبوده بلکه همه‌ش تو خالی بوده.یه رابطه عاطفیه که می‌پکه و قسمتی از وجودت رو که پیش کسی امانت گذاشتی می‌بینی که به سرقت رفته. به نظر من این حتی اگه کوچک هم باشه بسیار بزرگه.یه نکته! آدم نامرد فقط یه بار نامرده! یعنی چی؟ یعنی که نامرد تا شناخته نشده که برای آدم دوسته. وقتی هم که شناخته شد و دستش رو شد هم می‌ره توی دسته آدم‌بدا و بی‌ارزشا. اما دقیقا اون لحظه‌ای که می‌شناسیش اون لحظه اسمش می‌شه نامرد!!!! قبول نداری؟ بماند که حالا آدم نامرد از اون به بعد این اسم سرش می‌مونه اما برای تو دیگه نمی‌تونه نامرد باشه چون این مرحله گذر رو طی کرده و رفته اون ور مرز دوستی.
این وسط یه نکته بسیار ظریف می‌مونه. نیت هر شخص در وقت ارتکاب عملی که تو بهش می‌گی نامردی. شاید و واقعا شاید به دلیل دوستانه‌ای اون کار رو کرده و نتیجه‌ش بد شده در حالی که قاعدتا نباید اینطور می‌شده. یا برای اون شخص سوء تفاهمی شده که فکر کرده تو نامردی و اون عکس‌العمل نشون داده!! همیشه قضیه دوجانبه‌‌س یک طرفه نباید به قاضی رفت.

آخرین ویرایش:

soraya_shz

عضو جدید
اگر نامردي از كسي ببينيد\ به هر روش\ يا اينكه حرفاتونو بد برداشت كنه چيكار ميكنيد\ نظراتتون برام خيلي مهمه\ هرچي مطلب داشتيد برام بزاريد ممنونم.

نامردي با برداشت اشتباه از صحبت خيلي فرق داره. من اگه رفتاري از كسي ببينم كه بهش بشه گفت نامردي (يعني اينقدر بزرگ باشه) فرقي نمي كنه دختر باشه يا پسر ، اگه از دوستام بوده باشه ، از ليست دوستام حذف مي شه و تقريبا باهاش قطع رابطه مي كنم. من معتقدم كسي كه يه بار بهت نامردي كرد ، باز هم اين كارو مي كنه . اما اگه فاميل باشه رابطه دوستيمو باهاش قطع مي كنم و خيلي معمولي رفتار مي كنم اما ديگه روش هيچ حسابي باز نمي كنم . البته تو فاميل هم من آدم بي معرفت ديدم و تقريبا باهاش قطع رابطه كردم.
قبلا هم توي يه تاپيك گفتم : اگه از كسي كه دوستش داري خيانت ببيني ، ضربه مي خوري ، له مي شي مثل اينكه يه كاميون از روت رد شه ، اما اگه ببخشيش و بهش يه فرصت دوباره بدي مثل اين مي مونه كه به اون كاميون اجازه بدي دنده عقب بگيره و يه بار ديگه از روت رد شه ،‌ اين بار ديگه كاملا له مي شي و خيلي زمان بيشتري مي بره تا بتوني دوباره پاشي وايسي.

اگه كسي برداشت غلط از صحبتم كرده باشه ، باهاش صحبت مي كنم كه مسئله رفع بشه و بهش يادآور مي شم كه مرتبه بعد اگه توي صحبت هام واسش ابهامي بود همون موقع بگه و فكر نكنه من هميشه پيگيره برداشتهاي غلط اون مي شم.

آخرین ویرایش: